kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
kdz. ereğli, oked emlak, emlak borsası, değişim medya,
26 Mart 2019 Salı
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2018 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / GÜNCEL
“Değişim ve gelişim zamanı!”
“Değişim ve gelişim zamanı!”

“Değişim ve gelişim zamanı!”

 14 Haziran 2018 13 : 18 

İYİ Parti Alaplı İlçe Başkanı Emrullah Erdoğan, “Genel Başkanımız Meral Akşener’in Ereğli’de yapacağı bayramlaşma mitingine vatandaşımızı davet ediyoruz. Devir birlikte olma zamanı, değişim zamanı, gelişim zamanı. Değişim ve gelişimin liderimiz Meral Akşener Hanımefendi tarafından gerçekleştirileceğine inanıyorum“ dedi.

İYİ Parti Alaplı İlçe Başkanı Emrullah Erdoğan ve Partinin Kurucu Üyesi Sertan Kuzu, Gazeteci Şenol Azman’ın hazırlayıp sunduğu ve Değişim Radyo’da yayınlanan “Kara Tren” programında 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel seçimi, ülke ve bölge gündemi hakkında görüşlerini anlattı.

Alaplı İlçe Başkanı Erdoğan, 1961’de Alaplı’da doğduğunu, İlkokulu Ereğli’de, ortaokulu Alaplı’da, Liseyi ise İstanbul’da okuduğunu söyledi. Mali müşavir olarak Ereğli’de çalışmaya devam ettiğini ifade etti.

Siyasete alışık bir aileden geldiğini, anne tarafından dedesi Hayri Eren’in aydın bir kişi olarak Alaplı Belediyesinin kuruluşunda görev yaptığını söyledi. Dedesi Nuri Erdoğan’ın motorlu sandal yapımında ceylan ve çalmaz motorlarını yapan bir usta olduğunu, Babası İrfan Erdoğan’ın da il genel meclis üyeliği ve Anavatan ilçe başkanlığı yaptığını belirtti.

Kendisinin de belediye meclis üyeliği yaptığını ifade eden Erdoğan, 2011 yılında Has Parti’nin kurucu ilçe başkanı göreviyle Alaplı ilçe teşkilatını kurduğunu, 2011 yılında Has Parti Zonguldak milletvekili adayı olduğunu ifade etti.

Has Parti’nin kapanmasıyla AK Parti’ye geçtiğini, 2014 yerel seçimlerinde Alaplı Belediye Başkan Aday adayı olduğunu ifade eden Erdoğan, 1 Aralık 2017 tarihi itibarıyla AK Parti’den ayrılarak İyi Parti’yi kurduğunu söyledi.

İYİ parti’nin Türk siyasetindeki yerini anlatan Erdoğan ““Meral hanım kendi partisinde siyaset yapması engellendiği bir ortamda, merkez sağda yer alanların ait olabilecekleri bir parti ihtiyacı olduğunu görerek İyi Parti’yi kurdu. Türkiye’ye gerçek anlamda hizmet verebilecek kişileri içinde barındırmaları açısından önemli bir partidir” dedi.

“YÖNETMEYE TALİP OLDUĞUMUZU GÖSTERECEĞİZ”

Kendisinin yenilgiyi kabul etmeyen bir insan olduğunu, mücadeleyi sevdiğini ifade eden Erdoğan şöyle konuştu. “1994’te belediye meclisi adayı oldum, kazandım anavatan partisinden. İYİ parti’yi kurdum, Numan Kurtulmuş’un Has Parti’sini kurduğumuz zaman 9 kişi yönetim kurduk, daha ileri gidemedik. İyi Parti’yi kurunca 23 kişiyle kurduk, şimdi sayı giderek artıyor, bizi de alın diyorlar. İyi parti’de kongrelerimizi yaptık, salonlara sığmadık. Has Parti’nin bir proje partisi olması, liderimizin bizi bırakım AK Parti’ye gitmesinden anlıyoruz. İYİ Parti’de Türkiye’yi yönetmeye talip olduğumuzu göstereceğiz seçimlerde.”

Seçimlerin iki aşamalı olduğunu ifade eden Erdoğan, “İnanıyoruz ki Meral Akşener Cumhurbaşkanı olacak, çoğulcu demokrasiye inanan herkesin cumhurbaşkanı olacak. İkincisi de milletvekilliği genel seçiminde TBMM çoğunluğunu elde etmek. Bunun için de köylerde, mahallelerde çalışıyor, çalıştığımızın da karşılığını alıyoruz. İyi Parti’yi kurduktan sonra kendimizi tanıtabilmek için değişik kuruluşlardan randevu aldık. Randevu aldığımız bir yere ulaşamadık. Kendisi bize ulaştı, saati ve yer bildirdi. Bu bize gösterilen bir güvendir. Bir yakınlık, bir samimiyet hissediyoruz.

