kdz. ereğli, özel echomar hastanesi,
kdz. ereğli, oked emlak, emlak borsası, değişim medya,
16 Aralık 2018 Pazar
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2018 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / SİYASET
CHP’DE “HAYIR” İTTİFAKI!
CHP’DE “HAYIR” İTTİFAKI!

CHP’de “Hayır” ittifakı!

 18 Subat 2017 13 : 32 

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Parti yönetimi ve partinin eski yöneticileri, 16 Nisan’da Anayasa Değişiklik Paketinin oylanacağı referandum öncesinde kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltı sonrasında partinin görevdeki ve eski yöneticileri, referandumda neden “Hayır” diyeceklerini anlattı.

Bozhane mevkiindeki bir işletmede gerçekleştirilen kahvaltıya CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, CHP Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakcı, önceki dönem belediye Başkanı Halil Posbıyık ile eski Milletvekili adaylarından olan eşi Neriman Posbıyık, partinin önceki dönem ilçe başkanları Hayrettin Kartal, Yaşar Balcı, İlker Öncel, Bayram Gürkan, Fikret Fota, Muhammet Arslan, Belediye Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Özkan Özyağcı, CHP Kadın Kolları Başkanı Şenay İşeri ve partinin eski ve yeni yöneticileri katıldı.

Katılımcılar kahvaltının ardından düzenlenen basın toplantısında, referandum paketi ve sürece ilişkin görüşlerini anlattı.

DEMİRTAŞ: “VATANDAŞ HAYIR DİYOR”

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, referandumun bir rejim değişikliğini içerdiğini belirterek, “Teklif Kuvvetler ayrılığını yok ediyor, TBMM’nin içini boşaltıyor, işlevsiz hale getiriyor, devletin anahtarlarını tek bir kişiye emanet ediyor. Bu geçerse, 93 yıllık cumhuriyet rejimi tarihe gömülecek ve yeni bir rejim inşa edilecek” dedi.

Genel kurulda değiştirilemez ilk 4 maddeye aykırı bir teklif olduğunu ifade ettik. Genel Kurul çalışmaları sırasında anayasaya aykırı şekilde gizli oy yerine açık oy kullanıldığını, bunların anayasaya aykırı olduğunu ifade ettik. Anayasa mahkemesine dava açma niyetimiz vardı. Ancak ilerleyen süreçte en doğru kararı verecek olanın millet olduğunu gördük ve davayı açmadık. Şimdi söz millette. Milletimize güveniyoruz. Özgürlüğüne, demokrasisine, kuvvetler ayrılığına, hukuk devletine, kadın erkek eşitliğine sahip çıkacağını düşünüyoruz. Türk milleti özgürlüğüne, bağımsızlığına düşkündür. Tek adam yönetimini kabul etmeyeceğini düşünüyoruz.

Anketlerde de bu gözüküyor. Dün yine AK Parti’ye çalışmalar yapmış bir anket şirketi de AK Parti seçmeninin yüzde 35’inin bu değişikliğe hayır diyeceğini ifade ediyor. Yine başka bir AK Partiye çalışmış bir anket şirketi sahibi ‘Evet’ler gönülsüz’ dedi. Bunun nedeni AK Parti komisyon ve genel kurul çalışmalarında halktan gizlemesi. Bunu halkın öğrenmesini istemedi, Komisyonda kameralar çıkartıldı, genel kurulda televizyon yayınlarının olmadığı saatlerde görüşüldü. Bunları ortaya koyduk.

Şunu gördük, bu değişikliğinin neler getirdiğini, Türkiye’yi hangi maceraya sürükleyeceğini gördüğümüzde vatandaşımız Hayır diyor. Açık ara önde Hayır oyları şu anda. Kararsızların da Hayır’a daha yakın olduğunu düşünüyorum. Açık ara Hayır önde çıkacaktır. Hayır diyen vatandaşlarımızın da Evet diyenlerin de başımızın üstünde yeri var. Milletimize soracağız, siz bu değişikliğe evet mi diyorsunuz, hayır mı diyorsunuz. Biz ne kadar iyi anlatabilirsek, o oranda başarılı olabileceğimizi düşünüyorum. Bu anlamda Ereğli ilçe örgütü ve geçmişte değişik kademelerde görev yapmış arkadaşlarımızla tam saha çalışacağız.”

Demirtaş, sandığa gitmek istemeyen vatandaşlara da çağrıda bulunarak, “bu bir siyasi parti meselesi değil, Türkiye’nin meselesi. Hayır çıkarsa Türkiye’nin rahatlayacağını görüyoruz. Evet çıkarsa Türkiye’nin sonu gelmeyen bir maceraya sürüklendiğini görüyoruz. Referandum günü onlar da gelsinler, oylarını kullansınlar” dedi.

