kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
kdz. ereğli, oked emlak, emlak borsası, değişim medya,
25 Mart 2019 Pazartesi
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2018 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / GÜNCEL
Dünya Kadınlar Günü kutlanıyor…
Dünya Kadınlar Günü kutlanıyor…

Dünya Kadınlar Günü kutlanıyor…

 07 Mart 2018 16 : 26 

Zonguldak’ta 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kutlama mesajları yayınlandı. Mesajlarda, kadının eşit ve özgür olarak sosyal yaşama katılması önündeki engellerin kaldırılması zorunluluğu vurgulandı.

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı yazılı açıklamada, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün, Türk aile yapısında ve hayatımızın her alanında yüzyıllardır süregelen bir değerle sonsuz sevgisi özverisi ve fedakarlığı ile en kıymetli yer tutan kadınların günü olduğunu belirtti Sadece ev hayatında değil iş hayatında ve sosyal hayatta da kendini ispat etmiş olan kadınların Cumhuriyetimizin kuruluşunda da önemli misyon üstlendiğini ifade eden Çınar şunları kaydetti:

“Bağımsızlığa giden yolda cephede ve cephe gerisinde destansı bir mücadele vererek erkekler ile beraber omuz omuza etkin görevler almış olan kadınlarımızınyaşamları süresince sergiledikleri temeli özveri, sorumluluk ve fedakarlığa dayalı yaşam tarzı, halkımızın her zaman beğeni ve takdirini kazanmıştır. Hayatın her alanında, sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız; huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Peygamber Efendimizin “Cennet annelerin ayağı altındadır” hadisi şerifine mazhar olan,Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızınhak ettiği değerin,yılın bir günü ile sınırlandırmadan tamamında hissettirildiği, kadına yönelik her türlü ayrımcılığın ve kadına şiddetin son bulduğu, kadınların hayatın her alanında ve yönetimin her aşamasında daha çok temsil edildiği, daha mutlu güzel bir dünya ya ulaşmak temennisiyle tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”

ÇATUROĞLU: "KADINLARIMIZ AİLE VE İŞ YAŞAMINDA BAŞARILARA İMZA ATIYOR..."

Türk Milleti’nin temelini oluşturan ailenin en önemli ferdinin kadınlar olduğunu belirten AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, kadınların hem aile içerisinde hem de çalışma hayatında başarılı işlere imza attığını kaydetti.

Milletvekili Çaturoğlu, mesajında şu ifadelere de yer verdi: “Kadınlar, halkın en fedakâr, çalışkan ve üreten bireyleridir. Toplumda, güçlü birey, güçlü aile ve dolayısıyla güçlü bir toplumun oluşabilmesi için kadınlarımıza verdiğimiz önemin artması gerekiyor. İnanıyor ve biliyoruz ki, kadınlarımızın hayata daha fazla katılmaları kadın zarafeti ile şekillenen bir sosyal hayata, daha aydınlık bir geleceğe ulaşmamızın yegâne koşuludur. Aile bireylerini korumak ve aile mutluluğunu sağlamak için kadınlarımızın çok daha fazla donanımlı olması gerekiyor. Toplumun en küçük ve en temel birimi olan ailenin korunması ve toplumu geliştiren lokomotif görevini üstlenmesi ancak önemli niteliklere sahip olan kadınlarımızla mümkün olacaktır.

Geride bıraktığımız 15 yıla bakıldığında ülkemizde, AK Parti iktidarıyla birlikte yapılan reformlar ve yasal düzenlemelerle kadınların hak ettiği önemli kazanımların elde edildiği görülmektedir. Bu süreçte kadınların sosyal, ekonomik, siyaset ve iş dünyasındaki konumları güçlendirilerek, okullaşma ve istihdama katılım oranı artırılmıştır. Öte yandan dünyanın farklı coğrafyalarındaki kadınlara da yardım eli uzatan ülkemiz, 1,5 milyonu aşkın Suriyeli kadına ev sahipliği yaparak, bu konuda dünyada benzeri olmayan bir irade ortaya koymuştur.

