kdz. ereğli, özel echomar hastanesi,
kdz. ereğli, oked emlak, emlak borsası, değişim medya,
18 Aralık 2018 Salı
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2018 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / EĞİTİM  -> VİDEOLU HABERLER
“Çalışmadan olmaz!”
“Çalışmadan olmaz!”

Yeni Kaymakam Çorumluoğlu, ilk mesajlarını İlköğretim haftası açılışında verdi

 17 Eylül 2018 13 : 07 

Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, ilk mesajlarını yeni eğitim öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası dolayısıyla düzenlenen törenlerde verdi. Çorumluoğlu öğrencilere hitap ederken, “ Yıllar sonra burada kürsüde konuşan kaymakam sizler olacaksınız, belediye başkanı, milli eğitim müdürü siz olacaksınız. Onun için bir şeye ihtiyacımız var, düzenli, planlı, çok çalışmak. Hayatta hiçbir şey çalışmadan olmaz,” ifadelerini kullandı

Karadeniz Ereğli’de 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının başlaması ve ilköğretim Haftası dolayısıyla törenler düzenlendi.

İlköğretim haftası kutlamaları çelenk sunma töreniyle başladı. İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İsmail Aksoy’un, Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Ç elenk sunma töreninde AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır ile ilçedeki okullarda görev yapan idareci ve öğretmenler hazır bulundu.

İLK ZİL EREĞLİ İLKOKULU’NDA ÇALINDI

İlköğretim Haftası kutlamaları, Ereğli ilkokulunda gerçekleştirilen programla devam etti. Okulun konferans salonunda düzenlenen programa, ilçeye yeni atan Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, Milli Eğitim Müdür Vekili İsmail Aksoy, çeşitli eğitim kurumları yöneticileri, öğretmen ve veliler katıldı. Programda saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

İlçeye Ağustos sonunda ataması yapılan ve göreve yeni başlayan Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, burada yaptığı konuşmada, ilköğretim haftası açılışında bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek şunları söyledi:
“Sabah saatlerinde Ereğli Kaymakamlığına başladım ve eğitim öğretim yılının açılışı hesabıyla bugün sizlerle birlikteyiz. Tabii ki en son okulları kapattığımızda, şehzadeler ilçesinde, üç aylık bir tatil için kapamıştık. Bu açılışlarda hep aklıma şu gelir. İnsan ömrünün ne kadar çabuk geçtiği ve insan hayatının ne kadar kısa olduğu. Ama bu biraz da bizim ders almamız gereken bir husustur. Bazı şeyleri yarına bırakmadan, bugün için çok çalışarak üreterek, hem şahsımızı, hem yöremizi, hem ülkemizi istediğimiz noktalara getirmek için çaba sarfetmemizi, bu zaman darlığını dikkate aldığımızda daha net görebiliyoruz.”
Velilere de seslenen Kaymakam Çorumluoğlu, üç ay boyunca çocukların velilere emanet olduğunu ifade ederek şunları söyledi:
“Bu tarih itibarıyla çocuklarımız bize emanet. Eğitim öğretimde tek başına okulun, öğretmenin, idarecilerin bir şey vermediğine inanan bir kişiyim. Bunu üçlü bir sacayağına benzettiğimizde, bunun bir ayağı biziz. İdareyiz, okul müdürleri, öğretmenler ve hizmetlisinden en üst yöneticisine kadar budur. Sacayağının ikinci kısmı velilerimizdir. Ne yazık ki son zamanlarda velilerimizden bu yönde biraz daha çaba sarfetmeleri gerektiğini beklediğimizi söylemekten üzüntülüyüm. Son zamanlarda velilerimizle konuştuğumuzda bize şunu söylüyorlar. Ben çocuğumla ilgileniyorum. Peki ne yapıyorsunuz. Ben bilgisayar aldım, telefon aldım çocuğumla ilgileniyorum diyor. Aslında çok fazla da çocuğunuzla ilgilenmiyor, kendinizle ilgileniyorsunuz. Çünkü bir çocuğa bilgisayar, cep telefonu almak, al kendi başına git, biz de kendimize vakit ayıralım demektir. Bu anlamda velilerimizin çocuklarıyla biraz daha nitelikli vakit geçirmek, alıp çocuğunuzla bir aktivite yapmak, gezmek, tarlaya gitmek, tarihi bir alanı görmek, deniz kenarına gitmek konusunda biraz daha ilgiye ihtiyacımız var.”

