kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
23 Mayıs 2019 Perşembe
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2019 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / GÜNCEL
Bahçeli Zonguldak'ta konuştu...
Bahçeli Zonguldak'ta konuştu...

Bahçeli Zonguldak'ta konuştu...

 15 Mart 2019 17 : 23 

Milliyetçi Hareket  Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “. TTK’nın kapanması veya kapasitesini azaltması hiç doğru değildir, tasvip ettiğimiz bir şey de olamayacaktır. Biliniz ki, alın terinizin heba olmasına seyirci kalamayız. Biliniz ki, emeklerinizin zayi olmasına sessiz duramayız. Biliniz ki, işinizi kaybetmenize tahammül edemeyiz. Türkiye Taş Kömürü Kurumu millidir, Zonguldak’ın geleceğidir, kesinlikle sahip çıkacağımızdan da hiç kimsenin endişesi olmamalıdır” dedi.

Bahçeli, Zonguldak Madenci Anıtı önünde düzenlenen mitingde, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerine 16 gün kala Zonguldaklılarla buluşmanın hazzını ve kıvancını yaşadığını söyledi.

Zonguldak’ın yerin binlerce metre derinliğinde nafakasını bulan azmin şehri olduğunu belirten Bahçeli şöyle konuştu:

“31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri Türkiye’nin bugüne kadar gerçekleştirdiği en önemli seçimlerden birisi olacaktır. 31 Mart seçimleri hem bekamız hem de bereketimiz için tarihi nitelikte bir seçime sahne olacaktır. Huzur istiyorsanız adres MHP’dir. Güven ve güvence istiyorsanız çare MHP’dir. Zonguldak ağırlıklarından kurtulsun, prangalarını söksün, kamburlarından sıyrılsın diyorsanız yegâne çözüm MHP’dir. Huzurlarınızda Zonguldak Belediye Başkan Adayımız Sayın Hamdi Ayan’ı hepinize emanet ediyor, üç hilale desteğinizi bekliyor ve bunu temenni ediyorum. Alaplı’da Sayın Ali Demir, Çaycuma’da Sayın Haydar Oruç, Devrek’te Sayın Ahmet Akdemir, Gökçebey’de Sayın Adem Ayvacık, Karadeniz Ereğli’de Sayın Telat Şeker, Kilimli’de Sayın Fatih Kaldırım, Kozlu’da Sayın Emine Ulupınar, Merkez Beycuma’da Sayın Erdinç Bıçakçı, Merkez Elvanpazarcık’ta Sayın Erdem Akgöz, Merkez Karaman’da Sayın Cevdet Aldağ, Alaplı Gümeli’de Sayın Şinasi Bilgen, Çaycuma Filyos’ta Sayın Okan Uzun, Çaycuma Karapınar’da Sayın İsa Yurtseven, Çaycuma Nebioğlu’nda Sayın Fatih Yıldırım, Çaycuma Perşembe’de Sayın Semih Aydın, Çaycuma Saltukova’da Sayın Ersin Aksoy, Devrek Çaydeğirmeni’nde Sayın Kerim Pilavcı, Karadeniz Ereğli Gülüç’de Sayın Atilla Tarık Semiz, Karadeniz Ereğli Kandilli’de Sayın Tuncay Aydın, Karadeniz Ereğli Ormanlı’da Sayın Tacettin Aldırmaz, Kilimli Çatalağzı’nda Sayın Yavuz Palabaş, Kilimli Gelik’te Sayın Fahrettin Kavşur, Kilimli Muslu’da Sayın Fatih Acar Milliyetçi Hareket Partisi’nin birbirinden değerli belediye başkan adaylarıdır ve sizlerin desteğiyle inşallah başarıya ulaşacaklardır.”

“TTK MİLLİDİR, ZONGULDAK’IN GELECEĞİDİR”

Zonguldak’ın sorunlarını bildiklerini belirten Bahçeli şöyle devam etti:

“Zonguldak’ı çok iyi tanıyoruz. Türkiye Taş Kömürü Kurumu’nun işçi yetersizliğinden dolayı kapanma aşamasına gelmesinden de derin bir üzüntü duyuyoruz. Bu kurum geçim kapısı, Zonguldak’ın ekmek teknesidir. TTK’nın kapanması veya kapasitesini azaltması hiç doğru değildir, tasvip ettiğimiz bir şey de olamayacaktır. Biliniz ki, alın terinizin heba olmasına seyirci kalamayız. Biliniz ki, emeklerinizin zayi olmasına sessiz duramayız. Biliniz ki, işinizi kaybetmenize tahammül edemeyiz. Türkiye Taş Kömürü Kurumu millidir, Zonguldak’ın geleceğidir, kesinlikle sahip çıkacağımızdan da hiç kimsenin endişesi olmamalıdır.  Kömürün karasından ekmeğinizi çıkartıyorsunuz. Bu takdir edilecek, hürmet edilecek, hayranlıkla anılacak bir durumdur. Hakkınız olmayanı istemiyorsunuz. Hak etmediğiniz bir şeyi beklemiyorsunuz. Zonguldak’ta tembellik tutunamaz, gevşeklik barınamaz, tufeyliler bulunamaz. Sizler çalışarak nefes alıyorsunuz, yerin altını umutlarınızla aydınlatarak çocuklarınızın nafakasını kazanıyorsunuz, tencerelerinizi emeklerinizle kaynatıyorsunuz. Sonuna kadar helal olsun, hepinizi kutluyorum. Zonguldak üreten, ülkesi için ter döken onurlu insanların yuvasıdır. Bu yuvanın karartılmasına gönlümüz razı olmaz. Bu yuvanın hüznüne müsaademiz olamaz.”

