kdz. ereğli, özel echomar hastanesi,
kdz. ereğli, oked emlak, emlak borsası, değişim medya,
17 Ocak 2019 Perşembe
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2018 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / DİYALOG  -> VİDEOLU HABERLER
DİYALOG ERKMEN'İ AĞIRLADI
DİYALOG ERKMEN'İ AĞIRLADI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak Milletvekili Adayı, Önceki Dönem Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen, Değişim Radyo’da Diyalog programına katıldı.

 23 Mayis 2015 09 : 08 

Değişim Radyo’da, Program Yapımcısı Şenol Azman’ın hazırlayıp sunduğu Diyalog programı, hafta sonu özel yayınında dönemin Valisi Yavuz Erkmen'i ağırladı.

Diyalog programın canlı yayın konuğu, MHP Zonguldak Milletvekili Adayı Önceki Dönem Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen oldu.

Erkmen, Azman’ın gündeme dair sorularını yanıtlarken, Zonguldak ve bölgemizdeki seçim çalışmalarına yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ak Parti iktidarının, tersanelerin yeniden canlandırılması için herhangi bir girişimde bulunmadığını, MHP iktidar olduğu takdirde de Ereğli bölgesi için ilk hedefin tersaneleri canlandırmak olduğunu belirten Erkmen, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Tersanelerde 7 bin üzerinde kişinin çalışmasını sağlamıştık. İşsiz kalanlar ve işyeri sahipleri kadar bizlerde üzülüyoruz. Çünkü orada bizimde emeğimiz var. Şunun da sözünü vermek istiyorum. İlk yapacağımız iş tersaneleri ayağa kaldırmak olacak. Destek sağlayacağız. Birinci hedefimiz bu. Burada 7-8 bin kişinin çalışması demek 30 bin kişinin ekmek yemesi demek. Ben 2008 Mayıs’ında gitmiştim buradan, öncesinde oranın açılışını yapmıştık. 2009’da kapalı hale gelmiş. Geldiğimiz noktada da kimsenin kılı kıpırdamıyor. İnsanlara tersaneleri açacağız diyorlar. Açsaydınız, 4-5 sene süreniz vardı. Bu sürede neden bir şey yapmadınız?

İşsiz gençlerimizin kötü alışkanlara sapması çok kolay. Gençlerimizi iş sahibimizi yaptığımızda bunların önüne geçilecektir. Evine mutlu giren, ekmek götüren insanların intihar etmesi mümkün mü?

PİŞMANLIKLAR FAYDA ETMEYECEK

Erkmen, asgari ücretinde altında olan her aileden bir kişiye iş olanağı sağlayacaklarını ve açıkta kalan vatandaşlar içinde aylık 700 TL aile desteği vereceklerini de dile getirerek, şöyle devam etti:

“TTK, Türkiye’nin temel kurumlarından biridir. Ne kapatılmalı ne de özelleştirilmelidir. 5 binin üzerinde işçi açığı var. Biz bu norm kadro açığının giderilmesini istiyoruz. Asgari ücretin altında olan ailelerden 1 kişi olmak üzere iş sözü veriyoruz. Bu da yılda 700 bin kişi demektir. Açıkta kalan vatandaşlarımız için ayda 700 TL aile destek ödeneği verilecek. Evi olmayan ailelere de ayda 250 TL kira desteği verilecek. Nerde kadro açığı varsa iş sözü veriyoruz. Zonguldak Ereğli yoluna bakın ne kadar kaynak sarf edildi ve ortada ne var? Tek seferde doğru kullanılsaydı o kadar kaynak insanımıza harcanmış olurdu. TTK ya bel bağlamakta yanlış. Diğer sektörlerinde güçlü olması lazım. Erdemir’in güçlü olması lazım. Diğer iş yerlerinin güçlü olması lazım. Hema’dan çıkan işçilerinde mağduriyeti söz konusu. Bunlara da çözüm bulunması lazım. Biz iyi kötü her şeyi biliyoruz. Vatandaşlarımıza; ‘gelin tecrübenin etrafında birleşin’ diyoruz. Hep birlikte sorunların altından kalkalım. Şu anda herkes taşın altına koysun. Bu bir kurtuluştur. Aksi takdirde pişmanlık fayda etmeyecektir.”

