kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
20 Mayıs 2019 Pazartesi
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2019 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / SİYASET
Demirtaş: “Dağ fare doğurdu!”
Demirtaş: “Dağ fare doğurdu!”

Demirtaş: “Dağ fare doğurdu!”

 20 Mart 2019 13 : 10 

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, “Dağ, fare doğurdu. Sayın Erdoğan, ne işsizliği nasıl çözeceğini anlattı, ne de baş aşağı giden ekonomiyi nasıl düzelteceğini. Yine kutuplaştırıcı, yine tehlikeli, yine hakaret, yine iftira dolu, yine ötekileştirici bir konuşma yaptı. Kendisini cumhurbaşkanlığı makamına uygun bir üsluba davet ediyorum” dedi.

Demirtaş, Salı günü Kdz Ereğli’ye gelenCumhurbaşkanı Erdoğan’ınkonuşması ile ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.

Cumhurbaşkanı’nın konuşmasındaKdz. Ereğli’nin ve Türkiye’nin temel sorunlarına hiç değinmediğine vurgu yapan CHP’li Demirtaş: “Vatandaşlarımızı, ülkemizin beka sorunu var diyerek korkutmak yerine, işsizliği çözebilecek mi, ya da alım gücü günden güne düşen dar gelirliyi bu çıkmazdan kurtarabilecek mi, Kdz. Ereğli’nin sorunlarını nasıl çözecek onu anlatsın” dedi.

“Kdz. Ereğli’ye Mart’ın sonunda bahar geleceği çok açık. 31 Mart’ta Kdz Ereğli Belediyesi’ni, CHP kazanacak. Ak Parti Genel Başkanı da bunun farkında olmalı ki, Kdz. Ereğli’ye gelerek vatandaşları korkutarak, 17 yıldır tutmadığı vaadlerini sıralayarak sonucu değiştirmeye çalışıyor. Zonguldak’ta her seçim öncesi söylediği yalanları tekrarladı. Yıllardır bitmeyen yollar ve Filyos Projesi ile ilgiliyine şu zaman bitecek diye tarih verdi, tersaneleri canlandıracağız diye yine ucu açık bir cümle kurdu, ancak Ereğlili vatandaşlarımızın artık bu seçim yalanlarına karnı tok” diyen CHP’li Demirtaş, Erdoğan’ın bir telaş içinde olduğunu da söyledi.

“ERDEMİR’İ BİR KAMU KURUMU SANIYOR!”

CHP Milletvekili şunları kaydetti:

“Ak Parti Genel Başkanı bir telaş içinde. Öylesine telaşlı ki Erdemir’i yıllar önce özelleştirme ile kendisinin sattığını unutmuş. Erdemir yeni yatırım yapacakmış, 1000 kişiye istihdam sağlayacakmış, diye açıklama yapıyor. Yatırımı yapan Erdemir, istihdamı sağlayan Ak Parti öyle mi? Yok öyle yağma. Kdz Ereğli artık sana inanmaz. Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan, dün Kdz. Ereğli’ye geldi ve bir konuşma yaptı. Telaş ve kaygı içinde yaptığı konuşmada Sayın Erdoğan bazı noktalarda şaşırmış olmalı ki, Erdemir’i hala bir kamu kurumu sanıyor. Buradan hatırlatmakta fayda var; altın yumurtlayan tavuğu-Erdemir’i- siz sattınız. Artık Erdemir bir kamu kuruluşu değil, özel sektör kuruluşudur. Siz unutmuş olabilirsiniz ama ben hatırlatayım;

Erdemir, Türkiye’nin ilk yassı çelik üretim tesisi olarak Süleyman Demirel zamanında 1965 yılında üretime başlamıştır. Erdemir, Cumhuriyet’in önemli en önemli ve en büyük ağır sanayi tesislerinden biridir. Erdemir Türkiye’nin göz bebeği kurumlarımızdandır. Kdz. Ereğli için de anlam ve önemi ayrıdır. Ülke ekonomisine sağladığı katkının, haklı gururunu taşıyan Kdz. Ereğlilier, yıllarca Erdemir sayesinde geçimlerini sağlamış, evlerine aş, ekmek götürmüştür. Erdemir, Kdz. Ereğli ile özdeşleşmiş bir kurumdur. Ancakbir nokta gözden kaçırılmamalıdır. Bugün Erdemir, özel sektör tarafından işletilmektedir. ÇünküErdemir, Erdoğan tarafından 2006 yılında özelleştirilmiş ve2.7 milyar dolara, OYAK’asatılmıştır. Üstelik başta Ereğli halkı olmak üzere tüm Türkiye Erdemir’in satışına karşı çıkmış ve günlerce büyük mitingler yapılmıştır. Üstelik Erdoğan Erdemir’in satışından elde edilen 2,7 milyar dolar ile tek kuruş Ereğli’ye yatırım yapmamıştır. Bu para yandaşlara akıtılarak, çarçur edilmiştir.

Sayın Erdoğan’ın Kdz. Ereğli’de, yaptığı konuşmada Erdemir’i kendi sattığını unutmuş, Erdemir’i halen daha bir kamu kurumu gibi göstermiş, oluşacak istihdam olanakları da sanki Ak Parti tarafından yaratılıyormuş gibi açıklama yapmıştır. Bu açıklama, tamamen kandırmaca ve aldatmacadan ibarettir. Erdemir’in yeni yatırımlarla büyümesi, ülke ve bölge ekonomisine katkı sağlaması, kentimizde iş olanaklarının artması olumlu ve sevindirici bir adımdır. Ancak şunun açıkça bilinmesi gerekmektedir: Erdemir’in yaptığı yatırımlarda da, sağlayacağı istihdam olanaklarında da söz sahibi olan Ak Parti değil, Erdemir yönetimidir, Ereğli halkıdır. Şehrimizle özdeşleşmiş, Ak Parti tarafından satılmış bir şirketin büyümesi ve istihdam sağlamasını kendine mal etmek ve bu şekilde oy kazanmaya çalışmak, 31 Mart’ta ki korkuyu göstermektedir.”

