kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
kdz. ereğli, oked emlak, emlak borsası, değişim medya,
26 Mart 2019 Salı
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2018 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / GÜNDEM  -> VİDEOLU HABERLER
“Yöntem ve üslubu değiştireceğiz”
“Yöntem ve üslubu değiştireceğiz”

“Yöntem ve üslubu değiştireceğiz”

 05 Mart 2018 15 : 24 

Ticaret ve Sanayi Odası (TSO)Başkan Adayı Arslan Keleş, “Bundan sonra yöntem ve üslubu değiştirerek, daha çok üye odaklı, siyasilerle, atanmışlarla birlikte daha koordineli çalışıp şehrin büyümesine katkı sağlamak istiyoruz. Bu amaç için yola çıktık. Derdimiz kimseyle kavga etmek, ya da problem üretmek değil, tek bir amacımız var. Ereğli’nin daha iyi bir noktaya gelmesini sağlamak” dedi.

TSO Başkan Adayı Arslan Keleş, Nisan ayında yapılacak TSO seçimleri öncesinde AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Necati Günay ve Şoförler ve Otomobilciler Meslek Odası Başkanı Cevdet Civelek’e gerçekleştirdi.

Keleş, ilk ziyaretini AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır’a ziyaretinde yaptığı açıklamada, TSO’nun ilçede faaliyet gösteren, faal 1800 civarında üyesi olan en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu belirtti.

Şehre yeni kazanımlar sağlamak, istihdam anlamında büyümesine katkı sağlamak için arkadaşlarıyla birlikte yola çıktıklarını belirten Keleş şöyle dedi:

“Nisan ayının ilk onbeş günü içinde TSO organ seçimleri yapılacak. Bizler de Ereğli’de bugüne kadar görev yapmış TSO meclis üyelerine teşekkür ediyoruz. Her kes bu şehir için bir şeyler yapmak istedi, elini taşın altına koydu. Fakat biz bundan sonra yöntem ve üslubu değiştirerek, daha çok üye odaklı, siyasilerle, atanmışlarla birlikte daha koordineli çalışıp şehrin büyümesine katkı sağlamak istiyoruz. Bu amaç için yola çıktık. Derdimiz kimseyle kavga etmek, ya da problem üretmek değil, tek bir amacımız var. Ereğli’nin daha iyi bir noktaya gelmesini sağlamak.

Bunun için birtakım çalışmalar yapmak gerekiyor. Zonguldak iline has sektörel teşvik, hatta içinde bulunduğumuz 3. Bölgeden, 4. Bölge, hatta 5. Bölge teşviklerinden yararlanmamız gerekiyor. Çünkü nasıl ticari işletmelerin rakibi varsa, illerin de rakibi var. Düzce ve Bartın bizim en büyük rakibimiz. Filyos Vadisi projesiyle Bartın daha da ciddi bir rakip olacak. Sonuçta kaybeden şehrimiz olacak.

Fakat bu şehrin dinamikleri var. Madencilik ve Demir-Çelik bu şehrin olmazsa olmazı. Sektörel Teşvik, bizim başlıca hedefimiz olacaktır. Bu konuda da iktidar partisi ilçe başkanı olarak sizinle, milletvekillerimizle, iktidarıyla, muhalefetiyle çok iyi çalışmamız lazım ki Ereğli’yi yeniden rekabet ortamına sokabilelim.”

“EN BÜYÜK SORUN İSTİHDAM”

TOBB Başkanının Ereğli’de her şeyin yolunda olduğunu söylemesini eleştiren Keleş, “Rakamlar nereden baktığınıza, nasıl kullandığınıza bağlı. Şehrin en büyük sorunu istihdam, bunu acil çözmek gerekiyor. Diğer bir konu üniversite konusu. 2013 yılından 2017 yılına kadar toplam 800 kişi artmış üniversitemizin nüfusu. Şu anda 3 bin 600 öğrencimiz var. Alaplı’da 2 bin 700 öğrenci var. Rektör hocamızın nüfusun yüzde onu kadar öğrenci hedefi vardı. Bu olmadığı gibi, mevcut pedagojik formasyon eğitimi gören, 900 civarı öğrenci de artık Ereğli’de eğitim göremiyor. Şehrimiz hep kaybedenler kulübünde. Amacımız bu saatten sonra eksiye olan gidişi pozitife çevirmek. Bu işlerde hatır gönüle göre değil, liyakate göre değerlendirilmeli. İşi ehil olana teslim etmek gerekiyor. Biz ve arkadaşlarımız herkes işinde başarılı, vizyoner insanlardan oluşuyor. Bize teveccüh gösterilirse, Ereğli’de birçok şeyin nasıl ve ne şekilde değiştirebileceğimizi, hep birlikte çalışarak, kurum kuruluş ayırt etmeden, siyasi partilerimiz, belediyemiz, diğer STK’larla birlikte bu şehir için elimizi değil, gövdemizi, başımızı taşın altına koymaya talibiz.”

