21 Eylül 2017 Perşembe
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2015 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / EĞİTİM
EREĞLİ EĞİTİM FAKÜLTESİ’NDEN DUYGULU MEZUNİYET TÖRENİ
EREĞLİ EĞİTİM FAKÜLTESİ’NDEN DUYGULU MEZUNİYET TÖRENİ

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ)Ereğli Eğitim Fakültesi’nce 2015-1016 Eğitim Öğretim Dönemi mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Öğrenciler törene şehitlere rahmet dileyen pankartla çıktı. BEÜ Rektörü Özer, Ereğli Kampüsü’nde yaşanan gelişmelere dikkat çekti.

 03 Haziran 2016 16 : 49 

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ)Ereğli Eğitim Fakültesi’nce 2015-1016 Eğitim Öğretim Dönemi mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Öğrenciler törene şehitlere rahmet dileyen pankartla çıktı. BEÜ Rektörü Özer, Ereğli Kampüsü’nde yaşanan gelişmelere dikkat çekti.

Bülent Ecevit Üniversitesi Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi’nce 2015-1016 Eğitim Öğretim Dönemi mezuniyet töreni Büyük Anadolu Otel’de gerçekleştirildi.

Törene Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, BEÜ Rektörü Prof Dr. Mahmut Özer, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hasan Doğan, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı Mesut Konuk, Ereğli Emniyet Müdürü Fahri Küçük, Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Azar, TSO Başkan Yardımcısı Sertan Yalçın, Rektör Yardımcıları, öğretim görevlileri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.

Öğretmen adayları, tören öncesinde, son dönemde iç güvenlik operasyonlarında şehit olan güvenlik görevlilerini anmak amacıyla “Onlar önce vatan dediler, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” yazılı pankart açtı.

Okul Birincisi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği öğrencisi Derya Kartal, mezunlar adına konuşma yaparak, eğitimlerine emeği geçen öğretim görevlilerine teşekkür etti.

ÖZER: “EREĞLİ KAMPÜSÜ BÜYÜYOR”

BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, konuşmasında Bülent Ecevit Üniversitesi’nin 30 bin öğrencisi, 1182 akademik ve 1200 idari personeli, 46 bin 500 mezunu ile büyük bir aile olduğunu söyledi.

Eğitim yılı sonunda toplamda yaklaşık 5 bin öğrenciyi, Ereğli Eğitim Fakültesi’nden ise 570 öğrenciyi mezun etmenin gururunu yaşadıklarını belirten Özer şöyle konuştu:
“Ereğli kampüsümüz son yıllarda hem fiziki yapısı, hem de insan kaynakları açısından önemli bir gelişmeye ve diğer kampüslerimize de örnek olan bir büyümeye tanık olmaktadır. Bizim 11 ayrı kampüsümüzde eğitim hizmeti verilmektedir. Halen yaklaşık 3 bin öğrencimizin öğrenim gördüğü Ereğli Eğitim Fakültesinde çok sayıda yeni program açılmış, öğrenci ve öğretim elemanı sayısında çok büyük artışlar gerçekleştirilmiştir. Büyük çevre düzenlemeleri yapılmış, yeni sosyal tesisler, yeni kütüphane ve çalışma salonu, yeni spor alanları ve laboratuvarlar hizmete alınmıştır.

Yine Ereğli Kampüsümüzde 2012 yılında Kdz Ereğli Meslek Yüksekokulunu kurduk ve hemen hizmete aldık. Bir yıl sonra 2013 yılında Denizcilik fakültesini kurduk ve hizmete aldık. Bu yıl da Ereğli Turizm Fakültesi’ni kurarak Ereğli’ kampüsünün oldukça büyük bir yükseköğretim havzasına dönüştürdük.

Tüm bu yatırımlarla 2010 yılında yaklaşık 1600 öğrencinin eğitim gördüğü Ereğli kampüsümüzde öğrenci sayımız yaklaşık yüzde 300’lük artışla bugün 5000’ler bandına ulaşmıştır. Ereğli kampüsümüz yeni yatırımlarımızla bu büyümesine devam edecektir. Bu hizmetleri kısa sürede yapmış olmanın öğrencilerimize, akademik ve idari personelimize daha nitelikli bir eğitim ve öğretim ortamı sunmanın mutluluğunu yaşıyorum. Tüm bu yatırımlar, merkez ve ilçe ayrımı yapmadan eğitim birimimizin olduğu her noktaya aynı heyecanla yaklaştığımızın en önemli göstergesidir.” 
Özer, eğitim çalışmalarında kendilerine destek olan tüm yetkililere ve paydaşlara teşekkür etti.

AZAR: “DİKKAT ÇEKİCİ BİR YETERLİLİĞE ULAŞTIK”

BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Azar da yaptığı konuşmada şehit olaylarına duyarlılıktan ötürü mezuniyet töreninin coşku düzeyini düşürdüklerini belirterek şunları söyledi:

“Evrenin tüm karanlığı tek bir mum ışığı ile köreltilmez. Öğretmen kendi ışığı ile bu mumları yakandır. Bizlere düşen görev ise ülkemizin yeni fidanlarını yetiştirecek olan gençlerimizi bilim ışığında hazırlamaktır. Ereğli Eğitim Fakültesi olarak görevimizin ne kadard önemli ve kutsal olduğunun bilinci içinde hareket ediyoruz.

