kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
17 Haziran 2019 Pazartesi
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2019 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / SİYASET
AK Partililer yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi
AK Partililer yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi

AK Partililer yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi

 02 Nisan 2019 14 : 38 

AK Parti Belediye Başkan adayları ve İlçe Başkanı Fatih Çakır, yerel seçimde alınan sonuçları değerlendirdi. Ereğli Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin, “bir belediye başkan adayı için en zor olan, ondan önceki bir belediye başkanının yükünü bagajında taşımaktır” dedi. İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır ise “İktidar sizdiniz, neden yapmadınız, diyen çok sayıda vatandaşımızla karşılaştık” dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, partinin belediye başkanları ve başkan adayları 31 Mart Yerel İdareler Seçimlerinin ardından parti binasında basın toplantısı düzenledi, seçim sonuçlarını değerlendirdi. Basın toplantısına AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe başkanı Mehmet Fatih Çakır, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Gülüç Belediye Başkanı Mustafa Gökhan Göktaş, Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, Kandilli Belediye Başkan Adayı Mustafa Güldalı ve Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Av. Adem Öztürk değerlendirmelerde bulundu.

Toplantıda, bazı belediye meclis üyesi il genel meclis üyeleri, ilçe teşkilat mensupları ve çok sayıda partili hazır bulundu.

“GEÇMİŞ DÖNEMİN FATURASI BİZE KESİLDİ”

AK Parti Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, konuşmasında geçmiş dönemin faturasının kendilerine kesildiğini ifade ederek şunları söyledi:

“Arkadaşlarımızla birlikte zorlu bir süreci yönettik. Ama bilinmesini istiyorum ki bir belediye başkan adayı için en zor olan, ondan önceki bir belediye başkanının yükünü bagajında taşımaktır. Biz bu yükü bagajımızda taşıdık ve bu bizim yükümüzü çok ağırlaştırdı ve çok zorladı. Yani geçmiş beş yılın faturasını biz ve arkadaşlarımız ödedik. Her gittiğimiz mahallede bunu açık net gördük. Bütün eksikliklerin faturasını bize kestiler netice itibarıyla. 26 bin 500 civarında bir oy aldık. Takdir milletimizin sonuç başımız üstüne. Biz başaramadık. Başaran belediye başkanı Halil Posbıyık’tır. İnşallah başarılı olur, Ereğli bir beş yılını daha kaybetmez.”

Seçim sürecinde çalışmalar yaparken birçok vatandaşı da rahatsız ettiklerini belirten Şahin, “Halil Bey de 1989 seçiminde kazanamamıştı, ikinci seçimde başarılı olmuştu, biz artık yeni seçimlere bakacağız, geleceğe bakacağız, önümüze bakacağız. Şu anda yapılması gereken kazananları tebrik etmektir.. 20 belediye meclis üyesi CHP, 11 belediye meclis üyesi de AK Parti kazandı. Arkadaşlarımızın tamamına da başarılar diliyorum. Karadeniz Ereğli için başarılı hizmetler bekliyoruz. Ben de her zaman Erol Şahin olarak kendilerine yardımcı olmaya hazırım” dedi.

“RAKİBİMİZİN AVANTAJLARI VARDI”

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır ise ellerinden gelen tüm çalışmaları yaptıklarını ve başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere kabine üyelerini ilçede ağırladıklarını ifade ederek şunları söyledi:

“Bu seçimlerin sonucunda Kandilli ve Ereğli için çok üzüldüm. Kandilli için de gereken her şeyi yaptık. Bundan sonraki süreçte bu seçimlerin analizlerini en iyi şekilde yapacağız. 2018 Erken Genel Seçimleri'nin sonuçlarına yakın bir oy aldık. Ancak bundan sonrası için de beş yıl sonra yeniden Ereğli Belediyesi'ni almak için çalışmalarımıza başlayacağız. Bu seçimlerde rakibimizin yirmi yıl belediye başkanlığı yapmış olmasından dolayı daha fazla tanınır olmasının da avantajları vardı. Ayrıca mevcut belediyenin yönetimi ile ilgili vatandaşlardan çok sayıda eleştiri aldık. Bu eksikleri bize bağlayan seçmenler oldu. İktidar sizdiniz, neden yapmadınız, diyen çok sayıda vatandaşımızla karşılaştık. Biz 24 Haziran Seçimlerindeki oyumuza yakın bir oy aldık; ancak rakibimizin oylarının bu denli artmasının temel nedenleri üzerinde duracağız. Önümüzdeki beş yıl için çalışmalarımıza bugünden başlıyoruz."

