kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
25 Nisan 2019 Perşembe
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2019 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / GÜNCEL
“ Yangını söndüremesem de su taşırım tarafım belli olur”
“ Yangını söndüremesem de su taşırım tarafım belli olur”

“ Yangını söndüremesem de su taşırım tarafım belli olur”

 09 Kasim 2018 13 : 51 

CHP Kdz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Buket Müftüoğlu, “Siyaset makamında güven olabileceğini ispat etmek için adayım. Aday gösterilmeyebilirim ama siyasette doğruyu söyleyen, doğrunun yanında olan insanlar da var dedirtmek için buradayım. Yangını söndüremem ama su taşırım” dedi.

Müftüoğlu, Değişim Radyo’da yayınlanan, Şenol Azman tarafından hazırlanıp sunulan, bir bölümüne Gazeteci Mehmet Öztürk’ün de katıldığı Kara Tren Programında, kendisinden pozitif bahsedilmesinden mutlu olduğunu belirtti.

Kendisinin belediye başkanlığında gözyaşı dökmesine, gülmesine alışılması gerektiğini ifade eden Müftüoğlu ““Ben her söylenen sözü içselleştiririm, yaşıyorum. Siyasetçi gibi değilim” dedi.

Müftüoğlu, marangoz olduklarını söyleyen Azman ve diğer program konuğu Gazeteci Mehmet Öztürk’e “Ben aday olursam ve Ereğli belediyesini alırsam, burada canlı yayında söz veriyorum, belediyeye ait bir marangoz okulu alalım. Endüstri Meslek ile bir araya getirelim, Batı Karadeniz’de tüm park bahçelerin imalatını yapsın. Bu bahçelerde bire altı kar veriliyor. Bunu ortadan kaldıralım” diyerek cevap verdi.

SERBEST BÖLGE TEKLİFİ… GERİATRİ MERKEZİ PROJESİ…

Müftüoğlu şunları söyledi:

“2008 yılında rekor oyla parti meclisi oldum. 2011’te sıram seçilebilecek sıradan milletvekili adayı olmamdı. Neriman Posbıyık oldu olamadım. 2014 yılında Halil Bey geçit vermedi seçimi kazanamadık. 2015’te aday adayı olmadım. Kontenjan adaylığı için boşluk olduğunu söyledi parti yöneticileri. 2015’te Sertan Ocakcı’nın işyerinde, Yusuf Aslan yanımdayken Bülent Tezcan telefon açtı, başvurunuzu yapın, biz değerlendirdik dedi. Beni beşe koydular.

Projelerime gelince, Ereğli limanının Kırım limanıyla serbest bölge olması için gerekirse hükümeti de arkamıza alarak bir girişimimiz olacak. Burada bir sanayi bölgesi yaratacağız. Serbest bölge olduğu için hükümet önümüzü açacaktır. Bugün Türkiye’yi yöneten devlet adamlarının hiçbiri konuya sadece şu parti bu parti diye bakmıyor. Ülkenin önünü açacak, istihdam sağlayacak hangi siyasi parti olursa olsun bugün Türkiye Cumhuriyeti devleti destek olur. Ben CHP’liyim, AK parti iktidarda diye mantıklı projelerin önünü kesen yok.”

Belediye Başkan aday adayı, proje ile ilgili olarak Bozhane’de bulunan limanın serbest bölge olarak düşünüldüğünü söyledi.

İkinci Proje olarak Ovaköy’de Avrupa’nın en işlevsel Geriatri merkezini kuracaklarını ifade eden Müftüoğlu, “Avrupa’nın bakımında zorlandığı yaşlıların yaşam standartlarını yükselten, içinde spor salonları, sinema salonları, özel sağlık hizmetleri bulunan bir merkez düşünüyoruz. Sekiz yıldızlı bir otel rahatlığında diye düşünün bunu” dedi. Müftüoğlu, Bu konuda konunun uzmanı Hüseyin Nazlıkul’un desteğini alacaklarını ifade etti.

