KASHMİR PARK YAN BANNER
kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
kdz. ereğli, oked emlak, emlak borsası, değişim medya,
kdz. ereğli, buzdağı su, yeni yüzüyle hizmetinizde,
17 Şubat 2019 Pazar
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2018 Seçim
  • kdz. ereğli, doğa koleji,
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / DİYALOG  -> VİDEOLU HABERLER
DİYALOG'DA SİNA ÇILADIR'DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR...
DİYALOG'DA SİNA ÇILADIR'DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR...

Her hafta Salı günleri Değişim Radyo'(93.9)da 10.00-12.00 saatleri arasında yayınlanan, Değişim Medya Köşe Yazarımız Şenol Azman ve Medya 67 Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Öztürk'ün hazırlayıp sunduğu Diyalog Programı başladı.

 30 Eylül 2014 18 : 00 

Her hafta Salı günleri Değişim Radyo'(93.9)da 10.00-12.00 saatleri  arasında yayınlanan, Değişim Medya Köşe Yazarımız Şenol Azman ve Medya 67 Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Öztürk'ün hazırlayıp sunduğu   Diyalog Programı başladı.

Bu hafta Diyalog  programının konuğu  Yeni Ufuk Gazetesi  Genel Yayın Yönetmeni Sina Çıladır. Birkaç gün önce Karadeniz Ereğli Belediyesi Basın Danışmanlığı görevinden istifa eden Çıladır, istifanın ardından  düşüncelerini Değişim Radyo'da anlatıyor.

Çıladır'ın asker kaçağı olup olmadığına dair soruları cevapladı.

Çıladır; Asker Kaçağı değilim. Bu konuyu ortaya çıkaran bizim meslektaşlarımız. Ben öğrenciyim, okulumu bitiremedim. O yüzden askerliğimi   henüz yapmadım. Olay bu kadar açık ve nettir, halen öğrenci olduğum için askerliğimi yapmadım.

AZMAN : "Başarılı Bir Basın Danışmanlığı Yapıyordunuz. Neden İstifa Ettiniz?  Belediye Başkanı mı İstedi? Belediye Başkanından istenen kelle siz miydiniz?

Aslında bu planlı bir olaydı diyebilirim.  Basın Danışmanlığı görevini ben istemedim. 2014 Yerel Seçimlerinde seçim süreci boyunca bu yolda beraber yürüdük. Ve Belediye Başkanı Hüseyin Uysal oldu.

Bana Basın Danışmanlığı teklifi yaptılar. Belediyede çalışamayacağımı belirtti. Çünkü Halil Posbıyıkta aynı teklifi yapmıştı bana. 

 2009 seçimlerinde de de Halil Posbıyık'la seçim sürecinde çalışmıştık. Posbıyık Başkan olduktan sonra da bana Basın Danışmanlığı görevini teklif etmişti.     O dönemde de bu görevi kabul etmedim.    

BELEDİYEDE ÇALIŞMA KOŞULLARI HİÇ İYİ DEĞİL

Bu dönemde teklif yapılınca kabul etmedim, ilk 6 ay gel basın bürosunu oluşturalım dediler. Seçim süresince beraber çalıştığımız için  kabul ettim. Ama,  Belediyede çalışma koşulları iyi değil. Orada çok özgür değilsiniz. Gazetecilik yapan bir insan danışmanlık yapamaz. Çünkü özgür ve rahat çalışamıyorsunuz. Sizin yaptığınız her şey birilerine mal oluyor. 

Bizim siyasetçilerimiz bize at gözüyle bakıyor. Yazdığımızı her şeyi Başkan yazdırdı oluyor. Belediyede çalışırken asgari ücret ile çalıştım.  

"Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü  Olmalı"

Karadeniz Ereğli Belediyesinde Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü diye bir birim yok. Gelişmiş bir Belediyenin Basın ve Halkla İlişkileri Müdürlüğü oluşturulmamış.

Ben Karadeniz Ereğli Belediyesinde  Temizlik İşleri Müdürlüğünde görevli olarak girdik oradan bizi Basın Danışmanı olarak görevlendirdiler.  

