25 Nisan 2018 Çarşamba
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2015 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / SİYASET
“Gölge düştü!”
“Gölge düştü!”

“Gölge düştü!”

 18 Nisan 2017 10 : 34 

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, “Özellikle YSK'nın sonuca etkili olacak şekilde, açıkça hukuka aykırı olarak ‘mühürsüz oy pusulası ve zarfların geçerli olduğuna’ ilişkin verdiği skandal kararı, yaptıkları açıklamalar ve diğer kuşkulu işlemler sonucu, halk oylaması, maalesef şaibeli hale gelmiştir. Seçimlere gölge düşmüştür” dedi.

Demirtaş, referandum sonuçlarını değerlendirdiği açıklamasında, 16 Nisan da yapılan halkoylamasına katılıp, demokratik hakkını kullanarak ‘hayır’ oyu veren vatandaşlarımıza da, ’evet’ oyu veren vatandaşlarımıza da teşekkür ettiğini belirtti.

Görüşleri ne olursa olsun, bütün Zonguldaklı vatandaşlara en içten sevgi ve saygılarını sunduğunu belirten Demirtaş, “ Her görüşün başımızın üzerinde yeri var. Yine sonucun "hayır" çıkması için çalışan, emek veren başta tüm CHP örgütlerine ve partililerimize, diğer partilerin mensuplarına, sivil toplum örgütlerine ve vatandaşlarımıza da teşekkürlerimi sunuyorum.Sürecin başından itibaren, süreci doğru yöneten Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Anayasa komisyonu üyelerimizin, parti yöneticilerimizin ve partimizin önemli isimlerinin bu sonucun alınmasında çok büyük katkıları vardır,” ifadelerini kullandı.

“HAYIR SONUCU PARTİLER ÜSTܔ

Zonguldak’ta alınan sonuçlara ilişkin görüşlerini de paylaşan Demirtaş şu ifadeleri kullandı:

“Zonguldak'ta kesin olmayan sonuçlara göre %50,7 ile hayır, %49,3 evet çıktı. Türkiye genelinde ise kesin olmayan sonuçlara göre, ( sonuçlara bir çok yerde itiraz edildi) % 51,3 evet, %48,7 ile hayır çıktığı ifade edilmektedir. Öncelikle şunu ifade etmek isterim ki, "hayırcıların" elbette en önemli aktörü, öncü gücü Cumhuriyet Halk Partisidir. Ancak hem Zonguldak'ımız da,hem de tüm Türkiye de hayır oyu veren vatandaşlarımız sadece CHP seçmenlerinden oluşmamaktadır. Aynı zamanda Ak Parti, MHP, Saadet Partisi, BBP, Vatan Partisi, DSP, ÖDP, EMEP, DYP, ANAP, HDP gibi diğer tüm partilere oy veren seçmenlerden de oluşmaktadır. Yani "hayır" sonucu, partiler üstü bir sonuçtur. Yine bu sonuç, Türkiye'nin geleceği için çok önemli ve değerli bir sonuçtur. Zonguldak ta hayırların önde çıkması da son derece önemli ve değerlidir. Büyükşehirlerde hayırların önde çıkmasının da doğru anlaşılması gerekir,”

“BU ANAYASA İLE TÜRKİYE YÖNETİLEMEZ”

Toplumun yarısının koşulsuz olarak demokrasiye ve demokratik parlamenter rejime sahip çıktığını belirten Demirtaş şöyle devam etti:

“Anayasa değişiklikleri, hele hele yeni bir rejim değişikliği içeren değişiklikler; en geniş anlamda uzlaşmayla yapılması gereken ( en az 3/4 oranında) toplumsal mutabakat metinleri ile olur. Olağanüstü hal koşullarında, devletin tüm imkanları kullanılarak, tek yanlı basınla, belden aşağı yürütülen bir kampanyayla eşit olmayan, adil olmayan koşullarda; baskı, tehdit, şantaj, korku, rüşvetle ve hile ile seçmenin iradesinin fesada uğratıldığı, seçmenin özgür iradesi ile oy kullanamadığı ve toplumun çoğunluğunun kabul etmediği (sandığa gidenlerin ve gitmeyenlerin toplamı) rejimi değiştiren çok önemli bir anayasa değişikliği, "meşru" bir anayasa değişikliği değildir. Bu şekilde geçen bir anayasa değişikliği demokrasisi gelişmiş hiç bir dünya ülkesinde meşru olmaz. Meşru olmayan değişikliklerin ise Türkiye'ye hiçbir yararı olmayacaktır. Bu anayasa ile de özellikle altını çizmek istiyorum; Türkiye yönetilemez.”