ÇAKIR: “YENİ SEKTÖRLERE İHTİYAÇ VAR”

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, TSO’nun çok önemli bir kurum olduğunu belirterek, Keleş ve ekibine başarılar diledi. Ereğli’de kamu yatırımların tamamlanması anlamında mücadele verdiklerini ve tamamladıklarını ancak, ailelerin kalkınmasının sağlanmadığı sürece bu hizmetlerin yeterli olmadığını ifade eden Çakır şunları söyledi:

“Vatandaşın gözünde, eve giren ekonominin artması, şehrin nefes alması lazım. Şehirde mutlu insanların sayısı artarsa, şehir daha iyi, birlikte mutlu olur. Bu çerçevede hareket ediyoruz. Şehrin gelişmesi anlamında yollar önemliydi. Bir yol bitince, ulaşım kolaylaşınca daha iyi bir yere geliyoruz. Bunun yanında Ereğli Zonguldak ve Ereğli Devrek yollarının açılmasıyla şehrin yeni sektörlere de açılması lazım. Üç dört senedir söylüyorum. Turizmle ilgili mutlaka bir çıkış yapılması lazım. Turizmde her bölgenin bir alıcısı var. Önemli olan uygun alıcıyı bulup, planlamasını yapmak. Bunların uzmanları var. Biz uzman değiliz ama konunun uzmanlarına destek olucu pozisyondayız. Düzce-Hendek-Adapazarı istikametinde baktığınız zaman en sıkıntılı bizleriz. Geçmişten gelen rahatlığın sıkıntısını yaşıyoruz. Boru profilcilere bakıyoruz, Akçakoca’dalar, Demir çelik burada. Üniversiteye bakıyoruz, ilgilenmemişiz, Alaplı’ya göndermişiz, bugün çırpınıyoruz burada da olsun diye.”

“AHBAP ÇAVUŞ DEĞİL, ŞEHRİN MENFAATİNİ ÖNDE TUTMALIYIZ”

Şehrin durumu iyiyken, bir öngörü sahibi olup, on beş yirmi yıl sonrasını düşünemeyenlerin bugüne yol açtığını ifade eden Çakır şöyle devam etti:
“Odalar üyelerinin menfaatleri noktasında sesini çıkartması lazım. Devlet hastanesi oraya taşınıyor, şimdi esnaf geliyor biz sıkıntıya girdik diyor. O zamanki esnaf temsilcileri ne demiş, ne yapmış onu gözden geçirin. Ahbap çavuş, dostumuz, tanıdığımız diye değil, şehrin menfaati söz konusu olduğunda tanıdıklarımızı bile eleştirmemiz gerekir. Kırılmasın gücenmesin dememek lazım. Erdemir ile ilgili sıkıntıları dile getiriyoruz. 13 yıldır kadroya geçirilmeyenler var. Dışarıdan sürekli eleman alınıyor. Bize gelince ODTÜ, Boğaziçi mezunu isteniyor, başkalarına geldi mi Sakarya mezunu işe giriyor. Çevreye verdiği etkiyi biliyoruz. Bu etkinin karşısında sosyal sorumlulukla ve diğer alanlarda bu açığı kapatması gerekiyor. Kapatıyor mu, kapatmıyor.”

GÜNAY: “EREĞLİ İÇİN ÇİVİ ÇAKAN HERKESİN YANINDAYIZ”

Keleş ve ekibi, daha sonra Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Necati Günay’a ziyarette bulundu. Günay, ziyarette yaptığı konuşmada, Keleş ve arkadaşlarını görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi:

“Sizlere başarılar diliyorum, Ereğli için çivi çakan herkesin yanındayız. Ereğli’ye gelecek her hizmette yanınızdayız. Ereğli Demir Çelik Fabrikaları özelleştirilirken 755 sac tüccarı vardı bildiğimiz. En az 700 kişi kapattı. Her biri beş kişi çalıştırsa, ortalama beş bin kişi yapar. Tersanelerde ve yan sanayilerde olan çalışan işçi sayısı beş bin idi. Her biri bin lira alsa beş milyon lira yapar. Tersaneler kapanmış, beş bin kişi işsiz kalmış, bunu da beş ile çarparsanız, yirmi beş bin, otuz bin kişi Ereğli’yi terk etmiş. Ortama bakıyoruz Ekonomi güzel demeye getiriyorlar. Biz bakıyoruz, şehir merkezinde, alt yolda kiralık dükkanlar var. Sizden Ereğli’ye refah getirecek görev bekliyoruz. Çivi çakanın yanındayız. Sizlere başarılar diliyoruz.”

