18 Temmuz 2018 Çarşamba
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2018 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / GÜNDEM
ÇAKIR 24 TEMMUZ’DA BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ….
ÇAKIR 24 TEMMUZ’DA BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ….

ÇAKIR 24 TEMMUZ’DA BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ….

 25 Temmuz 2017 09 : 11 

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, “Herkes üstüne düşeni yapacak. Basından istediğimiz, kamuoyu baskısını bizim üstümüzden eksik etmeyin. Kim olursa olsun, hiç kimse, ben de dahil bu şehirden mühim değil” dedi.

Çakır ve parti yönetimi, 24 Temmuz Basından Sansürün Kaldırılışının 109. Yıldönümü ve Basın Bayramı dolayısıyla yemekli basın toplantısı düzenledi.

Ereğli Öğretmenevi’nde düzenlenen yemeğe, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, partinin yöneticileri ve ilçede faaliyet gösteren çok sayıda basın mensubu katıldı.

AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, burada yaptığı konuşmada sansürün kaldırılışının yıldönümü ve BasınBayramı’nı kutladı.

Çakır, “Ereğli’de kamuoyuna hizmet etmekte olan basın mensuplarıyla bir araya gelelim, bir dost sohbeti yapalım istedik. Yemeğin ardından da sohbetimiz devam edecek. Sizlerin topluma sağladığınız katkıları görüyoruz. Bizler eleştiriye açığız, bizlere yanlışlarımızı göstermenizi sizlerden diliyoruz. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

KAMPÜS PROJESİ NE AŞAMADA?

Toplantının sohbet bölümünde gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Çakır, kampus projesinin son durumuna ilişkin sorusuna şu cevabı verdi:

“Temmuz Ağustos ayında üniversitelerin yatırım bütçeleri belirleniyor. O bütçeye göre bölüm bölüm inşaatlar başlayacak. Bölümler bittikçe öğrenci alımı gerçekleştirilecek. Ereğli olarak birleşemiyoruz. Sayın rektörümüzle görüştüğümüz zaman demişti ki, avam projeyi biz yapalım, uygulama projesini yapan bize bağımlı kalsın. Maalesef çeşitli nedenlerden dolayı bu olmadı. Üniversite kendi avam projesine çıktı. Şimdi de bunun uygulama projesini yapacağız. Temmuz-Ağustos ayında uygulama projesine çıkılacak. Bunu takip ediyoruz?”

“SÜRECİ YARIDA BIRAKMAK İSTEMİYORUZ!”

İlçede turizm konusunda yapılacak çalışmalar için girişimlerde bulunacağını ifade ettiği hatırlatılarak, neler yaptığının sorulması üzerine Çakır, konunun ilçe kongre süreçlerine girilmesi nedeniyle biraz gecikme yaşandığını söyledi.

Ak Parti İlçe Başkanı şunları söyledi:

“Ereğli için olmazsa olmaz dediğimiz projelerden bir tanesi turizmdi. İlçe kongresi çalışmalarımıza girdik. Ekim ayında kongremiz olacak o tarihe kadar turizm konusunda ziyaretlere başlayacağız.

Turizm konusunda birden fazla bileşke var. Sanayi odası, belediye, kaymakamlık, turizmciler var. Kongremizin durumu netlik kazansın, süreci başlatıp yarıda bırakmak istemiyoruz. Buna rağmen turizmle ilgili bu haftadan sonra randevu almak suretiyle ziyaretlerimize başlayacağız. Kimsenin seçimine bakılmaksızın. Sanayi odasının seçimi olabilir, o bizi bağlamayacak. O seçim bitsin, bu seçim bitsin diye Ereğli zaman kaybediyor. “

ARÇELİK VE HAVAALANI GİRİŞİMLERİ…

Son dönemde istihdam ve yatırımcıyı çekme anlamında yaptıkları girişimleri de anlatan Çakır şunları söyledi:

“Diğer bir konumuz vardı. Arçelik nezdinde en üst seviyeye ulaştık. Bu hafta Ereğli’ye yatırım yapılması talebi Rahmi Koç’a iletilecek. Hatta yakınen onlar da takip ediyor, biz de bir yönetim kurulu üyemizle takip ediyoruz. Bu haftaki uygulamalarından sonra bakanlar nezdinde girişimde bulunacağız. Eylül ayına kadar teşvik süreleriyle ilgili bir şey var. Biz şunu söyledik Arçelik yönetimine. Sizler hangi şartlar gerçekleşirse, buraya ne gibi bir yatırım düşünürsünüz dedik. İstanbul’da genişleyemiyorlar. İstanbul bu konuda doyuma ulaştığı için bunları bu bölgeye davet ettik. İnşallah bu konuda bir mesafe alacağımız kanaatindeyim.

Geçen haftalarda Düzce valimize ziyaret gerçekleştirdik. Sebebi şuydu: Alaplı çıkışında, Düzce sınırında Ordu Giresun havaalanı gibi bir havaalanı yapılsın dedik. Kendisi de memnun kaldı. Hem Düzce’yi, Ereğli’yi, Alaplı’yı, Bolu’yu, Kaynaşlı’yı, yedi yüz bin, sekiz yüz bin kişilik bir nüfusa hitap eden bir havaalanı. Düzce’ye yapılan her türlü havaalanını, Akçakoca’ya yapılacak bir havaalanını Ereğli’ye yapılmış sayıyoruz. En ortak nokta Akçakoca olur. Çalışmaları var, ya bu hafta, ya gelecek hafta sivil havacılık genel müdürlüğü Düzce’ye gelecek. Sayın valimiz biz iki yer düşünüyorduk, bu üçüncü yeri de onların dikkatine sunacağız dedi.