TTK’DA SEÇİM PAZARLIĞI !

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TTK’daki işçi alımlarına ilişkin açıklamasının Kdz. Ereğlilivatandaşlarımızı kandırmaya yönelik bir başka konu olduğunu öne süren Demirtaş şunları kaydetti:

“9 ay önce Kdz. Ereğli’de 1500 işçi alınacağı sözü verilmiştir.1000 işçinin kura çekimi 20 gün önce, bir başka deyişle, seçimlere bir ay kala yapılmıştır. Kalan 500 işçinin, alım zamanını seçim sonuçlarına bırakan Sayın Erdoğan, açıkça vatandaşlarımızın umutları ile oynamaktadır. Alınan işçi sayısı son derece azdır. Şehrimizdeki işsizliğin boyutları İŞKUR önünde, kilometrelerce uzanan başvuru kuyruklarında, sabahın kör karanlığından itibaren on binlerce insanın beklemesi ile ortaya çıkmıştır. Şimdi bu işçi alımlarını bir lütufmuş gibi sunmak, hele de seçim sonuçlarına göre kalan 500 işçinin alım sürecinin başlatılacağını söylemek umut istismarcılığıdır, vicdansızlıktır. Defalarca yapılan açıklamalara kulak asmayan, kentimizin büyüme ve kalkınmasında önemli bir adım olmasının yanında, enerji politikalarında da ithalat bağımlılığını ortadan kaldırabilecek kadar yüksek bir rezerve sahip olan kentimiz ve Türkiye Taşkömürü Kurumu, Ak Parti tarafından seçimlerin ana malzemesi haline getirilmektedir.

Ereğli Ak Parti belediyeciliğinden 5 yıldır çok çekmiştir. 5 Yılda Ereğli’nin umutları sönmüştür, morali bozulmuştur. Belediyeciliği küçümseyen, yatırımların tamamını Ankara’daki lüks ve debdebeli hayatını sürdüğü saray yönetimine bağlayan anlayışa elbette 31 Mart’ta Kdz. Ereğlililer sandıkta en güçlü cevabı vereceklerdir. 31 Martta Ereğli Belediyesini CHP alacak ve Kdz. Ereğli’ye bahar gelecektir.”

Haber : Değişim Haber Merkezi
Bu Haber 1958 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :Ünal Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kdz Ereğli, erdemir,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 2 )

Sayfa : [1]
Demirtaş: “Dağ fare doğurdu”
1979 da erdemir e ise başladığımda 1.2000.000 ton çelik üretimi vardı.ve 6500 çalışanı vardı.bugun e kadar milyarlarca yatırım yapıldı üretim 4 e katlandı ama çalışan sayısı sanırım 6500 altında. yani yatırım direk ististam sağlamıyor bu da bir gerçek.
Gön : Ergun kayapinar  20 Mart 2019 : 13:59:00  

Demirtaş: “Dağ fare doğurdu”
79 da erdemir e
Gön : Ergun kayapinar  20 Mart 2019 : 13:53:26  

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
CHP’li Demirtaş, İŞKUR’u hedefine aldı…
“ZONGULDAK HAK ETTİĞİNİ ALAMIYOR!”
İSTİFA ETTİLER!
Şaibe Algısı
“KAVGA YERİNE HUZUR!”
Eh, ya şimdi?
Seçim Yazıları 5 - MECLİS
Nuri Tekin kazandı, etli pilav dağıttı
GÜNÜN SÖZÜ
Serüvene koşmak için trenler bekliyorsan, Güneşi yakalayıp gözlerine yerleştirmek için, beyaz yelkenlerin gelip seni almalarını bekliyorsan, Yarına inanmak için günbatımına, İyi kalpli görünmek için zayıflığa, Ve güçlü görünmek için öfkeye ihtiyacın varsa; Demek ki, Hiçbir şey anlamadın!

( Jacques BREL )
NÖBETÇİ ECZANE
20 - 05-2019
SEDA ECZANESİ
TEL : 322 01 77
Falım Pide Yanı Müftü Mahallesi 27 Mayıs Cad.No:14
Kdz.Ereğli / Zonguldak

ÇİLEK ECZANESİ
TEL :
Kepez Mah. Prof.Muammer Aksoy Cd. No: 32A
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 39474
  Bugün : 30957
  Toplam: 96580748
   Şuan Çevirimiçi:

 598 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Yer SARI gök KIRMIZI oldu… Video lu Haber
» Kafa kafaya çarpıştılar... Can kaybı, yaralılar...
» “Hiçbir zaman ayrımcılık yapmadık…” Video lu Haber
» “Gençliğe Hitabe yerine konulsun!”
» 100.yıla Özel... Davetlisiniz...
» Gençlik Haftası ziyaretleri başladı...
» İmamoğlu’nun selamı var
» "Yeni Eğitim-Öğretim Çalışma Takvimi Modeli"
» Artık “Açık Kapı”mız var…
» TTK’ya rekor başvuru!
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com