kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
26 Mayıs 2019 Pazar
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2019 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / GÜNDEM
CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU'DAN ZONGULDAKLILARA MÜJDE
CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU'DAN ZONGULDAKLILARA MÜJDE

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin üreterek kazanacağını söyleyerek, iktidara gelmeleri halinde tersane ve maden ocaklarında istihdamın artacağını söyledi.

 30 Mayis 2015 17 : 23 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin üreterek kazanacağını söyleyerek, iktidara gelmeleri halinde tersane ve maden ocaklarında istihdamın artacağını söyledi. Kılıçdaroğlu, Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde halka hitap etti. Kılıçdaroğlu, "O milyarlık arabalara çerez parası diyorlar. Sonra da kalkıp Papa'yı referans gösteriyorlar. Sen eğer gerçekten Müslümansan sevgili peygamberimizi örnek göster. 'İsraf haramdır' diyordu. Bütün kardeşlerime sesleniyorum. Sizin inancınızı acımasızca sömürdüler. Açıkça, alenen siyasete alet ettiler" diye konuştu.

7 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilecek olan Genel Seçimler öncesinde Zonguldak'ın Ereğli ilçesine gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin hükümete gelmesiyle tersanelerde ve maden ocaklarında istihdamın artacağını belirtti. İşçinin yanında olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Sevgili madenciler, hiç endişe etmeyin. Bir şeyi unutmayın. Biz Ecevit geleneğinden geliyoruz. Emekten yanayız. Alınterinden yanayız. Gruplu işçi, kadrolu işçi ayrımını yapmayacağız. Herkesin kadrosu olacak. Eşit işe eşit aylık vereceğiz. Bunu bütün işçi kardeşlerime, Zonguldak'a, bütün işçi kardeşlerime söyleyin. Şundan emin olmanızı isterim. Karadeniz Ereğli'den söylüyorum, bütün Türkiye duysun. Bütün sanayiciler, çiftçiler, esnaf-sanatkar duysun. Bütün emekliler, işsizler duysun. Davutoğlu Erdoğan için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır. Sizin için çalışıyorum ve çalışacağım. Türkiye'nin en güzel yerinde yaşıyorsunuz. Mavinin, yeşilin en güzel tonları burada. Burada işsizlik var çözeceğim. Tersaneler kullanılmıyor. Herkes evine huzur içinde dönerdi. Şimdi bu tersanelerde 500-600 kişi çalışıyor. Emekten yana çalışacağız. Üretimden yana çalışacağız. Tersaneci kardeşlerim siz de hiç merak etmeyin. Sizin için bu ülke kendi gemisini üretecek. Onlar beceremediler tersaneleri kapattılar. Biz becereceğiz; iş ve istihdam oluşturacağız" diye konuştu.

"TÜRKİYE, ÜRETEREK KAZANACAK"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na bağlı Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü'nü eski görkemli günlerine ulaştıracaklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Hiç kimse endişe etmesin. Türkiye Taşkömürü'nü eski görkemli günlerine ulaştıracağız. Kim üretiyorsa onun yanında olacağız. Büyümeden, kalkınmadan herkes refahtan payını alacak. İşçisi, emeklisi payını alacak. Ama üreterek alacak ama kazanarak alacak. Kazananın ve üretenin yanında olacağız. Zonguldak'ta söz vermiştim. CHP iktidarında ilk bir yıl içerisinde 5 bin işçi alacağız. 5 bin işçi çalışacak ve üretecek. Kendi madenimiz var, kendi insanımız var. Bu ülkenin insanına 'Gel Kazan' diyeceğiz, birilerinin alın terini birilerine peşkeş çekmeyeceğiz. Biz üreteceğiz, kazanacağız, hakça bölüşeceğiz. Herkesin bunu iyi bilmesini istiyorum."