Kaymakam Çorumluoğlu, bu uyarıları Ereğli için yapmadığını, ayrıldığı ilçe için söylediğini, bu ilçenin biraz daha farklı olabileceğini söyledi.

Okul müdürleri ve öğretmenlere de çok şey düştüğünü ifade eden Çorumluoğlu şöyle devam etti:
“Fiziki anlamda binalarımız çok güzel. Bu binayı da çok beğendim. Güzel, bakımlı bir okul edası var. Ama içinde nitelikli bir eğitim vermek anlamında bütün iş bizlere düşüyor. Eğer buradaki çocukları iyi yetiştirebilirseniz, geleceğin Türkiyesi’ni iyi yetiştirirsiniz. Bu açıdan bizim çaba sarf etmemiz gerekiyor. Görev yaptığım yerlerde bugüne kadar okullarımızla oldukça fazla birlikteliğim oldu, okulları çok fazla ziyaret ettim, öğretmenlerimizle çok toplantı yaptım. Burada da bu devam edecek. Bir hafta, on gün içinde okullarımızı sık sık gezeceğiz, inşallah buradaki eksikleri de hep birlikte gidereceğiz.”

Öğrencilere hitap ederken, geleceğin Türkiyesi’nin öğrencilerden çok şey beklediğini ifade eden Ereğli Kaymakamı şöyle dedi:
“Geleceğin Türkiye’si dünyada ismini duyuracak, dünyaya hakim olacak, gelişmiş on ülkesi arasına girecek bir Türkiye olacak. Oturarak, vaktimizi boşa harcayarak bu söylediklerimizi yapamayız. Onun için çok çalışmalıyız. Atatürk ilkelerine bağlı iyi bir Atatürkçü olarak, İslam dinine bağlı dinini öğrenen bir fert olarak ve geleceğin dünyasında Türkiye’nin damgasını vuracak iyi bir ülke yaratmak için çok çalışmalıyız. Yıllar sonra burada kürsüde konuşan kaymakam sizler olacaksınız, belediye başkanı, milli eğitim müdürü siz olacaksınız. Onun için bir şeye ihtiyacımız var, düzenli, planlı, çok çalışmak. Hayatta hiçbir şey çalışmadan olmaz, biz de buralara çalışarak geldik. Protokolde oturan arkadaşlarımız çalışarak buralara geldi. Tesadüfen bir yerlere gelen çok azdır.

Sevgili çocuklar, sizlere güveniyoruz, Kanuni’nin, Fatih’in torunları olarak sizlere güveniyoruz. Kapımız, bizden istekleriniz için her zaman yanınızda olmak için size açıktır. Umarım güzel bir eğitim öğretim yılı geçireceğiz. Karadeniz Ereğli’sindeki görev süremin hayırlı olacağını düşünüyorum. Buraya geldiğim iki günlük süre içinde ilçenin son derece güzel, gelişmiş, sempatik bir ilçe olduğunu görmekten büyük mutluluk duydum. Çalışma arkadaşlarımızla beraber sadece eğitimde değil, Ereğli’deki her alanda sizlere hizmet etmekten büyük mutluluk duyacağımızı belirtmek istiyorum.”

UYSAL: “BELEDİYE OLARAK YANINIZDAYIZ”

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da, Ereğli ilkokulunun çevre projeleriyle ön plana çıkan bir okul olduğunu belirterek “Ben de iki evlat büyüttüm. Kendim de okurken annemin babamın neler yaptığını bilen bir insan olarak evlatlarının güzel eğitim alması için her şeyden vaz geçiyorlar. Her türlü fedakarlığa katlanan velileri tebrik ediyor, şahsım ve ülkem adına teşekkür ediyorum,” dedi.