Birinci hedefimiz cumhurbaşkanı seçimleri, genel başkanımızı cumhurbaşkanı seçtirmek istiyoruz. Seçimler kasım ayında olsaydı da fazla bir şey değişmezdi. Biz her zaman seçime hazır olmamız talimatını almıştık genel merkezimizden. İl ve ilçe kongrelerimizi yaptık. Daha sonra partinin olağanüstü kurultayında gördüğümüz coşku bizim ne kadar doğru bir iş yaptığımızın göstergesi oldu.”

“MERAL AKŞENER EREĞLİ’DE ÖĞRETMENLİK YAPTI”

İYİ Parti Lideri Akşener’in Ereğli’ye önem verdiğini ifade eden Erdoğan şöyle konuştu:

“Daha önce genel merkezle yaptığı görüşmelerde yüzde 22 bandında olduğumuzu ifade ettiler hep. Zonguldak’ta bir milletvekili çıkarabilecek durumdayız. Aralıksız çalışıyoruz. İYİ parti’nin toplumda karşılığı olduğunu görüyoruz. Meral Akşener Ortacı’da öğretmen olarak görev yaptı. Onun için buraya özel bir önem veriyor. Kendisi cumartesi günü bayramlaşmak için Ereğli’ye geliyor. Başka bir ilçeye gitmiyor, Ereğli’ye gelecek. Havva Çiçek Hanım’ın Ortacı’dan olması, milletvekili adaylığında etkisi olmuştur diye düşünüyorum. Kendisi doğal bir insan, milletvekili adayı olmasına rağmen broşürünü kendisi takdim ediyor.”

MİTİNGE DAVET

Erdoğan, 16 Haziran günü 15.30’da Ereğli sahil kesiminde bulunan amfitiyatroda Ereğlililerle bayramlaşma mitingi yapacağını ifade ederek, “ 16 Haziran 2018’de Genel Başkanımız Meral Akşener’in Ereğli’de yapacağı bayramlaşma mitingine vatandaşımızı davet ediyoruz. Devir birlikte olma zamanı, değişim zamanı, gelişim zamanı. Değişim ve gelişimin liderimiz Meral Akşener Hanımefendi tarafından gerçekleştirileceğine inanıyorum. Herkesi bayramlaşmaya bekliyorum. Birlik beraberlik içinde seçime gidip oylarımızı kullanmayı diliyorum, kimseyi ayrıştırmayalım, Türkiye Cumhuriyeti’nin insanları birdir bütündür. 24 Haziran seçimlerini birlik beraberlik içinde yapacağız, herkese hayırlı olsun” dedi.

Erdoğan, TBMM’de 120 civarında vekil çıkaracakları görüşünde olduğunu, Meral Akşener’in de ikinci turda Erdoğan ile yarışacağını düşündüğünü ifade etti.

“YERLİ ADAY MESELESİ”

Programcı Azman’ın İyi Parti’nin birinci sıra adayının Zonguldaklı olmadığı eleştirisine Erdoğan şu cevabı verdi:

“Niçin Zonguldak’ı seçtiğini birinci sıra adayımız Aydın Tümen’e sorduk. Bülent Ecevit’in yanında mesai arkadaşıydım, ben de Bülent Ecevit’in mirasına sahip çıkmaya geliyorum dedi. Bunu tecrübe açısından gerekli görüyorum. Bölgedeki teşkilatların kurucu teşkilatlanma görevi kendisindeydi. İyi Parti’de 200 kişi kurucular kurulu üyesiydi. Kendisi de burayı sevmiş olmalı. Genel merkezimizin tercihine saygı duyuyoruz.”

Erdoğan, İYİ Parti’ye Meral Akşener dışında neyi çözmek vaadiyle oy isteyeceklerinin sorulması üzerine şöyle dedi:

“Türkiye’de yaşananları görüyoruz, ticarette durgunluk, siyasette sıkışıklık var. Bunları çözebilecek kadroların bizde olduğunu düşünüyoruz. Devletin oynanmayan bir organı kalmadı, eğitim bozuldu, yargı bozuldu. 15 Temmuz’dan sonra her evde bir mağdurun olduğu bir Türkiye’de yaşıyoruz. İyi Parti olarak insanların birbirini anlayacağı, seveceği bir siyaset yapacağız. Ekonomiyi düzelteceğiz, sağlık konusunu çözeceğiz. Liderimiz bir eğitici, eğitim sorunlarını çözeceğiz.”

KUZU: “İYİ PARTİ TIKANIKLIĞI ÇÖZMEK İÇİN YOLA ÇIKTI”

Programa konuk olarak katılan İYİ Parti Kdz Ereğli ilçe Teşkilat kurucularından Sertan Kuzu, 24 Haziran sonrasında iktidara geleceklerine inandığını söyledi.