“ZİKZAK YAPANLA SİYASET BAŞARILI OLMAZ”

Adaylık açıklamasında Halil posbıyık’a yönelik ifadelerinin sorulması üzerine Müftüoğlu, Halil Posbıyık’ın ilk döneminde iyi şeyler yaptığını, ikinci dönemin ortasına kadar da iyi gittiğini belirterek şunları söyledi:

“Güç zehirlenmesi ve egonun, yaltakçı takımının siyasetçiye hata yaptırdığını düşünüyorum. Güç zehirlenmesi yaşanmadan insanların onurlu bir noktada bırakmasından yanayım. Genel başkan beni çağırdı 2009 yılında. Ne olur diye sordu bana. Sayın genel başkanım yüzde 65-70 oranında belediyeyi alırız, ama partiyi kaybederiz dedim. Ben CHP’li olarak, soldan başka yere oy vermemiş, babasından bu nedenle düzenli dayak yemiş biri olarak diyorum dedim. Bunu kardeşlerim de biliyor. Deniz Baykal’ın başına bu komplo gelmeden onu yanıltan çok insan vardı.”

Ereğli sahil projesinin Ruhi Cöbekoğlu’na ait olduğunu ifade eden Müftüoğlu, “Bunu bir sosyal demokrat olarak buradan yaşı yetmeyenlere söylüyorum” dedi. CHP Belediye Başkan Aday Adayı şöyle devam etti:”

“Aday adaylığı açıklamamda söyledim. Zikzak yapan insanlarla siyasetin başarılı olduğuna inanmıyorum. Erol Çivici de zikzak yaptı. Anavatan’da meclis üyeliği yaptı. Anavatan bitti, gariban CHP’liler kenara atıldı. Arkasından yine uyuşmadılar. Bir ekip dedi ki bu CHP’de bu olmayacak, AKP’yi belediye başkanı yapalım dedi. Bari AKP’nin içinden birini getirelerdi. Bir tane CHP’liyi belediye başkanı yapalım, biz de AKP’ye geçelim dediler. AKP genel başkanını getirip burada miting yaptırdılar. Her partiden insanlar açık açık fikirlerini ortaya koyuyorlar, şu anda Recep Tayyip Erdoğan gelse Ereğli’de seçimi alamaz diyorlar. Hadi arkadaşlar tası tarağı toplayıp CHP’ye geçelim diyorlar. Seçmen görmüyor mu bunu?”

Parti meclisi üyeliği yaptığını, iki kere beşinci sıradan milletvekili adayı olduğunu ifade eden Müftüoğlu,aday olduktan sonra teşkilatın durumu hakkında “Görseler ki siyasette gerçekten liyakat sahibi, yalan söylemeyen, kesesini doldurmayan, anne merhameti hisseden biri var, o teşkilatı gör o zaman” dedi.

Deniz Baykal’ı sevmesinin nedeninin aykırı fikirlerini söylemesine rağmen kendisini parti meclisi üyesi yapması olduğunu ifade eden Müftüoğlu, “Doğru bildiğimi söylediğim için beni bir kenara atmadı” dedi.

ÜNAL DEMİRTAŞ’IN YERİNE NEDEN ADAY OLAMADI?

Müftüoğlu, belediye başkan adaylığı süreci ile ilgili olarak ise şu ifadeleri kullandı:

“Ben İstanbul milletvekili olmak istemedim. Ben doğduğum, büyüdüğüm, yelken yaptığım, Türkiye Su Topu takımını kurduğum, altı dalda sporcu olduğum ilçemden aday olmak istedim. Ben Ereğli’den, Zonguldak’tan milletvekili olmak istedim, onu da CHP’nin değişen yönetimi nden sonra beni aday yapmayınca yerel siyaset yapma kararı verdim. 2015 yılında kontenjan adayı için genel merkez beni davet etti. Halil Posbıyık’a gittim, 60 yaşını geçmiş, belediyesini kaybeden kişileri aday yapmayacaklar dedim. Karadeniz’de kadın adaylarda yüzde22’deyiz. Genel başkan özellikle kadın aday istiyor dedim. Bunu Yaşar Balcı’ya da söyledim. Önseçime girdiğin için kontenjana seni koymayacaklar dedim. Senin ekibinle benim ekibimi birleştiririm, beni genel merkez kontenjana davet etti, gelin arkamda birlik olun dedim. Halil Posbıyık belediyesini kaybettiği için, yaşı olduğu için aday olmaycak beni destekleyin dedim. Beni desteklemediler. Orada birlik olsalardı Ünal Demirtaş’ın yerine ben aday olacaktım. Ben geldim Hayrettin Kartal’a, İlçe ve il başkanımın icazeti olmadan yola çıkmak dedim. Aday yapılmadım. 2015’ten sonra yerelde siyaset yapacağımı söylemiştim.”

“CHP SEÇİMİ BENLE ALIR!”