“AYAN’IN PROJELERİNE SAHİP ÇIKACAĞIM”

Zonguldak için elini taşın altına koyan Belediye Başkan Adaylarına kefil olduğunu, onların arkasında duracağını belirten MHP Lideri, “Özellikle Zonguldak Belediye Başkan Adayımız Sayın Hamdi Ayan’ın ilan ettiği 67 projenin gerçekleşmesini hem takip edeceğim hem de sahip çıkacağım. Binlerce yeni istihdam için, yeni yollar için, yeni kadın girişimci kooperatiflerinin kurulması için MHP iradenize taliptir, MHP göreve hazırdır. Ve bunların hepsinin takibini yapmak da boynumun borcudur.” Dedi.

Bahçeli, “Zonguldak Cumhur İttifakı’nın kapsamında değilse de, Ak Partili kardeşlerimizle biriz, beraberiz. Çünkü biz Cumhur İttifakı’yız. Çünkü biz Türk milletinin var oluş mücadelesinin yılmaz neferleriyiz. Çünkü biz millet-i ebed müddetin, devlet-i ebed müddetin yıkılmaz kalesiyiz. CHP’ye oy veren kardeşlerim, gelin bu mücadeleye siz de katılın. İP’e gönül veren kardeşlerim, gelin bu şerefe siz de ortak olun” dedi.

“BİZ BEKA DİYORUZ!”

Türk milletinin ahlakıyla, anılarıyla, var oluş ilkeleriyle tarih boyunca adından söz ettirmiş, hükümranlığını ve haysiyetini korumayı bildiğinin altını çizen Devlet Bahçeli “ En korkunç ölümlere maruz kalmamak için beka diyoruz. Tarihten silinmemek için beka diyoruz. Onurlu hayat, bağımsız gelecek, dik baş için beka diyoruz. Ebediyet ırmağına coşkun nehirler gibi akmak için beka kararındayız. Eğer beka yoksa, bağımsızlık yoksa, milli varlık zillete düşmüşse ne madenin, ne de çıkarılacak kömürün hiçbir önemi de yoktur. Beka, milli cevherdir, damarlarımızdaki asil kandır” dedi.

Terör örgütlerinin durmak bilmediğini, emperyalizmin karanlık planlarını icra etmekten vazgeçmediğini söyleyen Bahçeli, “Avrupa Parlamentosu’nun çürük ve hükümsüz kararını eminim ki duydunuz. AB müzakerelerinin askıya alınmasını öneren raporu kabul etmişler. Bize parmak sallıyorlar. Biz aba altından sopa gösteriyorlar. FET֒cülerin, PKK’lıların tesiriyle Türkiye hakkında değerlendirme yapıyorlar. Türk milleti bu oyunları yutmaz. Türkiye bu zillet ve husumet emelleri sineye asla çekmez. Aslında istiyorlar ki, bölünelim. İstiyorlar ki, Sevr şartlarına ricat edelim. Dayatıyorlar ki, birbirimize girelim, birbirimizden kopalım. Hedefliyorlar ki, Anadolu’dan dağılmış ve ufalanmış halde çıkıp gidelim. Yok öyle yağma! Şimdiye kadar başaramadılar, bundan sonra da başaramayacaklar. Türk milletini asla yenemeyecekler” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NA ELEŞTİRİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirilerde bulunan Bahçeli,  “Şu zillete dikkat eder misiniz? Kılıçdaroğlu, kulağına ne fısıldanmışsa onu söylüyor. Türkiye düşmanlarının düdüğünü öttürüyor. Bölücülerle aynı safa giriyor, teröristlerle aynı hedefe odaklanıyor. CHP’ye oy veren vatandaşlarım, bunu nasıl kabullenecekler? Bu zillete nasıl onay verecekler? Bu çarpıklığa nasıl tahammül gösterecekler? Bugünkü CHP’nin neresi aziz Atatürk’e benziyor? Ayıptır, günahtır, yazıktır, CHP’ye gönül verenlere hakarettir. İP’e oy veren kardeşlerim, bugüne kadar giydikleri parti şapkalarıyla övünen, ilke ve fikriyatları olmayan, HDP’yi Kürt siyasi hareketi olarak tanımlayıp ittifak kuran ilkesizleri nereye kadar sırtlarında taşıyacaklardır? Bunlarda siyasi ahlak yok. Bunlarda Türkiye sevgisi yok. Bunlarda Zonguldak’a muhabbet yok. İşleri güçleri yalan dolan. Üstelik 31 Mart seçimlerine beka seçimi dedikçe hopluyorlar.Adeta zıvanadan çıkıyorlar. Akıl ölçüleri hepten kayboluyor, şuur kapakları tümden kapanıyor. Zillet İttifakı Türkiye’nin karşısındaki çetedir, şebekedir, mihraktır. Zillet İttifakı siyasi aldatma ve kandırma markasıdır.”

