kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
17 Haziran 2019 Pazartesi
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2019 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / GÜNCEL  -> VİDEOLU HABERLER
AK Parti Adayı ve İlçe Yönetiminden Posbıyık’a kutlama ziyareti...
AK Parti Adayı ve İlçe Yönetiminden Posbıyık’a kutlama ziyareti...

AK Parti Adayı ve İlçe Yönetiminden Posbıyık’a kutlama ziyareti...

 15 Nisan 2019 16 : 17 

Ka

Karadeniz Ereğli AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, AK Parti Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, partinin belediye ve İl Genel Meclisi üyeleri ile parti yöneticileri 31 Mart seçimlerini kazanan ve görevine başlayan Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a kutlama ziyaretinde bulundu. Ziyarette işbirliği mesajları verildi.

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, AK Parti Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, AK Partili Belediye ve İl Genel Meclisi üyeleri ile partinin kadın ve gençlik kolları yöneticileri Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a makamında ziyarette bulundu.

“BİZE SİZE YARDIMCI OLMAK DÜŞER”

AK Parti Belediye Başkan Adayı Serbest Muhasebeci ve Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin, ziyarette yaptığı konuşmada, Belediye Başkanı Posbıyık’a güzel hizmetlerin yaşanacağı bir beş yıl diledi.

İhtiyaç duyulan her alanda Ereğli Belediyesine ve Başkan Posbıyık’a yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklarını belirten Şahin şöyle dedi:

“Güzel bir seçim oldu. Seçimde hakikaten kaliteli bir yarış oldu. O yüzden size teşekkür ediyorum. Etik anlamda güzel bir seçim yaşadık. Netice ortada. Ereğli halkının takdiri sizin belediye başkanlığınız noktasında imiş. Bu da bizim başımızın tacı. Halk ne diyorsa odur. Bize sadece yapabileceğimiz bir şey varsa yardımcı olmak düşer. Ben size başarılar diliyorum. İnşallah güzel hizmetlerin yapıldığı güzel şeylerin yaşandığı, insanların yüzünün güldüğü bir beş yıl olur. Bu manada sizlerin bizden istediğiniz ne varsa, belediye meclis üyelerimizle birlikte  Ereğli halkı ile birlikte yapılabilecek tüm işlerde yanınızda olduğumuzu belirtmek üzere geldik. Tekrar hayırlı uğurlu olsun.”

“BİRLİKTELİKLER ZENGİNLİK KATACAK!”

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır da halkın kararının başları gözleri üstüne olduğunu, Ereğli’ye kim çivi çakarsa ona destek vereceklerini belirterek şunları söyledi.

Çakır, “İyi projelerin hepsinde destek olacağız, farklı projelerde de görüşlerimizi sizinle paylaşacağız. Sonuçta hep beraber Ereğli’ye hizmet edeceğiz. Bazı sorunlarımız var aşmamız gereken. Bu şehrin artık farklılıklardan değil, birlikteliklerden zenginlik kazanacağımıza inanıyorum.  Sizlerin de bu konuda çok büyük tecrübeniz var. Bizler de hep beraber, her birimiz bir kenarından tutarsa çok daha iyi olacağına inanıyorum. Tekrar hayırlı uğurlu olsun” dedi.^

“YILLARIN POLİTİKACISIYIM, BÖYLE ANLARA AZ RASTLADIM”

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık da bu ziyaretten ziyadesiyle memnuniyet duyduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Sizin medeni bir şekilde demokrasi şartlarına uygun şekilde bu ziyaretiniz ve söylediği bu sözler beni çok mutlu etti. Yılların politikacısıyım, böyle anlara çok az rastladım. Çok naziksiniz. Sizin de ifade ettiğiniz gibi seçimi a veya b şahsı kazanmadı, Ereğli halkı kazandı. Ben böyle bakıyorum. Ereğli’nin sıkıntıları var, belediyenin de sıkıntıları var. Ekonomik yönden Türkiye’deki sıkıntılar buraya yansımış durumda ama belediye olarak da sıkıntılar var. Pek tabii ki sizin projelerinizden de yararlanacağız. Meclis üyesi arkadaşlarımızın ve ilçe teşkilatınızın yardımlarından da yararlanacağız.

