kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
22 Mayıs 2019 Çarşamba
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2019 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / SİYASET
Demirtaş iddialı!
Demirtaş iddialı!

Demirtaş iddialı!

 22 Mayis 2018 16 : 47 

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, “ AK Parti iktidarda kaldığı sürece Zonguldak’ın hiçbir sorunu çözülmez. Ama inşallah biz göndereceğiz onları. Her zaman yaptığımız gibi İlçe Başkanlığımız bünyesinde bir seçim koordinasyon kurulu oluşturacağız. İnanıyorum ki 24 Haziran’da AK Parti iktidardan gidecek, CHP iktidarı kurulacak, Muharrem İnce de Cumhurbaşkanı olacak,” dedi.

Demirtaş, 24 Haziran’da yapılacak milletvekili genel seçimlerinde yeniden aday gösterilmesinin ardından basın toplantısı düzenledi. Toplantıya çok sayıda partili katıldı.

OCAKCI: “CHP BAYRAĞINI GNDERE ÇEKMELİYİZ!” CHP İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakcı, basın toplantısının sunuş konuşmasında, ülke için kritik bir süreç olan, Zonguldak’ın şekillenmesinde büyük önem arz eden seçimler için adayların belirlendiğini ifade ederek, “Bundan sonra her bir CHP’li, her cumhuriyeti inanan birey, beş milletvekili adayımızın arkasında durup, CHP bayrağını Zonguldak’ta göndere çekmek zorundadır. Hepimize düşen, 24 Haziran’da öncelikle Zonguldak genelini kırmızıya boyamak, Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı olarak görmektir. Bu saatten sonra her türlü kırgınlığı bir kenara koyup, tek bir hedef, daha fazla milletvekili çıkarmak ve cumhurbaşkanlığını almak zorundayız” dedi. Ocakcı, adayları kutlayarak her zaman yanlarında olacaklarını söyledi.

DEMİRTAŞ: “ABİLİK BANA DÜŞTܔ

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, üç yıllık meclis performansı bulunduğunu, bunları ve geleceğe ilişkin görüşlerini anlatmak için toplantıyı düzenlediğini, aday tanıtımı için bir toplantı daha yapacaklarını söyledi.

Demirtaş , “2011 yılında beşinci sıra adayı olduğumda en genç milletvekili adayı olduğum söylenmişti. 7 Haziran seçimlerinde yine genç vekil adayı olduğum söylenmişti. Fakat şu listeye baktığımda en yaşlısı benim. Abilik yapmak bana düştü” dedi.

Kendisine destek veren herkese teşekkür eden CHP Milletvekili Demirtaş “30’a yakın aday adayımız vardı. Hepsi birbirinden değerli, CHP’ye güç kattılar. Her biri bütün arkadaşlarımız aslında birinci sırayı hak eden arkadaşlarımız. Bütün aday adayı arkadaşlarımıza CHP’ye verdikleri destek ve güçten dolayı teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

“GAYRIMEŞRU AMA MERİ BİR REFERANDUM..”