BEYANNAMEMİZİ HAZIRLARKEN HERKESİ DÜŞÜNDÜK

“Sağlık çalışanlarının ek ödemeleri emekliliklerine yansıtılacak. İnsanlar bizim seçim beyannamesine baktıklarında görecekler. Her biri düşünülerek hazırlanmış çok güzel şeyler var. Bizim iktidarımızda hepsinin yerine getirileceğinin sözünü veriyoruz. Biz Zonguldak’ın sorunlarını biliyoruz. Biz taşeron işçiliği kabul etmiyoruz, kaldırılmasını istiyoruz. Bütün taşeron işçiler kadroya geçirilecek. Kamu işçilerine nakil imkanı getirilecek. Ek ödemeler emekli aylıklarına yansıtılacak.

Şu anda Türkiye’de en fazla sorunlu olan esnaflardan biri de şoför esnafıdır. Bu arkadaşlarımız için araçlarını yenilediklerinde vergi alınmayacak. Biz herkesin yanında olacağız. Hizmetin etrafında toplanacağız.

Söz verip de yapılmayan taahhüt değil bizim söylediklerimiz. Bize bir kez fırsat verilsin. Biz de bunu en iyi şekilde kullanacağız. Bartın, Karabük, Ormanlı belediyelerine bakın. Neler yapılıyor diye?"

ZONGULDAK’A SAHİP ÇIKMA ZAMANI

Zonguldak'ta İşçiler mutlu değil. Esnaflar mutlu değil. Zonguldak dip yapmış durumda. Biz hiçbir parti ve adayla uğraşmıyoruz. Siyasi görüş farklılıkları olacaktır. Tartışma olacaktır ama seviyeli olmalıdır. Herkesin birleşip ki; biz bu birleşme çatısının MHP olduğunu savunuyoruz. MHP Zonguldak’ın fırsatıdır. Aksi takdirde bu göç devam edecektir. Köylerde, beldelerde mezar kazacak gençlerimiz kalmadı.Şu zaman Zonguldak’a sahip çıkma zamanıdır.

ZONGULDAK BENİ HER ZAMAN ONURE ETTİ

Seçim çalışmaları kapsamında çok erken bir saatte yola çıkıyoruz ve hiç ara vermeden gece saatlerine kadar çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçmişte beni tanıyan vatandaşlarımızda iyi bilir biz herkese sıcak herkese kapısı açık olan bir insanız. Her gittiğimiz yerde sevgiyle karşılandık herkes bizi ilgiyle karşıladı. Bundan dolayı da insan mutluluk duyuyor. Önemli olan mevki makamlar, para, pul değil bunlar gelip geçici şeyler geriye dostluk ve arkadaşlık kalıyor. Bize insanların ilgi göstermesi bizi ayrıca onura etti. Biz burada görevimiz bittiğinde giderken mübalasız bizi uğurlamaya gelen üç bin kişi vardı. Zonguldak’ın bu sevgisi bürokrat olarak bize güzellik kattı. Güzel şeyler yaptığımızı düşünüyorum. Bu hizmetlerin ötesine geçerek Zonguldak’a daha faydalı olacağımızı düşünerek, bu işin içerisine girdik. Geldiğimiz tablo bizim için gerçekten umut vericidir. Esnaf arkadaşlarımız siftah yapmadan dükkânlarını kapatıyor. İşçimiz ve memurumuz mutlu değil. İşsizlikten dolayı göç var yanı Zonguldak artık dip yapmış durumda.