Kendisi dışında belediye başkanı adayı olarak kimi tercih ettiğinin sorulması üzerine Müftüoğlu, “Ben aday olursam kazanırım. Onun dışında isim vermem” dedi.

Halil Posbıyık’ın seçim alıp alamayacağı sorusu üzerine de Aday Adayı Müftüoğlu, “ Halil Posbıyık’a çok ciddi tepkiler var. Halil Posbıyık olursa intikam ve inatlaşma pik yapar. Halil Posbıyık ile seçim alınır diye görsem burada söylerdim” dedi.

Müftüoğlu, Azman’ın ısrarlı soruları üzerine, “ Erol Çivici ile de alınamaz. Sevenleri kadar gerçek CHP içindeki insanlar Ereğli’yi tepeden yöneten partisiz karakterler tekrar oyun kuruyor diyorlar. Ama bunu dışarıda kimse söyleyemiyor. Erol Çivici’nin cesaretini, adaylığını alkışlıyorum. Ticaretinde geldiği noktayı alkışlıyorum. Kardeşimin sınıf arkadaşı olarak tanıyorum ama CHP’nin kökleri bakımından, anlayışı bakımından tanıyorum. Erol Çivici’nin ev sahibi yaptığı insanlar arasında güzel, tatlı bir çevresi var. Asla kötü bir insan değil. Güzel bir aile babası. Ancak CHP seçimi benle alır” dedi.

Kendisi kalitesinde birçok insan bulunduğunu, kadın olmasının kendi avantajı olduğunu ifade eden Müftüoğlu, “Ereğli’de seçmenin yüzde 50,1’i kadın” dedi.

“BÖLMEYECEĞİM…”

Kendisinin aday olmaması durumunda ilçede kaos olacağını öne süren Buket Müftüoğlu şunları söyledi:

“Ben olursam, rantçılar başka şehirde rant arayacak. Buraya gezmeye gelecekler. Liman içi su sporlarıyla dolacak. Ereğli’ye küçük bir marine yapmak istiyorum. Her şeyi devletten beklemek yanlış. Eğer kurumlar bu kadar kavgalı olursa, kurumları yönetenler, şoförler odası, muhtarlar derneği, Türk Metal sendikası, Ereğli Belediyesi Genel Maden İş Sendikası, birbiriyle dost, birbirimize gösterdiğimiz anlayışı gösteren bir kurum gösterin bize. Ben bölmeyeceğim.”

MÜFTÜOĞLU’NU DELİRTEN KAMPANYA…

Müftüoğlu, kendisinin olmaması durumunda kimin aday olacağı sorusunun muhatabı kendisi olmadığını ifade ederek şunları söyledi:

“Eğer ben belediye başkan adayı olursam kazanırım, belediye başkanı olursam bir dönem belediye başkanlığı yapmak istiyorum. Belki genel siyasete atlayabilirim sonra. Partim CHP ilkelerine uygun siyaset yaparsa genel siyaset yaparım. Ama o dönemden arkamdan öyle güçlü bir ekip getirmeyi planlıyorum. Ben sittin sene belediye başkanı kalmak istemiyorum. Herkes 1994’te Özer Eroğlu’nun adaylık çıkışına sinirleniyordu, Ruhi Cöbekoğlu’nun karşısına çıkmasaydı diye kızanlar var. Bir bakıma doğru söylüyorlar ama keşke Ruhi Cöbekoğlu ‘Ben artık yaşlandım, genç birine bırakayım, solda tek bir adayla devam edelim’ deseydi Anavatan burada seçim kazanmazdı. Ruhi amcanın burada seçim kaybetmesinin nedeni güç zehirlenmesidir. Halil Posbıyık o tarihte Ruhi amcanın ailesi olmamasını “Önce aile” diyerek eleştirdi. Bu çok yanlış. Bunun üzerine kampanya yapmak beni delirtti. O kampanyada 69 yaşındaki Ruhi Amcanın doktor raporu alması gerektiğini, 65 yaş üzerinde ciddi projeye imza atamayacağı üzerine kampanya yürüttüler. Bunu birebir yaşadım. 27 Yaşındaydım. Şimdi soruyorum, Halil Posbıyık kaç yaşında. 74. 69 yaşında bu kadar acımasız bir kampanya yürütüp, 74 yaşında ihtiyar delikanlı pazarlamasıyla iddia siyaseti kirletiyor.

