20 Mayıs 2018 Pazar
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2015 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / GÜNDEM
‘SİYASİLER AYAK BAĞI…’
‘SİYASİLER AYAK BAĞI…’

‘SİYASİLER AYAK BAĞI…’

 19 Nisan 2017 15 : 04 

Kdz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Yaşar Tetiker, “1965’te Erdemir faaliyete geçtikten sonra Ereğli’yi siyasiler baltalamıştır. Bunu dile getirdiğim zaman hep kötü olan ben olmuşumdur. Ne kadar seçilen siyasimiz varsa, her zaman bize ayak bağı olmuştur. Hangi pozisyonda hedef koyduysak hemen spekülasyon başlamıştır. Orada bizim stratejimiz değişik derler,  değişikse kardeşim şimdiye kadar niye yapmadın?” dedi.

Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker, TSO Meclis Toplantı Salonu’nda düzenlenen  basın toplantısında  gündeme ilişkin görüş ve değerlendirmelerde bulundu.

TSO Yönetim Kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu toplantı öncesinde, TSO tarafından hazırlanan  Kdz Ereğli ve odanın tanıtımının yapıldığı sinevizyon gösterisi gerçekleştirildi.

Tetiker, konuşmasında Türkiye’yi kurtaracak olan şeyin üretim olduğunu belirterek, “bunun hemen ardından pazarlama geliyor. Bunu da başardıktan sonra o yöreden zafiyet beklemek mümkün değildir. O yörenin ekonomik krize girmesi mümkün değildir” dedi.

“KÖTÜ OLAN BEN OLDUM”

Karadeniz Ereğli’yi siyasilerin baltaladığını ifade eden Tetiker şöyle konuştu:

“1965’te Erdemir faaliyete geçtikten sonra Ereğli’yi siyasiler baltalamıştır. Bunu dile getirdiğim zaman hep kötü olan ben olmuşumdur. Ne kadar seçilen siyasimiz varsa, her zaman bize ayak bağı olmuştur. Hangi pozisyonda hedef koyduysak hemen spekülasyon başlamıştır. Orada bizim stratejimiz değişik derler,  değişikse kardeşim şimdiye kadar niye yapmadın?

Ne dediler, öğrenci sayısında. Bizim orada değişik. Ne oldu? Kampüs olarak hastanenin yerini almadık. O dosya götürdü, ben dosya verdim dediler. Ben hayatımda kimseye dosya vermedim. Bir tek önceki milletvekiline verdim. Neden vermedim?  Yapacak siyasetçi bunu yapar. Dosya nedir arkadaşlar? Yapmaya gönlün varsa yaparsın. Sonuçta şunu söylüyorum. Ne oldu öğrenci sayısının arttırılmasıyla ilgili hedefimiz. Hala, inşaat biterse beş senede. Ama Yaşar Tetiker ne yaptı? Öğrenci sayısını bin yedi yüz öğrenciyi dört bine çıkardı.  Formasyonla falan beş bini bulduğu da oluyor. İnşallah daha da artacak.

Turizm fakültesini aldık, 2017-18 yılında kayıt alma sözü verdi Mahmut Hoca. Zaten daha önceden sözü vardı. Öğrencimizi inşallah burada yerleştireceğiz.  Hep beraber bu mücadelenin içindeyiz. Bu efendiler ne yaptı? Hala bize yer gösterecekler. İnşallah gene onu da çözecek biz oluruz. Daha önce rektörlük bir trilyonluk projeyi koydu önümüze. Zaten o şartlarda mutabakat vardı aramızda. Kantin ve yemekhaneyi yaptık. Bizim irademizle gerçekleşseydi, şu anda çoktan on bin olmasa da yedi bin, altı bin olmuştu. Bu sorunu çözdüğünüz zaman Karadeniz Ereğli’ye giren para artardı. Erdemir’i bizden kopardınız, yerine bir şey koymanız lazım. Bunu kim düşünecek, Erdemir’i veren, olurunu veren siyasetçi düşünecek bunu. O günlerde yapacak bir şey yoktu. Hükümet programı dedi o zaman Ereğli’den seçilen milletvekili.”