ZONGULDAK AYNI ÇATI ALTINDA BULUŞMALI

Biz her zaman şunu söylüyoruz hiçbir parti ve hiçbir adayla uğraşmıyoruz. Bütün siyasi partiler saygı duyulacak partiler. Demokrasilerde farklı görüşler olacaktır ve insanlar birbirlerini bu şekilde anlayacaktır. Tüm aday arkadaşlarımız daha önce bizlerle birlikte olan arkadaşlarımız. Biz hiç kimseye en ufak bir şey söylemiyoruz. Bizim söylediğimiz bir tek şey var oda Zonguldak’ın dip yaptığıdır. Zonguldak’ın şuanda siyasetten öte birleşip aynı çatı adlında buluşmasıdır. Ülkenin ve Zonguldak’ın sorunlarının çözümü noktasında bizlerin MHP kadrolarının bu konuda daha tecrübeli ve bilgili olduğuna inanıyoruz. Bu Zonguldak için bir fırsattır. Bakınız son beş yıl içerisinde yüz bine yakın kişi Zonguldak’tan göç etti. Ve geldiğimiz nokta şunu gösteriyor ki, gittiğimiz köylerde de bunu görebiliyoruz. Bir cenaze olsa mezar yeri kazacak ve defnedecek genç nüfus bulunmuyor. Bunun için ilk hedefimiz göçü durdurmak ve insanlara iş olanakları sağlayarak ekonomiyi kalkındırmaktır. Hangi görüşte olursa olsun geçmişte hangi siyasilere oy verirlerse versinler biz saygıyla karşılıyoruz. Ama bu dönem siyaset yapılacak, siyaset düşünülecek dönem değil.Şu dönem Zonguldak’a sahip çıkılması gereken bir dönem. Bütün vatandaşlarımıza bunu anlatmaya çalışıyoruz. Bunda da başarılı olduğumuza inanıyoruz. İşte ben bu partiye oy vermiştim şu partiye oy vermiştim ama bu kez size destek vereceğiz gibi söylemler bizi mutlu ediyor.

TEKNOLOJİYE ÖNEM VERİLMELİ

Geçmişte bu kadar fazla teknoloji olmadığı için biz biraz mahrum kaldık diyebiliriz aslında. Ancak eski günlerinde bir tatlılığı vardı aslında ozaman araç fazla yoktu, sosyal medya dediğimiz olay yoktu daha bir samimiyet vardı. İnsanlar mahalleli herkes birbirini daha iyi tanıyordu ve destek oluyordu. İlk televizyon dönemini hatırlıyorum mahallelerdeki kahvehanelerde televizyon kurulur herkes orda tv izlerdi. Ama bunların hepsi artık tatlı bir anı olarak kaldı. Genç arkadaşlarımız bugün tabi daha çok şanslı. Gençlerimize tavsiyem daha sorgulayıcı daha araştırıcı olmalarıdır. Bu teknolojik imkânları ülkemizin gelişmesi için kullansınlar. Biz gençlerimizi daima ülkemizin ve geleceğimizin teminatı olarak görüyoruz. Gençlerimizi teknolojik alanda ne kadar daha iyi yetiştirebilirsek o kadar çok ülkemizin ilerlemesine katkı sunmuş oluruz. Bugün Türkiye’nin en büyük zafiyeti teknolojiyi başka ülkelerden transfer etmesidir.bu konuda hem bizlere hemde gençlere büyük görevler düşmektedir.

