kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
16 Haziran 2019 Pazar
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2019 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / DİYALOG  -> VİDEOLU HABERLER
“Felaket Tellallığı YAPMIYORUZ…”
“Felaket Tellallığı YAPMIYORUZ…”

“Felaket Tellallığı YAPMIYORUZ…”

 02 Mayis 2019 16 : 38 

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “. Fakat biz hiçbir zaman borçlar var, sıkıntı var diye felaket tellallığı yapmıyoruz. Biz bu işin altından kalkacağız. Meclis üyelerimizin ve çalışma arkadaşlarımızın desteğiyle bu işleri beş altı ay içinde iyi bir noktaya getireceğiz” dedi.

Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi’nin Mayıs Ayı toplantılarının birinci birleşimi Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık başkanlığında, Atatürk Kültür Merkezi Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya AK Partili üyelerden Mustafa Kumaş mazereti dolayısıyla katılmadı.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, toplantı öncesinde yaptığı gündem dışı konuşmada, Ereğli’yi düzeltmeye çalıştıklarını ancak büyük sıkıntılar bulunduğunu belirtti.

“TAHSİLAT YAPILMAMIŞ...”

Belediyede borçlar olduğu kadar tahsilat eksiklikleri olduğunu ifade eden Belediye Başkanı şunları kaydetti:

“16 milyon lira tutarında tahsilat yapılmamış. Ereğli’de beş senelik dönemde seçim yapılıyor, dört beş seçim üst üste yapıldığı için hiçbir harca seçmeni darıltmayalım diye zam yapılmamış, hem de tahsilat yapılmamış. Su borcu, emlak borcu olanlar terk etmiş gitmiş, ama hiç para toplanmamış. Yaklaşık 16 milyon lira tahsilat yapmadığımız yerler var. Maalesef bu anlamda borçlarımızı ödeme anlamında sıkıntı var. Fakat biz hiçbir zaman borçlar var, sıkıntı var diye felaket tellallığı yapmıyoruz. Biz bu işin altından kalkacağız. Meclis üyelerimizin ve çalışma arkadaşlarımızın desteğiyle bu işleri beş altı ay içinde iyi bir noktaya getireceğiz.”

“ERDEMİR 400 BİN ÖDEMEYİ KESTİ...”

Kendisini en fazla üzen konunun Erdemir’in kırk senedir verdiği 400 bin liralık parayı kesmesi olduğunu belirten Posbıyık şöyle devam etti:

“Ocak ayından itibaren bu parayı almıyoruz. Şu andaki zararımız 1,6 milyon lira. Söylentilere bakılırsa, son beş yılda ödedikleri parayı gecikme faiziyle bizden almak için mahkemeye gittiklerini duyuyoruz. Yani 400 bin lira paramız bizim cebimize girecek değildi. Ereğli halkı için ödenen bir paraydı. Kırk senedir ödenen bir paraydı. Buna ocak ayında el koydular. Bu haksızlık. Bunun izah edilir bir tarafı yok. Herhalde Erdemir Ereğli halkının elinden bu lokmayı aldı diye Allah razı olsun demeyeceğiz. Şimdi emlak paramızı da yok etmeye çalışıyorlar. Endüstriyel bölge adı altında emlak vergisine el koymaya çalışıyorlar. Bir taraftan da çok mutlular, 6 milyar TL para kazandık diye övünüyorlar. Neyin sayesinde kazandın. Ereğlili olduğun, burada rahat rahat hareket ettiği için, açık stok sahasında biriktirdiğin cevher tozları hepimizin balkonlarında. Ses çıkaran, seda çıkaran yok. STK’lardan ses seda yok. Siyasi partilerden ses seda yok. Kapalı alanlarda konuşuyoruz.

Ama bu hep böyle devam etmeyecek. Pek sessiz kalacağımızı zannetmiyorum. Burada 31 meclis üyesi var, Ereğli halkı bunları temsilci olarak seçti. 118 bin kişiyi temsil eden meclis üyeleri var. İlçe Başkanları var. Zannedilmesin ki bunlar konuşulmuyor. Konuşuluyor. Bugün siyasi parti liderleriyle konuştuk. Bir yerlere gideceğiz, efendice taleplerimizi söyleyeceğiz. Ereğli halkının zehirlendiğini, elinden de bazı imkanlarının alındığını ve Ereğli halkı ile Ereğli belediyesinin boğulmaya çalışıldığını söyleyeceğiz. Erdemir şu anda Ereğli’yi boğuyor, belediyeyi boğmaya çalışıyor. Takdir edersiniz ki kimse kendisinin boğulmasını ve boğdurulmasını istemez.”

“ÇEKEK YERLERİ REZİL VAZİYETTE...”