Görevde iken, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nün  kurulması yönünde bir proje teklifim oldu. Ben görevde olmasında bu projenin hayata geçirilmesi Karadeniz Ereğli  için kazanım olacaktır.  

POSBIYIK'A DÜŞMANCA DAVRANDIK

Posbıyık döneminde maço bir gazetecilik yaptık. Resmen düşmanca davrandık. Eleştiri dozlarını biraz aştık. Kişisel bir sıkıntımızda vardı çünkü benim abimi eski nişanlımı işten atmıştı. O dönemi anlatmayacağım ama Erdemir ile alakalı bir durumdu bu. Benden tasvip etmediğim bir şeyi yapmamı istediği ve bunu yapmadığım için bu duruma geldi. 

KARADENİZ EREĞLİ BELEDİYESİ  KARIŞIK

Karadeniz Ereğli Belediyesinde bir karışıklık var. Niye karışık Karadeniz Ereğli Belediyesi?

Önceki Dönem Belediye Başkanlarımızdan olan Murat Sesli döneminde de bir süre bu karışıklık olmuştu Karadeniz Ereğli Belediyesinde.

 Aynı dönem, karışıklık  şu anda da yaşanıyor. bütçe görüşmeleri eğer meclisin dörtte üçü şeklinde onaylanamazsa  iş daha da kötüye giderse meclis kendi kendini lav ediyor. Ondan sonra başkan beyin başkanlığı askıya alınıyor. Baya kötü bir sürece gidiyor. 

KANAYAN YARAYA 7 DİKİŞ LAZIM

7 tane meclis üyesi birden baş kaldırdı. Mehmet Erdoğanla çok sert tartışmalarımız oldu tabi. 

Azman Mehmet Erdoğan'ın Sina Çıladır'ın istifa etmesi durumunda meclise gireceğim sözlerini hatırlattı. Değişim Medya Köşe Yazarı Şenol Azman sözlerine şu şekilde devam etti; Belediye spor başkan yardımcılığından istifa etmekle bu iş olmaz.  İstifa etmen gerekiyorsa Belediye Meclis Üyeliğinden istifa etmelisin. Bu sözlerimi halen yineliyorum. İstifa edersen gelir elini öperim. Mehmet Erdoğan'a sesleniyorum. Senin amcan eğer milletvekili adayı olmasa seni haklı göreceğim. Diyeceksin ki biz amcamızla konuşmuyoruz. Amcanın Sayın Fazlı Erdoğan'ın bu olayların arkasında olduğunu söylüyorum. Birebir başında değilse de içinde var. Ercan Candan ve Fazlı Erdoğan kavgası kamuoyuna yansımayan şey size anlatamayacağım şekilde büyük. şimdi imam hatip'in temelini attınız. bu okulun adı Kdz. Ereğli Fazlı Erdoğan İmam Hatip Lisesi olacaktı.Bir kişinin okula adını verebilmesi için örneğin dokuz trilyonsa yüzde onunu devlete veriyorsun. devlet kurumları bunu kabul ederse adın oluyor. Kendisini yayına da çağırdık ama gelmiyor. Darıldığını küstüğünü söylüyor. 

Ereğliyi karıştırmayın. Bakın Halil Posbıyık'ı da severim. Zaman zaman kavga ettik. Ama bazen biz bazen o susmasını bildi. Ereğli artık kabuk değiştiriyor. Çehresi değişiyor. Hükümet yatırımları buraya geliyor. Mehmet Erdoğan'a da sözüm şu sen belediye sporda kalsaydın oradan bir halt olmazdı. Sen futboldan anlayan bir adam değilsin ki niye gittin onu da anlamıyorum. Ama sen Belediye Meclis Üyeliği görevine ya gideceksin ben halkım sana oy verdim. Ya da istifa edeceksin.

