kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
25 Mayıs 2019 Cumartesi
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2019 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / SİYASET
Aday Tanıtım toplantısı gövde gösterisine dönüştü
Aday Tanıtım toplantısı gövde gösterisine dönüştü

Aday Tanıtım toplantısı gövde gösterisine dönüştü

 28 Mayis 2018 16 : 35 

CHP Karadeniz Ereğli İlçe Teşkilatı tarafından 24 Haziran seçimleri öncesinde aday tanıtım toplantısı düzenlendi. Yüzlerce partilinin izlediği toplantıda CHP’nin 5 milletvekili adayı bir araya geldi.

Karadeniz Ereğli’de, CHP İlçe Başkanlığı’nca 27. Dönem Milletvekili Adayları Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi. Parti binasının önündeki alanda gerçekleştirilen ve yüzlerce partilinin izlediği toplantı öncesinde saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

CHP İlçe Sekreteri Sevdekar Aras’ın sunduğu toplantının açılış konuşmasını yapan CHP İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakcı, seçimin ülke kadar Zonguldak’ın geleceğinin şekillenmesinde önem arz ettiğini, bu kapsamda adaylarının belirlendiğini söyledi. Ocakcı, “Bir dil bulacağız, memleketimize, cumhuriyete, bu topraklara, Gazi Mustafa Kemal’e, çocuklara, gençlere borcumuz var. Bir dil bulacağız ve her şeyi anlatmaya yetecek. Biz bu dili bulduk, Muharrem İnce. Bu önemli süreçte hepimize düşen ilk görev partimizin bayrağı altında bir ve beraber olarak, ülkemizin içinde bulunduğu sosyal, siyasal, ekonomik çöküşten kurtarmak için mücadele etmek ve Türkiye’yi tek adam rejiminden kurtarmaktır. Bu uğurda her CHP’liye, her vatansevere ihtiyaç var” dedi.

CHP Zonguldak İl Başkanı Hakkı Güney ise seçim bildirgelerinde toplumun tüm kesimlerini kapsayan projeler bulunduğunu ifade ederek “CHP İl Örgütü olarak milletvekillerimiz başta olmak üzere tüm üyelerimiz, kapı kapı dolaşarak bunları anlatacağız. Zonguldak’ın sorunlarını ve çözümlerini anlatacağız, kömürle var olan kentimizin kömürle birlikte yok olmasına izin vermeyeceğiz. Zonguldak’ın yenden eski günlere döneceğini, yeni iş alanları yaratacağımızı ve yeniden emeğin başkenti olacağız.” İfadelerini kullandı.

Önceki Dönem Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ise, “Çocuklarımız ve torunlarımız için çok sıkıntılı bir döneme girdik. Benzine yine zam geldi ama bunu hissetmeyeceksiniz. Seçime kadar sıkacaklar, seçimden sonra sadece benzinde değil, tüm konularda bindirme yapıldığını göreceğiz. Memleketi bu iktidar yönetemiyor. Eğer koyunları çoban iyi bir noktaya getiremiyorsa, onların nereye gideceği belli olmadığı gibi, aciz durumda kalan bu yöneticiler Türkiye’yi yönetemediği gibi, Türkiye’yi çok kötü bir noktaya götürüyorlar” dedi.

DEMİRTAŞ: “MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

CHP Zonguldak Milletvekili ve 27. Dönem Milletvekili Adayı Ünal Demirtaş, “Genç bir kadroyuz, mesleklerinde deneyimli, başarılı birçok arkadaşınız içinden seçilen çok başarılı arkadaşlarımız. Bu kadroya giremeyen 30 aday adayı var. İnanın tamamı birinci sırayı hak ediyordu, hepsine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Demirtaş, parlamentoda 25. Ve 26. Dönemde birlikte görev yaptığı Şerafettin Turpçu’yu da partililere alkışlattı.

Bu kadronun başarılı olacağına inandığını ifade eden Demirtaş şunları söyledi:

“Her gittiğimiz yerde farklı bir hava var. 7 Haziran’dakinin çok çok üstünde bir hava var. Sokaklarda, pazaryerlerinde bu havayı görüyoruz. Çünkü Türkiye’yi yönetemiyorlar. Türkiye’nin AK Parti iktidarı dönemindeki temel sorunları çözemediğini, tam tersine derinleşerek devam ettiğini biliyoruz. Türkiye çok zor bir dönemden geçiyor. En önemli sorun demokrasi sorunu. Hak, hukuk, adaletin olmadığı bir baskı rejiminden Ortadoğu tipi bir diktatörlüğe evrilen bir süreçten geçiyoruz.”

