kdz. ereğli, özel echomar hastanesi,
kdz. ereğli, oked emlak, emlak borsası, değişim medya,
12 Aralık 2018 Çarşamba
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2018 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / SİYASET
Başbakan Binali Yıldırım Zonguldak’ta...
Başbakan Binali Yıldırım Zonguldak’ta...

Başbakan Binali Yıldırım Zonguldak’ta...

 20 Ocak 2018 15 : 26 

Başbakan Binali Yıldırım, Zonguldak'ta yaptığı konuşmada Afrin operasyonuna değinerek, "Bu operasyonun amacı bu alçakların bölgedeki yaptığı zulmü ortadan kaldırmak ayrıca Afrin’den ülkemize yönelik terör saldırılarını da tamamen sonlandırmaktır" dedi.

AK Parti Zonguldak 6. İl Olağan Kongresi'nde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "Bölgesel barışı kalıcı hale getirmek için, daha güzel daha aydınlık yarınlar için daha çok çalışacağız. Daha çok üreteceğiz. Ülke kalkındıkça Zonguldak kalkınacak. Türkiye büyüdükçe Zonguldak da büyüyecek. 80 milyon vatan evladıyla birlikte geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz. Aramıza ayrılık tohumları ekmek isteyenleri kazdıkları kuyulara düşüreceğiz, hak ettikleri cezayı vereceğiz" dedi. "BU MİLLETE KİM EL KALDIRMAK İSTEDİYSE O ELLERİ KIRDIK"

Vatandaşların huzuru ve hukukunun teminat altında olduğunu ifade eden Başbakan Binali Yıldırım, "Bu millete kim el kaldırmak istediyse daha milletimize eli dokunmadan o elleri kırdık. Bundan sonra da kırarız. Vatandaşımızın huzuru da hukuku da bizim teminatımız altındadır. Hiçbir karanlık örgüt, vesayet odağı, kazanımlarımıza kardeşlik hukukumuza asla zarar veremeyecek. Hiç kimse milletimizle aramıza girmeye asla imkan bulamayacak. Yalanla dolanla iftirayla siyaset gemisini yürütmeye çalışanlar bugüne kadar karaya oturduğu gibi yine oturacaklar" ifadelerini kaydetti. "HEYECANA ORTAK OLMAYANLAR YİNE YAYA KALACAKLAR"

"Türkiye adeta koşar adımlarla 2023, 2053, 2071 hedeflerine heyecanla yürürken bu heyecana ortak olmayanlar yine yaya kalacaklar" diyen Başbakan Binali Yıldırım, "Milletimiz kimin ne olduğunu çok iyi biliyor. Bizim iktidarımız vesayetçilerin, kumpasçıların, medya baronlarının iktidarı olmadı. Milletin iktidarı oldu. Yetkiyi milletten aldık. Millet ‘yürü’ dedi biz de yolumuza aynı istikamette yürüdük. Bugün her kongrede görüyoruz. AK Parti bu davaya gönül veren, herkesin ortak olduğu birlikten, dayanışmadan güç alan harekettir. Bizde genel merkez teşkilat farkı yoktur. AK Partili bulunduğu yerde ülkesine ve milletine hizmet aşkıyla hareket eder. Biz sadece bir siyasi partiden ibaret değiliz. Aynı zamanda büyük bir aileyiz. Her şeyi beraber başardık. Geleceğimizi de beraber inşa edeceğiz. 15 yıl boyunca milli iradeye karşı yapılan bütün girişimleri boşa çıkardık mı? Bu kadrolar çukur siyaseti yapanların, gezide yakıp yıkanların, şiddetten nemalananların elini boşa çıkardı mı? 15 Temmuz’da darbe kalkışmasını birlikte bertaraf ettik mi? Terör örgütlerinin inine gireceğiz dedik girdik mi? Şunu o halde herkes iyi bilsin. Bugüne kadar verdiğimiz amansız mücadele milletimiz için yaptığımız çalışmalar aynı kararlılıkla sürecek. Gerek sınırlarımızın içinde, gerekse sınırlarımızın dışında memleketimizin milletimizin huzurunu bozan, kardeşliğine zarar veren hiçbir terör oluşumuna müsaade etmeyeceğiz" dedi. "TÜRKİYE TERÖR ÖRGÜTLERİNE PABUÇ BIRAKIR MI?

