kdz. ereğli, özel echomar hastanesi,
kdz. ereğli, oked emlak, emlak borsası, değişim medya,
10 Aralık 2018 Pazartesi
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2018 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / EĞİTİM  -> VİDEOLU HABERLER
BAHÇEŞEHİR OKULLARI’NDAN GÖRKEMLİ TANITIM!
BAHÇEŞEHİR OKULLARI’NDAN GÖRKEMLİ TANITIM!

BAHÇEŞEHİR OKULLARI’NDAN GÖRKEMLİ TANITIM!

 07 Ocak 2017 17 : 51 

Bahçeşehir Okulları Karadeniz Ereğli Kampüsü’nün tanıtımı dolayıs

ıyla düzenlenen toplantı yoğun katılımla gerçekleşti. Bahçeşehir kampüsü, ana sınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim verecek.

Büyük Anadolu Otel’de gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Zonguldak milletvekili Faruk Çaturoğlu, Ereğli Belediye Başkan Vekili Ayhan Atay, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakcı, Önceki Dönem Belediye Başkanı Halil Posbıyık ile eşi Neriman Posbıyık, Milli Eğitim yetkilileri, öğretmen, öğrenci ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tanıtım toplantısı öncesinde düzenlenen kokteylle katılımcılara ikramlarda bulunuldu. Toplantıda saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

KARAHAN: “GELECEĞİN EĞİTİMİNİ BUGÜN UYGULAYACAĞIZ”

Bahçeşehir Okulları Ereğli Kurucusu Oğuz Karahan, toplantıda Bahçeşehir Okulları Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel’in mesajının okunmasının ardından yaptığı konuşmada, yıllardır çalışma hayatı içerisinde bulunduğunu, bu ülkeye yapılacak en büyük katkının üretmek olduğunu söyledi.

Ereğli’de Türkiye’ye katkı sağlayacak olan bu kurumun pırıl pırıl gençler yetiştireceğini ifade eden Karahan şöyle konuştu:

“Eğitim kalitesini eğitimin içeriği belirler anlayışıyla, Türkiye’de eğitimin öncülüğünü yürüten Bahçeşehir okullarında geleceğin eğitimini bugün uygulayacağız. Eğitimin öncüsü olma misyonumuzla, STEM Programı, kişiye özgü eğitim modelini hayata geçireceğiz. Tüm bu öncü çalışmalarımızı akademik başarılarımızla taçlandıracağız. Karadeniz Ereğli kampüsü, dünyanın önde gelen okullarının tüm imkanlarına sahip, genel müdürlükteki eğitim yöneticileri tarafından oryantasyonlarla sisteme adapte edilmiş öğretmenlerle Türkiye’nin aydınlık geleceğini temsil edecektir. Tüm bunlar bir araya geldiğinde ben artık geleceğe daha güvenle bakıyorum. Heyecanımı paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Ereğli için hayırlı olmasını diliyorum.”

ÇATUROĞLU: “EĞİTİME HER ANLAMDA KATKI SAĞLAYACAK”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, konuşmasında bölgede ve TBMM’de yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Çaturoğlu Bahçeşehir okullarının tanıtım toplantısını önemsediklerini belirterek “Eğitim olmadan hiçbir şey olmaz. Ereğli halkı, Zonguldak Halkı, ülkemiz en iyisini hak ediyor. Burada iyi bir tercih yaparak ülkemizin güzide kuruluşlarından birisi için girişimde bulunmuş Oğuz Karahan kardeşimiz. Bahçeşehir kurumlarının kurucusu Enver Yücel’i eskiden tanırım. Üniversite hazırlık kursu için İstanbul’a gittik. Sonunda Uğur dershanesinde karar kıldık. İstanbul’un Laleli semtinde tek şubeli bir dershaneydi. Bugün yüzlerce eğitim kurumu olan Uğur Dershanesinin ilk kuruluş hikayesinin olduğu yerde hazırlık öğrencisi oldum. Enver Yücel yıllar sonra Ereğli’ye geldiği zaman kendisiyle o günlerin hatırasını paylaşmıştık. Ereğli’de bu okulların olması, Ereğli ve Zonguldak’ın eğitimine her anlamda katkı sağlayacaktır diye düşünüyorum. Bu okulun bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyor, bu okula öncülük yapan Oğuz Karahan’ı, ailesi ve arkadaşlarını kutluyorum” dedi.

