kdz. ereğli, özel echomar hastanesi,
kdz. ereğli, oked emlak, emlak borsası, değişim medya,
13 Aralık 2018 Perşembe
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2018 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / SİYASET  -> VİDEOLU HABERLER
CHP Ereğli'de kongre heyecanı... İşte yeni yönetim!
CHP Ereğli'de  kongre heyecanı... İşte yeni yönetim!

CHP Ereğli'de kongre heyecanı... İşte yeni yönetim!

 09 Aralik 2017 13 : 06 

VİDEO GALERİ YÜKLENİYOR...

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Karadeniz Ereğli İlçe Kongresi gerçekleştirildi. Kongreye tek listeyle giden mevcut başkan Şerif Sertan Ocakcı’nın başkanlığında yeni yönetim oluşturuldu. Delege yeter sayısının yeterli sayıya ulaşmaması nedeniyle iki saat kadar geç başlayan kongrede söz alan konuşmacılar, iktidar partisi kadar CHP ve parti içi konularda da eleştiriler getirdi.

Gülüç Belediyesi Nikah Salonu’nda gerçekleştirilen kongreye CHP Zonguldak Milletvekilleri Şerafettin Turpçu ve Ünal Demirtaş, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, partili belde belediye başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, partinin il ve ilçe yöneticileri ile partililer katıldı. Kongrenin ilan edilen başlangıç saatinde salt çoğunluk sağlanamadığı için kongre iki saat geç başladı. Kongrede saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Kongre divanı partinin eski ilçe başkanlarından İlker Öncel Başkanlığında, Divan Başkan Yardımcısı Cihat Kalafat ve Katip Üye Naciye Tozkoparan’dan oluştu. Divan Başkanı İlker Öncel, toplantı öncesinde bir selamlama konuşması yaptı.

Yönetim Kurulu Üyelerinden Eylem Ertuğrul faaliyet raporunu, Yönetim Kurulu Üyesi Nahide Ercan’ın mali raporu okumasının ardından, raporlar üyelerin oybirliğiyle ibra edildi.

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, kongrede yaptığı konuşmada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, “Bu dönemin yolsuzluklarını yapanların, rüşvet yiyenlerinin, ihaleye fesat karıştıranlarının temel bir özelliği var yüzsüz olmaları, arsız olmaları. Bir yolsuzluğu ortaya çıkan utanır, insan içine çıkmaz. Bunlar öyle durumda ki yavuz hırsız ev sahibini bastırır duruma geldiler. ne oldu? Kendi yolsuzluk, hırsızlık yapanlarını görevden aldılar yargılatmadılar, kendi yolsuzluklarını örtmek için bizim belediyelerimize operasyon yapmaya başladılar” dedi.

DEMİRTAŞ, “YÜZDE 51’İ NASIL ALACAĞIZ?”

Parti içi konularda da değerlendirmelerde bulunan Demirtaş, şöyle devam etti:

“İlçe yönetimlerimiz çalışkan, dürüst, ahlaklı kimselerden oluşmamalı. Bunu aştıktan sonra bir de ilçe yönetimlerimiz kimsenin adamı olmamalı. Adamcılık maalesef partimizi içten içe çürüten bir hastalıktır, bir virüstür. Bunu aşmalıyız. Parti içi iktidar değil, Türkiye için iktidarı hedefleyen yönetimler olmalıdır.

Bu koşullarda yüzde 51’i bulmamız gerekiyor. Eski argümanlarla devam edersek bunu bulamayız. Referandumdan sonra yeni bir durum ortaya çıktı. Artık sadece CHP oylarıyla iktidara gelme şansımız yok. Güç odağı artık tek kişiye veriliyor. Referandum aslında gayrimeşru bir referandum. YSK darbesiyle, bir ayak oyunu, bir dümenle bu anayasa değişikliğini geçirdiler. Meri ama meşru olmayan bir anayasa değişikliğiyle karşı karşıyayız.

