kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
16 Haziran 2019 Pazar
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2019 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / SİYASET
“Küresel Başarı Hedefliyoruz!”
“Küresel Başarı Hedefliyoruz!”

“Küresel Başarı Hedefliyoruz!”

 26 Mayis 2018 17 : 52 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, “Bugün nasıl Türkiye’de otomobil fabrikaları var. Altı yedi fabrika var. Biz de kendi otomobil fabrikamızı kurduktan sonra gelecekte, yurt dışında fabrikalar kuracağız. Küresel bir başarı hedefliyoruz” dedi.

Özlü, partisinin Kdz Ereğli İlçe Teşkilatı tarafından Gülüç Anadolu Otel’de düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, kendisinin de bu bölgenin insanı olduğunu, Zonguldak ve Ereğli’nin kendisi için önemli olduğunu söyledi.

Seçim süresinde her gün iki ilde olacağını, bu programa Zonguldak’tan başladığını ifade eden Özlü şöyle konuştu:
“Ereğli başarılı bir bölgemiz. Ak Partili bir belediye başkanımız var. Ereğli’den değerli kardeşlerimiz var ama bu seçimde biraz daha özenli çalışmamız gerekiyor. Çünkü zaman çok kısa. Geçen seçimlerde altmış gün olurdu, bu seçimde otuz günün altına indik. Zaman çok kısa. Ramazan ayındayız, Ramazanın kendine özgü özellikleri var, sonra üç gün bayram var. Dolayısıyla seçimler için çalışacağımız süre kısıtlı. Bu sürenin ramazan ayına denk gelmesi, iftar ve sahur zamanları çalışmamıza farklı bir boyut kazandırıyor. O yüzden sizden arzumuz, isteğimiz, biraz daha özenli bir çalışma yürütebilirsek bu seçimde, dar zamanda başarılı sonuç alırız.”

“YAPARSAK YİNE BİZ YAPARIZ!”

Gelirken geçtikleri yolların eskiden tek şeritli olduğunu, dağdan tepeden zor geçildiğini belirten Özlü şunları söyledi:
“ Bunları biz yaptık. Ak Parti yaptı, bizler yaptık. Yaparsak yine biz yaparız, yaparsa AK Parti yapar. Seçim beyannameleri açıklandı, bizim bütün vaatlerimiz rasyoneldir. Sağlam temellere oturur, bir hesaba kitaba dayanır. Geleceğe matuf hayaller, idealler taşır.Cumhurbaşkanı adayları var konuşuyorlar. Diğer partilerin adayları var bunları dinliyoruz. Bunların bir kısmı gerçekten Türkiye’yi tanımıyorlar, Türkiye’nin gerisinde kalmışlar. Bahsettikleri konular 1930’lara ait. Artık devlet kendisi fabrika kurmuyor, fabrika kuranı teşvik ediyor, bu tüm dünyada böyle. Türkiye’de böyle. Dolayısıyla biz fabrika kuranları destekleyen, işyeri kuranları destekleyen, özel sektörün önünü açan, devlet olarak destekleyen bir konumdayız. Bundan iki ay önce 135 milyar liralık yatırım tutarına teşvik ve destek verdik. Bunların her birisi yakın zamanda işletmelerini kuracaklar, temelleri atacaklar, çok sayıda Türkiye’de fabrika olacak. Çok sayıda insan iş imkanı bulacak.Bunu biz yapıyoruz, AK Parti yapıyor. Türkiye’de bütün ilkleri aşağı yukarı biz gerçekleştirdik. Siyasetten önce çalıştığım işyeri Türkiye’nin ilk tankını yaptı. Altay Tankı. Türkiye’nin kendi tasarımı ilk insansız hava aracını biz yaptık. Türkiye’nin kendi tasarımı ve kendi üretimi ilk savaş gemisini biz yaptık. Biz hep ilkleri gerçekleştiriyoruz. Bugün de Türkiye’nin kendi tasarımı, kendi markası ilk otomobilini yapıyoruz. Geçenlerde öğretmen olmasına rağmen dersine iyi çalışmayan bir cumhurbaşkanı adayı var. Geçenlerde diyor ki, yerli marka otomobili seçilirsem iptal edeceğim diyor. “

“KÜRESEL BAŞARI HEDEFLİYORUZ

Türkiye otomotiv sanayisinin 29 milyar dolarlık ihracat yapıtığını anlatan Özlü şöyle dedi:

“ Türkiye’nin en büyük ihracat kalemi otomotiv sanayidir. Türkiye’de çok gelişmiş, güçlü bir otomotiv yan sanayi vardır. Türkiye dünyanın en prestijli markalarına yedek parça üretir. Çok kuvvetli bir yan sanayi, çok esnektir. On bin parça da isteseniz gönderir, yüz bin parça da isteseniz gönderir. Son elli altmış yılda oluşan bu altyapıyı biz yerli marka otomobil markasıyla taçlandıracağız. Fransa denince nasıl bir otomobil markası akla geliyorsa, Almanya denince nasıl bazı otomobil markaları geliyorsa, Türkiye dendiği zaman da akla bir marka gelecek. Türkiye’nin markası, Türkiye’nin otomobili. Bugün nasıl Türkiye’de otomobil fabrikaları var. Altı yedi fabrika var. Biz de kendi otomobil fabrikamızı kurduktan sonra gelecekte, yurt dışında fabrikalar kuracağız. Küresel bir başarı hedefliyoruz. Bu adaylarımızın dar vizyonu, dünyaya kapalı vizyonu, dar çerçevedeki düşünceleri bizim hayallerimizi anlaması mümkün değil. Bir de hep yıkma üzerine, yaptırmam, yıkarım, durdururum. Felsefe bu, düşünce dünyası bu. Oysa arkadaşlar biz yaparız, AK Parti Yapar, Ak parti bundan sonra da yapmaya devam edecektir.”