Başbakan Yıldırım, "Bugünlerde güney sınırımızda yeni yeni oyunlar sahneleniyor. Bir yandan güya müttefikimiz olan ülkeler bize söz üstüne söz veriyor. Diğer yandan da bölgeye PKK, YPG, PYD, DEAŞ terör örgütlerini yerleştiriyorlar. Türkiye buna göz yumar mı gençler? Türkiye terör örgütlerine pabuç bırakır mı? Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi gereğini yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Bunu niye yapıyoruz? Oradaki PKK, PYD, DEAŞ teröristlerinin yarın daha büyük belaları başımıza sarmaması için yapıyoruz. Bölgede yaşanan acıların, Afrin’de yaşanan acıların, Kürtlere, Araplara, sivil halka terör örgütünün zulüm ve baskısının sona ermesi için yapıyoruz. Bu terör örgütleri diyor ki ‘Efendim, Kürtlere yönelik Türkiye operasyon yapıyor.’ Külliyen yalan. Bakın Afrin’de PKK, PYD, DEAŞ, YPG örgütlerinin baskısından zulmünden bu toprakları terk eden 350 bin Kürt kardeşimiz Türkiye’ye sığındı. Bu operasyonun amacı bu alçakların bölgedeki yaptığı zulmü ortadan kaldırmak ayrıca Afrin’den ülkemize yönelik terör saldırılarını da tamamen sonlandırmaktır. Suriyeli kardeşlerimizin işgal edilen o topraklarına tekrar dönmesini sağlamaktır. En önemlisi de ülkemizin güney illerinin can ve mal güvenliğini sağlamaktır. Kimse bu durumu hafife almasın. Bizim için söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Bugünümüz yarınımız, geleceğimiz ak gençler sizlerle gurur duyuyoruz. AK Parti’nin 15 yıllık başarısının ardında AK kadınlar var. Sizlerle gurur duyuyoruz. Genel merkezden mahalle temsilcisine bütün yol arkadaşlarımız, ana kademe, il, ilçe başkanları ve bütün ekibi bu başarının arkasında var. Biz büyük bir aileyiz. İnşallah önümüzdeki dönemde de Türkiye’nin aydınlık yarınlar için el ele omuz omuza bu yolda kararlılıkla devam edeceğiz" diye konuştu.

“MADENDE ÖLENLER ŞEHİT HAKLARINDAN YARARLANACAK”

Zonguldak’a müjdeler veren Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye Taşkömürü İşletmelerinde istihdamı artırmak için yeni bir program başlattıklarını ifade etti. Yıldırım, Soma’daki madencileri şehit sayan düzenlemenin Zonguldak’taki madenlerde ölen işçiler için de geçerli olacağı düzenlemesini yaptıklarını vurguladı. 1 milyon taşeron işçisine kadro sağladıklarını ifade eden Başbakan Binali Yıldırım, şöyle devam etti: "Türkiye Taşkömürü İşletmelerinde istihdam artırmak için yeni bir program başlatıyoruz. Daha çok çalışan demektir. Bu ocaklarda daha çok çalışan olacak. Taşkömürü Kurumu’nun kendi işletmediği alanlara yatırım yapılacak. Diğer birkaç konu daha var. Soma’daki madencileri şehit olarak düzenleme yaptık. Ve onlara bazı haklar verdik. Bu haklardan Zonguldak yararlanmamıştı. Şimdi bunu da düzeltiyoruz. Zonguldak kömür işletmesinde vefat eden kardeşlerimize de şehitlik mertebesi veriyoruz. Ve onların birer yakınlarını da kamuda işe alıyoruz. Burada Türkiye kömür işletmesinin kullanmadığı alanlar var. Birçok alan var. Metruk duruyor. Şehirde kötü bir görüntü oluşturuyor. Kullanılmayan bu alanları alacağız ve burayı ihtiyaçlara göre değerlendireceğiz. Şehri pırıl pırıl yapacağız. Çok güzel bir proje yapacağız. Manzara ortada. Hizmetler ortada. Bu hizmetler devam etsin Türkiye büyüsün diyor muyuz? O zaman Zonguldak’ta tekrar birinci parti olarak yeni rekorlara imza atacak mıyız? 2019’da Zonguldak tarihi bir oy alanına ulaşacak mı? Sizlere güveniyoruz. Zonguldak 2019’da, Zonguldaklı vatandaşlarımızın da bu şehrin anahtarını laf üstüne koyanlara değil, taş üstüne taş koyanlara hizmet edenlere verecek mi? Bunun için gece gündüz çalışmaya var mıyız? Taşeronlarla ilgili problemi de biz çözdük. 1 milyon kardeşimize iş, aş ve kadro sağladık. KİT’lerle ilgili ileri geri yalan yanlış bir sürü laflar söyleniyor. KİT’lerde çalışan arkadaşlarımız var. Bunların sorununu da hallediyoruz. Bunlara kadro tahsis edeceğiz. Öncelikli olarak yıllardan beri taşeron alt yüklenici bünyesinde çalışan arkadaşlarımız geçiş yapacaklar. Bu kadar basit. Hayırlı uğurlu olsun." "AK PARTİ VERDİĞİ HER SÖZÜ YERİNE GETİREN PARTİNİN ADIDIR"