Yüzde 51’i nasıl hayata geçireceğiz.. Düşünmemiz gereken en önemli soru bu. Altımız belli, üstümüz belli, yüzde 25 beş aşağı, beş yukarı, beş de siz ekleyin yüzde 51’i alma şansımız yok. O zaman başka partilerle ittifak yapacağız. AKP bunu yapıyor, yavru muhalefeti aldılar yanına ayrılmıyorlar. Bizim de ittifak yapmamız lazım. Bizim de diğer partilerin oyunu alacak bir aday çıkarmamız lazım. Saadet Partilinin, DSP’linin, Anavatanlının, ÖDP’linin, MHP’linin, AK Partilinin, HDP’linin oyuna ihtiyacımız var. Bir ittifak yapmalıyız. Yüzde 49’u nasıl aldık? Bu stratejinin bir sonucuydu. Önümüzdeki süreçte CHP ve CHP gibi düşünen, yeniden güçlendirilmiş parlamenter rejimi, demokrasiyi, hukuk devletini, adaleti isteyen namuslu vatandaşların oylarıyla yeniden Türkiye’yi inşa edeceğiz.

Bugün görev alacak arkadaşlarımızın bu sorumluluk, bu bilinçle hareket etmeleri gerekir. Sadece onlar değil, ama bu salonda bulunan veya mazereti nedeniyle gelemeyen tüm CHP’lilerin omzundaki bir yüktür. En önemlisi belediyeyi geri almalıyız. Belediyeyi kendi hatalarımız sonucu kaybettik. Ereğli merkezde belediye bizde olsaydı bu toplantıyı Ereğli merkezde yapabilirdik. Bizim belediye başkanlarımız başarılı belediye başkanları. CHP’li başkanlar sosyal demokrat belediyecilikle Türkiye’ye damgasını vuran başkanlar. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde Zonguldak’ta tüm belediyeleri almak hedefiyle hareket etmemiz gerekiyor.”

TURPÇU: “KENDİMİZİ YENMEYE ÇALIŞIYORUZ!”

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu da Ereğli’de belediye başkanlığının yitirilmesinin olumsuz sonuçları olduğunu belirterek şöyle dedi: “Bundan sonra ne yapmalıyız? Bu sadece Ereğli ile ilgili değil. Tüm beldelerimizle ilgili, Türkiye ile ilgili, Cumhurbaşkanlığı ile ilgili. Zonguldak’ta belediye başkan adayı olmak isteyen arkadaşlarımız var. Kendi düşüncemi söylüyorum. Beş aday mı var, parti bunu tartar, o da yetmez Ereğli kamuoyu tartar. Onu da geçerse bana düşüncesi uzak da olsa ben onun arkasında kul köle olurum. 2014 seçimlerinde bu olmadığı için Ereğli’yi kaybettiğimizi unutmayalım. 2019’u kaybedersek hiçbir şeyin anlamı yok. Belediye seçimlerinin de anlamı yok. Milletvekilliğinin de yok. Cumhurbaşkanlığını alamazsak, Ankara’yı almışsın, İstanbul’u almışsın bir önemi yok. Çıkarır bir KHK personel alımını kilitler, çıkarır bir ihale yasası, belli sayıda nüfusun üstündeki ihaleleri TOKİ yapacak der, adım adamazsın. Ereğli’de kim aday olursa olsun biz arkasında koşarız. Ama aday olamayanlar da koşacak. Delege seçimlerinden bahsettik. Elli kişiyle referandum çalışması yaptık, bin 400 üyeyle delege seçimi yaptık. Bu particilik mi? Biz kendimizi yenmeye çalışıyoruz.”

BALCI: “KONGREDE HEYECAN YOK”

Eski ilçe başkanlarından Yaşar Balcı da çok kötü organize edilmiş bir kongre yaşadıklarını belirterek, “Sessizlik var. Bu sessizlik iyi bir şey değil. CHP Kurultay ve kongreleri, geleceği üretecek projelerin üretileceği salonlardır. Biz Ereğli’yi yöneteceksek, gençlik projeleri, kadın projelerinin anlatılması lazım. Nedir bu ölü toprağı üzerinizde? 2019’a bir yıl kaldı” dedi. Balcı, Ereğli ilçe başkanlığı seçimlerinde Milletvekili Şerafettin Turpçu’nun girişimlerini eleştirirken, “Burada başkan adayı yok, tek aday, Şerafettin Turpçu’nun yaptığı yönetimi oylayacaksınız. Birlik beraberlik diyenler, partideki dinamik güçlerle işbirliği yapmadı” diye konuştu. Yaşar Balcı, Belediye Meclis üyelerini de yeterli çalışma yapmadıkları eleştirisi getirdi.