7 Haziran seçimlerinden sonra yaşananları anlatmak ve hesap vermek istediğini dile getiren Demirtaş şöyle konuştu:

“7 Haziran seçimlerinde AK Parti iktidarı ilk kez parlamento çoğunluğunu kaybetti. Üçüncü vekili çıkaramadık ama Zonguldak’ta ilk defa birinci parti olduk. Bunun ardından Cumhuriyet tarihinde ilk kez seçim yenilenmesine gidildi. 1 Kasım’da maalesef oylarımız 10 bin düştü Zonguldak genelinde. AK Parti’nin oyları arttı, MHP’ye giden milletvekilliğini geri aldı. Bu arada bir sürece girdik. 2,5 yıl geçti ama bu arada Cumhuriyet tarihinde yaşanmamış olaylara tanık olduk. Bunlardan biri, cumhuriyet tarihinde görülmemiş şekilde bir başbakan azledildi. Bunun ardından ordunun içine giren terörist unsurlar bir darbe girişiminde bulundu. O akşam meclisi ilk açan CHP milletvekilleridir. Darbe haber alınır alınmaz, ilk giden vekiller, Uğur Bayraktutan, Tufan Köse ve Bülent Tezcan’dır. Parlamentoyu açık tutmuşlardır. Biz de genel başkanın talimatıyla o gece gittik, sabaha kadar parlamentoyu açık tutarak milletimize moral verdik, psikolojik üstünlüğü demokrasi ele geçirdi. FET֒cü darbe girişimi bastırıldı. 16 milletvekili var, bu vekil kardeşiniz de onlardan biridir. Suç duyurusunda bulunduk. FET֒cü darbe girişiminde Ankara’da yürüyen davaya müdahil olduk. Sonuna kadar da takip edeceğiz. Daha sonra 20 Temmuz’da bir de sivil darbeyle karşılaştık. Bir darbe fırsatçılığı yapıldı, olağanüstü hal ilan edildi. OHAL koşullarında Türkiye zor bir döneme girdi, kanunun, hukukun, adaletin olmadığı bir süreç yaşıyoruz. Bir gecede çıkan kararnamelerle insanlar sorgusuz sualsiz ihraç ediliyor. Bunun ardından geçen sene bir değişiklik daha yaptılar. Tek adam rejimi inşa etmek için bir referandum gerçekleştirdik. Referandumu biz kazandık, ona hiç tereddüdümüz yok. Ancak hileyle hurdayla, mühürsüz oy pusulalarını geçerli kılarak referandumu geçirdiler. Gayrımeşru ama meri olan bir referandumun ardından bugünlere geldik.”

“EKONOMİK VERİLER KÖTܔ

Netice itibarıyla 16 Nisan’da değişen anayasa sonrasında bir baskın seçimle karşı karşıya kaldıklarını belirten Demirtaş şunları söyledi:

“Bundan şikayetçi değiliz. Bir buçuk yıl daha AKP tarafından yönetilicektik. Şimdi önümüze bir fırsat geldi. 24 Haziran’da AKP’yi sandığa gömeceğiz inşallah. Gerçekten çok kötü bir tablo var. En büyük sorun korku iklimiydi. Esnaftan işçisine, işadamından gazetecisine, öğretmenden, hakimine savcısına kadar herkes endişeli, gelecekten kaygılı, seçilmiş milletvekilleri tutuklu. Aynı zamanda ekonomik veriler de çok kötü. Dış borçlar 450 milyar dolara ulaştı. Cari açık 50 milyar dolar. Her sene 15 Erdemir kadar cari açık veriyoruz. Çok büyük bir rakam, çünkü üretime değil, tüketime dayalı bir model geliştirdik. İğneden ipliğe kadar her şeyi ithal ediyoruz. Samandan tosuna kadar her şeyi ithal ediyoruz. Dolar 4.60’a çıktı, Euro 5,40’a çıktı, Benzin 6,40’a çıktı, faizler 19-20’ye çıktı. Ağır bir kriz ekonomiyi sarsıyor. Tüm vatandaşlarımız borç içinde yüzüyor. Herkes gırtlağına kadar borçlu, herkes donuna kadar ipotekli. Bir işadamı böyle ifade etmişti. Böyle kötü bir dönemden geçiyoruz.”

“DEMOKRASİ İTTİFAKI KURULDU”

Şimdi bunu değiştirmek için bir fırsat bulunduğunu ifade eden Demirtaş şöyle devam etti:

“ Dün Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce Zonguldak’taydı. Büyük bir coşku vardı. Zor bir gündü dün. Listelerde olamayan arkadaşlarımızın moralleri bozuktu ama her halükarda güzel bir miting yaptık. İnşallah Muharrem İnce 24 Haziran’da olmasa bile 8 Temmuz’da Cumhurbaşkanı olacak. Yine 24 Haziran’da parlamento çoğunluğunu Muhalefet alacak. 7 Haziran’da olduğu gibi çoğunluğu yitirecekler ve CHP iktidarı kurulacak.