Siyaset makamında güven olabileceğini ispat etmek için adayım. Aday gösterilmeyebilirim ama siyasette doğruyu söyleyen, doğrunun yanında olan insanlar da var dedirtmek için buradayım. Yangını söndüremem ama su taşırım.”

“MİTİNG YAPMADIM”

Kendisinin aday tanıtım toplantısında miting yapmadığını, “bunu bir proje haline getirseydim, dolmuşlara insanları doldurup onlarca, yüzlerce toplayabilirdim. Benim gücüm dürüstlüğümde, bugüne kadar söylediklerimle yaptıklarımın örtüşmesinde. Geçmişten bugüne kadar bir tane zikzak hali, siyaseti menfaat için yaptığıma dair bir örnek getirsinler, desinler ki arkasında şu var desinler de cevap vereyim. Mitingim güçlüydü, AK Parti’de siyaset yapanlar, İyi Parti’de siyaset yapanlar vardı, Gerçek CHP’liler vardı” dedi.

MÜLAKATTA NE SORDULAR?

Zonguldak’ta mülakatta bulunduğunu ifade eden Müftüoğlu, “PM’den bir kişi ve iki milletvekili geldi, neden aday olduğumuzu sordular. Bu partinin örgütünün içinden geliyorum, en düzgün insanların başarılarında mücadelelerinde yıllarca varım, buralıyım, çok şey biriktirdim dedim. İstanbul’da yaşadığım, iş kurduğum için buradan kopmadan dünyayla entegre olduğum için bu projeleri geliştirdim dedim. Ben şovenistim, ben doğduğum büyüdüğüm yere hizmet etmek istiyorum dedim. Siz olmasanız aday adayları arasında kimi istersiniz dediler. Kazanamaz ama aday adayları içinde kendime en yakın duyduğum, Semih Özkök’tür dedim. Bunu söyledim.” Dedi.

Genel merkezin düzgün bir yöntem izlediğini ifade eden Müftüoğlu, insanlarda kötünün iyisini seçmek gibi bir eğilim olduğunu dile getirerek, “Bütün Türkiye’de durumun böyle olduğunu söyledi. Yeni, dinamik isimleri halkla altı ay önceden buluştursa şehri arkasında koyacak birilerini koyuyorlar. Halka kimi tanıyorsun diye soruyorlar, tabii ki yirmi sene başkanlık yapan tanınır. Genel merkez nasıl birini istiyorsun diye soruyor” dedi.

Haber : Hüseyin Aksakal
Bu Haber 856 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 1 )

Sayfa : [1]
“ Yangını söndüremesem de su taşırım tarafım belli olur”
Buket Müftüoğlu adaylık için değerlendirmeye bile alınmamış.Aday olma durumu yok.Parti yöneticileri dedi.Basına yansıdı
Gön : Gökhan  09 Kasim 2018 : 17:07:30  Zonguldak

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
Vali Bektaş’tan “Üç vilayet için ortak çözüm” ..
Diyabet destek noktası...
Eğitim çınarları buluştu...
Tertip Komitesi değerlendirdi…
“MAZERET ÜRETMEYECEĞİZ!”
 
İmzalandı...
Kutlamaya gittiler…
Pick Up Fest Ereğli’de düzenlenecek…
GÜNÜN SÖZÜ
Yönetim,öğrenilebilen ama öğretilemeyen bir sanattır.

( I.WERNER )
NÖBETÇİ ECZANE
25 - 04-2019
ERTEM ECZANESİ
TEL : 323 77 07
Erdemir Caddesi No: 20
Kdz.Ereğli / Zonguldak

GÜNER ECZANESİ
TEL : 312 46 46
Sarıkorkmaz Mah. Şehit Er Kudret Özcan Sk. No:20 Zemin Kat D:2
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 38543
  Bugün : 18397
  Toplam: 95481885
   Şuan Çevirimiçi:

 162 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Pick Up Fest Ereğli’de düzenlenecek…
» Başkan Posbıyık’tab çocuklara sürpriz…
» Kdz.Ereğli Yaza hazırlanıyor...
» Jandarma ve İtfaiye ekipleri kurtardı... Video lu Haber
» Uzun, çetin bir yol... Nereden nereye? ŞEMSİ DURDU
» TEK İSTEĞİ…
» Başkan Posbıyık'ın Taziye Mesajı...
» Kadına şiddet… Kısa filmde…
» Tarihi hamamda yıkım başladı AMA!... Video lu Haber
» FİYATI EL YAKIYOR
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com