Ereğli eğitim fakültesi 2000 yılından bu yana mezun veriyor. Bugün, ilköğretim bölümü, sınıf öğretmenliği, sosyal bilgiler öğretmenliği, Türkçe öğretmenliği, Matematik öğretmenliği, fen bilgisi öğretmenliği, okul öncesi öğretmenliği, özel eğitim öğretmenliği, zihin engelliler programı mezunlarını geleceğe uğurluyoruz. 2017 yılından itibaren ise rehberlik ve psikolojik danışmanlık programından da mezun vereceğiz.

Fakültemiz kuruluşunda 4 olan öğretim üyesi sayısı, her geçen gün artmaktadır. Bugün 2 profesör, 16 doçent, 27 yardımcı doçent, 4 öğretim görevlisi, 2 okutman 17 araştırma görevlisi olmak üzere akademik personel sayımız 76’ya, idari personel sayımız ise 25’e ulaşmıştır. Bu rakamlar, rektörümüzün destekleriyle, son bir yılda akademik idari personel açısından Türkiye’deki Eğitim Fakültesi arasında dikkat çekici bir yeterliliğe ulaştığımızı belirtmek istiyoruz. Önümüzdeki günlerde aramıza yeni katılacak öğretim görevlileri ile birlikte, öğretim elemanı başına düşen öğrenciyi 36’ya düşüreceğiz. Bu oran yüksek öğretimde kalite standartları açısından değerlendirildiğinde önemli bir gelişmedir. Bu noktada sizin huzurunuzda sayın Rektörümüze teşekkürlerimi arz ediyorum.”

Azar, bundan sonraki yaşamları ve meslekleriyle ilgili olarak mezun öğrencilere öğütler verdi, onların yetiştirilmesini sağlayan velilerini kutladı.

BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Konuşmaların ardından okulu dereceyle bitiren öğrencilere ödülleri ve diplomaları Rektör Özer tarafından verildi. Fakülteyi ilk üç sırada bitiren öğrencilere ayrıca Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Hayırsever Zuhal Yılmaz ve Ereğli TSO Başkan Yardımcısı Sertan Yalçın da hediyeler takdim etti.

Okul birincisi Derya Kartal, yaş kütüğüne ailesi ile birlikte ismini çakarken gözyaşlarına hakim olamadı. Kartal, arkadaşlarının alkışları, ailesinin, Rektör Özer ve Dekan Azar’ın desteğiyle yaş kütüğüne ismini çaktı.

İki bölüm halinde gerçekleştirilen törende öğrenciler daha sonra diplomalarını kendilerini yetiştiren öğretim üyeleri ve öğretim görevlilerinin elinden aldı.

Mezunlar, toplu olarak öğretmen yemini etmelerinin ardından kep fırlattı ve mezuniyet sevinçlerini aileleriyle paylaştı.

Haber : Hüseyin Aksakal
Bu Haber 1223 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :Ereğli, Eğitim Fakültesi, Zonguldak, Bülent Ecevit Üniversitesi, Mezuniyet,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

DİĞER BAŞLIKLAR
BEܒden bir yeni yayın daha…
Özel değil, KÖY okulu...
Özel öğrenciye özel eğitim...
Ereğli’de ilk ders zili çaldı
Okul tamam... Kayıtlara başlandı...
Kaymakam Madenoğlu ziyaret etti...
KARŞIYAKA ANAOKULU’NUN ALTYAPISI YAPILIYOR
Tecrübelerini anlatacaklar
GÜNÜN SÖZÜ
En çok yaşamış olan uzun seneler yaşamış olan değil, hayatın manasını en fazla anlamış olan insandır.

( Schopenhauer )
NÖBETÇİ ECZANE
21 - 09-2017
BURCU ECZANESİ
TEL : 316 22 12
İtfaiye yolu – Pazaryeri
Kdz.Ereğli / Zonguldak

TUNCAY ECZANESİ
TEL : 333 00 10
Kepez Mah. Prof. Muammer Aksoy Cad. No: 121B
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 60326
  Bugün : 5002
  Toplam: 71466000
   Şuan Çevirimiçi:

 289 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» 57 köy, 2 belde 29 mahalle KARANTİNAYA alındı...
» TOYOTA KALİTESİ EREĞLİ' YE GÖKTEPE İLE TAŞINIYOR...
» Ormanlı Belediyesinden ve hastaneden şikayetçi oldu... Video lu Haber
» Jandarma affetmiyor...
» BİR KEZ DAHA HATIRLATILDI...
» Spor Parkı HİZMETTE… Video lu Haber
» Özel değil, KÖY okulu...
» Bin öğrenciye kırtasiye yardımı...
» Başarılı Doktor artık ECHOMAR’da…
» AK Parti'de 5. Olağan Kongre...3. Fatih Çakır dönemi!.. Video lu Haber
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Ortaklık Yapımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
Grubu Tanıyalım
Grup Firmaları
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com