KASHMİR PARK YAN BANNER
kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
kdz. ereğli, oked emlak, emlak borsası, değişim medya,
kdz. ereğli, buzdağı su, yeni yüzüyle hizmetinizde,
23 Şubat 2019 Cumartesi
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2018 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / EĞİTİM
BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR
BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Gerçekleştirdiği sanatsal, kültürel ve sportif etkinlikler, yürütmekte olduğu sosyal sorumluluk projeleri ve sağladığı hizmet üretimi ile yurt ve bölge çapında dikkatleri üzerinde toplayan Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ), akademik alanlarda son dönemde yakaladığı büyüme ivmesini artırarak hedeflerini daha yukarılara taşıyor.

 21 Mayis 2013 10 : 00 

Son iki yılda yeni açılan bölüm ve programlarla toplam öğrenci sayısında yüzde 30’un üzerinde bir artış yakalayan BEÜ, bu sayıyı daha ileri noktalara taşımaya kararlı. İlahiyat, Eczacılık ve İletişim Fakültelerinin açılması ile ilgili attığı adımların neticesini alarak üniversite bünyesine üç yeni fakülte kazandıran BEܒde yeni gelişmeler devam ediyor.

EREĞLİ’NİN FAKÜLTE SAYISI İKİYE YÜKSELİYOR

Ereğli’de akademik faaliyetlerini sürdürmekte olan Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulunun Denizcilik Fakültesine dönüştürülmesi adına attığı adımlar neticesinde YÖK’ten beklediği sevindirici haberi alan BEÜ, Ereğli’de eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren fakülte sayısını ikiye yükseltmeye hazırlanıyor. Hâlihazırda Ereğli Eğitim Fakültesi, Karadeniz Ereğli Meslek Yüksekokulu ve Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu ile Ereğli ilçesinde akademik ve sosyal sorumluluk faaliyetlerini sürdürmekte olan BEÜ, Denizcilik Fakültesi ile birlikte ilçede lisans düzeyinde eğitim veren ikinci merkezine kavuşacak. BEܒnün Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulunun Denizcilik Fakültesine dönüştürülmesi yönündeki çalışmalarının olumlu neticelenmesi ilçede sevinçle karşılandı. Son iki yılda Ereğli’de eğitim görmekte olan öğrenci sayısında yaşanan büyük artışın bu gelişme ile büyük bir ivme kazanması bekleniyor.

SAĞLIK KAMPÜSÜ HIZLA BÜYÜYOR

Üniversite yönetiminin YÖK nezdinde yürüttüğü başarılı çalışmalarla BEÜ Sağlık Kampüsü’nde hizmet vermekte olan Zonguldak Sağlık Yüksekokulu ise Sağlık Bilimleri Fakültesine dönüşüyor. Bünyesinde barındırdığı Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi, Ahmet Erdoğan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Zonguldak Sağlık Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Enstitüsü ile dev bir araştırma ve hizmet merkezi halini alan BEÜ Sağlık Kampüsü, Sağlık Bilimleri Fakültesinin de katılımı ile bir sağlık üssüne dönüşmeye hazırlanıyor. Sağlık alanında dev adımlar atan BEÜ, kamuda bir ilk olacak Diyabet ve Obezite Merkezi ve kanser hastalıkları üzerine araştırma ve tedavi olanakları sağlayacak Kanser Tanı ve Tedavi Merkezini yatırım bütçesine dâhil etmişti.