Atılan bu adımlar elbette ki önemlidir. AK Parti olarak atılan bu adımları yeterli görmüyor ve bu konuda yapılacak daha çok şey olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz. Bugün kadınların sorunlarını konuşurken, kız çocuklarımızın eğitiminden istihdama, kadınlara yönelik eşitsizliklerin ortadan kaldırılmasına ve kadına yönelik şiddete kadar birçok alanda toplumumuzun ihtiyaç duyduğu çalışmaları aynı kararlılıkla sürdüreceğimiz bilinmelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor, saygılar sunuyorum.

 

DEMİRTAŞ: “KADINLARIN HAKSIZLIĞA KARŞI HAYKIRDIĞI GÜN!”

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş 8 Mart’ın, kadınların ayrımcılığa, haksızlıklara ve adaletsizliklere karşı haykırdıkları günün simgesi olduğunu hatırlatarak şunları ifade etti:

161 yıl önce kadınların başlattığı mücadele, günümüz Türkiye’sinde hala devam etmektedir. Bugün ülkemizde kadınlar işgücüne son derece düşük oranlarda katılmaktadır. İşgücüne katılan kadınların milyonlarcası, özellikle tekstil, temizlik ve tarım sektörlerinde, kayıt dışı-merdiven altı işletmelerde, asgari ücretin altında kalan ücretlerle, çok uzun saatlerde ve her türlü güvenceden yoksun bir şekilde çalışmaktadırlar. 2017 yılının Kasım ayında yayımlanan Dünya Ekonomik Forumu’nun Küresel Toplumsal Cinsiyet Uçurumu Raporu’na göre; Türkiye, 144 ülke arasında 131’inci sırada yer almaktadır. Rapora göre; İş gücüne katılım oranı arttığı halde cinsiyet eşitsizliği sıralamasında geriye düşmemizin sebebi ise kadınların ev ve bakım işlerinde yer alması, ücret eşitsizliği gibi konuları olarak belirtilmektedir. Toplumsal cinsiyet eşitsizliğine, ayrımcılığa ve şiddete karşı çıkmak tüm insanlığın temel değerlerindendir. Kadınların eşit ve özgür bir birey olarak sosyal yaşamın ve çalışma yaşamının içinde olduğu, yaşam güvencesinin ve sosyal güvencesinin sağlandığı ve sömürülmediği bir dünya dileğiyle: yaşamımızın doğumdan ölüme kadar her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda bize desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakâr kadınların “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü”nü kutlar, en içten sevgi ve saygılarımı sunarım”

AKDEMİR: “ÇAĞDAŞ UYGARLIK SEVİYESİNE ÇIKMANIN KOŞULU…”

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir Kadınların yer almadığı alanlarda toplumsal başarıdan söz etmenin mümkün olamayacağını dile getirdi.

Belediye Başkanı Muharrem Akdemir; kadına yönelik her türlü şiddete sonuna kadar karşı olduğunu ifade ederek şunları kaydetti;

“ Cumhuriyet’imizin yükselmesinde, demokrasimizin gelişmesinde ve kültürümüzün çağdaş uygarlıklar düzeyinin üzerine çıkarılmasında eğitimli, özgür düşünceli Türk kadınlarımıza görevler düşmektedir. Bu anlamda, 8 Mart dünyada eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini dile getirdikleri gündür. Toplumumuzun yapısını güçlendiren, şekillendiren, aile birliğinin en önemli unsuru Türk kadını; daima özveri ve sevginin kaynağı olmuştur. Bizler, kadınlarımızı senenin sadece bir gününde değil, her gününde hatırlayarak, onlara gereken hassasiyeti göstermeliyiz. Bu vesileyle başımızın tacı kadınlarımıza saygılarımı sunuyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