OCAKCI İLK KEZ AÇIKLADI: “BİLİRKİŞİDEN CAMİ PROJESİNE HAYIR!”

CHP Ereğli İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakcı da Belediye Meclis Üyelerine yönelik eleştirilere cevap verdi. Ocakcı konuşmasında Ereğli’de belediye encümenini CHP’nin ele geçirmesinin büyük bir başarı olduğunu söyledi.

Ocakcı, “3,5 senedir Belediye meclisi çalışırken izleyip destek vermeye geldiniz mi? Ereğli Kent meydanının yapılmasını istedik. Bir imam geldi, buraya cami istiyorum dedi. AKP oylarıyla geçen bir cami yapılıyor. Hayatımızı özgür irademizle yaşarız biz. Hangimiz tepki verdik. Vermediniz öyle mi? Bu bir mahkeme kararı. Caminin oraya yapılmasını mahkemeye verdik ve bilirkişi reddetti. Cami oraya yapılmıyor. Birşeyler kolay değilmiş değil mi? Kaç aydır bu mahkemeyle uğraşıyoruz. Bilirkişilerle konuştuk, tek tek gerekçelerimizi anlattık. Onlar da ‘Yapılan işlem, şehircilik anlayışına, hukuka, mimari anlayışa aykırıdır, reddedilmesi’ diye yazmış. Ereğli’de bir meydan, meydan olarak kalacaksa CHP sayesindedir.”

Ocakcı, eksikliklerinin olabileceğini, hatalarının olabileceğini ama bunlarda kasıt bulunmadığını söyledi.

Ocakcı’nın konuşmasının ardından yönetim kurulu ve parti protokolü hatıra fotoğrafı çektirdi.

YENİ YÖNETİM KURULU:

Kongrede kullanılan 240 oydan 200'ünü alan Şerif Sertan Ocakcı, yeniden ilçe başkanı oldu. Delegelerden 32'si boş oy kullanırken, 8 oy geçersiz sayıldı. 

Ocakçı'nın listesinde yer alan isimler ise şu şekilde: Ekrem Akman, Sevdekar Aras, Yıldıray Arslan, Mürşide Ateş, Halil Bozkurt, Şenol Çevik, Nahide Ercan, Şenay İşeri, Burak Karaarslan, Noyan Keskin, Huri Keskin, Uğur Likoğlu, Derya Özcan, Ahmet Yalçın, Rahmi Yaman, Hikmet Yılmaz.

Haber : H. Aksakal - Ç. Koç
Bu Haber 3012 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :chp, kdz. ereğli, ilçe kongresi,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 6 )

Sayfa : [1]
CHP Ereğli'de kongre heyecanı... İşte yeni yönetim!
ben hiç yeni sima görmedim eski tas eski hamam CHP üzerinden yıllardır rant devşirenlerin hepsi yeni yönetim diye yutturuluyor kimse köşesini bırakmamışhepsi 75-80 lik dedeler nineler den ibaret bunların çoğu sabah ne yediğini hatırlamaz hep dedikya CHP atadan oğula mirastır ba ana giders iş oğullara kalır o çembere hariçten giremez giren zaten ancak ayakçı olur Kapalı kapılarardında İş Bankasının paraları nasıl kullanılacak onu eskiler ayarlar yeniler araba yıkar filama asar
Gön : emo  11 Aralik 2017 : 10:00:34  Zonguldak

CHP Ereğli'de kongre heyecanı... İşte yeni yönetim!
şimdi %51 nasıl alacaz diye ittifak yapacaklar ancak şu var HDP ye gidin ve millete açıklayın siz zaten nerde Terörist leşi varsa tüm CHP liler orada değilmi diğer bir husus anayasa değişikliğinde CHP %49 almadı nede AK parti %51 almadı bu bir refandum oylamasıdır yapılacak ilk seçimde CHP nin alacağı oy %23 dür AK partinin oyu %48 dir ittifak yapılırsa AK Parti MHP birlikteliği en az %70 alır buda CHP nin türk siyasetinden temizlendiğinin açıklamasıdır hodri meydan
Gön : emo  11 Aralik 2017 : 09:54:26  Zonguldak