“FARUK ÇATUROĞLU BİZİ İKNA ETTİ”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’ndan övgüyle söz eden Özlü şunları söyledi:

“Burada Faruk beyden bahsetmeden geçemeyeceğim. Biz üretim reform paketi kanunu hazırladık. Çok çalışarak bunu hazırladık bakanlık olarak, meclise gönderdik. Burada Trabzon bölgesi için, denizi doldurarak bir yatırım adası oluşturmayı öngörüyoruz. Fakat bu kıyı kanununa takılıyor. Sadece Trabzon için kıyı kanununda bir değişiklik yapalım diye kanuna yazdık. Mecliste, kanun komisyonunda kanunu görüştük, bu maddeye geldik, Faruk Bey çıktı, bu sadece Trabzon’la olmaz, bunu Zonguldak’a da istiyoruz dedi. Yahu Faruk bey bunun hesabı kitabı var, Zonguldak’ta Erdemir var, fabrikalar var, Trabzon’da bir şey yok. Trabzon’da bir fabrika kurmak için bir alan oluşturmak istiyoruz dedim. Faruk bey bu konuyu çalışmış, gece yarısı çizimleri getirdi, son dakika Faruk beyin isteği, gayreti ve arzusuyla Zonguldak’ı da kıyı kanunundan muaf tuttuk. Türkiye’de iki il vardır kıyı kanunundan muaf, biri Trabzon’dur, biri de Zonguldak’tır. Faruk beye teşekkür ediyoruz.”

ERDEMİR’E ÖZEL ENDÜSTRİ BÖLGESİ

Özlü, Erdemir ile ilgili olarak ise “İnşallah pek yakında Erdemir’i özel endüstri bölgesi ilan edeceğiz. Erdemir bu bölgenin bir değeridir. Bu üretim reform paketi kapsamında çıkardığımız kanun kapsamında, Erdemir’in özel endüstri bölgesi olmasını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Bakan özlü, “Ben tekrar tekrar teşekkür ediyorum, bu seçimde özellikle hanım kardeşlerimizin, teşkilatlarımızın çok çalışmasını istiyorum. Ne zaman çağırırsanız gelirim. Lütfen çok çalışın. Birkaç yerde söyledim, komutan ve askerleri. Mecliste zayıf, hükümette güçlü olmaz. Güçlü hükümet zayıf meclis olmaz. Biz diyoruz ki, hükümet de güçlü olacak, meclis de güçlü olacak, Türkiye güçlü olacak” dedi.

ADAYLAR VE VEKİLLER

Bakan Özlü’yü toplantıya gelişi esnasında Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ereğli Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, askeri yetkililer karşıladı.

Toplantıda Milletvekilleri Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar’ın yanı sıra, Vekil adayları Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar da hazır bulundu. Vekiller ve vekil adayları, belediye başkanları, il ve ilçe başkanları toplantı öncesinde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Toplantıda İl Başkanı Zeki Tosun, Milletvekili adaylarını katılımcılara tanıttı. Kdz Ereğli İlçe Başkanı Mustafa Kumaş da bir selamlama konuşması yaptı.

Haber : Hüseyin Aksakal
Bu Haber 3286 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :bilim, sanayi ve teknoloji bakanı özlü ereğlide,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 1 )

Sayfa : [1]
“Küresel Başarı Hedefliyoruz!”
mülkatlarda komisyonlarda bulundunu sayın bakan.
kdz ereğli ve alapli neden görmediniz.
şimdide gelib oy isdyorsunuz bir AKP li olarak ilk defa MHP oy verecem.
ikiside buranın evlatları 2+2+1
Gön : AHMET YALÇİN  26 Mayis 2018 : 19:22:19  Zonguldak

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
CHP’li Demirtaş, İŞKUR’u hedefine aldı…
“ZONGULDAK HAK ETTİĞİNİ ALAMIYOR!”
İSTİFA ETTİLER!
Şaibe Algısı
“KAVGA YERİNE HUZUR!”
Eh, ya şimdi?
Seçim Yazıları 5 - MECLİS
Nuri Tekin kazandı, etli pilav dağıttı
GÜNÜN SÖZÜ
Kararlı bir istek karşısında hiçbir inkansızlık yoktur.

( anonim )
NÖBETÇİ ECZANE
16 - 06-2019
SONNUR ECZANESİ
TEL : 316 67 14
İş Bankası yanı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

GÜNER ECZANESİ
TEL : 312 46 46
Sarıkorkmaz Mah. Şehit Er Kudret Özcan Sk. No:20 Zemin Kat D:2
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 49976
  Bugün : 1524
  Toplam: 97656490
   Şuan Çevirimiçi:

 168 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» “Sözlü Mülakat Geldi, Liyakat Gitti..."
» Mezarlıkta son ders…
» Alev alev yandı...
» KURAL İHLALİ=KAZA; 3 YARALI Video lu Haber
» 150 yıllık proje...
» Haziran ayı Meclis Toplantısı yapıldı...
» Yol vermek istediği kadına çarptı…
» 12 bin kişi…Sevgi,barış, dostluk sofrasında buluştu... Video lu Haber
» Dinazorlar çağından kalma fosiller…
» Amaç; "Duyarlılık kazandırmak..." Video lu Haber
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com