Demirtaş, üniversite öğrencilerinin de eğitim gördükleri yerde oylarını kullanmak için seçmen listelerine bulundukları yerde kayıt olmaya davet etti. CHP Milletvekili, seçmen listelerinde vatandaşların kontrollerini internet üzerinden yapmalarını ve yanlışlık varsa düzelttirmek için müracaatlarını yapmalarını istedi.

OCAKCI: “SADECE DOĞRULARI ANLATACAĞIZ”

CHP Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakcı, referandum sürecinde paketin getirdiklerini doğru anlatmak yönünde bir çalışma yapacaklarını belirterek, “Bir vatandaş olarak sahalarda doğruları anlatacağız. Bu doğruların anlatımından ortaya çıkacak olan manzara, ülkenin büyük bir çoğunluğunda olduğu gibi, Hayır’dan yana olacaktır. Ereğli’de, köylerinde, şehir merkezinde, köylüsünden şehirlisine kadar herkese sadece doğruları anlatacağız. Amacımız siyaset yapmak değil, doğruları anlatıp halkın bilinçlenmesini sağlamak. Bu bilinçlenme sırasında vatandaşımız bugüne dek kendilerinden gizlenen anayasa paketinin ne demek istediğini anlayacaktır. Eminiz ki doğrular anlatıldığında bu anayasaya Hayır diyecektir” diye konuştu.

POSBIYIK:

Önceki dönem belediye başkanı Halil Posbıyık, sade bir yurttaş olarak konuşmak istediğini belirterek şunları söyledi:

“ Türkiye’nin kırılma noktalarından biri 2010 referandumudur. 15 Temmuz’da en büyük payı olan, darbeye yol açıldığı, hükümette iyice bu kişilerin çöreklenmesine imkan sağladığı bir ortam hazırladı. O yıllarda ‘Komşunuza polisler gelecek, komşum nereye gitti diye soramayacaksınız’ diyordum. O zaman kimse inanmıyordu, bugün herkes bunu nasıl gördün diye soruyor. Şimdi yeni bir imtihandan geçiyoruz, beş kişi bir araya geldiğiniz zaman burada ne var diye soracaklar, demokrasi denilen olay kalmayacak. Üç kişi birinin hakkında ihbarda bulunacaklar, kişi masumiyetini ispat edene kadar mal varlığına el koyacaklar, üç beş ay sonra sen haklısın diye sokağa bırakacaklar. Artık vatandaşın canının yanacağını, halkın sıkıntı içinde patlamaya başladığını Ereğli’de görüyoruz. TMSF’ye giden yerleri görüyorsunuz. Bu sırayla gelir. Susma sıra sana gelecek derler ya, ağır ağır bu tarafa gelecek bu iş. Hedef kitlemiz AKP’liler ve Devlet Bahçeli’ye bağlı kitleler olmalı. CHP’lileri ikna edecek halimiz yok. Yürekten hayır konusunu sonuna kadar götürmemiz lazım. Yarın gözler boyanır, inanılmaz vaatlerde bulunurlar. Her şeyi yapabilirler ama ben parti farkı gözetmeksizin, ülkenin geleceğinin kötü ellere geçmemesi için ‘Hayır’ çıkacağına inancımızı son ana kadar haykırmamız lazım. Son güne kadar bu olguyu yeşertmemiz lazım. Son olarak da ilçe yönetimi ne düşen görev; sandığa sahip çıktığımız takdirde bu işin iyi noktalara gideceğine inanıyorum.”

Önceki dönem CHP Milletvekili adaylarından Neriman Posbıyık da, Atatürkçü bir cumhuriyet öğretmeni, bir cumhuriyet kadını olarak konuşmak istediğini ifade ederek, “Müfredata baktığım zaman içim kan ağlıyor, öğrencilerin defter kitaplarını incelediğim zaman nereye gidiyoruz diye çocuklarımın, torunlarımın geleceğinden endişe duyuyorum. Çocuklar nasıl bir ülkede yaşayacaklar, hangi okullarda okuyacaklar endişesi içindeyim. Bu anlamda, yıllarını cumhuriyetçi, laik öğrenciler yetiştiren bir kadın, öğretmen, anne olarak sonuna kadar bu kampanyada mücadele etmeye hazırım” diye konuştu.

PARTİ YÖNETİCİLERİ NELER SÖYLEDİ?

CHP Eski İlçe Başkanı Yaşar Balcı, “Atatürk’ün bize emanet ettiği cumhuriyeti koruma ve kollama sorumluluğumuz var. İktidarın yapmak istediği, ülkenin rejimini değiştirecek bu anayasa değişikliğine karşı duruşumuzu göstermek üzere buradayız. Bunu başaracağımıza inanıyorum. Bugün ilk adımı attık, bundan sonra sahada anlatılmayan anayasanın ne gibi garabetler getireceğini anlatacağız” dedi.