1980 Ereğli doğumlu olduğunu ifade eden Kuzu, Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği mezunu olduğunu ve şu anda Yerel Yönetimler eğitimine devam ettiğini belirten Kuzu, “Siyasete ülkü ocaklarında girdim. Orada her türlü görevde bulundum. Sonra bir demokrasi mücadelesi verdik. Önümüzde birçok engelle karşılaştık. Genel Başkan kongre isteyen delegelere saldırısından ötürü oradan ayrıldık. Baktık ki MHP’nin iktidar olma niyeti yok. İktidar olmak istemeyen bir partide siyaset yapmanın manası yoktu.”

İyi Parti’yi merkez parti olarak değerlendiren Kuzu, “Sadece sağdan değil, soldan da aldık. Siyasette tıkanıklık vardı. 2002’de AKP’nin çıktığı anda olduğu gibi. İyi Parti’nin çıkışında bir fark var. 2002’de demokratik bir ortam vardı. İyi Parti antidemokratik bir ortam nedeniyle kuruldu. AK Parti’den kurtulmak mecburiyeti vardı, MHP ve CHP’nin bunu yapamayacağı görüldü. Türkiye’de tıkanıklığı gidermek için İyi Parti yola çıktı. Ayrımcılığa son vermek için yola çıktı. Alternatif bir parti gerekliydi, bu da İyi Parti oldu. Diğer siyasi liderler vatandaşa güven vermedi. Tayyip Erdoğan, ‘iktidarımı Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’ye borçluyum Allah onlardan razı olsun’ diyordu. Bugün CHP seçmeni partisine oy vermese İyi Parti’ye oy verir. MHP seçmeni öyle. Herkesin ikinci partisi İyi Parti. Ülkenin gidişatı belliydi. Diğer partiler bu durumu çözecek durumda değildi” dedi.

“NE KADAR HAKLI OLDUĞUMUZ ANLAŞILDI”

İyi Parti İlçe Başkanı Asım Tazegül’ün bir rahatsızlığı bulunduğunu, devamı halinde seçimden sonra görevi bırakmasının söz konusu olabileceğini söyleyen Kuzu, kongrelerde yaptığı çıkışlarla ilgili olarak şunları söyledi:

“Ereğli ilçe kongresinde yanlışlara tepkimizi dile getirdik, düzelmezse il kongresinde de dile getireceğimizi ifade ettik. Orada Ahmet Emre Bayramoğlu aday oldu. Bir an önce kongreler yapılması gerekiyordu erken seçim beklentisi dolayısıyla. Seçime girebilme yetkisi için bir an önce kongrelerin yapılması gerekiyordu. Ahmet Emre Bayramoğlu yönetimiyle bu nedenle aday olduk. Bu parti merkez parti ama temelini Türk Milliyetçileri oluşturuyordu. Gelen arkadaşlarla ilgili uyuşmazlık oldu, bu da yanlış şekilde dile getirilince patladık. Ulusal kanallar iyi partiye yer vermezken bu olayı verdiler. Şu anda ne kadar haklı olduğumuz daha iyi anlaşılıyor.”

İstifaların doğru olup olmadığına ilişkin bir soruya ise Kuzu, “İstifaların ne kadar yanlış olduğunun değerlendirmesini yapıyoruz. Burada hepimizin hatası var. İnşallah bunlardan ders alarak önümüzdeki dönemde bunları düzelteceğiz” dedi.

“İYİ PARTİ BİR LİDER PARTİSİ”

Ramazan ayında sahura kadar seçim çalışması yürüttüklerini ifade eden Kuzu şöyle dedi:

“Halkta İyi Parti’nin karşılığı var. İYİ Parti bir lider partisi. İyi Parti iyi oy alacak. Bunun sebebi Meral Akşener’in oyu. Teşkilatlanmamızı tam tamamlayamadık. Meral Hanımın geçmişte, 28 Şubat’ta duruşunun da büyük bir önemi var. İYİ Parti kuruluşunda liderliğini gösterdi. Köylere gidiyoruz, vatandaş gitmesek de en kötü ihtimalle meral hanımla gitmiş olsak bile sekiz aylık bir parti olarak yüzde 15 oyumuz var. Teşkilatlarımızın buna yüzde 2-3 katkısı olur.