“TEKRARLANMALI”

YSK’nın seçim günü aldığı kararları da eleştiren Demirtaş görüşlerini şöyle anlattı:

“Özellikle YSK'nın sonuca etkili olacak şekilde, açıkça hukuka aykırı olarak " mühürsüz oy pusulası ve zarfların geçerli olduğuna" ilişkin verdiği skandal kararı, yaptıkları açıklamalar ve diğer kuşkulu işlemler sonucu, halk oylaması, maalesef şaibeli hale gelmiştir. Seçimlere gölge düşmüştür. Yine halk oylamasının sonucunu etkilemeye elverişli açık ve ağır hukuka aykırılıkların YSK tarafından görmezden gelinmek istenmesi de son derece yanlıştır ve Yüksek Seçim Kurulunun iktidarın emrine girdiğini göstermektedir. İktidar partisi yetkililerinin daha YSK sonuçları açıklamadan, kendilerini YSK' nın üzerinde görerek, alelacele, hukuka aykırı ve kuşkulu olarak yaptıkları açıklamalar da, bu durumu teyit etmektedir.Yapılacak iş bellidir.YSK eğer iktidarın emrinde değilse, hukuka bağlı ise, halkoylamasını derhal iptal etmelidir. Seçimlerin meşruiyetinin sağlanması ve hukuka uygun şekilde yapılması için, seçimler tekrarlanmalıdır.”

“TÜRKİYE BİR PARTİNİN VATANI DEĞİL”

İktidar partisi temsilcilerinin toplumu kutuplaştıran, hayır oyu veren vatandaşlarımızı ötekileştiren, dışlayan söylemlerden ve davranışlardan derhal vazgeçmesi gerektiğini belirten Demirtaş, “ Devlet adamı sorumluluğuyla tüm Türkiye'yi kucaklayacak, birlik ve bütünlüğü sağlayacak söylemlerde ve davranışlarda bulunmalıdırlar. Bütün bunlar yapılmaz ise üzülerek ifade etmeliyim ki, Türkiye çok tehlikeli bir sürece girme tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktır. Bunun faturası da ülkemizdeki tüm vatandaşlarımıza ağır bir şekilde çıkacaktır.Türkiye bir partinin vatanı değildir, Türkiye Cumhuriyeti de bir partinin devleti değildir. Türkiye, 80 milyon Türk Milletinin vatanıdır ve Türkiye Cumhuriyeti devleti de, 80 milyon Türk vatandaşının devletidir” ifadelerini kullandı.

Haber : Hüseyin Aksakal
Bu Haber 1256 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :Referandum, Ünal Demirtaş, CHP, YSK, Değişim,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 2 )

Sayfa : [1]
“Gölge düştü!”
Atatürk bir oy fazlasıyla meclis başkanı seçilirken de gölge düşmüş olabilir mi seçimlere bay vekil? Bunu böyle mi anlamalıyız? Demokrasi dediğiniz de tam da böyle bir şey. Kabul edeceksiniiiiiz.
Gön : bjedug  19 Nisan 2017 : 16:32:30  Zonguldak

“Gölge düştü!”
genel başkanı bu seçime gölge dütü dedi ya vekil bey de balıklama atladı bu nedir biliyormusunuz hazımsızlığın ta kendisi dört işlemi bilmemektir siyaseti bilmememktir Millet iradesini tanımamaktır Kılıçtaroğlu 8 mağlubyeti manuple etmek için bu yola başvurdu üzerine gelen yıldırımları günü birlik kurtarmak için yaptığı salvolardır ama yarın kendisinden hesap sorulacağı kaçınılmazdır tabanı bunun hesabını soracaktır Gelelim mahkeme mühürsüz oy işine kardeşim diyelimki mühürsüz oy 50 000 yada 100 000 diyelimki bunların hepsi hayır o zaman ülke genel sonucundan yani 1 250 000 evet fark oyudan ... DEVAMI
Gön : yalı köylü  18 Nisan 2017 : 13:00:48  Zonguldak

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
ADAYLIK NE ZAMAN belli olacak?
Çakır, aday olacak mı?
Demirtaş, İyi Parti’ye geçiş sürecini anlattı...
Karatepe’ye büyük baskı var
Seçim startını verdiler…
İlk istifa TBMM’den geldi
İLÇE BAŞKANLARINDAN İLK YORUMLAR…
DEMİRTAŞ İSTİFA ETTİ!
GÜNÜN SÖZÜ
Kararlı bir istek karşısında hiçbir inkansızlık yoktur.

( anonim )
NÖBETÇİ ECZANE
25 - 04-2018
KOREL ECZANESİ
TEL : 316 82 82
İş Bankası sırası Çorbacı karşısı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

DEVA ECZANESİ
TEL : 316 34 76
Hastane yanı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 34229
  Bugün : 29339
  Toplam: 79397605
   Şuan Çevirimiçi:

 724 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Ehliyetsiz, kasksız, alkollü sürücüler… Emniyet affetmiyor…
» Alaplı'da kaza... 3 ölü...
» Karatepe’ye büyük baskı var
» Demirtaş, İyi Parti’ye geçiş sürecini anlattı...
» Ucuz atlatıldı…
» İLÇE BAŞKANLARINDAN İLK YORUMLAR…
» Eğitime katkılarımız devam edecek… Video lu Haber
» DEMİRTAŞ İSTİFA ETTİ!
» HER KURUŞU HAK EDİYORUZ... Video lu Haber
» ADLİ YARDIM MERKEZİ AÇILDI..
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Ortaklık Yapımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
Grubu Tanıyalım
Grup Firmaları
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com