"HER İNANCA, HER KİMLİĞE SAYGILIYIM"

Her inanca ve her kimliğe saygılı olduğunu ifade eden CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "O milyarlık arabalara çerez parası diyorlar. Sonra da kalkıp Papa'yı referans gösteriyorlar. Sen eğer gerçekten Müslümansan sevgili peygamberimizi örnek göster. 'İsraf haramdır' diyordu. Bütün kardeşlerime sesleniyorum. Sizin inancınızı acımasızca sömürdüler. Açıkça, alenen siyasete alet ettiler. Benim size sözüm var. Sakın unutmayın, hiçbir zaman inancı siyasete malzeme etmedim. Herkesin inancına saygılıyım. Kdz. Ereğli'den 77 milyon yurttaşıma sesleniyorum. Bir kişi çıkıp 'inancımı özgürce yerine getiremiyorum' diyorsa beni bulsun. Her inanca, her kimliğe saygılıyım. Hanedanlık yıkılacak, halkça bir düzen kurulacak. Sömürüye son, emeğe saygı. Benim umudum sizlersiniz. Türkiye zengin, güçlü ve kazanan bir ülke. Kazandığını hakça bölen bir ülke değil. ben ne diyorum, üreteceğiz ve kazanacağı, hakça bölüşeceğiz. Yoksul ve açıkta kimseyi bırakmayacağız" diye konuştu. Halktan birisi olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, herkesin huzur içinde yaşamasını istediğini ifade ederek şöyle devam etti: "Ben sizden birisiyim. Sizler gibi yaşayan birisiyim. Benim sarayda, parada, pulda gözüm yok. Bu ülkede herkesin huzur içinde yaşamasını istiyorum. Her evde huzurun, bereketin olmasını istiyorum. Anneler çocuklarını sabahleyin güleryüzle göndersinler bunu istiyorum. Ankara'da oturan o beyler var ya, Samsun'da açlıktan ölen Kübra bebeği unuttular. Sizin oy verdiğiniz 2002'deki o parti değil. Halktan kopmuş, saraylara mahkum olmuş bir parti var. Milletin önüne hangi yüzle çıkıyorlar. Gerçekten merak ediyorum. 17 milyon yoksulu bitirdiler mi? İşsizliği bitirdiler mi? Yol yapmayan hükümet mi var? Dünyada her hükümet yol yapıyor. Sen önce insanını, yoksulu düşüneceksin. Önce ezileni düşüneceksin. Önce işsizi, milleti düşüneceksin."

"MÜTEVAZİ BİR HAYATIMIZ VAR"

Kendisi ve ailesinin mütevazi bir hayatı olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, "Kendileri için altın kaplama klozet yaptırıyorlar. Ben değil onlar söylüyor, eğer bu kadar israf olmasaydı vergiye bile gerek kalmazdı diyorlar. Hele birisi israf 'anam, anam, anam' diyorlar. O boyutlara ulaştı. Benim altı kardeşim var. Hiçbirisi gemi sahibi, han hamam sahibi olmadı. Mütevazi hayatlarını sürdürüyorlar. Benim çocuklarım da öyle. Onlar da kendileri çalışıyorlar, kazanıyorlar. Sizin çocuklarınız gibi yaşıyorlar. Gemileri, sarayları yok. Çünkü rahmetli babam öyle yetiştirdi. Ben de çocuklarımı onun gibi yetiştirmeye çalıştım. Babam bana diyordu ki 'Siz doğru durun, eğri belasını bulur.' Ben de aynı şeyi çocuklarıma söylüyorum. Sandığa giderken, geçen 2011 seçimlerinde CHP'ye oy vermeyen bir yurttaşımı ikna edeceksiniz. Diyeceksiniz ki '13 yıl süre verdik. Bu sürede yoksulluğu, işsizliği bitiremediler. Aylığı bin liranın altında 8 milyon emekli oluşturdular. 13 yılda 2 milyon Suriyeli kardeşimize 5.5 milyon dolar para harcadılar. Kılıçdaroğlu diyor ki 'Ben sadece 4 yıl istiyorum. Bu ülkeyi adam gibi yöneteceğim' diyor" şeklinde konuştu.

"KADINA ŞİDDETİN ÖZÜNDE YATAN YOKSULLUKTUR"