“OYU AL, ANKARA’YA GİT, DÖN ARKANI UNUT”

Seçilmiş milletvekillerinin kendisi TSO başkanıyken bir kere ağzına Erdemir’in özelleştirmesini alamadığını ifade eden Tetiker eleştirilerine şöyle devam etti:

“Benim bir yaptırımım yok. Hiçbir yaptırımı olmayan bir TSO başkanı olarak doğru anlatımla mücadele ediyorum.  Benim gücüm sizlerden gelir. Mücadelede benimle beraber oluyorsunuz. Halkın sorunlarını en iyi takip edenler sizlersiniz. Ama en az sizin kadar siyasiler de takip etmeli. Çünkü oy alıyorlar. Bu memleketten sen oyu al git, Ankara’ya git, dön arkanı unut. Böyle bir şey yok, yağma yok. Sorgulayacağız, sorguladığımız zaman kimse rahatsız olmayacak.

Benim kaybedecek bir şeyim yok. Belediye başkanlığına da aday değilim, Milletvekilliğine de.  Buradaki adaylığım söz konusu olduğu zaman da benim kardeşlerim var, bir ekibim var. Olmayacak, sokaktakilere bırakmamak için bu işi, sağlığım da müsaade ederse burayı bırakmayacağız. Neden, çok hassas bir dönemde Ereğli. Ereğli 2004’teki kırılmayı bir daha yaşarsa, 25 yıl kendine gelemez. Ekonomi soğumaya gelmez, para akışkanlığı keser. Bu akışkanlık giderse bir daha geri getiremezsiniz. Kimlik hastalığı olan insanlara prim verir de buraları teslim ederseniz olay biter. On gramlık aklıyla bizi sorguluyor beyefendiler. Neymiş, sanayiye önem vermemişiz, otuz senedir sac tüccarlarının odası olmuşuz. Kim yapmış OSB’yi. 400 işçi sayısından 2 bine çıkmış. Yolları, yan yolları yapılmış, değeri artmış OSB’nin. Sayın valimizin irade koyması, bizim çalışmamızın sonucunda bugünlere gelmiş.  Zaten bunun en önemli ayağı bu saatten sonra o yerleri tahsis ettikten sonra o sanayicilere büyümelerinde de yardımcı olmak. Daha önce de yaptım. Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır.”

“YANLIŞLAR BİZE FATURA EDİLMEK İSTENİYOR”

Kendisine yönelik eleştirilere de cevap veren Tetiker  şunları söyledi:

“Yanlışlar bizim tarafımızdan gelmiyor ama bize fatura edilmek isteniyor. Sorgulanma bize geliyor. Neden, yalaka dolu. Benim ne günahım var, benim tüzüğüm belli, çalışma sistemim belli.  İlçenin ekonomik ve siyasi sorunlarını Ankara’ya bildirir diyor. Bundan önceki ve şimdikine dosya verdik. Hayatımızda ilk defa dosya verir olduk. B ize yakışıyor mu bu. Sen milletvekilisin,  geleceksin buraya derdimizi dinleyeceksin. Ayda gelmezsen iki ayda, üç ayda gel. Seçilene kadar her hafta iki kere gel, oy alıncaya kadar her şey güzel, oy alınca kalk git. Bana arkasını dönmek demek size arkasını dönmek demektir. Turizm fakültesi açısından bir sene oldu bize yer gösterilmiş değil. Bu utançtır, bize züldür. Rektörlük bize güvenmiş. Bunu vermiş. TSO olarak yine bu projelere destek vermeye hazırım. Rektör bulamazsa vermez, başka yere götürür koyar. On kere sorduk siyasilere bizim Turizm Fakültesi ne olacak? İmam Hatip lisesi çıktı yıldırım kolejine, onun yeri var diyorsunuz, başka yerler var diyorsunuz. Birini tahsis edin bize. Sorgulayın kırk tane senaryo çıkar.

