kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
27 Mayıs 2019 Pazartesi
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2019 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / RÖPORTAJ
BELEN MAHALLESİ
BELEN MAHALLESİ

Karadeniz Ereğli'ye bağlı 31 mahallede devam eden yayınlarımızda bu hafta, Karadeniz Ereğli'nin en eski köylerinden olan ve 2003 yılında referandum sonucu Belediye sınırlarına katılan Belen Mahallesindeyiz.

 30 Ocak 2014 14 : 27 

Karadeniz Ereğli doğumlu olan, bir turnuvada ortaya atılan; "seni muhtar yapacağız ağabey…" cümleleriyle, muhtarlığa aday olan, Karadeniz Ereğli'nin en eski köylerinden biri olan ve 2003 yılında yapılan referandumun ardından Mahalle olan   Belen Mahalle Muhtarı Alaaddin Oktay ile Belen Mahallesindeyiz. 2003 yılında Ereğli Demir ve Çelik Fabrikalarından emekli oldu. Mahalle halkının destekleri ile 2004 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde mahalle muhtarı oldu.

Muhtar : Alaaddin Oktay

Nüfus: 1100

Yüzölçümümüz: 800-900 dönüm bir araziye sahibiz.

Mahalle Sınırları: Ömerli Mahallesi başta olmak üzere  Ören, Kepez, Kocaali ve Belen  Yeni mahalle  sınır komşularımız. Oldukça geniş bir alanı kaplayan sınırlarımız var olduğu için yüzölçümümüzde yüksek.

Cadde ve Sokak : İlk sokağımız Paşaoğlu Sokak olmak üzere, İmamoğlu, Deddeoğlu, Kabaşlar  ve  Topçuoğlu Sokak olmak  üzere  toplam 5 sokağımız var.

5 sokağımız var. Paşaoğlu, İmamoğlu, Dedeoğlu, Kabaşlar, Topçuoğlu.

Hane sayısı: 180  İş yeri Sayısı:  2 Kahvehane ile 1 bakkalımız var.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından (SYDV) Yardım Alan Kişi Sayısı: 4-5 veya 6 kişi. Ancak Ramazan Ayında yardımlar biraz daha artıyor. Karadeniz Ereğli Belediyemizin, Erdemir'in, esnaf arkadaşların vermiş olduğu kumanyaları genelde çocukları okuyan, yetim, dul olan, ihtiyacı olan ailelerimize veriyoruz.

Karadeniz

 

NASIL MUHTAR OLDU? BUGÜNLERE GELDİ?

Belen Köyü olarak  2003 yılında referandum yaptık. Karadeniz Ereğli Belediye Başkanımız Sn. Halil Posbıyık,  bize defalarca geldi. Referandum yapalım, sizi Belediyeye alalım diye. Fakat vatandaşlarımız buna sıcak bakmadılar. 2003 yılında vatandaşlarımızın desteğiyle  referandum yapıldı.  Çoğunluk Belediyeye girmemizi onayladı. 2004 yılında yerel seçimlerden sonra, ben muhtar olduktan sonra köy karar defterlerinin hepsini Karadeniz Ereğli Belediyesine teslim ettik. 2004 yılında biz Karadeniz  Ereğli Belediye sınırlarına dahil olduk.    

EKSİKLERİMİZ ÇOKTU, TAMAMLANDI

…Biz muhtar olmadan önce merkezden, benim şu andaki mahallem 7 km.  benim köyümde o zaman asfalt yok, su yok, Belediye hizmetlerinden yaralanamıyorsunuz. Devletin, Özel İdareye gidip, Özel İdareden yani devletten hizmet alacaksınız. Bunlar oldukça zor şeyler. Biz belediye olduktan sonra çok büyük bir gelişim sağladık, çok büyük hizmetler aldık.

Örneğin;  2006 yılında Sn. Belediye Başkanı Halil Posbıyık bize suyumuzu verdi. Çünkü biliyorsunuz köylerde su sıkıntısı çok büyük oluyor. Kendisine buradan teşekkür ediyorum. Akabinde 1 yıl sonra alt yapı ihalesini verdi. Ve bana şunu söylemiştir; Muhtar ihaleyi verdim, alt yapıya başlayacağız.  Fakat kendisi milletvekilliğine aday olduğu için bir başka arkadaşımız Belediye Başkanı olmuştu. Biz bugünlere Belediyemizin katkılarıyla geldik. Diyeceksiniz ki, belediye zaten hizmet vermek için geliyor. Fakat hizmeti almak da, istemek de önemli.

 "AİLE DESTEĞİ TAM…"

Benim sosyal faaliyetlerim yüksektir. Bilhassa  futbol üzerine. Amatör kümede 1980'li yıllarda futbol oynadım. Köyler arasında turnuvalar olurdu, gençlerin başında onlara önderlik, başkanlık  yapardım. Onların giderlerini karşılardım. 2003 yılında bir turnuvada seni muhtar yapacağız,  dediler ben de sıcak baktım. 9. ayda Erdemirden emekli olduktan sonra gençlerin baskısıyla Muhtarlığa aday oldum. Adaylığım bu şekilde oldu.

Ailem, bilhassa eşim muhtarlığa adaylığımda ve muhtarlık dönemimde  çok destek oldu. Özellikle misafirlerim geldiği zaman beni hiçbir zaman mahcup etmez. Benim yanımda olur.