Bugüne kadar geçmişte çok görev yaptım ama hep uzlaşmazlıklar vardı. Belki bunda bizim de kabahatimiz oldu. Ama şimdi ortama daha değişik bakıyorum. Ereğli halkının mutlu olması için,  Ereğli halkına hizmetlerin iyi gidebilmesi için iktidar partisi başta olmak üzere bütün siyasi partilerle, ilçe başkanlıklarıyla, milletvekilleriyle, adaylarıyla iyi ilişkiler içinde olup Ereğli’nin ana meselelerinin üstüne hep beraber gitmemiz gerektiğine eskisinden daha fazla inanıyorum.  Yoksa bölgemizde insanlar hem belediyesel, hem ekonomik açıdan çok zor durumda. Ziyaretiniz bana bu birlikteliği yapabileceğimiz anlamında bana cesaret verdi. Çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir mücadele oldu, etik kurallar içinde oldu. Liyakat üst noktadaydı. Hiçbir kalp kırıcı olay olmadı. Bu açıdan sizi ve diğer adayları tebrik ediyoruz. Örnek bir demokrasi hareketi verdik Ereğli’de. Başarılı bir seçim atmosferi geçirdik. Bu bakımdan da çok mutluyum. Bu mücadeleler geçicidir. Önemli olan insanların kişiliğini, varlığını insanlara ispat etmesidir. Siz onu ispat ediyorsunuz. Çok teşekkür ediyorum. Allah sizin de bizim de yolumuzu açık etsin. Bundan sonra yapacağımız işlerde de lütfen bizlerden yardımlarınızı esirgemeyin. Sık sık ziyaretlerinizi beklerim. Ben bu odaya iki gün evvel ilk defa girdim. Cenazeye geldiğimde yukarıya çağrılmıyordum. Ama bizim aramız öyle olmayacak, beraber olacağız. Her konuda birbirimize yardımcı olacağız.”

“DİĞER İLÇE BAŞKANLARI DA ÖN PLANDA OLACAK”

Posbıyık,  en kısa sürede iade-i ziyaretlere başlayacaklarını belirterek şöyle devam etti: “Benim en büyük hedefim, Ereğli’nin ana meselelerini sizlerle birlikte, diğer siyasi parti ilçe başkanlarıyla birlikte ortaya çıkarmak. Bizim en önemli maddemiz, Ereğli halkının yararına olan madde şu, iki numara şudur, üç numara şudur diyerek, onlardan birini ele alıp hep beraber, hatta iktidar partisinin ve diğer ilçe başkanlarını ön plana iteceğim. Bundan sonra siyaset yapmayı düşünmüyorum. Onlar öncülük yapma fırsatı vereceğim. Biz bugün varız, yarın yokuz. Memlekete yeni siyasilere ihtiyaç var. Biz ağabeylik yapıp arkadaşlarımızı öne çıkarıp Ereğli’nin meselelerini çözme noktasında birlik beraberlik tesis etmek istiyoruz. Pek tabii ki biz de hata yapacağız. Hatasız insan mümkün değildir. Bizim hatalarımıza karşı çıkın, biz de hatamızı bilelim, yanlış yolda gitmeyelim. Muhalefet demek bu demektir. Biz onlara alınganlık göstermeyiz. Bu birlikteliği mutlaka kurmamız lazım. Erol kardeşimizin ziyaretini ben bunun bir işareti olarak alıyorum.

“BERABER YAPABİLECEĞİMİZ ÇOK ŞEY VAR!”

Seçim öncesinde kendisinin çeşitli ilçe başkanlarıyla bir araya gelmesinin yanlış değerlendirildiğini ifade eden Posbıyık şöyle şunları kaydetti:

“Biz medeni insanlarız. Ben AK Parti ilçe başkanıyla da, Saadet Partisi ilçe başkanıyla da evine gidip aile ziyareti yapabilirim. Bu bir partiden öbürüne geçme veya yakınlaşma anlamında değildir. Hepimiz bireyiz. Bugün sıradan bir birey olabiliriz ama yarın ilçe başkanı, milletvekili oluruz. Hiç ummadığınız insanlar milletvekili oluyor bu memlekette. Herkes bir yerlere gelecek. Onlar bir yere geldi ayrı partidenler diye ayrı durmamıza gerek yok. Ben kararlıyım bu konuda, sizler de yardımcı olursanız Ereğli’den bu işi kaldırmaya çalışıyoruz. Hangi siyasi partiden olursa olsun, liyakatlı olsun. Yerel seçimlerde siyasete falan girmedim. Siyasi parti propagandası yapmadım. Onun için en büyük arzum, daha önce ilçe temsilciler kurulu diye bunu yapmıştık. İnşallah bunu başarırız. Birliğimizi beraberliğimizi ortaya koyup bu halkı güldürmemiz lazım. Evine ekmek götüremeyen insanların sayısı çok fazla. Ufak işlerde bile beraber yapabileceğimiz çok işler var. Şu hengameyi bir atlatalım, ufak tefek işleri ortaya çıkarmaya başlayacağız, insanları mutlu edeceğimize inanıyorum.”