Bunu tek başına yürütmemiz mümkün değil. Önce İyi Parti’yi seçime sokmamaya çalıştılar. Genel başkanımız grup oluşturmaları için bizi oraya gönderdi. Grup oluştu ve İyi Parti’nin seçime girmesi kesinleşti. Dün listeler açıklandı, Saadet Partisi’nin 6 adayı bizim listelerimizden seçilebilir yerden aday gösterildiler. Dindarla solcunun birleştiği, ülkücü ile solcunun birleştiği bir kadrodur bu. Demokrasi ittifakı oluşturuldu. Dolayısıyla ittifak olayı güzel oldu, adayımız da belirlendi, güzel oldu. Şimdi bize görev düşüyor. Gönül isterdi ki 30 adayımızın hepsi aday olsun. Ama öyle olmuyor. Bundan sonra herkese büyük görev düşüyor. Şu kısa zamanda baskın seçimin sonuçlarını lehimize dönüştürmeliyiz.”

Ereğli ve Alaplı’da ilk kez bir kitle partisinde bir genel başkanın Ereğli’ye birinci sırayı verdiğini dile getiren Demirtaş, “Ben bunu şahsıma kabul etmiyorum. Bu Ereğli’ye verildi. Şahsıma değil. Belki bugün ben varım, yarın başka bir arkadaşım olacak. Mevkiler makamlar gelip geçicidir. Buna böyle bakalım. Bu bir bayrak yarışıdır, biz de vakti zamanı gelince bayrağı yeni arkadaşlara teslim edeceğiz, en yaşlı biz kaldığımıza göre bize de bir sonraki seçimde yol görünmüş demektir” şeklinde espri yaptı.

“AK PARTİ GİTMEDEN HİÇBİR ŞEY DÜZELMEZ”

Ereğli ve Zonguldak ile ilgili bir şeyler söylemek istediğini ifade eden Demirtaş, 2011 seçimleri ile bugün konuşulan konuların aynı olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“2011 yılında Zonguldak göç veriyor demişiz. 2002’de 627 binken, şu anda 596 bine düşmüş. Rakamsal olarak 30 bin düşmüş. Türkiye ortalamasını yakalasak Zonguldak’ın nüfusunun sekiz yüz bin olması lazımdı. Dün mitingde Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce, öğrenciler ellerini kaldırsın dedi, sonra emekliler elini kaldırsın dedi. Emeklilerin sayısı öğrencilerin beş altı katı. Emeklilerin sayısı artıyor. AK Parti hiçbir sorunu çözmemiş. Ben sadece kendi dönemimi söylüyorum. 2011’de yolları konuştuk, Mithatpaşa tünelini konuştuk, yatırım durmuş. Ereğli Zonguldak yolunu konuştuk yine aynı şekilde devam ediyor. Bir soru önergesi verdim. Kilometresine 17 milyon harcanmış, ama 46 km’lik yol hala bitmemiş. Ereğli Devrek yolu için bitmeyen aşk diyorlar. Sayın Fazlı Erdoğan amentüm diyordu, bismillah demeden bunlar geçti. Köy yolları delik deşik İşadamları yatırım yapamıyor. Düzce’ye Zonguldak’ın üç katı yatırım gitmiş. Onlar dördüncü seviye teşvikte, biz üçteyiz. Bu yüzden bize yatırım gelmiyor. Çaycuma havaalanı hala bitmedi. Mektup yazdım, yedi yüz bin Avroluk bir cihaz lazımmış, takacağız dediler, daha takacaklar. Filyos projesi otuz yıldır aynı hikaye. Tersaneler 2009 yılında çürümeye terk edildi, aradan geçti on sene hala tersaneleri konuşuyoruz. 2011’de de aynı şeyleri söyledik, 2015’te aynı şeyleri söyledik, şimdi gene aynı şeyleri söylüyoruz. Çözülmemiş.