"MAHALLEDE YAPILAN ÇALIŞMALAR"

Karadeniz Ereğli Belediyesinden aldığımız hizmetler dışında, mahalle halkımızla   çok hizmetler yaptık. Örneğin,; mahallemizde 2 cami var. Biri Belen Merkezde, diğeri Kabaşlar Sokakta.

Belen Merkezdeki Camimize Ramazan Ayında kadınlar ve erkekler teravih namazına giderken aynı kapıyı kullanmak zorundaydılar. Bizler bunu değiştirdik. Toplantı yaptık. Bu şekilde olmuyor, camimiz bize az geliyor, camimizi büyütelim. Toplantıda bir karar alarak camimize kat çıktık. Kısa sürede, 2007 yılına Teravih Namazına çok kısa sürede yetiştirdim. Esnaflardan yardım aldım. Yardım eden esnaflara da buradan huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

Daha sonra Kabaşlar Camisinin çatısında akma problemi vardı. Kaplama yaptırdık. Kocaman bir caminin çatısını kaplama yatırmak bir Muhtar için kolay bir şey değil. Çünkü biz bir yerden destek görmüyoruz. Vatandaşların ve hayırsever esnafın yardımıyla bunları yapıyoruz. Son olarak da camimizde bayanlara yapmış olduğumuz katın şu anda 24 talebesi olan Kuran Kursu eğitimi verilmekte. Biz orayı Kuran Kursu yaptık. Hala çalışmalarımız devam ediyor.        Bunların çalışmaları şu anda devam ediyor, bu havada çalışmalar devam ediyor.

"ŞEHİRLERARASI TERMİNAL SINIRLARIMIZDA"

Mahallemizde ayrıca, 23-24 dönüm üzerine Karadeniz Ereğli Belediyesi Şehirlerarası  Otobüs Terminali    kuruluyor. Belediye Başkanımız Sn. Halil Posbıyık'a buradan yine teşekkür ediyorum. Biz bunu kaçırmadık. Halil Bey özellikle bizim alanımız seçti. Bu da bizim için büyük bir gelişme. Hastane hemen yanımızda. Ömerli hudutları içerisinde ama bize de çok yakın. Hastanenin Ağustos ayında taşınılacağı söyleniyor. Terminalimizde1 yıl sonra ya da 8 ay sonra hizmte açılacak. Terminalin ve Hastanenin sınırlarımızdas ve sınırlarımıza yakın olması mahalleye hareketlilik canlılık getirecektir.  

 

2014 YEREL SEÇİMLERİNDE ADAYIM  

Ben bir  dönem daha muhtarlık yapmayı düşünüyorum. 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde mahalle Muhtarlığına adayım.   Toplantımı yaptım, vatandaşlarıma aday olduğumu açıkladım. Şu anda da çalışmalarımız devam ediyor. Bizim bu yaptıklarımızı vatandaşımız göz ardı etmeyecek. Bizi bir dönem daha görevde tutacaklarına inanıyorum. 

Bizim seçimlerimiz çok çekişmeli geçer. Benimle beraber bir aday arkadaşım daha var. Çalışmalar devam ediyor, inşallah bir devre daha muhtarlığa devam ederim. Aday olan diğer arkadaşımıza da başarılar diliyorum.   

 

Haber : Değişim Medya Haber Merkezi
Bu Haber 5851 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :BELEN , MAHALLESİ, Alaaddin Oktay,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

DİĞER BAŞLIKLAR
DEĞİŞİM RADYO MIZIKA'YA SES VEREN ÜSTADI AĞIRLADI
"BALTİC ROOM" AÇILDI
YÜZÜNÜZDE GÜLÜMSEME YARATAN HERŞEY, SİZİN BU HAYATTAKİ ..
ÖĞRENCİLERİNİN GÖZÜYLE CUMHURİYET ÖĞRETMENİ NACİYE KIPÇAK
MÜFTÜOĞLU: "GELECEĞİMİZİN TEMİNATI OLAN GENÇLERİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ"
NİLAY TANIK İLE NEFESE DAİR..
200 BİN NUFUSLU BÖLGEYE HİZMET VERİYORUZ
ÇAĞDAŞ BİR YAŞAM VE BİREY OLMANIN YOLU ..
GÜNÜN SÖZÜ
Helalden kazanana hesap, haramdan kazanana azap vardır.

( Hadis-i şerif )
NÖBETÇİ ECZANE
27 - 05-2019
YAZICIOĞLU ECZANESİ
TEL : 333 05 33
Bağlık Mahallesi Erdemir Cad. No:55 A
Kdz.Ereğli / Zonguldak

MADENCİ ECZANESİ
TEL : 347 61 67
Sarıkokmaz Mah. Dvrek Yolu Cad. No: 95C - Zonguldak
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 35724
  Bugün : 7518
  Toplam: 96830161
   Şuan Çevirimiçi:

 465 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Trafik masaya yatırıldı...
» Endemik ve Gastronomik… OSMANLI ÇİLEĞİ
» Kömürspor'da Teknik Direktörü TAMAM...
» Belediyeyi yeniden ŞAHLANDIRACAĞIZ!.. Video lu Haber
» Sevenlerini üzdü...
» Esnafa zor anlar yaşattı…
» Yunuslara nazar değdi…
» Özlem sona eriyor… Tarihi sahnede açıkladı… Video lu Haber
» Yer SARI gök KIRMIZI oldu… Video lu Haber
» Kafa kafaya çarpıştılar... Can kaybı, yaralılar...
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com