CHP Eski İlçe Başkanlarından İlker Öncel, anayasa değişikliğin tek adamlık sistemi getirdiğini ifade ederek, “Ümit ediyorum ki, halkımız buna hayır diyecektir. AK Parti hükümetinin getirmek istediği rejim, emperyalist güçlerin istekleri doğrultusunda ortaya konmuştur. Cumhurbaşkanımız da bu oyuna alet olmuştur, bu değişiklik ülkeyi bir bataklığa götürecek bir değişikliktir” ifadelerini kullandı.

Eski İlçe Başkanı Bayram Gürkan, “Zaten ekonomik bunalımlardan nefes alamayan emekliler, günü ne olacağı belli olmayan koşullarda geçiren emekçiler bunlarla uğraşırken, bir de bu ne idüğü belirsiz bir değişiklik talebiyle karşı karşıyayız. Bu tür sonu belirsiz maceralara girmek istemiyoruz. Bunları halkımıza anlatacağız” dedi.

Eski İlçe Başkanı İsmail Fota da, “Kız çocuklarımızın, bayanlarımızın burka kıyafeti giymesini istemiyoruz. Laik demokratik sistemi destekliyoruz, parlamenter rejimden yanayız, tek adam rejimine karşı duracağız” dedi.

Eski ilçe başkanı Hayrettin Kartal da, “Bu değişiklik yazının bulunuşundan bu yana gelen tarih tekerini geriye çevirme girişimidir. CHP olarak bu ülkenin kurucu iradesi ve ona inanan ilerici yurtsever, Atatürkçü güçler buna ne olursa olsun izin vermeyecektir. Geldiğimiz nokta söz konusu vatansa gerisi teferruattır noktasındayız. Mücadeleye hazırız.” dedi.

Eski İlçe Başkanlarından Muhammet Arslan da cumhuriyetin nice can pahasına kurulduğunu ifade ederek, “Hala cumhuriyeti tartışıyoruz. Ben cumhuriyetten sonra doğdum. Bize emanet edilen cumhuriyeti korumak mecburiyetindeyiz. Biz Atatürk’ün yolundayız” dedi.

Ereğli Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü Özkan Özyağcı da yapılmak istenenin demokratik sistemin ortadan kaldırılarak tek adam sistemine geçmek olduğunu ifade ederek, hayır kampanyasını herkese anlatacaklarını söyledi.

CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Şenay İşeri de tüm çalışmalarda katkı vereceklerini söyledi.

Haber : Hüseyin Aksakal
Bu Haber 2351 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :kdz. ereğli, chp, hayır ittifakı, değişim haber,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 2 )

Sayfa : [1]
CHP’DE “HAYIR” İTTİFAKI!
CHPLİ BELDE BELEDİYENİZ KANDİLİ BELEDİYESİ GARİBAN VATANDAŞIN 22 TEMUZ SABAHI OHAL KARINI FIRSATA ÇEVİREREK BİNASIN TAPUSYUKRDİYE ŞAHSİÇIKARLARINI DÜŞÜNEREK YIKLDIĞINDADA İTİFAK YAPTINIZMI O VATANDAŞIN AİLESİNE GİTNİZMİ NEDURMDALAR BİLDİNİZMİ SİZ DEĞİLMİYDİNİZKİ BİZ MADURUN YANINDAYIKZ HAKSIZLIK KİM YAPARSA YAPSIN BİZ KARŞISINDAYIZ EVET BUYRUN DİNLİYORUZ SAYGILAR
Gön : ÖZ PARTİLİ  19 Subat 2017 : 12:17:25  Zonguldak

CHP’DE “HAYIR” İTTİFAKI!
Vatandaşta EVET ittifakı.
Gön : bjedug  19 Subat 2017 : 00:31:08  Zonguldak

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
Talat Şeker aday adayı!
ADAY ismi ne zaman açıklanacak?
Hacıbey devreye girdi, Semiz yuvaya döndü…
MHP’ de aday atağı…
CHP’den sert açıklama...
FLAŞ GELİŞME...MHP Ormanlı Teşkilatı görevden alındı...
AK Parti adayı belli oldu!..
Projelerini anlattı…
GÜNÜN SÖZÜ
Serüvene koşmak için trenler bekliyorsan, Güneşi yakalayıp gözlerine yerleştirmek için, beyaz yelkenlerin gelip seni almalarını bekliyorsan, Yarına inanmak için günbatımına, İyi kalpli görünmek için zayıflığa, Ve güçlü görünmek için öfkeye ihtiyacın varsa; Demek ki, Hiçbir şey anlamadın!

( Jacques BREL )
NÖBETÇİ ECZANE
16 - 12-2018
YASEMİN ECZANESİ
TEL : 316 30 96
Meydanbaşı Caddesi No: 14B Un Pazarı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

ÖZGÜR ECZANESİ
TEL :
ÖMERLİ MAH.KAYNARCA CAD NO:229A
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 132480
  Bugün : 9355
  Toplam: 89598734
   Şuan Çevirimiçi:

 692 konuk,

 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Ortaklık Yapımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
Grubu Tanıyalım
Grup Firmaları
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com