kdz. ereğli, özel echomar hastanesi,
kdz. ereğli, oked emlak, emlak borsası, değişim medya,
15 Aralık 2018 Cumartesi
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2018 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / DİYALOG  -> VİDEOLU HABERLER
DİYALOG, SEZER VE ÇOLAK'I AĞIRLADI
DİYALOG, SEZER VE ÇOLAK'I AĞIRLADI

MÜSİAD Kdz. Ereğli Şube Başkanı İbrahim Sezer ve Değişim Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Semih Çolak Diyalog programına katıldı.

 11 Subat 2015 10 : 35 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kdz. Ereğli Şube Başkanlığı görevini başarıyla yürütmekte olan İnşaat Mühendisi İbrahim Sezer, Değişim Radyo'da yayınlanan, Şenol Azman'ın sunduğu "Diyalog" adlı programda canlı yayın konuğu olarak sektördeki ve ekonomideki son gelişmeleri değerlendirdi.

Önemli konu ve konuklarıyla gündem yaratmaya devam eden Diyalog programının bir diğer önemli konuğu ise Değişim Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Semih Çolak oldu. Hacı İbrahim İzmirlioğlu'nun vefatı nedeniyle duygulu anların yaşandığı programa "Eğitim Dede İzmirlioğlu" damgasını vurdu.

Program yapımcısı Şenol Azman, "2014-2015 Eğitim Öğretim yılının 2. yarıyıl tatilinin başladığı günde eğitim dede İzmirlioğlu'nun vefatı bizleri üzdü. Kdz. Ereğli'de yaptırdığı 7 okul, 1 huzur evi ve mahallelerde yaptırdığı camilerle mahallelinin ve çocukların sevimli dedesi Hacı İbrahim İzmirlioğlu'nu kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Eğitim camiasına yaptığı yatırımlar olsun, her mahallede yaptırdığı camilerle Kdz.Ereğli'nin hayırseveri olması nedeniyle Kdz. Ereğli ve eğitim camiamız yasta. Kendisine Allah'tan rahmet, dost ve akrabalarına da başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz"dedi.

Değişim Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Semih Çolak'ta Diyalog programına katılarak Eğitim Dede İzmirlioğlu hakkındaki duygu ve düşüncelerini şu cümlelerle paylaştı:

"söyleyecek hiçbir şey yok en az sizin kadar ben de sabah aldığım bu haber ile üzüldüm. Benim için çok ayrı bir yeri vardı benim ailemin için ayrı bir yeri vardı. Bizim Pestilci Şirketler Grubu olarak Hasan Ali Teberoğlu ile birlikte iki tane büyüğümüz vardı biri Mehmet Şaban Pestilci bir diğeri ise Hacı İbrahim İzmirlioğlu. Bugüne kadar yaptığımız tüm ticaretlerde kendilerinin onayını almadan kendilerinin iznini almadan ve hayır duasını almadan hiçbir zaman ticaret yapmamıştık. Ticarete atıldığım günden beri benim yanımda olan ve desteğini hissettiğim her zaman arkamda olan birisiydi.Çok kötü durumdayım moralim bozuk üzülmüş bir durumdayım.Çok ilginçtir bu yaşına rağmen halen hayalleri olan bir insandı.Halen Ereğli'ye çok büyük bir camii yapmayı hayal eden halen fen lisesini yapmış olmasına rağmen başarmış olmasına rağmen ilçede ilk defa fen lisesi yapılmış olmasına rağmen peşine  bir okul daha  yaptırmanın peşindeydi.O çok farklı bir insandı gerçekten farklı bir insandı hani keşke Hacı İbrahim İzmirlioğlu gibi insanların sayısı artsa keşke Hacı İbrahim İzmirlioğlu gibi  büyüklerimiz maddi imkanı olan insanlar onun yaptığı yaptıklarının yarısını yapabilse bu şehir çok daha güzel olurdu.Söyleyecek bir söz yok sözün bittiği yerdeyiz artık noktadayız.Tabi ki bu vadedir takdiri ilahi dir.İnsanlar doğacak bir süre sonra büyüyüp gelişip vadesi bittiği zaman rabbine geri dönecekler ama herkese ölümün hayırlısını nasip etsin rabbim.Söyleyecek bir şey bulamıyorum ailesine sevenlerine herkese başsağlığı diliyorum.Ereğliye başsağlığı diliyorum."