BAŞKANLAR VE ADAYLAR KONUŞTU…

Toplantıda konuşan AK Parti Kandilli Belediye Başkan Adayı Mustafa Güldalı, “Kandilli’nin iktidar partisine ihtiyaç vardı. Bizim bir şey konuşmamıza gerek yoktu. Gökçeler’den Kandilli merkeze doğru bir gezseniz basın mensupları olarak sizler bile buranın ne kadar hizmete ihtiyacı olduğunu görürdünüz. Hayırlısı olsun. İnşallah oradaki arkadaşımız başarılı olur” diye konuştu.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş da Gülüç’te yaptıkları hizmetlerin sonuca ulaşmalarında etkili olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Orada bir aile gibi çalıştık ve seçim farklı şekilde bize döndü. Yapılan hizmetler vardı, kimse onları inkar edemedi. Daha fazla fark bekliyorduk, katılım fazla olmadı. Fakat Gülüç halkı tekrar Gökhan Başkan dedi, özellikle kadınlarımız çok iyi çalıştılar. Belediyede daha güzel işler yapacağız. Bir örnek belediye oluşturacağıma burada AK Parti ailesine söz veriyorum.”

Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol da “Ormanlı’da beş aydır güzel bir seçim atmosferi yaşadık, hiçbir kargaşaya mahal vermeden seçimi atlattık. Beş yıldır belediye başkanıyım, dışarıdan gelen insanlarımız beş yılda yaşanan değişiklikleri görüyor. Ormanlı’da Fatih Başkanımız, vekillerimizle birlikte güzel hizmetler yaptık, kendimizin bile tahmin edemeyeceği işler başardık. Biz geldiğimizde belediyede kayyum vardı. Büyük çabalar sonucunda belediyemizi kayyumdan kurtardık” dedi. Başol, geçmiş dönemde yaptıkları hizmetleri anlattı.

BASIN MENSUPLARININ SORULARI

Basın toplantısının son bölümünde İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır ve Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Çakır, bir gazetecinin, “Sosyal medyada seçimin kaybının sorumlusu olarak Erol Şahin değil kendisinin gösterilmesini nasıl yorumladığına” ilişkin bir soruya şu cevabı verdi:

“Siyasi hesaplarını seçim üstünden görmek isteyen arkadaşlar olabilir. Eksiklerimiz varsa onu da buyursunlar söylesinler. Ona da kabulüz. Fakat bakıyorsunuz, bu Zonguldak medyasından başlıyor. Diğer ilçelerde de aynısı yaşanıyor kimse onlardan bahsetmiyor”

İlçe Başkanı Çakır ve Belediye Başkanı Şahin, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Saadet Oruç’a kampanyaları esnasında verdiği destekten ötürü teşekkür etti.

Haber : Hüseyin Aksakal
Bu Haber 3835 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :AK Parti, 31 Mart Seçimleri, Değerlendirme, Fatura, Kdz Ereğli,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 13 )

Sayfa : [1] 2
AK Partililer yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi
Uysal elinden geleni yaptı, makamında boş boş oturmadı. Allah şahit, biz şahit. Bir de üstüne adamı yalnız bıraktınız. Bir Ak Partili olarak size yazıklar olsun diyorum Fatih efendi. Seçimde hangi biriniz çalıştınız, hangi Meclis üye adayı sahadaydı? Suçu kendinizde arayın.
Gön : Öner Erkan  04 Nisan 2019 : 06:50:19  Zonguldak

AK Partililer yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi
Fırsatları değerlendiremediniz....20 yıl daha burada belediye başkanlığı beklemeyin.Doktoru sen çalıştırmadın ve muhasebeci birini sen buraya başkan adayı çıkardın...Sence çıkardığın aday ereğli gerçeklerine uyuyormu.Sahi istifa etmek için ne bekliyorsun.?
Gön : bekir  03 Nisan 2019 : 10:35:49  Zonguldak