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU KURULUYOR

Yabancı dil öğretimine büyük önem veren BEÜ, Yabancı dil alanında eğitim verecek yeni bir yüksekokulu üniversite bünyesine kazandırma çalışmalarına devam ediyor. Öğrencilerine yurtdışında yabancı dil eğitimi sağlamanın yanında, 28 farklı ülkeden Zonguldak’a yükseköğretim görmeye gelen uluslararası öğrencilere Türkçe eğitimleri de veren BEܒnün, son olarak Yabancı Diller Yüksekokulunun kurulması için YÖK’e yaptığı başvuru da olumlu sonuçlandı. Böylelikle BEÜ kısa süre içerisinde birbirinden önemli yükseköğretim merkezlerini bünyesine dâhil etmiş olacak. Diğer taraftan BEÜ yeni kurulan bu merkezlerin yanında var olan Fakülte ve Yüksekokullarına farklı bölüm ve programları eklemeye devam ediyor. Bu doğrultuda son olarak Zonguldak Sağlık Yüksekokulu bünyesinde Fizyoterapi ve Rehabilitasyon programında, Zonguldak Meslek Yüksekokulu bünyesinde Radyo ve Televizyon Programcılığı programında ve Ahmet Erdoğan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde Odyometri ile Ağız ve Diş Sağlığı programına ve İlahiyat Fakültesine ilk defa bu yıl öğrenci alınacak. BEܒde ilk defa bu yıl öğrenci alacak bölümler bunlarla sınırlı değil. Fen Edebiyat Fakültesi bünyesinde Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü, Arkeoloji ve Sosyoloji bölümlerine; Gökçebey Mithat Mehmet Çanakcı Meslek Yüksekokulu bünyesinde Mimari Dekoratif Sanatlar ikinci öğretim programına ve Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü bünyesinde Tiyatro/Oyunculuk sanat dalına ilk kez öğrenci alınarak eğitim faaliyetlerine başlanacak.

İLAHİYAT FAKÜLTESİNE ÖĞRENCİ ALINACAK

BEÜ bünyesinde yeni kurulan İlahiyat Fakültesinde 2013-2014 akademik yılında normal ve ikinci öğretime seksener öğrenci alınarak eğitim faaliyetlerine başlanacak. Lisans düzeyinde öğrenim görecek yeni öğrencileri Üniversiteye ve Zonguldak’a kazandıracak olan BEܒde Fakültenin ihtiyaç duyacağı fiziki ve teknik imkânların sağlanması adına çalışmalara süratle devam ediliyor.

HUKUK FAKÜLTESİ İÇİN GİRİŞİMLER BAŞLATILDI

Bülent Ecevit Üniversitesi tüm bu gelişmelerin yanında yeni açılan bu fakülte ve bölümler ile yetinmeyecek gibi görünüyor. Yeni açılan ve teknik altyapısı sağlanarak fakülteye dönüştürülen bu birimlerin yanı sıra BEÜ Hukuk Fakültesinin kurularak akademik hayata merhaba diyebilmesi için de çalışmaların bitme aşamasına ulaştığı öğrenildi. Hukuk Fakültesinin de kurulması ile Türkiye’nin en önemli yükseköğretim merkezlerinden biri haline gelecek olan BEܒde yeni kurulan fakülteler için altyapı çalışmalarına da bir yandan devam ediliyor.

“ELDE ETTİĞİMİZ BAŞARILARLA YETİNMİYORUZ”