“HAYALİMDEN GEÇEN…”

1994 yılında belediye başkanı seçildiğinde Erdemir’de başmühendis olduğunu ifade ederek dönemin Erdemir Genel Müdürü’nden öğütler aldığını ifade eden Posbıyık şöyle dedi:

“Seçildikten sonra Demir Çelik’e gittim. Arkasında durmaya çalışıyorum. Beni kenara çekti, ‘Başkan sen belediye başkanı oldun, gitti artık başmühendislik’ dedi.  Bir konuyu her yerde anlatırım. Bana dedi ki, ‘Eğer halk arasında barış olsun istiyorsan, öncelikle genel müdür, kaymakam, amiral, jandarma komutanını açık bir alanda bir araya toplayıp yemek vereceksin. Sizi barışık gören halk zaten barışık olur. Barışık olduğunuzu göstermezseniz halk da kavga eder’ dedi. Bir gün MHP, Saadet, AK Parti ilçe başkanları ile yemek yesek bir yerde, vatandaşın da hoşuna gider. Hayalimden geçen lafları söylemiş oldum. Hem ilçe teşkilatının, hem de Erol beyin ziyaretinden ziyadesiyle memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum.”

Posbıyık ve partililer daha sonra kendi aralarında bir süre görüş alışverişinde bulundu. 

 

Haber : H Aksakal-
Bu Haber 778 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :değişimmedya, AK Parti Adayı ve İlçe Yönetiminden Posbıyıka kutlama ziyareti, haber,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 3 )

Sayfa : [1]
AK Parti Adayı ve İlçe Yönetiminden Posbıyıka kutlama ziyareti...
bravo çakır sonunda doğruyu öğrendin. dediklerimi tekrar et bakim . erol şahin kazanmasin diye ugrastim basardim halil başkan .
Gön : Hasan Tahsin  15 Nisan 2019 : 20:39:27  

AK Parti Adayı ve İlçe Yönetiminden Posbıyıka kutlama ziyareti...
ama hepinize güzel fark attı halil başkan çok güzel oldu ayakları yere basmayanlara ayaklarını yere bastırdı ereğli halkı özlemişti ereğli halkı başkanını özlem ve hasret bitti ereğli geriye dönük beş yılda uçaçaktı uzamadı yere tam çakıldı hani tersaneler canlanacaktı hiç bir şey olmadı eski tas eski hamam siz başkana gölge etmeyin başkan zahten ereğli için her şeyi yapar
Gön : Ereğlili  15 Nisan 2019 : 18:55:41  

AK Parti Adayı ve İlçe Yönetiminden Posbıyıka kutlama ziyareti...
bravo sahin sizi takdir ediyorum nerdeeeee çakır gidermiydiiiii siz olmasanız
Gön : Ereğlili  15 Nisan 2019 : 16:48:57  

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
Hasan Akbaş sonsuzluğa uğurlandı...
 
‘Cinderella’ sahnelenecek
Batı Karadeniz'i tehdit ediyor...
Alan Yeterlilik Testi başladı...
Tekin’den İmamoğlu’na destek…
Minik öğrencilerin mezuniyet sevinci…
Çocuklarınız bizim çocuklarımızdır…
“…İLK KAHRAMANIMIZ olan babaların…”
GÜNÜN SÖZÜ
Bilgili bir ahmak, cahil bir ahmaktan daha çok ahmaktır.

( Moliere )
NÖBETÇİ ECZANE
17 - 06-2019
ZEKİ SÖNMEZ ECZANESİ
TEL : 316 19 66
Uzun Çarşı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

ÇİLEK ECZANESİ
TEL :
Kepez Mah. Prof.Muammer Aksoy Cd. No: 32A
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 49615
  Bugün : 6697
  Toplam: 97711278
   Şuan Çevirimiçi:

 147 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Hasan Akbaş sonsuzluğa uğurlandı... Video lu Haber
» “Sözlü Mülakat Geldi, Liyakat Gitti..."
» Mezarlıkta son ders…
» Alev alev yandı...
» KURAL İHLALİ=KAZA; 3 YARALI Video lu Haber
» 150 yıllık proje...
» Haziran ayı Meclis Toplantısı yapıldı...
» Yol vermek istediği kadına çarptı…
» 12 bin kişi…Sevgi,barış, dostluk sofrasında buluştu... Video lu Haber
» Dinazorlar çağından kalma fosiller…
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com