TTK’nın durumu; 2011’de üç binbeşyüz işçi açığı vardı. Dün GMİS’e ziyarette bulundum, açık 6 bin 500’e çıkmış. Hema kapalı duruyor, bin aile ekmek yiyordu. Kapalı duruyor. Üç yıl boyunca bunları gündeme getirdik. Taşkömürü çalıştayı yaptık. Sadece işçi tarafını çağırmadık, TSO’yu çağırdık, MMO’yu çağırdık, Üniversiteyi, sendikayı çağırdık ve orada çok güzel bir çalışma yürüttük.

İlçe Başkanımız Fakülte yeri ile ilgili problemi dile getirince Çaturoğlu yalan dedi ama doğru çıktı. Bunların hepsini iktidar partisi vekillerine anlattık, onları yapacaklarına söz verdiler, hiç birini yapmadılar. Yeni liste oluşturdular, eminim yeni vekil adayları da aynı yalanları söylemeye devam edecekler. Burada şu sonuç çıkıyor. AK Parti iktidarda kaldığı sürece Zonguldak’ın hiçbir sorunu çözülmez. Ama inşallah biz göndereceğiz onları. Her zaman yaptığımız gibi İlçe Başkanlığımız bünyesinde bir seçim koordinasyon kurulu oluşturacağız. İnanıyorum ki 24 Haziran’da AK Parti iktidardan gidecek, CHP iktidarı kurulacak, Muharrem İnce de Cumhurbaşkanı olacak.”

SÜRPRİZ KONUKLAR

Basın toplantısı öncesinde Milletvekili Demirtaş’ın babası, Emekli Madenci Yılmaz Demirtaş ve diğer oğlu Murat Demirtaş da basın açıklaması esnasında hazır bulunmak üzere CHP teşkilat binasına geldi. Ünal Demirtaş, babasının elini öperek karşıladı.

İYİ Parti Zonguldak Milletvekili Adayları Batu Müftüoğlu ve Hava Çiçek de CHP’ye nezaket ziyaretinde bulundu. Basın açıklaması öncesinde Demirtaş’ı kutlayan Müftüoğlu ve Çiçek, CHP Milletvekili Demirtaş ve İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakcı’ya başarılar diledi.

Haber : H Aksakal
Bu Haber 1888 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :Demirtaş iddialı, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Ereğli, Zonguldak, değişim, haber,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

DİĞER BAŞLIKLAR
CHP’li Demirtaş, İŞKUR’u hedefine aldı…
“ZONGULDAK HAK ETTİĞİNİ ALAMIYOR!”
İSTİFA ETTİLER!
Şaibe Algısı
“KAVGA YERİNE HUZUR!”
Eh, ya şimdi?
Seçim Yazıları 5 - MECLİS
Nuri Tekin kazandı, etli pilav dağıttı
GÜNÜN SÖZÜ
Şüphe yok ki Allah indinde din İSLAM' dan ibarettir.

( Al-i imran Süresi 19. ayet )
NÖBETÇİ ECZANE
22 - 05-2019
ÖZGÜMÜŞ ECZANESİ
TEL : 316 32 48
Müftü Mahallesi Erdemir Cad. No: 62C
Kdz.Ereğli / Zonguldak

TUNCAY ECZANESİ
TEL : 333 00 10
Kepez Mah. Prof. Muammer Aksoy Cad. No: 121B
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 40563
  Bugün : 22680
  Toplam: 96654903
   Şuan Çevirimiçi:

 138 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Özlem sona eriyor… Tarihi sahnede açıkladı… Video lu Haber
» Yer SARI gök KIRMIZI oldu… Video lu Haber
» Kafa kafaya çarpıştılar... Can kaybı, yaralılar...
» “Hiçbir zaman ayrımcılık yapmadık…” Video lu Haber
» “Gençliğe Hitabe yerine konulsun!”
» 100.yıla Özel... Davetlisiniz...
» Gençlik Haftası ziyaretleri başladı...
» İmamoğlu’nun selamı var
» "Yeni Eğitim-Öğretim Çalışma Takvimi Modeli"
» Artık “Açık Kapı”mız var…
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com