DİNÇER EĞİTİM MODELLERİNİ ANLATTI

Bahçeşehir Okulları Pazarlama Direktörü Senem Dinçer de okulda uygulanacak eğitim modelleri konusunda bilgi verirken şunları söyledi:

“Ereğli’de açılan okulumuz Anaokulundan lise sona kadar eğitim verecek. Anaokulunda yarım gün Türkçe, yarım gün İngilizce eğitim verecek. Ana okulunda, öğrencilerimizin çok yoğun, çok eğlenceli bir eğitim içinde yer alacak. Anaokulunda, Mathazone eğitimi, finans okuryazarlığı, yabancı dil eğitimi, ikinci yabancı dil, Bahçeşehir sportif koordinasyon, beden eğitimi, resim, müzik gibi birçok eğitim programıyla iç içe olacaklar. Okuma yazmaya hazırlıklar yapılacak. Ana okulunda 5 yaş grubunda okuma yazmayı öğretiyoruz. Mathazone eğitimi matematik ile ilgili altyapının çocuklara öğretildiği bir sistem. Sanatla, müzikle, oyunla, tüm gün içinde matematiği yaygınlaştırdığımız bir sistem. Çemberi öğrenecekse, öğrenci onunla ilgili sanatsal etkinliklere katılıyor. Bir sayısını öğreneceği zaman müzikle öğretiyoruz. Çocukluk döneminde tek istek keşfetmek olduğundan çocuklarımızın sürekli keşfetmesini sağlıyoruz. Finans okuryazarlığı dersiyle parayı nasıl kullanacaklarını, yardımlaşmayı öğretiyoruz. İkinci yabancı dili 4 yaşla birlikte vermeye başlıyor, 8. Sınıf sonuna kadar veriyoruz. Kişiye özgüo öğrenme stilleri, çocukların bireysel farklılıklarına göre eğitim verilmesini öngören bir sistem. Çocuklarımıza nasıl öğreniyorsa o şekilde öğretmeye çalışıyoruz.

4. sınıfla birlikte akademik gelişim izleme sınavlarımız başlıyor. Her ünite sonunda bir Agis sınavı uygulanıyor. Bu sınavların sonuçlarına göre varsa çocukların eksiklikleri tespit ediliyor, etüt süreçleriyle bunların tamamlanması sağlanıyor. Ortaokulda bir sene hazırlık eğitimi veriliyor. Yoğun İngilizce programı veriyoruz. 17 Saat İngilizce, 2 saat yabancı dille, 20 saat yabancı dil eğitimi veriyoruz. 5. Sınıfla birlikte mentor öğretmenlik sistemimiz başlar. Her çocuğu hem sosyal, hem akademik olarak bir öğretmen takip eder. Her pazartesi bir TEOG sınavı yapılır. Bunlarda eksikleri tespit ederiz. Konu eksiği mi var, soru eksiği mi var bunları tespit ederiz. Gerekirse çocukları etüt programlarıyla eksikleri gideririz. Veliyle okulun ortak hareket etmesi önemli. Sürekli öğrencilerle ilgili bilgi paylaşımı yaparız. Sekizinci sınıfta haftada iki TEOG denemesi yapılır, hafta sonları etüt programları yapılır. TEOG sınavına çocukları okulda hazırlarız. Dışarıdan eğitim almalarına gerek kalmaz.

Bahçeşehir okullarında üniversitelerde yapılan Robotik çalışmalarına ana okulunda başlar, ortaokul ve lisede devam ederler. Çocuklar özgün ve yaratıcı düşünebilme becerileri kazanırlar. Sebep sonuç arasında bağlantı kurma becerisi kazanırlar. Gözlem ve ölçüm sonuçlarına bakarak farklı fikirleri deneyebilme becerileri kazanırlar. Yeni olasılıklar hesap edebilir, varsayım kurabilirler. Tüm okullarda ortak eğitimler yapılır, ortak etkinlikler, hizmet içi eğitimler de ortak yapılır.Velilerimiz öğrencilerini internetin olduğu her yerden sınav sonuçlarının takiplerini yapabilir.”

Dinçer, okulda yapılan sınavlar konusunda da bilgi verdi.

BOYER: “EN DONANIMLI KAMPÜS EREĞLİ’DE OLACAK”

Bahçeşehir Okulları Karadeniz Bölge Koordinatörü Savaş Boyer, Bahçeşehir okulları olarak 42 ilde 81 kampüsleri bulunduğunu söyledi.

2016-2017 döneminde 20 kampüsün daha faaliyete geçmesiyle 101 kampüse erişeceklerini, burada 50 bin öğrenci eğitim göreceğini belirten Boyer şöyle konuştu:

“Ereğli’mizde açılacak olan kampüsümüz son derece gelişmiş donanıma sahip bir kampüs olacak. 11 bin metrekare alan üzerinde 10 binin üzerinde kapalı alana sahip, 52 derslikli bir kampüs olacak. Bu kampüsümüzde Anaokulundan liseye kadar her kadememiz mevcuttur. Yerleşke olarak, lokasyon olarak bizzat inceledim. Güzel bir konumda inşa ediliyor. Umut ediyorum mayıs ayı gibi bitirip teslim edilecek. Hem inşaatını yapan, hem de ince ayrıntısına dek tek başına ilgilenen ortağımız, partnerimize bir alkış istiyorum. Tek başına şahsi gayretiyle bu kampüsü Karadeniz Ereğli ilçemize kazandırılması için çaba sarf etti. İlçe diyorum, inşallah ileriki süreçte il deme şansına sahip oluruz. Biz Bahçeşehir okulları olarak 4 yaşında eğitimine başlattığımızın öğrencimizin, 26 yaşına kadar, doktora dahil olmak üzere eğitimine talip oluyoruz. Anaokulu, ortaokulu, lisemiz, üniversitemizle, yurt dışında Washington DC’de Bahçeşehir Üniversitesiyle, Almanya Berlin’deki Bahçeşehir üniversitesiyle, Batum’daki Bahçeşehir Tıp Fakültemizle, Toronto’daki üniversitemizle bu eğitime talibiz.