Bahçeli’nin konuşması zaman zaman meydanı dolduran binlerce kişinin sloganları ile kesildi.  Programda, MHP’nin adayları da sahneye tek tek çıkarak tanıtıldı.

Haber :
Bu Haber 714 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :değişimedya, Bahçeli Zonguldakta, haber,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 3 )

Sayfa : [1]
Bahçeli Zonguldak'ta konuştu...
Ezberlenmiş üç beş cümleyi hamasetle süslemeye çalışmış, Sayın Bahçeli.
Zonguldak 1982'den buyana kaç şehit verdi biliyon mu?
Niye mi 1982?
Madende kaza olur.
Madenci, madenden gelen, yer altından gelen kazaya bedenen de, manen de hazırlıklıdır.
Ama, siyasetçilerden gelen maden kazalarına hazırlıklı değildir.
Öncekilerine fıtrat desek bile sonrakilere denmez ..
Bahçeli'nin "Biliniz ki, alın terinizin heba olmasına seyirci kalamayız." cümlesini, ömrü madende geçmiş babamın mezarına gidip anlatsam, mezarında dört dönmez, beni içeriye çeker. "hay senin g ... DEVAMI
Gön : S.B  16 Mart 2019 : 22:59:36  Zonguldak

Bahçeli Zonguldakta konuştu...
hiçbişey bilmiyor, zonguldak,tan haberi yok, boş boş konuştu. zonguldak 90 sene türkiye,nin enerji hamallığını yaptı. ama sağcı muhafazakar, liberal islamcı, milliyetçi geçinen partiler tarafından , madenler satıldı, taşoranlaştırıldı, rödavans sistemine geçildi, madenler ve zonguldak satıldı,satıldı, eyyyyy bahçeli hazretleri.
Gön : ibogemici  16 Mart 2019 : 10:17:49  

Bahçeli Zonguldak'ta konuştu...
Bırakın uzak tarihi yakın geçmişi bile bilmediğini gösteren, TTK ile HEMA'yı ilişkilendiremeyen Bahçeli, 1990'ları, Turgut Özal'ın kararlarını, Şemsi Denizer'in mücadelesini, İshak Alaton'un akla ziyan önerilerini zaten hatırlamayacaktır.
Çok uzak değil ama, hafızasına güvenemiyorsa belgelere baksın.
TTK, işçi yetersizliğinden değil, iktidarların ve patronların yetersizliğinden kapanma noktasına geldi.
"Hafızayi beşer, nisyan ile malüldür." cümlesi de tam bu konuşmayı özetlemiş.
Tarih, tarihten ders alamayanlar için tekerrürden ibarettir.
Gön : S.B  16 Mart 2019 : 00:36:40  Zonguldak

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
Sevenlerini üzdü...
Bakan Yardımcısı Cansız hedeflerini açıkladı...
DİKKAT! Meteoroloji UYARDI!
Esnafa zor anlar yaşattı…
Toprağa verildi…
“Biz istersek dünya güzelleşir…”
Protokol üyeleri curling branşı ile tanıştı
O kaza hayatını değiştirdi...
GÜNÜN SÖZÜ
Bilgili bir ahmak, cahil bir ahmaktan daha çok ahmaktır.

( Moliere )
NÖBETÇİ ECZANE
23 - 05-2019
BİRUNİ ECZANESİ
TEL : 323 40 58
Ereylin Alıveriş Merkezi Migros Yanı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

KAAN ECZANESİ
TEL : 322 00 38
Sarıkorkmaz Mah. Şehit Er Kudret Özcan Sk. No:24-A
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 34774
  Bugün : 1841
  Toplam: 96668838
   Şuan Çevirimiçi:

 112 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Özlem sona eriyor… Tarihi sahnede açıkladı… Video lu Haber
» Yer SARI gök KIRMIZI oldu… Video lu Haber
» Kafa kafaya çarpıştılar... Can kaybı, yaralılar...
» “Hiçbir zaman ayrımcılık yapmadık…” Video lu Haber
» “Gençliğe Hitabe yerine konulsun!”
» 100.yıla Özel... Davetlisiniz...
» Gençlik Haftası ziyaretleri başladı...
» İmamoğlu’nun selamı var
» "Yeni Eğitim-Öğretim Çalışma Takvimi Modeli"
» Artık “Açık Kapı”mız var…
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com