Avrupa standartlarında 90 km’ye bir havaalanı düşünüyor. Bizde ikiyiz kilometre bu. Bir tarafta Sabiha Gökçen, diğer tarafta Ankara Esenboğa. Ondan d olayı bu bizim şehrimize büyük katkı sağlar. Arapları getirmek istiyoruz, ekonomileri iyi ama havaalanıyla gitmek istiyorlar. Bizim en yakınımızda olsa hem Akçakoca’ya yeter, hem de bize yeter. Bu birinci adımdı bunu attık. Ereğli’de bu güne kadar turizm alanında bir yere gelemeyeceksek bundan sonra gelemeyeceğiz anlamına gelmez. Herkes üstüne düşeni yapacak. Basından istediğimiz, kamuoyu baskısını bizim üstümüzden eksik etmeyin. Kim olursa olsun, hiç kimse, ben de dahil bu şehirden mühim değil. “

EREĞLİ İÇİN ÖNEMLİ BİR YASA…

Ayrıca ilçede yatırımların önünü açacak bir diğer konunun da kıyı kenar çizgisi ve dolgu alanlarıyla ilgili yasa olduğunu savunan Çakır şunları kaydetti: “ Geçtiğimiz hafta dolgu alanlarıyla ilgili yasayı sayın Cumhurbaşkanımız onayladı. Bu yasa Ereğli’miz için çok önemli bir yasa. Hem tersaneler bölgesinde belki dönüşümü sağlayacak, hem de Erdemir’in yatırım yapmıyorum ecrimisil çok tutuyor demesinin bir anlamı kalmayacak. Bu haftadan sonra bakanlık nezdinde Erdemir’le, milletvekillerimizle bir masaya oturacağız.

Ereğli’ye yapılabilecek iki üç hamleyle gülen insanların sayısını arttırabiliriz. En ufak organizasyonda öğretmenevi dahil hiçbir otelde yer kalmıyor: Ereğli’yi cazibe merkezi haline getirebiliriz. Marinaları yap işlet devretle de verebiliriz. Bu aydan sonra bunları da değerlendireceğiz. Polis evi ve ordu evi arasına beş restoran yapmamız lazım. Denize sıfır balıkçı, köfteci olacak, restoran hizmeti verecek. Dışarıdan gelen önemli misafirlerimizi ağırlayabileceğimiz yerler lazım.

Hema da sona geldik. Maaşları gününde ödeyebilecek bir firma alsın istiyoruz. Bu süreçten sonra Fatih Çakır olarak ilçeye katkı manasında yapabileceğimiz şeyler olarak bunları görüyoruz.”

GÜNAY: “SORUMLULUĞUMUZUN BİLİNCİNDEYİZ”

Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Necati Günay, yemeği düzenlemesinden ötürü AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır ve parti yönetimine teşekkür etti.

Günay şöyle konuştu:

“Bugün büyük önder Atatürk’ün, basın milletin müşterek sesidir, ilkesinden hareket ederek, demokrasinin değişmez unsurlarından olan basın sektörünün özgür ve çağdaş bir düzeye erişmesindeki görev ve sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Demokrasi tarihimizde basına karşı uygulanan açık ve kapalı sansürlere boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Milletin müşterek sesi olan basının sesini susturamazlar. Susturulmaya çalışılması da basının değil, halkın ve milletin susturulması demektir. Demokrasi tarihinde sansürün kaldırılmasının 109. Yılını kutlarken, yerel basının içinde bulunduğu zorlukların giderilmesine yönelik açıklamalar vaatten öteye gitmemektedir.”

Günay, örtülü sansürün etkisi altında görev yapmaya çalışan yerel basının görevini yine de yapmaya çalıştığını belirtti.

Haber : Hüseyin Aksakal
Bu Haber 1024 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :ÇAKIR 24 TEMMUZDA BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ….,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

DİĞER BAŞLIKLAR
Bedelli askerlikte yaş ve ücreti Bakan açıkladı...
Türkmen 'KİT' komisyonunda...
“Unutmadık!”
Demokrasi Nöbeti havadan böyle görüntülendi...
 
“Milli Mücadele ruhuyla…”
Yeni sistemin ilk Kabinesi belli oldu...
Yüzme yarışlarından müthiş görüntüler…
 
Simge ile Sedef, Karadeniz Ereğli’yi coşturdu...
 
GÜNÜN SÖZÜ
Muahakkak Allah indinde din islam'dır.

( Al-i imran Süresi Ayet 19 )
NÖBETÇİ ECZANE
18 - 07-2018
SELÇUK ECZANESİ
TEL : 322 41 22
Özel Echomar Hastanesi Yanı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

SEYHAN ECZANESİ
TEL : 323 51 06
KAVAKLIK MAH. ÇAYIR SOK. 27A
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 43722
  Bugün : 32398
  Toplam: 83083221
   Şuan Çevirimiçi:

 835 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Trafik ceza kesmekten bıktı ama!..
» Bedelli askerlikte yaş ve ücreti Bakan açıkladı...
» İstifa etti...
» Fazlı Erdoğan aday mı değil mi?
» Uzman Vaiz Ergün 15 Temmuz’u anlattı..
» A Milli Takım'da görmek istiyoruz...
» İSTİFA ETTİLER...
» İyilik yap BURSU’nu kap!...
» Özcan Ailesi'nin Acı Günü...
» İnsanlık dışı olay… Bu nasıl vicdan? Video lu Haber
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Ortaklık Yapımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
Grubu Tanıyalım
Grup Firmaları
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com