Keleş, burada da ekibi ve projeleri konusunda Günay’a bilgi verdi. Keleş ve Günay, güncel konularda bir süre görüş alışverişinde bulundu.

ŞOFÖRLER ODASI’NA ZİYARET

TSO Başkan Adayı Keleş ve ekibi, daha sonra Karadeniz Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Meslek Odası Başkanı Cevdet Civelek’e ziyarette bulundu. 
Şoförler Odası Başkanı Civelek, Keleş ve ekibine ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti ve TSO Seçimlerinin hayırlı olması dileğinde bulundu.

Civelek, “Bizler de bir ay önce güzel, seviyeli bir seçim yaptık. İnşallah sizler de böyle başarılı bir seçim yaparsınız. Kimseyi kırmadan dökmeden, insanlar Ereğli’yi kavgacı bir yer olarak algılamaması için gayret göstermesi lazım. Başarılı olana hayırlı olsun deriz” ifadelerini kullandı.

TSO Başkan Adayı Keleş, Civelek’i yeniden seçilmesinden ötürü kutladı. Keleş, “Biz sorunları çözmeye talibiz. Ereğli Güllük Gülistanlık bir yer değil. Meslek odaları, sivil toplum kuruluşları birlikte hareket etmediği sürece sorunları çözmemiz mümkün değil. Bir arada gösterip, birlikten kuvvet doğan mantığını fotoğraf olarak göstermemiz gerekiyor” dedi.

Keleş, Ereğli’nin problemleri ve çözüm önerileri konusunda Civelek’e bilgi verdi, görüş alışverişinde bulundu.

Keleş ve ekibi son ziyaretlerini ise Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Erol Şahin’e gerçekleştirdi. <buradaki ziyarette ise, Karadeniz Ereğli gündemi ve TSO seçimlerine yönelik istişarelerde bulunuldu. .

Haber : Hüseyin Aksakal
Bu Haber 5854 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :Arslan Keleş, Kdz Ereğli TSO, Ak Parti, Fatih Çakır, Cevdet Civelek,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 1 )

Sayfa : [1]
“Yöntem ve üslubu değiştireceğiz”
Sayın Arslan Keleş,Erdemir konusunda çok haklısınız sırtını dönmüş beklemektedir,Ülke ekonomisine yön veren güçlü ve her hareketi izlenen TOBB’un başkanına şikayet etmeyecek bir TSO yönetimine,biz hep isteyeniz, bizim de sizin için yapabileceğimiz bir şeyler olmalı diyebilecek bir TSO yönetimine yüzünü dönecektir mutlaka,Sertan Yalçın başında bulunduğu kuruluşu yönetecek vasıflara haiz değildir,bu yükü kaldıramayacaktır,öyle bir ortamda Erdemir’i şikayet etmek akıllıca bir iş değildir,üstelik Ereğli’nin yıldızı olarak ödül verdiğin bir törende,bu nasıl bir çelişkidir anlamak mümkün değildir,s ... DEVAMI
Gön : AHMET DURAN  06 Mart 2018 : 03:03:10  Zonguldak

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
Ormanlık alanda mahsur kaldı…
 
Kaymakam Çorumluoğlu’ndan yerinde inceleme
Öğrenciler ateşin üzerinden atladı…
 
Tevhide Erdoğan’a son görev
UNUTULMAZ!
Elif Lions’tan kadınlar matinesi…
“SAĞLIKTA DIŞA BAĞIMLILIĞI AZALTACAĞIZ”
 
Kadına saygı bir lütuf değil Şereftir...
GÜNÜN SÖZÜ
Helva helva demekle ağız şirin olmaz.

( Azerbaycan Atasözü )
NÖBETÇİ ECZANE
26 - 03-2019
CEMİL SART ECZANESİ
TEL : 316 34 77
Yukarı Sokak – Finans Bank yanı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

TUNCAY ECZANESİ
TEL : 333 00 10
Kepez Mah. Prof. Muammer Aksoy Cad. No: 121B
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 40198
  Bugün : 13486
  Toplam: 94131946
   Şuan Çevirimiçi:

 171 konuk,

 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com