ÇILADIR; BEN BU DURUMU MEHMET ERDOĞAN'IN SİYASİ CAHİLLİĞİNE VERİYORUM

Mehmet Erdoğan'ı ben çok severim. Seçim döneminde samimiydi beraber çalıştık ettik. olur olmaz tepki gösterdi. ama şu yalan eğer sen gideceksen ya da ben gideceksem falan restleşme olmadı aramızda. Ben Mehmet Erdoğan'ın tecrübesizliğine siyasi cahilliğine veriyorum. Çünkü Mehmet Erdoğan bir siyasetçi değil yeni girmiş siyasete . bu tür nüansları anlayamıyor. Kızacak darılacak bir şey yok. Eski Milletvekili Fazlı Erdoğan bu işi kurcalayanların içinde. Fazlı Erdoğan hep kızıyor. Dersliklerin sayısının azalmasına İmam Hatip'in Saniye Erdoğan Anaokulu'nun yanına yapılmamasına kızıyor. 

Neden işten ayrıldığım konusuna gelirsek. Kesinlikle Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Uysal bana böyle bir teklifte bulunmadı. Hatta giderken böyle bir karar aldığımı duyunca çok üzüldü. aynı yağmur altında ıslandık yapma dedi. ben ne kadar özgür olursam siz o kadar güçlü olursunuz dedim.

HASAN PINARCIK'TA BÖYLE BİR VİZYON YOK

7 tane belediye meclis üyelerinden örnek vereceğim Hasan Pınarcık Belediye Başkanı Yardımcılığını istemiş.  Hasan Pınarcık'ta böyle bir vizyon olduğunu ben düşünmüyorum. Kumaş pantolon altına spor ayakkabı giyen bir siyasetçiyi alıp belediye başkanı yapacağız da kendimizi rezil mi edeceğiz piyasaya. Böyle saçma sapan istekler doğrultusunda hareket eden bir kaç belediye meclis üyesi bakın Yusuf Kalay bu işin ekmeğini yemek için cefasını çekti. Biliyorsunuz Halil Posbıyık döneminde Yusuf Kalay burada Ereğli'de iş yapamıyordu. Yaptırmıyorlardı. İşleri yavaş yavaş açılmaya başladı. Yusuf Kalay'ın zaten bu ekibin içine neden girdiğini de ben anlayamıyorum. Şuan belediye de hiçbir işi aksamıyor. neden böyle bir muhalefete girdi anlayamadım. belediye meclis üyeleri belediye başkan yardımcıları ve daire müdürleriyle muhatap olmak istemiyorlar.Bir şey istedik mi hemen olsun istiyorlar. başkan da talimat verdi 7 meclis üyeleri ne isterse yapacak ama başkan benimle birebir benimle muhatap olacak dedi. 7 belediye meclis üyesinin ufak tefek istekleri olmadığı için çıktı bu kriz aslında. Yusuf Kalay'da İbrahim Cöbek'in Belediye Başkan yardımcısı olmasını istemiyor aslında. 

İBRAHİM CÖBEK OLMAZSA OLMAZLARDANDIR

Amaç Hüseyin Usal değil. Hüseyin Uysal'ın altını oymak tabiri caizse. Hüseyin Uysalla çalışan onunla beraber yürüyen insanlarını etrafından ayıklamak onun çevresini sarmak istiyorlar. Bu bir bakıma Belediye başkanının kendi insiyatifiyle görev yapmasını da engeller bir bakıma. bakın İbrahim Cöbek orada olmazsa olmazlardan bir tanesi. bürokrasiyi iyi bilir. Senelerce memurluk yapmış ve kolay kolay yanlış yaptıramazsınız. Bu 7 Belediye Meclis üyesi arkadaşlarımızdan bazılarını tenzih ediyorum. 

BELEDİYE İYİ YÖNETİLEMİYOR

Ben içinde olduğum için daha iyi biliyorum. Başkan Bey'in bazı talimatları bile 2-3 ay geçmesine rağmen yapılmıyor. bir iş yavaşlatma durumu var bir direnç var belediyede Fen İşlerinde ve Temizlik İşlerinde var bu durum. Bu birimler henüz otoriteyi kabullenmiş birimler değil. Belediye de bir paralel yapılanmanın varlığına işaret ediyorlar. Belediye içinde Otorite paralelliğinden bahsediyorum. Şimdi Ethem Bey geldi oraya ne olacak ne bitecek çok iyi bilmiyorum. Bir 6 ay daha beklenmesi gerektiğini düşünüyorum. ama ciddi ciddi bir iş yavaşlatma durumu var belediyede. İç kavgalar nedeniyle belediye huzursuz. 