GMİS’TEN “EMEKÇİ KADINLAR GÜNܔ AÇIKLAMASI

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu adına bir mesaj yayınlayan Genel Başkan Ahmet Demirci, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı. Mesajda şunlar kaydedildi:

“Emekçi kadınlar; birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 8 Mart’ta değil, her gün emekten yana mücadele içindedir. Kadınların verdiği bu mücadele tarihi, bizlerin emek mücadelesine de ışık tutmaktadır.Kadına yönelik şiddetin sona ermesi, tüm kadınlarımızın emeklerinin karşılığını tam anlamıyla alması, çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte, yaşamın her alanında başarıyla yer almaları, siyasette, iş dünyasında, sosyal hayatta daha çok sayıda ve daha aktif olmaları en büyük dileğimizdir.Genel Maden İşçileri Sendikası olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz, onlara sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.”

“CUMHURİYET SEVDALISI KADINLARIMIZI KUTLUYORUM…”

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Ş.Sertan Ocakcı, “8 Mart sadece kadınları anmak, kutlamak, övgüler yağdırmak değil, kadın hakları, kadın-erkek eşitsizliği, kadına şiddet gibi konuların da tartışılması, gündeme gelmesi, kadınlarımızın sosyal hayat içerisindeki değerini anlamaktır” vurgusu yaparak

“Atatürk Devrimleri ile, kadınların sosyal, kültürel alanlarda, hukukta, aile içinde, çalışma hayatında, siyasette erkeklerle eşit haklara sahip olmuştur.Özellikle,günümüzde Gençlerimizin Cumhuriyetimizin ve Atatürk’ün kıymetini daha iyi anlamaları için bir gerçeğin altını çizmek gerekir. Türk kadınına seçilme hakkı Fransa, İtalya ve İsviçre’den daha önce tanınmıştır.Atatürk kadınlarımızın medeni, sosyal, siyasi hakları için çalışmış olup Türk Medeni Kanunun kabulü ile toplumsal ve ekonomik hayatta kadın erkek eşitliğini sağlanmıştır.

Bugün, Cumhuriyet rejiminin yok edilme tehlikesi ile burun buruna getirilmek istendiği süreçte, tarihinden aldığı sorumluluk duygusu ile hareket eden Türk kadını, üzerine düşeni yapmaktadır ve yapmaya da devam edecektir. Cumhuriyet, emekçi kadınlarımızın omuzları üzerinde yükselmiş, onların ellerinde şekillenmiş, onların yetiştirdiği vatan evlatları tarafından korunup gözetlenmiştir. Gelecekte de Türk kadını, gerektiğinde Cumhuriyet'in bekası için emek, dirayet ve karar noktasında üzerine düşeni yapacaktır.”

EREĞLİ TSO BAŞKANI SERTAN YALÇIN,"CENNET ANALARIN AYAKLARI ALTINDADIR..."

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın’ın 8 Mart kadınlar günü için bir mesaj yayıMladı. YayıMlanan mesajda şunları söyledi;

“8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemleri dile getirdikleri gündür. Dünyamıza anlam katan, üretken, sevgi ve şefkat dolu kadınlarımız; hayatımızın her anında vardır. Aile ve iş yaşamımız boyunca, iyi ve zor günde; her zaman her yerde varlıklarını hissettiren kadınlarımıza minnettarız. Cennet anaların ayaklarının altındadır’ öğüdü veren inancımız gereği, kadınlarımız bizim baş tacımızdır. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyor, barış, sevgi ve başarılarla dolu bir dünya diliyorum.”  dedi.

ADD KARADENİZ EREĞLİ ŞUBE BŞK.YUSUF ARSLAN :"HAKKI ARAMAK İÇİN CİNSİYET YOKTUR..."

Bu toprağı vatan yapan, kadını ve erkeğiyle Büyük Türk Milletidir! Kadınlarımız Korunmak ve temsil edilmek için iltimas dilenmiyor. İnsan olmaktan gelen hakkı aramak için cinsiyetin önemi yoktur, bunun için birlikte mücadele edeceğiz. 