CHP iktidarında hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceğini belirten Kılıçdaroğlu, kadına şiddetin ise işsizlik ve yoksulluk nedeniyle yaşandığını söyledi. Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle tamamladı: "4 yıl içinde bu güzel ülkede hiçbir aile 'Ben yoksulum' demeyecek. Hiçbir ailede bir çocuk yatağa aç girmeyecek. 17 milyon yoksulumuz var. Hepsinin hesabını yaptım. Hepsini çözeceğim. Ben 27.5 yılımı devlete verdim. Vergi nasıl toplanır, bütçe nasıl yapılır. Harcamalar nasıl yapılır, onları gayet iyi biliyorum. Ama kul hakkı yememenin ne kadar doğru olduğunu öğrendim. Kılıçdaroğlu emekliye iki maaş ikramiye verecek, mazotu 1.5 lira yapacak diyorlar. Evet yapacağım. Aile sigortasını getireceğim. Parayı bulacağım. O kaçak saraya bağlanan bütün hortumları keseceğim ve bu millete vereceğim. 77 milyona sözüm söz. Ben sabahın köründe oğluma telefon edip, 'Paraları sıfırladın mı?' demeyeceğim. Benim bakanlarım birilerinin önüne yatmayacak. Benim genel müdürlerimin ayakkabı kutularında dolarlar olmayacak. Kadına şiddetin özünde yatan işsizlik ve yoksulluktur. Ben neden bunlarla mücadele edeceğim diyorum. Temel nedeni budur. Eğer bir evde tencere kaynamıyorsa en büyük acıyı anne ve baba çeker. Onun için huzurun yol her evde bereketin olmasıdır. Her evde asgari bir kazancın olmasıdır. Ben bunu yapacağım. Hiç endişe etmeyin."

Madenci bareti takan Kemal Kılıçdaroğlu'na konuşmasının ardından kadınlar tarafından Kdz. Ereğli çileği hediye edildi. Kılıçdaroğlu, Kdz. Ereğli mitinginin ardından İzmir'e hareket etti.

Haber : iha
Bu Haber 1660 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :chp genel başkanı kemal kılıçdaroğlu, ereğli, zonguldak, müjde, türkiye, ğreterek kazanacak,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 1 )

Sayfa : [1]
CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU'DAN ZONGULDAKLILARA MÜJDE
sn .kılıçtaroğlu iyi söyler hoş konuşuyorsun haklılığında var.usulsüzlükden baheseder iken senin vekillerin il ve ilçe bakanların kaçak ruhsatı olmayan chp belde belediye olan üsülsüzlüğüne her birisini ekleyen kandilli chp belde belediyesi kaçak imarsız bir şekilde hizmek verdiğini soruturma üzerine soruturma geçiren ve taşarönden bahsediyorsun senin belde belediyen chp kandilli belediyen taşörenlik yapıp peşkeç cekip çevre temizliği mütahide vermişdir.bunları dile size söyledilermi adaleti savunan yönetimin sen devlet parayı aracıya değil direk verecek diyorsun ruhsatsız binada kaçak oturan ... DEVAMI
Gön : partili  30 Mayis 2015 : 20:16:10  Zonguldak

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
Gemiler ziyarete açılacak
Demirtaş’ın gündemi, sözleşmeli ve ücretli öğretmenlerin durumu…
Özlem sona eriyor… Tarihi sahnede açıkladı…
 
Önce kortej, sonra Konser…
 
100.yıla Özel... Davetlisiniz...
İlk yurt içi seferi…
Posbıyık Ailesinden, Şehit Annesine ziyaret...
 
“Annesiz bir ev, ıssız bir geceye benzer…”
GÜNÜN SÖZÜ
Bir yerde gören göz yoksa, orada güzelliklerle çirkinlikler birbirine eşittir.

( H. Şirazi )
NÖBETÇİ ECZANE
26 - 05-2019
BİLGİ ECZANESİ
TEL : 0372 312 05 00
Müftü Mah. Erdemir Cad. No: 38B
Kdz.Ereğli / Zonguldak

KEPEZ ECZANESİ
TEL : 372 322 01 55
Devrek Yolu Cad.Kavaklık Mah.781d Kdz.Ereğli
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 43344
  Bugün : 9143
  Toplam: 96796062
   Şuan Çevirimiçi:

 1253 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Trafik masaya yatırıldı...
» Endemik ve Gastronomik… OSMANLI ÇİLEĞİ
» Kömürspor'da Teknik Direktörü TAMAM...
» Belediyeyi yeniden ŞAHLANDIRACAĞIZ!.. Video lu Haber
» Sevenlerini üzdü...
» Esnafa zor anlar yaşattı…
» Yunuslara nazar değdi…
» Özlem sona eriyor… Tarihi sahnede açıkladı… Video lu Haber
» Yer SARI gök KIRMIZI oldu… Video lu Haber
» Kafa kafaya çarpıştılar... Can kaybı, yaralılar...
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com