Zonguldak’ta 5.5 milyon lira değerinde dev bir katı atık tesisi yapılacağını ifade eden Başbakan Binali Yıldırım, "Zonguldak’ta 5.5 milyon lira değerinde dev bir katı arıtma tesisi yapacağız. Belediye yapmıyor biz yapalım. Belediye yapmıyor diye Zonguldak’ın işini yarım bırakacak halimiz mi var? O tesis hiçbir ayrım gözetmeksizin bütün belediyelere hizmet verecek. Zonguldak’ın yılan hikayesine dönen bir hastane işi var. Bu hastane niye bu hale geldi. Bu hastanenin ihalesini alan kimdi? İşte bu CHP’lilerin siyasi hayatında iş yapmak yok. Bunların memleket için bir eser yaptığı yok. İşte ihale almış, onu da yüzüne gözüne bulaştırmış. Bunun bedelini kim ödüyor. Zonguldak ödüyor. Hem oy veriyor, hem de oyuyla rezil oluyor. Öyle bir şey olur mu değerli kardeşlerim. Ama AK Parti verdiği her sözü yerine getiren partinin adıdır. Söz veririz yaparız. Şimdi 425 yataklı hastanenin ihalesini Mart ayında tekrar yapıyoruz. Kısa sürede yapacağız. Çaycuma’da tarıma dayalı tarım ihtisas organize sanayi bölgesi kuruyoruz. 52 hektar üzerine kurulacak bu bölgede 30 tane sera işletmesi faaliyet gösterecek. Burada üniversite öğrencileri için 500 yataklı yeni bir yurt yapıyoruz. Milli İstihdam Seferberliği başlatmıştık. Kayıtlı çalışan sayısı arttı. Maden işçilerimizin 2017-2018 için yapılan sözleşmeye göre 3 bin liranın altında hiçbir işçimiz maaş almayacak. Hayırlı olsun. 3 bin liranın üzerinde maaş alanlarda artıştan yararlanacak" diye konuştu. "SEVDAMIZ DA KÖMÜRÜMÜZ KADAR KARADIR"

2019 yılındaki seçimleri hatırlatan Başbakan Binali Yıldırım, "Biz Zonguldaklıyız. Bizim sevdamız da kömürümüz kadar karadır. Kara elmas diyarının ak gönüllü insanları, değerli yol arkadaşlarım, AK kadınlar, AK gençler hepinizi muhabbetle selamlıyorum. Bugün sizlerle birlikte olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyuyorum. Kongremiz hayırlı uğurlu olsun. Buradan Zonguldak’ın her bir köşesini, Tam 170 senedir maden bölgesi olan Zonguldak’ta ve o ocaklarda hayatını yitiren kardeşlerimi rahmetle anıyorum. Emeğin şehri, alın teri Zonguldak’tan madende çalışan yüzleri kömür karası ama alınları ak olan bütün kardeşlerimi sevgiyle selamlıyorum. Her gittiğimiz yerde teşkilatlarımız vatandaşlarımız büyük bir coşkuyla büyük bir heyecanla muhabbetle bizi karşılıyor. Bağrına basıyor. Recep Tayyip Erdoğan’a yüzde 53 destek verdiniz Cumhurbaşkanı seçtiniz. İnşallah 2019 seçimlerinde daha güzel bir gelecek için yeni bir tarih yazmaya hazır mıyız? 15 yıl gibi kısa bir sürede Türkiyemizi başkalarının hayal dahi edemeyeceği bir noktaya taşıdık. Şimdi soruyorum bugün dünyada büyüme rekorları kıran ülke hangi ülke? Kendi savaş uçağını, uydusunu yapan ülke hangi ülke? Savunmada yerli üretimin yüzde 65’e çıkartan ülke hangi ülke? İhracat rekorları kıran ülke hangisi? Dünyada en büyük projeleri gerçekleştiren ülke hangi ülke? Esnafın, işçinin, vatandaşın hakkını gözeten kollayan ülke hangisi? Engellisine, gencine, yaşlısına bütün vatandaşlarına sahip çıkan ülkenin adı ne? İlleri kalkındıran ülke hangi ülke? Yetmez, daha fazlasını yapacağız" ifadelerini kaydetti. "ZONGULDAK’A 15 YILDA 15 MİLYAR LİRA YATIRIM YAPTIK"