Kısa süre içerisinde elde edilen bu başarılar ile ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, son dönemde birçok alanda üst üste gelen başarılı netice ve haberlerin kendilerini rehavete sevk etmediğini aksine artan bu başarı grafiğini daha yukarılara taşımak adına motive ettiğini ifade eden Prof. Dr. Özer “Üniversitemiz daha önce bölgenin en önemli yükseköğretim merkezlerinden bir tanesi olma yolunda hedefler koymuştu. Son dönemde artan başarı çizgisi artık bizi bu hedefi revize etmeye mecbur kılıyor. Bülent Ecevit Üniversitesi artık bir “Dünya Üniversitesi” olmak yolunda adımlar atıyor. Birbirinden farklı birçok alanda üst üste başarılar elde eden şehrin ve ülkenin gurur kaynağı olan bir Üniversite artık Bülent Ecevit Üniversitesi. Bunlarla elbette gururlanıyoruz ancak asla yetinmiyoruz. Fiziki ve akademik alanda istikrarlı ve planlı bir büyüme söz konusu. YÖK nezdinde yürüttüğümüz girişimlerimizden olumlu sonuçlar alırken bu büyümenin sadece rakam ve istatistiklerde kalmaması için de ayrı bir özen gösteriyoruz. Yükseköğretimdeki genişlemeye rağmen öğretim elemanı kadromuzu güçlendirmeyi başarmış durumdayız. Fiziki imkânlarımızı artırırken çevreye duyarlılığımızdan taviz vermiyor ve tüm yerleşkelerimizde engelli bireylerin kullanımını kolaylaştırıcı önlemleri ihmal etmeden yol alıyoruz. Büyüyen, tanınan, adından söz ettiren bir Üniversite olmayı başardık. Çalışmalarımızı sadece belli bir merkezde yoğunlaştırmadan Üniversitenin tüm birimlerini kuşatacak bir şekilde gerçekleşmesine ayrıca özen gösteriyoruz. Ereğli Yerleşkemizde son gelişmelerin ardından artık iki ayrı fakülte ve bir meslek yüksekokulu ile yolumuza devam edeceğiz. Bu durum, ilçe yerleşkemiz ve Üniversitemiz adına büyük bir sevinç ve gurur kaynağı olacak. Bu başarıların kalıcı ve sürdürülebilir olması adına yoğun çaba sarf ediyoruz. Yürütülen tüm çalışmalarda ve kazanılan başarılarda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Haber : iha
Bu Haber 5447 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :Bülent Ecevit Üniversitesi,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 2 )

Sayfa : [1]
BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR
Umarım yanılırım ama kurulmayacak gibi çünkü 2014'ten beri haberleri yapılıyor.
Gön : adem taskin  31 Agustos 2018 : 21:58:39  Zonguldak

BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR
Beü Hukuj Fakültesi kurulup en kisa sürede faaliyete gecilir ise kazanmak icin elinden gelen herşeyi yaparım. Gerçekten batık arakaradeniz bölgesinde bir hukuk fakultesi kurulmasi gerekli..
Gön : Serdar Emir  06 Subat 2018 : 16:27:50  Zonguldak

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
Afad eğitim verdi
Yerli veri tabanları anlatıldı
Bilim ve Sanat Merkezi açıldı
Başvurular başladı!..
Doğa Koleji'nde bursluluk sınavı yapılacak...
Doç. Dr. Coşkun Küçüktepe, seminere katılacak…
Eğitimciden büyük başarı!
DOĞA’da Satranç Turnuvası
GÜNÜN SÖZÜ
Pek çokları mutluluğu insandan daha yüksekte ararlar, bazıları da daha alçakta. Oysa mutluluk insanın boyu hizasındadır.

( Konfiçyüs )
NÖBETÇİ ECZANE
23 - 02-2019
GÜR ECZANESİ
TEL : 322 50 10 - 11
Müftü Mh. Çetin Apatay Bul. No: 20A Ekomar Acil Yanı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

KAAN ECZANESİ
TEL : 322 00 38
Sarıkorkmaz Mah. Şehit Er Kudret Özcan Sk. No:24-A
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 37527
  Bugün : 17339
  Toplam: 92910103
   Şuan Çevirimiçi:

 185 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Şahin’den ‘Ağır Ceza’ müjdesi
» Posbıyık sahaya indi
» Posbıyık’tan bir ilk…
» Şahin: “TAAHHÜDÜMDÜR!”
» Uysal seçim bürosu açılışında konuştu:
» Şahin meclis üyesi adaylarıyla buluştu!
» Posbıyık: “Artık sahalardayız!”
» Öztürk, Ankara Başsavcısı Kocaman’ı ziyaret etti
» AK Parti listelerini teslim etti
» İttifak bilmecesinde son nokta…
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com