Öncelikli hedefimiz cumhuriyetin temel değerlerine sahip çıkan, araştıran, sorgulayan bir nesil yetiştirmektir. Öncelikli hedefimiz budur. Verdiğimiz eğitimin içeriğiyle, kişiye özgü eğitim modelimizi çok önemsiyoruz. Öğrencimizin içindeki cevheri keşfediyoruz. Şu salondaki katılımcıların parmak izleri nasıl aynı değilse, her öğrencinin öğrenme tarzı da aynı değildir. Öğrenemeyen öğrenci yoktur, sadece öğrenciye doğru yaklaşamayan sistem vardır. Biz bu sürece talibiz.

Mentor öğretmenlik sistemimiz öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimini takip eden bir sistemdir. STEM A dediğimiz bir sistemimiz var. Fen, Teknoloji, Matematik, Mühendislik ve Art dediğimiz sanatsal faaliyetler. Bunları da ciddi manada önemsiyoruz. Tüm bu müfredatımızla beraber, dünyayla çalışan, dünyayla konuşan, dünyayla yarışan dünya vatandaşları yetiştirmeye talibiz. Onun ötesinde gelecekte hem ülkemizi, hem dünyayı yönetecek liderler yetiştireceğiz. Başlı başına akademik başarı bizim için yeterli ölçüt değildir. Akademik başarının yanında sosyal başarıyı çok önemsiyoruz. Çünkü araştıran, inceleyen, icap ederse sorgulayan nesil yetiştireceğimiz için hayat başarısı da bizler için fevkalade önemlidir. Bizim öncelikli hedefimiz, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti devletinin ilelebet payidar kalması için her türlü fedakarlığı göze alacak nesiller yetiştirmektir. Biz buna talibiz.

Ereğli olarak çok şanslısınız. Karadeniz bölgesindeki tüm okulların bölge koordinatörlüğünü yapıyorum. Her hafta tüm okullarımızı ziyaret ediyorum. İnanın Karadeniz bölgesindeki en donanımlı okulumuz Ereğli’deki olacaktır.”^

Konuşmaların ardından Bahçeşehir Okulları Ereğli Kampüsü’nün tanıtıldığı sinevizyon gösterisi gerçekleştirildi.

Bahçeşehir Okulları Pazarlama Direktörü Senem Dinçer ve Bahçeşehir Okulları Karadeniz Bölge Koordinatörü Savaş Boyer katılımcıların okul ve eğitim sistemine ilişkin sorularını yanıtladı.

Haber : Degisim Haber Merkezi
Bu Haber 9406 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :Bahçeşehir Okullarından Görkemli Tanıtım, Ereğli, zonguldak, değişim, haber,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

DİĞER BAŞLIKLAR
‘CAN YOU PLAY WİTH ME’
 
Çocuklara AKTİF ROL
Denizcilik Fakültesi’nden “Sektör Söyleşileri!”
Fındık yetiştiricileri eğitilecek
KEAL rozetlerini taktılar
KEAL’den “Yeni Ufuklar” projesi…
“Europe Code Week-Kodlama”
İki okuldan ortak “Kodlama” projesi
GÜNÜN SÖZÜ
Hasetçiden başka bütün köleri tedavi et. Fakat seni inkar eden hasetçiyitedavi etme.

( Mevlana )
NÖBETÇİ ECZANE
10 - 12-2018
SELÇUK ECZANESİ
TEL : 322 41 22
Özel Echomar Hastanesi Yanı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

ÖZGÜR ECZANESİ
TEL :
ÖMERLİ MAH.KAYNARCA CAD NO:229A
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 42963
  Bugün : 10371
  Toplam: 89071933
   Şuan Çevirimiçi:

 279 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» İş adamlarından gündeme dair açıklamalar...
» Jandarma ve Milli Eğitim’den ortak çalışma…
» Hakeme kafa atan futbolcuya ceza yağdı...
» Belediye Meclisi vazgeçmiyor...
» Ömürleri 'KARAELMAS' için tükeniyor
» Adaylıkta, partide, hükümette, mecliste…
» AK Parti adayı belli oldu!..
» MHP Ormanlı'da seçime ALDIRMAZ ile girecek… Video lu Haber
» Enflasyon düştü… Fiyatlar geriledi!
» Projelerini anlattı…
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Ortaklık Yapımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
Grubu Tanıyalım
Grup Firmaları
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com