İbrahim Sezer de, "İbrahim İzmirli amca hakikaten Ereğli'nin kaybı diye ifade etmek istiyorum. Sabahleyin bu program için Değişim Radyo' ya geldiğimizde Semih arkadaşımızı hakikaten gözyaşlarıyla bizi karşıladı. ilk haberi de kendisinden aldık henüz yeni bir haber olması itibari ile biz de biraz hakikaten şaşkın bir şekilde son derece üzüntülü bir şekilde bu programa gelmiş olduk. Şunu söylemek lazım İbrahim İzmirli amcaya gani gani rahmet eylesin az önce ifade ettiğim gibi çok yakınında olan dostlar arkadaşlar var onlara başsağlığı sabırlar diliyorum. Ereğli'ye başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Bu manada programa da başlarken İbrahim İzmirli amca ya bir Fatiha üç İhlas okuyarak ruhuna da hediye etmek istiyorum" şeklinde konuştu.

Bölge gündemini de değerlendiren Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Kdz. Ereğli Şube Başkanı İbrahim Sezer, Müsiad'ın işleyişi ve önemli projelerinden bahsederek, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

Müsiad 1990 yılında İstanbul da Genel Merkezli ilk 5 kişi da sonra 10 kişi yönetim kurulu oluşturularak kurulan bir dernek. Muhazafakar yapıdaki iş adamlarının kendi seslerini daha iyi duyurabilmek için ülke ekonomisine daha fazla katlılar sunabilmek için 1990 yılında yola çıkılmış Türkiye de 81 vilayette ve 4 tane Ereğli gibi büyük ilçede teşkilatlanmış yurt dışında da yaklaşık 60 ülkede 150 civarında şubesi olan bir dernek.4 yılda bir dernek kongresi yapılır 2 yılda bir de mali kongre yapılır geçmiş yönetim faaliyetlerinin ibra edildiği gelecek 2 yılın planlandığı görüşüldüğü bütçelerin yapıldığı mali kongresi dediğimiz kongreler olur.

Ama esas görev değişimi 4 yılda bir yapılır. Ben görev istiyorum diyene genel merkez görev vermemiştir genelde liyakat sahibi olana arkadaşa sen bu işi yapacaksın denmiştir bizimkisi de öyle olmuştur. Yönetimlerde arkadaşlarımızla beraber genel idare kurulları, başkanlar toplantıları, fuarlar, forumlar, yurt dışı ziyaretleri gerçekleştiriyoruz.

Milletvekili aday adaylığı konusunda Müsiad görevimiz 4 yıllık bir görev 2 yılını geride bıraktık inşallah yüz akı ile görevimizi bitirerek başka arkadaşımıza devrettikten sonra daha sonraki süreçlerden sonra düşünebileceğimiz bir hadise ama şuan için öyle bir bizi yukarıdan çekecek ya da aşağıdan itecek gücü hissettiğimizde düşünebiliriz.

"EREĞLİ BELEDİYESİ CİDDİ KAZANIMLAR SAĞLAYACAK"

Her şeyin bir adaptasyon süreci var, Ereğli Belediyesi bu adaptasyon sürecini yaşayacak. Belki bu güne kadar elle tutulur bir proje olmamış olabilir ama ben daha iyi olacağına inanıyorum. Geçen 8-10 aylık süre içerisinde fakat ciddi hazırlıkların olduğunu biliyorum. Belediye başkanının Ereğli kamuoyunun önünde durup Ereğli'ye neler kazandıracağını biliyorum.

"NÜKLEER ENERJİ'DE BİZDE OLMALIYIZ"

Türkiye Nükleer Enerji Dairesi Başkanlığı'nı ziyaret ettik. Türkiye'de biliyorsunuz iki büyük termik santral yapılacak. Biri Mersin'e biri de Sinop'ta toplam 42 milyon dolarlık bir yatırım. Türkiye Cumhuriyeti yabancı firmaların yapacağı yatırımın 16 milyar dolarını Türk firmalarının yapması yönünde anlaşmalar yaptırmak istiyor. Biz Enerji Daire Başkanlığını ziyaretimizde böyle bir kümelenme olduğunu bölgeyle bu manada iş aktarabilirmiyizin görüşmesini sorduğumuzda kendileri 400 firma ile tarama yapmışlar Ankara İstanbul İzmir'deki büyük firmalarla Kayseri Konya gibi illerde önümüzdeki yıllarda yapmayı düşündüğümüz nükleer santralleri kendi firmalarımızla yapabileceklerini söylediler. Önümüzdeki günlerde bu firmalarla tarama yapacaklarının sözünü aldık. İnşallah bu bölgelerde Ereğli firmalarını da görürüz.