DEĞİŞİMİ TAMAMLAYAMADIK 

Bizim en çok tepki aldığımız konu biz artık değişim görmek istiyoruz biz belediyeye geldiğimiz zaman eski muhasebe müdürünü görmek istemiyoruz. Eski özel kalemi görmek istemiyoruz. Biz bu değişimleri yapmaya başladık ama yavaş yavaş insanlar ve bu 7 belediye meclis üyesi pat diye işin içine girdi. Ortalığı bulandırdı. Biz bu değişimi tamamlayamadık. 

belediye başkanına dost görünüp onu yanlış yönlendiren insanlar da var. Aslında sıkıntı bundan kaynaklanıyor. Seçim döneminde beraber olmuş maddi manevi destek vermiş bazı iş adamlarımız var. Bu iş adamlarının söylemesiyle akıl vermesiyle oluyor bazı şeyler. 

BU ARSALAR NEDEN SATIN ALINIYOR

Buradan Sayın Belediye Başkanına Chp'li ve Ak Partili meclis üyelerine kamuoyuna bir şey söylemek istiyorum diyen Azman, "Şu anda bu şehrin yeşil alanları, park alanları, imara açık olmayan alanlar bir belediye meclis üyesi ve yakını tarafından ve Ereğli'de marka bir emlakçı tarafından tek tek hisse toplanarak, satın alınarak, üzerine bir çivi bile çakmanın yasak olduğu yerler neden satın alınıyor? Bu kavga bu şehirde devam ederken Kdz Ereğli belediye hudutları içinde Sayın Kaymakamımız Sayın Valimiz'e sesleniyorum. 5 yıl içinde bu yeşil alanlara, okul, park, cami alanlarına 5 yıl içinde devlet gerekeni yapmazsa sahipleri tarafından imara açılacak. belediye tarafından da buna imar izni verilmek zorunda. bu şehrin 20 yıl önceki yeşil alanlarında apartmanlar gökdelenler var.  Şehrin gelişmesine karşı değilim. Aydın Göngör 15 yıl, Halil Posbıyık 20 yıl belediye başkanlığı yaptı. Belediye başkanlığı gelir geçer iyi anılmak lazım. 

Haber : Değişim Medya Haber Merkezi
Bu Haber 4428 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 13 )

Sayfa : [1] 2
DİYALOG'DA SİNA ÇILADIR'DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR...
fen isleri muduru kendine cok guveniyor. isleri bekletir bekletirdurur aylarca yapmaz. ve cok rahat rahat dolanir ortaliklarda..artik değişme zamani geldi fen islerine yeni bir mudur gelmeli.. isler hizlanir yenilik iyidir her zaman baska birilerine şans verilmeli
Gön : vatandas  07 Ekim 2014 : 21:39:59  Zonguldak

DİYALOG'DA SİNA ÇILADIR'DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR...
KARDEŞİM SEN YOLUNA DEVAM ET SEN BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİSİN VE PEK ÇOKLARI İÇİN DE ÖYLESİN YOLUN AÇIK SENDEN ÇOK ŞEY BEKLİYORUZ RADYO PROGRAMINDA DA SÖYLEDİ ARKADAŞ BİR SİNA BELEDİYEYE GİRDİ ÇATIR ÇATIR ÇATLADIK BU BASIN CAMİASI BÖYLE ASLA BİRLİK OLMAZ ONLARI BÖYLE BÖYLE YIPRATIYORLAR İŞTE
Gön : Personel  04 Ekim 2014 : 10:49:24  Osmaniye

DİYALOG'DA SİNA ÇILADIR'DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR...
KARDEŞİMİZE ATIP TUTANLAR DAHA İSİMLERİNİ YAZACAK KADAR DELİKANLI BİLE DEĞİL ÖNCE DELİKANLI OLUP İSMİNİZİ YAZIN BURDAN DELİKAŞNILILIK OLMUYO ÇOLULK ÇOCUKTAN DAYAK DEYEMKELDE OLMUYO BU İŞLER ADAMI DENİZE ATIVERİRİRLER :)
Gön : bozhane dalgıç  02 Ekim 2014 : 21:00:39  Zonguldak