AK Partililer yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi
Yerel seçimi kazanmasında Posbıyığın tanınmasının çok fazla bir etkisi yok. CHP seçmeni partisine oy veriyor, oyları kemikleşmiş artık, Erol Şahin Chp'den aday gösterilsin kazanırdı, o derece.
Gön : Öner Erkan  03 Nisan 2019 : 06:24:58  Zonguldak

AK Partililer yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi
sende hiç utanma sıkılma yokmu ...bari onurunla istifa et..hala oraya çıkmış andersenden masallar anlatıyorsun.milleti salak yerine koymayın artık.uysalla birbirinizi yediniz olan ereğliye oldu köye çevirdiniz burayı..seçimden sonra şakşakcılarınızın hiçbiri piyasada yok hepsi kayıp..
Gön : messi  02 Nisan 2019 : 22:29:00  Zonguldak

AK Partililer yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi
ereğli ak parti ilçe teşkilatı istifa etmelidir. bahane aramayın fatih çakır yanlış larla dolusun. derhal ekibinle birlikte görevden alınmalısın.
Gön : Vedatt  02 Nisan 2019 : 22:19:33  

AK Partililer yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi
Fatih Çakır orada olduğu sürece Kdz Ereğli de Akp başarılı olamaz.Kendisine ve belediyeye yol ile ilgili sorunu fotoğraflarla birlikte defalarca göndermemize rağmen cevap bile vermemiştir.Vatandaşın belediyeye ve kendisine gönderdiği hiçbir sorun dikkate alınmamış,hep vaatler verilmiştir
Gön : erkan çelebi  02 Nisan 2019 : 19:58:47  Zonguldak

AK Partililer yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi
uzatmaya gerek yok sayın çakır bu hesaplaşma değildir.Sizin saçma sapan yönetim tavrınız sebebi ile ereğli bu hale düştü.Erol şahin ne yapsın..Hemen istifa edin yeter..neymiş pospıyık tanınıyormuş.tabi tanınacak..5 yıl parti sizdeydi icraat yapsaydınız yada bıraksaydınız uysal yapsaydı isme değil millet partiye verirdi.Geçtiğimiz 24 haziran seçimleri kadar oy almış..Yerel seçimi yerel seçimle kıyaslayın..bir önceki yerelde ne aldık şimdi ne aldık ona bakın ve hemen istifa edin..HEE koltuk size yapıştı ise alıp gidebilirsiniz sıkıntı yok biz yenisi de temin ederiz.
Gön : vatandaş  02 Nisan 2019 : 17:52:31  Zonguldak

Sayfa : [1] 2
DİĞER BAŞLIKLAR
CHP’li Demirtaş, İŞKUR’u hedefine aldı…
“ZONGULDAK HAK ETTİĞİNİ ALAMIYOR!”
İSTİFA ETTİLER!
Şaibe Algısı
“KAVGA YERİNE HUZUR!”
Eh, ya şimdi?
Seçim Yazıları 5 - MECLİS
Nuri Tekin kazandı, etli pilav dağıttı
GÜNÜN SÖZÜ
Kararlı bir istek karşısında hiçbir inkansızlık yoktur.

( anonim )
NÖBETÇİ ECZANE
17 - 06-2019
ZEKİ SÖNMEZ ECZANESİ
TEL : 316 19 66
Uzun Çarşı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

ÇİLEK ECZANESİ
TEL :
Kepez Mah. Prof.Muammer Aksoy Cd. No: 32A
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 49615
  Bugün : 7974
  Toplam: 97712555
   Şuan Çevirimiçi:

 152 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Hasan Akbaş sonsuzluğa uğurlandı... Video lu Haber
» “Sözlü Mülakat Geldi, Liyakat Gitti..."
» Mezarlıkta son ders…
» Alev alev yandı...
» KURAL İHLALİ=KAZA; 3 YARALI Video lu Haber
» 150 yıllık proje...
» Haziran ayı Meclis Toplantısı yapıldı...
» Yol vermek istediği kadına çarptı…
» 12 bin kişi…Sevgi,barış, dostluk sofrasında buluştu... Video lu Haber
» Dinazorlar çağından kalma fosiller…
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com