Zonguldak ile ilgili iki anket var. Birini başbakanlık yaptırmış, yüzde 14 İyi Parti gözüküyor, yüzde 4,7 MHP, yüzde 33 CHP, yüzde 42 AKP’nin oyu var. İkinci anketi de AKP yaptırmış, Bir haftalık fark var. İYİ Parti’nin oyu yüzde sekize düşmüş, MHP aynı, CHP’nin yüzde 46 oyu var. Bir hafta farkla yapılan anketler bunlar. Sokakta gördüğümüz algı yüzde yirmileri buluyor. Yüzde on 44-45 bin oy demektir. Vekil çıkarabilecek bir oy oranı bu. Zeki Çakan’la sahadaydım. Gitmediğim köy kalmadı. Yüz bin oy alıyorduk kafamızda, ikinci vekile gidiyorduk. 62 bin oy aldık. Gittiğimizde vatandaş, gelmenize gerek yok sizinleyiz diyor. Meral Hanım için çalışıyorlar, teşkilatlar için değil.”

İlçe Başkanı Asım Tazegül’ün rahatsızlığı nedeniyle seçim çalışmalarına katılamadığını ifade eden Kuzu, “Bu konu bizim vaktimizi alıyor. Allah şifa versin, uzun ömür versin. Ne kadar devam edeceğini de kendi kararıdır” dedi.

“CUMHURBAŞKANINA SEÇMEN NASIL ULAŞACAK?”

Ereğli mitinginde, “Ereğli’nin vekili benim” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Ereğlili vatandaşın ulaşmasının mümkün olmadığını ifade eden Kuzu şöyle söyledi:

“Ünal Demirtaş’ın, Faruk Çaturoğlu’nun telefonu bende var. Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşmak mümkün değil. Vekilimiz varken Ereğli kan kaybetti. Belediye başkanlığını aldılar, Ereğli’ye ne yaptılar. İktidardan hizmet alacağız dediler, verdiklerden hangisini yerine getirdiler. Ben sizin vekilimiz demekle olmuyor bu iş. Bir KHK ile üniversite kurarsınız, hadi kursunlar. Ereğli’den milletvekili adayı yok iktidar partisinin.”

Aydın Tümen’in birinci sırada olması konuşundaki eleştirilere katıldığını ifade eden Kuzu şöyle dedi: “Zonguldak’ta n büyük nüfusu olan bir yeri tanımıyorum diyorsun, vekil adayı koymuyorsun. Biz birinci sıra için mücadele ederken beş vekil arasında yok. Buna tepki gösterilmeli, siyasi partiler bunu bir daha yapamasın. Tayyip Erdoğan’ı seviyorsan Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy atın ama sana kim hizmet getirecekse milletvekili oyunu ona at. MHP’de hep dışarıdan aday getirirdi, ilk kez bu seçimde güzel bir liste yapmışlar. Fakat iktidar iddiaları yok. Niye vatandaş onlara oy atsın?”

Kuzu, OHAL ortamında seçimin yanlışlığına dikkat çekerek, bir korku ortamının oluşturulduğunu, eleştirilerin önünün FET֒cü suçlamasıyla kesildiğini ifade ederek, “Milletin yeniden tek yumruk olması gerekir. Millet Kıbrıs çıkarması döneminde ambargoyla yıkılmadı. Şu anda Erbakan ve Ecevit’in yarım bıraktığı işi Temel Karamollaoğlu ile tamamlayacağız. Öncelikle insanların birlik olmasını sağlamamız lazım.” dedi.

Kuzu, “Meral Hanım’ın Ereğli ziyareti hem bayramlaşma hem miting olacak, Ereğli’nin bütün iyi insanlarını 15 30’da Amfitiyatroya davet ediyoruz” dedi.

Sertan Kuzu, Millet ittifakının ikinci turda da fire vermeden devam edeceğini söyledi.

Haber : H Aksakal
Bu Haber 1095 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :“Değişim ve gelişim zamanı, Ereğli, Zonguldak, değişim, haber,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

DİĞER BAŞLIKLAR
Şahin “Ben hesap sorabileceğiniz bir belediye başkanı ..
93 köy ve belde belediye ziyareti tamamlandı
EGD protokolü imzalandı...
“Artık MHP zamanıdır…”
“Çözemeyeceğimiz hiçbir problem yok…”
 
“Vatanına ve milletine aşık bir lider…”
Erol Şahin Kent Meydanı projesini anlattı…
 
Posbıyık, Çeştepe'lilerle buluştu...
GÜNÜN SÖZÜ
Akıllılar dövüşmeden önce kazanırlar, cahiller kazanmak için dövüşürler.

( Zhuge Liang )
NÖBETÇİ ECZANE
26 - 03-2019
CEMİL SART ECZANESİ
TEL : 316 34 77
Yukarı Sokak – Finans Bank yanı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

TUNCAY ECZANESİ
TEL : 333 00 10
Kepez Mah. Prof. Muammer Aksoy Cad. No: 121B
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 40198
  Bugün : 16735
  Toplam: 94135195
   Şuan Çevirimiçi:

 243 konuk,

 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com