Uysal şöyle devam etti:

“Sevgili evlatlarımız, hepinizin annenizle babanızla gurur duymanızı istiyorum. Size daha az sorunlu bir ülke bırakmak için çalışıyorlar. Tüm velilere kalpten teşekkürlerimi sunuyorum. Gençler, sizler yarın vatanımıza, milletimize hizmet edeceksiniz. Belediye olarak yanınızdayız. Her türlü eğitim hizmetinin yanında olmaya devam edeceğiz. İnşallah sizler vatan millete yararlı meslekler edinirsiniz. Hepinize başarılar diliyorum.”

OKUL MÜDÜRÜ

Ereğli İlkokulu Müdürü Tuncay Uzun da yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın coşkusu içinde olduklarını söyledi. Uzun, “Bizler biliyoruz ki ülke kalkınmasının temeli ilköğretimdir. Çağdaş uygarlık düzeyine erişmek bilgi ile olur. Bizlere yaşam boyu gerekli olacak bilginin temeli ise okulda atılmalıdır. Çünkü okul bir eğitim, öğretim yuvasıdır. Okula gelmek insan hayatında çok önemli bir aşamadır” dedi. Uzun, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu ve başarılı olmasını diledi.

İLK DERS ZİLİNİ ÇALDILAR

Konuşmaların ardından okul öğrencileri tarafından halk oyunları gösterisi gerçekleştirildi, şiirler okundu ve çeşitli gösteriler sahnelendi.

Kaymakam Çorumluoğlu ve protokol, daha sonra 1 D sınıfını ziyaret ettiler. Kaymakam ve protokol, öğrencilere hediyeler verdi, kendileriyle sohbet etti. Ziyaret esnasında 2018-2019 eğitim yılının ilk ders zili de okul müdürü Tuncay Uzun ve Milli Eğitim Müdür Vekili İsmail Aksoy tarafından çalındı.

Protokolün hatıra fotoğrafı çektirmesi ile program sona erdi.

Haber : Hüseyin Aksakal
Bu Haber 4775 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :İlköğretim Haftası, Kdz. Ereğli, İsmail Çorumluoğlu, Hüseyin Uysal, Ereğli ilkokulu,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

DİĞER BAŞLIKLAR
Doç. Dr. Coşkun Küçüktepe, seminere katılacak…
Eğitimciden büyük başarı!
DOĞA’da Satranç Turnuvası
‘CAN YOU PLAY WİTH ME’
 
Çocuklara AKTİF ROL
Denizcilik Fakültesi’nden “Sektör Söyleşileri!”
Fındık yetiştiricileri eğitilecek
KEAL rozetlerini taktılar
GÜNÜN SÖZÜ
Yapamazlara kulak asarsanız hiçbir zaman yapamazsınız.

( David Lloyd George )
NÖBETÇİ ECZANE
18 - 12-2018
ERTEM ECZANESİ
TEL : 323 77 07
Erdemir Caddesi No: 20
Kdz.Ereğli / Zonguldak

MADENCİ ECZANESİ
TEL : 347 61 67
Sarıkokmaz Mah. Dvrek Yolu Cad. No: 95C - Zonguldak
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 51035
  Bugün : 28302
  Toplam: 89793813
   Şuan Çevirimiçi:

 191 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» AK Parti'de 3 aday belli oldu!
» “İNDİRME” sorunu tartışılıyor!
» Kömürspor'un kamp programı belli oldu
» Hasta yatağında ziyaret ettiler…
» ŞAHİN AİLESİ’NİN ACI GÜNÜ
» İzzet Şahin İYİ Parti’den aday adayı!
» Yolculara MÜJDE... Sorun Çözüldü...
» “KİMİN BÜTÇESİ BU?”
» CHP’den sert açıklama...
» Yolcu indirme yerlerinde son durum?
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Ortaklık Yapımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
Grubu Tanıyalım
Grup Firmaları
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com