Nükleer Enerji Daire Başkanlığı'nın bir projesi olacak. Ereğli'deki firmalara sertifikasyon kazandırılması için önümüzdeki günlerde bir saha çalışması sözünü aldık. Bu başarı sadece Müsiad'ın başarısı veya İbrahim Sezer'in başarısı olarak adlandırılmasın, bu yanlış olur. Bu projeyi ortaya koyduğumuzda Valimizin çok büyük desteğini gördük. Kendilerine teşekkür ediyorum. İhale süresince çok büyük bir firmayla tanıştık. Bu bizim büyük şansımızdır. Demir Çelik'i iyi bilen Ahmet Yılmaz arkadaşımız ihalede bu firmada kaldı. Ahmet Yılmaz makine mühendisidir. Bu projede çok büyük emeği vardır. Bu noktaya gelene kadar başarılı bir süreç geçirdik fakat bundan sonraki süreçte birçoğumuza çok görevler düşüyor. Ticaret Sanayi Odasının da bu projede desteği lazım kDZ.Ereğli'de Organize sanayiciler Derneği var biliyorsunuz. Akın Topoğlu'nun başkanlığını yaptığı bir dernek, Belediyenin milletvekilinin Erdemir'in mutlaka desteği lazım.

Belediye Başkanıyla evet bir toplantı yaptık. Ereğlinin yatırım manasında taleplerini Ereğli'deki stk lardan oluşan ortak bir sesle duyurmak maksadıyla yapılan bir toplantıydı bu. Hüseyin Uysal başkanlığında, İrfan Erdem, Türk Metal Sendikası, Muhtarlar Derneği vardı. Şöförler Odası vardı. Faruk Yazıcı vardı. Zıraat Odası vardı. Adil Pulat vardı.

Tersaneler evet atıl, fakat diğer santrallere hizmet edebilir. Türkiyede maden arama imalat yerleri olabilir. Gemi sökümü olabilir. Buralar farklı şekilde değerlendirilebilir. Oradaki gözümüzün önünde enkaz gibi gördüğümüz. Geçenlerde bir söz gördüm orada yazan çekirge sesi değil çekiç sesi duymak istiyoruz diye bu söz çok hoşuma gitmişti. Artık tersanelerin açılması zaman alacak o yüzden buralarda farklı işler yapılabilir. Oraların canlanması lazım.

Lanforce toprağın gücü bu konuyla ilgili bir saptama yapmam lazım. Kdz.Ereğli'de dünyaya satılacak tarım ürünlerini yapan firma yakında traktör yapar diye düşünüyorum. Cevat Kır'ı tebrik ediyorum.

Haber : Değişim Haber Merkezi
Bu Haber 2738 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :Sezer, diyalogda konuşacak, degisimmedya.com,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

DİĞER BAŞLIKLAR
“Yaşamak Senin Elinde…”
TTK’ya işçi alımı sürecini takip ediyorum…
İşte AK Parti aday adayları...
VALİLİK UYARDI...
Gıda güvenliği ve hijyenin önemi...
Palamut azaldı...
Başhekimlik soruşturma başlattı...
Eğitim Camiasının Acı Günü...
GÜNÜN SÖZÜ
İftira eden , Cennete giremez

( Hadis-Şerif Şinabuü'l-Ahbar )
NÖBETÇİ ECZANE
15 - 12-2018
MEMLEKET ECZANESİ
TEL : 316 10 46
Yalı Caddesi
Kdz.Ereğli / Zonguldak

DEVA ECZANESİ
TEL : 316 34 76
Hastane yanı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 137284
  Bugün : 39499
  Toplam: 89496398
   Şuan Çevirimiçi:

 827 konuk,

 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Ortaklık Yapımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
Grubu Tanıyalım
Grup Firmaları
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com