Türkiye’nin huzuru olmadığı gibi Zonguldak ve Ereğli’nin de huzuru olmadığını belirten Demirtaş, dış politikada da itibar kalmadığını söyledi.

7 Haziran seçimlerinden sonra yaşanan süreci bir kez daha anlatan Demirtaş şöyle dedi:

“Rahmetli İsmet İnönü Türkiye’yi tek partili rejimden çok partili rejime geçirdi. Şimdi bakıyoruz, çok partili hayattan tek adam rejimine döndürmeye çalışıyorlar. Biz bunu elbette ki kabul etmeyeceğiz ve müsaade etmeyeceğiz, çünkü 24 Haziran’da iktidara biz geliyoruz, CHP geliyor” dedi.

Demirtaş, CHP’nin seçim bildirgesinde yer alan, emeklilere, öğrencilere, asgari ücretliye yönelik vaatleri konusunda da bilgi verdi.

YAVUZYILMAZ: “24 SAAT HESABI YAPACAĞIZ”

CHP Zonguldak Milletvekili Adaylarından Deniz Yavuzyılmaz, “Ortak bir hikayemiz var, 7 Haziran, 1 Kasım. Birinci İnönü’yü geçtik, ikinci inönü’yü geçtik, 24 Haziran’da büyük taarruzdayız. 16 yıllık AKP iktidarının artık sonuna geldik, hem tarihin içindeyiz, hem tarihe şahitlik ediyoruz, hem bize verilen rolün hakkını vermeye çalışıyoruz,” dedi.

Atatürk’ün Türkiye’yi çağdaş bir ülkeye dönüştürdüğünü ifade eden Yavuzyılmaz şöyle dedi:

“İnsanın hayatını anlamlı kılan tüm kavramları yerle bir etmeye çalışan bir anlayışın değişeceği bir döneme geldik. Şu anda hepimizin, partili partisiz hepimizin bu iktidarı değiştirmesi gerekiyor. Önümüzde bir ay yok. Herkes sekiz saatten söz ediyor. Büyük değişimleri gerçekleştiren sizin gibi yürekli insanlar için 24 saat hesabı geçerli. Bu hesaba göre üç ayımız var. Herkesi hareketlendirmek zorundayız. Bizim hedef kitlemiz fanatik şekilde bir partiyi tutanlar değil. Onlarla zamanımızı geçirirsek bir ay, üç ay değil, beş yıl da yetmez. Çevremizde gördüğünüz tüm kararsızları sanki büyük Taarruz’da ön safta mücadele eder gibi ama okşayarak, ama elini tutarak, ama küçük iyilikler yaparak kazanmak amacımız. Ötekileştirme yaparak, iterek değil, mücadele sadece 24 haziran’dan ibaret değil. Mücadelemiz iyi insan olmak, çağdaşlaşmayı sadece bir seçime değil önümüzdeki onlarca yıla yaymak. Ama 24 Haziran olmadan bunların hiçbiri olmayacak.”

Yavuzyılmaz, partililerden sosyal medyada bol bol fotoğraf çekerek CHP Vizyonunu yansıtmalarını ve yaymalarını istedi.

BAŞOĞLU, KIR VE ŞEKERCİ…

3. Sıra Adayı Umut Başoğlu, Zonguldak ekonomisinin emekli jenerasyonu üstünden yürüdüğünü söyledi. Başoğlu şöyle dedi:
“Emekli jenerasyon eşine bakıyor, çocuğuna bakıyor, çocuğunun karısına bakıyor, torununa bakıyor. Allah gecinden versin, bundan on yıl sonra emekli jenerasyon bu dünyadan göç vermeye başladığında köylerdeki evlere kilit vurulacağından kimsenin şüphesi olmasın. Zonguldak’ın alacağı var. Zonguldak ülke ekonomisine her daim katkı veren bir il oldu. Zonguldak’ın yaptığı katkılarla her yere yatırım yapıldı, iki tane il çıkaran Zonguldak’a bakın, ayrılan iller Zonguldak’ı dörde beşe katladı. Zonguldak hak ettiği desteği alamadı.”