Sorunların aşılması için biraz zamana ihtiyaçları olduğunu, ağalıkla, dayılıkla kimsenin bir yerde tutunamayacağını belirten Posbıyık şunları söyledi:

“Çekek yerleri rezil vaziyette. Çekek yerlerini ben motorlarını koysunlar, alet edevatlarını koysunlar diye yaptım. Ama mutfağa çevirmişler. Geçen ziyarete gittim, hitli sesleri geliyor. Bir tanesi yatak odası yapıyor. Yolun altına kadar girmiş. Ön tarafa mutfak yapmış, arkaya yatak odası yapıyor. Başkasına gittim, baktım iki hitli orda, yetmemiş mutfak, yatak odası yapıyor. Yok arkadaş yok. Buraya Ereğli Belediyesi motorları koysunlar, alet edevatlarını koysunlar diye yaptı. Burayı tamamen su ürünlerine bağlamışlar. Bir tanesi geçen hafta elli milyara satılmış. Su ürünleri de pay alıyor. Ereğli belediyesinin hiçbir şeyi yok. Tamiri için bize geliyorlar. Bize talepler geliyor yukarıdan damla geliyor bunu kes diye. İnsaf yahu.”

GÜNDEM MADDELERİ,

Karadeniz Ereğli Belediyesi 2018 mali yılı Kesin Hesabı ve Yönetim Dönemi Hesabı ile Taşınır Mal Kesin Hesabı ve Yönetim Dönemi Hesabının görüşülmesi ile belediyenin 2019 mali yılı Gelir Tarifesinde değişiklik yapılmasının görüşülmesine ilişkin iki gündem maddesi Plan ve Bütçe komisyonuna havale edildi.

Ereğli Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Plan ve Proje Müdürlüğünün İmar ve Şehircilik Müdürlüğü adı altında birleştirilerek, Plan ve Proje Müdürlüğünün iptal edilmesinin görüşülmesi konusu oybirliğiyle kabul edildi. Bu maddeye bağlı olarak gündeme gelen Ereğli Belediyesi’ne bağlı müdürlüklerin Görev ve Çalışma Yönetmeliklerinde değişiklik yapılması konusu ise Hukuk işleri komisyonuna havale edildi.

Resmi kurumlara ait imar plan tadilat taleplerinin görüşülmesi konusu ise İmar Komisyonuna havale edildi.

ÜÇ AYRI KALEMDE 6 MİLYON BORÇLANMA TALEBİ…

Gündem gereği, .2019 yılında dökülecek toplam 10 bin ton sıcak asfalt karışım malzemesi alımı işi için İller Bankasından 3,5 Milyon TL Kredi alınması, 2019 yılı çift kat emülsiyonlu sathi kaplama yapılması işi için İller Bankasından 1,5 Milyon TL Kredi alınması ile 2019 yılı beton kilit parke döşeme ve beton bordür döşeme işi için İller Bankasından 1 Milyon Kredi alınmasına ilişkin gündem maddeleri Plan ve Bütçe komisyonuna havale edildi.

POSBIYIK’A ÖZEL GÜVENLİK

Gündem gereği İçkili yerler bölgesine ilave yapılmasına ilişkin gündem maddesi, gerekli kurumlardan onay yazılarının geldiği belirtilerek kabul edildi. Bir adet sözleşmeli mühendis istihdam edilmesi ve ücretinin 1850 TL artı asgari geçim indirimi ve ek ödemeler olması kararlaştırıldı.

Toplantıda ayrıca Başkan Posbıyık’ın korunması için, Zonguldak Valiliği’nin yazısıyla, Kestaneci Mahallesinde bulunan konutuna 3 vardiya halinde 5 kişilik özel güvenlik ekibi tahsisi konusu da meclis üyelerinin oybirliğiyle kabul edildi.

Haber : H Aksakal-
Bu Haber 3611 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :DEĞİŞİMMEDYA, “Felaket Tellallığı YAPMIYORUZ, haber,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

DİĞER BAŞLIKLAR
Örnek davranış…
Metin Ercan Avusturalya’da…
Kapuz Plajı halkın hizmetine açıldı…
Belediye plajı açılıyor...
TED’den nostalji gecesi...
Çocukların alkışı itfaiye erlerine…
 
“Nasırlı ellerle toprağı işleyen…”
Posbıyık::"23 Haziran'da GELMEYİN!"
GÜNÜN SÖZÜ
Sadece içlerinde bir mucize taşıdığına inanan insanlar muhteşem başarılar kazanabilirler.

( Bruce Barton )
NÖBETÇİ ECZANE
16 - 06-2019
SONNUR ECZANESİ
TEL : 316 67 14
İş Bankası yanı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

GÜNER ECZANESİ
TEL : 312 46 46
Sarıkorkmaz Mah. Şehit Er Kudret Özcan Sk. No:20 Zemin Kat D:2
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 49976
  Bugün : 3373
  Toplam: 97658339
   Şuan Çevirimiçi:

 141 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» “Sözlü Mülakat Geldi, Liyakat Gitti..."
» Mezarlıkta son ders…
» Alev alev yandı...
» KURAL İHLALİ=KAZA; 3 YARALI Video lu Haber
» 150 yıllık proje...
» Haziran ayı Meclis Toplantısı yapıldı...
» Yol vermek istediği kadına çarptı…
» 12 bin kişi…Sevgi,barış, dostluk sofrasında buluştu... Video lu Haber
» Dinazorlar çağından kalma fosiller…
» Amaç; "Duyarlılık kazandırmak..." Video lu Haber
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com