CHP Ereğli'de kongre heyecanı... İşte yeni yönetim!
Cenabu Allah önce türk milleti ve tüm islam alemini CHP ile şiddetli bir sınava çekti CHP bu milletin başına gelen en byk musibettir Atarükten sonra tam bir işbirlikçi oldular yaptıkları salvolara bakın iyi okuyun ne zaman küffar Türkiyeye saldırsa içeride hemen CHP onlarla hareket ediyor Buradayorum yazan birileri var Güya AK partiyi hızrsızlıkla itham ediyorlar gidin rezidans hırsızlarına sorun Kestaneciden çavdarlıya kadar birileri hep zimmetine geçirmiş sorun hadi bunlar geç lozanda İngizler ne dediyse imzaladım diyen İnönü var ayağımızın dibindeki adaları yunana veren bird ... DEVAMI
Gön : emo  11 Aralik 2017 : 09:50:41  Zonguldak

CHP Ereğli'de kongre heyecanı... İşte yeni yönetim!
CHP, rümuzuyla yorum yapan arkadaş sen kesinlikle CHP,li falan değilsin.UYSAL, ın yönettiği akp,li belediyeyi görüyoruz. sen nerde yaşıyosun,ereğli halkı ,pazarcı esnafı bile HALİL ,başkanı mumla arıyor.bi chp,li elini kessende bi başka partiye oy vermez.hırsıza rüşvetçiye,yada bölücüye,mi oy verecez.aklın yolu birdir,tabii aklı olana.bu ülkede tek oy verilecek parti var oda CHP,dir.bukadar basit.
Gön : ibogemici  10 Aralik 2017 : 13:42:36  Zonguldak

CHP Ereğli'de kongre heyecanı... İşte yeni yönetim!
eyyyyy BALCI,sen nasıl bi CHP,lisinki, kongredesin, kongreyi eleştiriyosun.senin zamnında gördük ruhu,senin tek amacın vekil ,olmaktı, onun için CHP,yide chp,lileride kullandın.bir AKP,li gibi eleştiri yapısun kongre için,ayıptır ayıp.aday adaylığını koyarsın vekillik için,yine alırsın boyunun ölçüsünü.
Gön : ibogemici  09 Aralik 2017 : 17:50:16  Zonguldak

CHP'de kongre heyecanı... İşte yeni yönetim!
ünal demirtaş sizin başarılı belediye başkanlarınızı gördük.ereğlide gördük özellikle.sesli zamanı işe girdi diye atılan onlarca işçi,mühürlenen dükkanlar,festivalde esnaftan toplanan milyarlar, belediye önüne yürüyen binlerce fabrika işçisi, daha sayalımmı..bunlarmı başarılı belediye başkanlığı ? laf olsun torbada olsun diyekonuşun bakalım.kan ağlayarak başka partilere oy verdi yüzlerce binlerce chp li halil başkanınıza kızdığı için.gene getirin gene aynı sonuç olacak burayada yazıyorum.bizi başka partilere oy vermek zorunda bırakmayın.
Gön : chp li  09 Aralik 2017 : 17:28:42  Zonguldak

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
CHP’den sert açıklama...
FLAŞ GELİŞME...MHP Ormanlı Teşkilatı görevden alındı...
AK Parti adayı belli oldu!..
Projelerini anlattı…
Belediye Meclis Üyeliğinde ilk başvuru yapıldı…
Yavuzyılmaz’ın talebine cevap geldi… İşte detaylar...
MHP’ de görev dağılımı…
MHP Zonguldak adayı belli oldu...
GÜNÜN SÖZÜ
Büyük insanların idealleri, sıradan insanlarınsa hevesleri vardır.

( Washington Irving )
NÖBETÇİ ECZANE
13 - 12-2018
DENİZ ECZANESİ
TEL : 323 29 13
Yeni Mahalle – Özmar yanı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

YAŞAM ECZANESİ
TEL : 316 06 05
Ömerli Mahallesi Kaynarca Cad. No: 281-A Yeni Devlet Hastanesi Karşısı - Zonguldak
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 67151
  Bugün : 38366
  Toplam: 89262463
   Şuan Çevirimiçi:

 694 konuk,

 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Ortaklık Yapımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
Grubu Tanıyalım
Grup Firmaları
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com