Zonguldak’a son 15 yılda yapılan yatırımları hatırlatan Başbakan Binali Yıldırım, kente yapılacak olan projelerin müjdesini de verdi. Yıldırım, Sultan 2. Abdülhamid Han’ın müjdesi olan Filyos Projesi’nin de hayata geçtiğini hatırlatarak sözlerini şöyle tamamladı: "Daha çok çalışacağız. Çünkü yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Türkiye artık eski Türkiye değil. Zonguldak da eski Zonguldak değil. 15 yılda Zonguldak’a müjdelere ve hizmetlere geliyoruz. Türkiye’yi konuştuk. Şimdi Zonguldak’ı biraz konuşalım. 15 yılda 15 milyar lira yatırım yaptık. Hastaneler, yollar, okullar, konutlar ne yapıldığına sizler şahitsiniz. Bölünmüş yol miktarı sadece 21 kilometreydi. 80 yılda Zonguldak’a 21 kilometre bölünmüş yol yapılmıştı. Biz bunun üzerine 174 kilometre bölünmüş yol yapmışız. 8 adet devam eden yol projemiz var. Zonguldak-Ereğli yolu bu sene bitiyor. Ereğli-Devrek yolu da bu sene bitiyor. Bu sene ayrıca Mithatpaşa Tüneli ve Gökçebey Köprüsünü yapacağız ve tamamlayacağız. Filyos Limanı’na başladık. Tamamlandığında Türkiye’nin üçüncü büyük limanı Filyos olacak. Bu da Zonguldak’ta olacak. Hayırlı uğurlu olsun. Bu limanla birlikte Zonguldak ve Karadeniz ticaretin kalbi haline geliyor. Bu aynı zamanda Filyos Limanı, cennet mekan Sultan 2. Abdülhamid’in de hayalinin gerçeğe dönüştüğü bir projedir. AK Parti hayalleri gerçeğe dönüştüren partidir. Limanın bulunduğu bölgeyi aynı zamanda endüstri bölgesi ilan ettik."

Başbakan Binali Yıldırım’a kongrede bir madenci tarafından yerin eksi 465 kotundan çıkartılan kömür hediye edildi.

Haber : İHA
Bu Haber 1871 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :Başbakan Binali Yıldırım Zonguldakta, Ereğli, Zonguldak, değişim, haberi,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 2 )

Sayfa : [1]
Başbakan Binali Yıldırım Zonguldakta...
erdemir taşeron işçileri için bir ışık yok mu
Gön : TAŞERON İŞÇİ  20 Ocak 2018 : 19:30:27  

Başbakan Binali Yıldırım Zonguldak’ta...
he,ya.ZONGULDAK, 12.Eylülden sonra iktidara gelen,sağcı,muhafazakar,islamcı partiler sayesinde öyle bi büyüdükü, göç vermeye başladı,göç.bu ülkeye taşoranlaştırmayı,özelleştirmeleri hep sizin gibi zihniyette olanlar getirdi.bütün kamu iktisadi kuruluşlarını sattınız. sayenizde ZONGULDAK göç vermekte acaip kalkındı.
Gön : ibogemici  20 Ocak 2018 : 18:29:19  Zonguldak

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
CHP’den sert açıklama...
FLAŞ GELİŞME...MHP Ormanlı Teşkilatı görevden alındı...
AK Parti adayı belli oldu!..
Projelerini anlattı…
Belediye Meclis Üyeliğinde ilk başvuru yapıldı…
Yavuzyılmaz’ın talebine cevap geldi… İşte detaylar...
MHP’ de görev dağılımı…
MHP Zonguldak adayı belli oldu...
GÜNÜN SÖZÜ
Kararlı bir istek karşısında hiçbir inkansızlık yoktur.

( anonim )
NÖBETÇİ ECZANE
12 - 12-2018
KOREL ECZANESİ
TEL : 316 82 82
İş Bankası sırası Çorbacı karşısı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

KEPEZ ECZANESİ
TEL : 372 322 01 55
Devrek Yolu Cad.Kavaklık Mah.781d Kdz.Ereğli
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 48516
  Bugün : 36238
  Toplam: 89193184
   Şuan Çevirimiçi:

 517 konuk,

 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Ortaklık Yapımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
Grubu Tanıyalım
Grup Firmaları
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com