4. Sıra Milletvekili Adayı Merve Kır, “Benim bir derdim var. Memleketimin derdini dert ediyorum. Milletimin derdini dert ediyorum. Ekonominin bitme noktasına geldiği bugün, işçinin, memurun, emeklinin derdini dert ediyorum. Demokrasiyi yok ettiler, kadının sesini, sözünü kestiler. Hukuku yok ettiler. Baskı altındaki savcımın, hakimin, hapisteki gazetecinin derdini dert ediyorum” dedi.

5. Sıra Milletvekili Adayı Çiğdem Şekerci, “Atatürk’ün kadınlara verdiği seçme ve seçilme hakkını kullanarak CHP’den milletvekili adayı oldum. Kadınların artık her alanda daha aktif olabilmesi adına, siyasi arenada temsil gücümüzün artması adına ben buradayım, kadınlarımız burada. Ülkemizin geleceği için dönüm noktası niteliğindeki 24 Haziran seçimlerinde CHP adayı olmaktan onur duydum” diye konuştu.

TAM KADRO PAZARYERİ GEZİSİ

Adaylar toplantı öncesinde partililerle hatıra fotoğrafı çektirdi, sohbet etti. Konuşmaların tamamlanması ile tüm adaylar, beraberlerinde aday adayları ve parti yöneticileri ile Karadeniz Ereğli Köylü Pazarı’nda ziyaretler gerçekleştirdi.

Haber : Hüseyin Aksakal
Bu Haber 3788 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :Ünal Demirtaş, Deniz Yavuzyılmaz, Umut Başoğlu, Merve Kır, Çiğdem Şekerci,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 4 )

Sayfa : [1]
Aday Tanıtım toplantısı gövde gösterisine dönüştü
Seçilince tekrar vekaletini aldığı milleti yarı yolda bırakıp başka bir partiye hediye edilmesine ses çıkaracak mı çıkarmayacak mı?
Gön : Ereğlili  01 Haziran 2018 : 23:53:47  Zonguldak

Aday Tanıtım toplantısı gövde gösterisine dönüştü
Allah'ın izniyle DEVAM
Gön : bjedug  31 Mayis 2018 : 04:49:52  Zonguldak

Aday Tanıtım toplantısı gövde gösterisine dönüştü
inşallah umduğumuz gibi vekili ile kazanan chp kazanan ereğli olur TAMAM diyoruz artık
Gön : TAMAM  28 Mayis 2018 : 17:52:33  

Aday Tanıtım toplantısı gövde gösterisine dönüştü
Bu zat İYİ'li mi CHP'li mi?
Gön : bjedug  28 Mayis 2018 : 17:00:55  Zonguldak

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
CHP’li Demirtaş, İŞKUR’u hedefine aldı…
“ZONGULDAK HAK ETTİĞİNİ ALAMIYOR!”
İSTİFA ETTİLER!
Şaibe Algısı
“KAVGA YERİNE HUZUR!”
Eh, ya şimdi?
Seçim Yazıları 5 - MECLİS
Nuri Tekin kazandı, etli pilav dağıttı
GÜNÜN SÖZÜ
İyi mazeretler bulmayı başaranların, başka şeyler başarabildiği çok nadiren görülür.

( Benjamin Franklin )
NÖBETÇİ ECZANE
25 - 05-2019
AYDOĞAN ECZANESİ
TEL : 316 34 86
Meydanbaşı Cad. No: 31 İş Bankası arkası
Kdz.Ereğli / Zonguldak

TUNCAY ECZANESİ
TEL : 333 00 10
Kepez Mah. Prof. Muammer Aksoy Cad. No: 121B
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 39989
  Bugün : 2137
  Toplam: 96745712
   Şuan Çevirimiçi:

 288 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Sevenlerini üzdü...
» Esnafa zor anlar yaşattı…
» Yunuslara nazar değdi…
» Özlem sona eriyor… Tarihi sahnede açıkladı… Video lu Haber
» Yer SARI gök KIRMIZI oldu… Video lu Haber
» Kafa kafaya çarpıştılar... Can kaybı, yaralılar...
» “Hiçbir zaman ayrımcılık yapmadık…” Video lu Haber
» “Gençliğe Hitabe yerine konulsun!”
» 100.yıla Özel... Davetlisiniz...
» Gençlik Haftası ziyaretleri başladı...
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com