Hedefi biz ortaya koymuşuz. Bin 700 öğrenci sayısında Kdz Ereğli kalmamalıydı. Ondan sonra bunlar ele almış işi, projemiz değişik dediler. Kampüs kuracağız, hastanenin yerini yıkacağız yapacağız dediler. Biz önünü açtık, gerisini sen yap.  Bizim çabalarımızla oluşan bir fakülteye yer göstermiyorsunuz. Bu haksızlık. Haksızlığın da ötesinde bu memlekete ihanet ediyorsun. “

“SİYASİLER ROL ÇALIYOR”

Tetiker, yoğun bir çalışma temposu içinde çırpındıklarını belirterek, siyasetçileri “sen Ankara’ya gitmişsin, bu işler için milletvekili seçmiş vatandaş sizi. Biz yer önersek, olmayacak yer istedi derler. Siyasilerle baş olmaz. Baş edersem ben ederim. Sonra kavgacı diyorlar, ettiysem Ereğli insanı için kavga ettim. Gene ederim. Kaybedecek bir şeyim yok. Kendimi parlatmaya ihtiyacım yok. Aman kardeşlerim ben bir yerlerden inisiyatif çalayım, rol çalayım dedim mi hiç. Başlatan benim, rol çalan başkaları. Rol çalan siyasiler. Rolünü yerine getir o zaman. Başrol oyuncusuysan, bu filmi ben oynuyorum, yap, yerine getir. Yapamıyorsan bize bırak,” diye konuştu.

Tetiker, Turizm Fakültesi için yer önerisi olmadığını ancak merkeze yakın bir yer olmasının ilçe esnafı için iyi olacağını söyledi.

 

Haber : Hüseyin AKSAKAL
Bu Haber 741 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :Ereğli TSO Bşk Yaşar Tetiker, siyasiler, ayak bağı, ereğli, zonguldak, değişim,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 1 )

Sayfa : [1]
‘SİYASİLER AYAK BAĞI…’
sayın başkan hikaye anlatıyorsun hikaye. seçim öncesinde basına veridğin demeçleri aç bir kere oku. zonguldakta tv ye çıktın neler söyledin aç aeşivden bak bir kere. en basitinden organizeye fabrika geliyordu 2 tane hazırdi. bu kulaklar ile duydum. sen halen üniversite diyorsun. senin görevin öğrenci üniversite değil. kantin yapmak değil. kalk bir kere esnafı gez. snayi sitelerini gez. organizeyi gez. bak sanayici ne durumda. rica ediyorum ya al şapkanı bir bak bakalım sanayici yani senin üyelerin ne durumda. yerli marketçiler ne durumda. her taraf şok bim a-101 git belediyeye bir sınırlama ge ... DEVAMI
Gön : esat sarı  19 Nisan 2017 : 15:36:46  Zonguldak

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
Anlamlı gün... Anlamlı etkinlik...
Ocakcı : “Bu ülkenin tek Meclisi gazi ..
Gelecek GENÇLERİN…
DAVETLİSİNİZ…
GMİS Genel Başkanı Demircii : “…Türkiye Cumhuriyeti’nin ..
Akdemir: ” … 19 Mayıs, yeni Türk ..
CHP Zonguldak Milletvekili Demirtaş : “Cumhuriyet, Gençlere ..
AK Parti Zonguldak Milletvekili Çaturoğlu: “… Gençlerimiz ..
GÜNÜN SÖZÜ
Bizi en sert eleştiren kimdir. Ümitsizliğe uğramış bir merak.

( GOETHE )
NÖBETÇİ ECZANE
20 - 05-2018
YASEMİN ECZANESİ
TEL : 316 30 96
Meydanbaşı Caddesi No: 14B Un Pazarı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

DEVA ECZANESİ
TEL : 316 34 76
Hastane yanı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 36304
  Bugün : 18757
  Toplam: 80423007
   Şuan Çevirimiçi:

 305 konuk,

 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Ortaklık Yapımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
Grubu Tanıyalım
Grup Firmaları
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com