DİYALOGDA SİNA ÇILADIRDAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR...
posbıyık'ın kendisi kurttu arkasındakiler kuzu..hüseyin'in kendisi kuzu arkasındakiler kurt,hatta çakal...
Gön : Kuru  01 Ekim 2014 : 17:12:28  

DİYALOG'DA SİNA ÇILADIR'DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR...
adam gibi adamdır sina onu kıskananlar çamur atmaktan başka bişey ellerinden bişey gelmez ellerinden göreceksiniz ileride çok daha önemli birisi olacaktır buna hazır ounnnn.
Gön : ufuk  01 Ekim 2014 : 10:48:28  Zonguldak

DİYALOG'DA SİNA ÇILADIR'DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR...
BELEDİYE İYİ YÖNETİLMİYO DEĞİL SİNA KARDEŞİM HİÇ YÖNETİLMİYOR. ŞUAN BELEDİYEYEDE MÜTHİŞ BİR HUZURSUZLUK VAR AMA BU HUZURSUZLUK ESKİ POSBIYIK KADROLARINDA DEĞİL YENİ İŞE GİREN BİR ELİN AVUCUNU GEÇMEYEN AK PARTİLİ GENÇLER İÇİN ESKİ KADROLAR ÇOK RAHAT KEYİFLERİ YERİNDE VALA.. ZATEN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU MEMUR ATILAMAZ YERLERİ DEĞİŞTİRİLEMEZ OLAN YENİ GİRENLERE OLUYOR ADAMLARIN OTURACAKLARI YER YOK MÜDÜRLERDE ESKİ DÖNEM MÜDÜRLERİ OLUNCA TABİ KENDİ PERSONELİNİ KOLLUYOR NORMALDİR SEN NE DİYE TEMİZLİK İŞÇİLERİ MÜDÜRÜNÜ TUTUYORSUN ORDA NE DİYE MUHASEBE MÜDÜRÜNÜ TUTUYORSUN NE DİYE ETEM ÖZDEMRİ BAŞKAN YARDIMC ... DEVAMI
Gön : Gülşen  30 Eylül 2014 : 22:44:20  Zonguldak

DİYALOGDA SİNA ÇILADIRDAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR...
ben seni eskiden bilirim.buzamana kadar çok yer değiştirdin.ama bi baltaya sap olamadın.
Gön : gerçek  30 Eylül 2014 : 22:13:44  

Sayfa : [1] 2
DİĞER BAŞLIKLAR
Şahin: “Kaos istemiyoruz!”
105 bin öğrenci için ders zili ..
Başkan Aydın’dan Mutlu’ya ziyaret…
Mirasından yararlanmasın diye...
Çocuk üniversitesi başladı...
“Bağımlılık Yapıcı Maddelerin Ağız Sağlığına Etkisi...”
Direkçi Ailesi'nin Acı Günü...
Vali Bektaş ZES’i ağırladı…
GÜNÜN SÖZÜ
Fırsatların sayısı, onları görecek insan sayısından çok daha fazladır

( Thomas Edison )
NÖBETÇİ ECZANE
17 - 02-2019
SEDA ECZANESİ
TEL : 322 01 77
Falım Pide Yanı Müftü Mahallesi 27 Mayıs Cad.No:14
Kdz.Ereğli / Zonguldak

ÖZGÜR ECZANESİ
TEL :
ÖMERLİ MAH.KAYNARCA CAD NO:229A
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 32902
  Bugün : 11351
  Toplam: 92691876
   Şuan Çevirimiçi:

 136 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» İYİ Parti’de yaprak dökümü
» CHP’de yöntem belli oldu
» Posbıyık: “Ereğli canlansın!”
» Başkan Uysal, Sakindereyi inceledi...
» Havaalanında son durum…
» START VERİLDİ…
» İYİ Parti açıkladı: İttifak niye koptu?
» Posbıyık’tan “Miting gibi” açılış
» Şahin gençleri sevindirdi…
» 15 Temmuz’da olmam gereken yerdeydim. siz neredeydiniz?
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com