Biz Atatürkçü Türk Kadınları olarak iyi biliyoruz ki; Kadın hakları için verilecek mücadele, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar yaşatma mücadelesinden ayrı değil, eşdeğerdir. 8 Mart 1857 günü Amerika’da hayatlarını kaybeden 129 dokuma işçisi kadınları, Kurtuluş Savaşımızda cephe ve cephe gerisindeki Kuvay-i Milliye kadınlarımızı, Aydınlanma mücadelesinde katledilen Bahriye Üçok ve nice kadınları ve toplumsal şiddetin kurbanları olan kadınlarımızı rahmetle anıyor; önlerinde saygıyla eğiliyoruz.  Tüm kadınlarımıza ayrımcılık, haksızlık, yoksulluk, ,cinsel sömürü, şiddet ve baskıdan uzak çağdaş bir yaşama kavuşma direnci dilerken; Emeğe saygı duyan, mücadeleye ONUR diyen herkesin “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” kutlu olsun.

Haber : H Aksakal-Ö Cerrah
Bu Haber 1099 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :Dünya Kadınlar Günü kutlanıyor, EReğli, Zonguldak, değişim, haber,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 1 )

Sayfa : [1]
Dünya Kadınlar Günü kutlanıyor…
KADIN !!!!!!(AŞAĞIDA YAZMIŞ OLDUĞUM ANEKTOT KONUNUN ÖZÜNÜ BİLENLERİ KAPSAMAZ)DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMALARI SOSYAL MEDYA ÜZERINDEN SADECE KUTLU OLSUN DEMEKLE YETİNİLMEZ.SÖZDE DEĞİL ÖZDE VURGU YAPARAK KADININ ÖNEMİ DEGERİ HASSASIYETİ YARATILIŞ AMACINI İKİ KELİMEYLE GECİŞTİREMEYİZ.DÜNYA DA SANAYİ SEKTÖRÜNDE SIRAMALARDA YER ALAN ULKEMIZIN GÖZBEBEĞİ EREĞLİMİZİ EREĞLİ YAPAN ERDEMİR NEDEN SÜREKLİ BÜYÜYOR GELİŞİYOR ? BİLENLERİ İSTİSNA KILIYORUM. DEMİR ÇELİK SEKTÖRÜNDE YÜKSEK FIRINLARA NEDEN BAYAN İSMİ VERİLİYOR.SEBEBİNİ ANLATMAKLA BITMEYECEĞİ GİBİ NIÇIN AHMET MEHMET DEĞİLDE AYŞE ZÜBEYDE ?SEKTÖRÜ SEK ... DEVAMI
Gön : RECEP TEZCAN  08 Mart 2018 : 11:28:58  Zonguldak

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
Maden işçisi yeni genel başkanını seçti...
Siyasi bölücülerle bizler mücadele edeceğiz…
 
Her yerde coşkulu karşılama...
Erol Şahin Ören halkıyla buluştu...
Müftüoğlu'ndan gövde gösterisi...
MHP projelerini anlattı...
DSP Lideri Ereğli’de…
Deniz dibini haritalayacaklar…
GÜNÜN SÖZÜ
Bir sual soran beş dakika müddetle bilgisiz görünür, sual sormayan ise ilelebet bilgisiz kalır..

( Johngay )
NÖBETÇİ ECZANE
25 - 03-2019
CANDAROĞLU ECZANESİ
TEL : 0372 300 00 37
Bağlık Mah.Hatip Sok. No:105A Hatip Camii Karşısı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

GÜNER ECZANESİ
TEL : 312 46 46
Sarıkorkmaz Mah. Şehit Er Kudret Özcan Sk. No:20 Zemin Kat D:2
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 39702
  Bugün : 3058
  Toplam: 94081320
   Şuan Çevirimiçi:

 76 konuk,

 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com