DEVLETİN BEKASI İÇİN HERŞEYİ YAPARIM

Ben bürokrat olarak Zonguldak için elimden gelen her şeyi yaptığıma inanıyorum. Ama ondan sonraki süreç tamamen siyasi kanala dayalıdır. Bende bugün diyorum ki, siyasi olarak bu yatırımların gelmesi ve hizmetlerin uygulanabilmesi için bugün bir Zonguldak’lı olarak bu gölgeden adayım. Devletin bekası için her şeyi yaparım. Adaletin dendiği ortamda adalet olmadığını hissettim. Geldiğimiz noktada insanların ötekileştirildiğini gördük. Bu ortamda bizim gibi birlik ve beraberliği savunan uzlaştırıcı insanların görev alması gerektiğini düşündüm ve arkadaşlarımızdan teklif gelince de kabul ettim. İşin içine girdikten sonra Milliyetçi Hareket Partisi’nin kadrolarını yakından tanıma fırsatı buldum. İnsanların siyasi görüşleri farklı olabilir. Ben herkesle dost kalan bir insanımdır. Siyasete girerken bütün yöre milletvekilleri arkadaşlarımızı telefonla arayarak tek tek görüşlerini aldım. Bu konuda beni memnuniyetle karşıladılar.

SORUN DEĞİL, ÇÖZÜM ÜRETECEĞİZ

Ereğli-Devrek yolu konusunda evet vatandaşlarımızın istediği üzerine bir taahhütname imzaladık. Aslına bakarsanız o dönemde ben Vali olarak görev yapıyordum ve yolun sorununu yakinen bilen bir kişiyim. O dönem programa aldıramadık ve bugün baktığımızda aynı sorun devam ediyor. Bu sorunların devam etmemesi için artık bir şeyler yapılması gerekiyor. Ak Parti’ye oy vermiş olan vatandaşlarımıza sesleniyorum. Zonguldak sürekli geri gidiyor. Yatırımlar yok, İşsizlik hat safhada göç devam ediyor. Gelin içinizden birisi olan ve sorunlarınızı bilen bizleri deneyin. Biz sadece beş yıldan beş yıla uğrayan milletvekili değil, vatandaşlarla iç içe olan sorunlarını çözüme kavuşturan bir milletvekili olmak istiyoruz.

EMEKLİMİZE SÖZÜMÜZ DEVLET SÖZÜDÜR

Biz emeklilerimize şunu söylüyoruz diğer partilerle karşılaştırdığımızda teklifi getiren sözü veren Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Ak Parti emekliye yılda 25 TL zam vererek emeklinin bu hale gelmesinde pay sahibidir. Biz nereye gidersek gidelim şuanda emeklinin hiç de memnun olduğunu görmedik. Ak Parti’ye yine oy verdiklerinde bu memnuniyetsizlik yine devam edecektir o zaman dedik niye versinler. CHP ne dedi? O da iki maaş veriyorum dedi. Bizi tercih eden emeklimizin yılda ikramiyesi iki bin sekiz yüz Türk Lirası olurken, CHP’yi tercih eden emeklimizin eline de yılda iki bin Türk Lirası geçecektir. İkincisi emeklilikte yaşa ve prim gün sayısına bakılmayacaktır. Üçüncüsü ise aynı memurlarda olduğu gibi emeklimizinde banka promosyonundan yararlandırılması yine bizim sayemizde gerçekleştirilecektir.

ASGARİ ÜCRETLİ RAHAT EDECEK

Asgari ücretliye verdiğimiz söz ve ücret bin 400 liradır. Tabi ki bu bin 400 lira ile sınırlı kalmayacaktır. Bu rakamın üstüne ilaveler yaparak ve asgari ücretliden vergi alınmadan düzeltmeler yapılacaktır. İşvereni de sıkmadan vergi indirimine giderek bu sorunu çözmeyi hedefliyoruz. Örneğin yeni bir iş yeri açan bir işletmeci 5 yıl vergi ödemeyecektir. Yine beş yıl süre ile ödemesi gereken sigorta primlerinin yarısını da biz ödemeyi taahhüt ediyoruz. Asgari geçim indirimine geçilecektir.

DERDİMİZ GEÇİM SORUNUDUR

Milletimizin sorunu başkanlık sistemi değil, geçim sorunudur. Milletin karnı açken siz başkanlık sistemini getirseniz ne olacak, getirmeseniz ne olacak. Ak parti tarafından milletin önüne koyulmuş başkanlık sistemi budur böyle olacaktır denilen bir metin yoktur. Bizim parlamenter sistemimizde düzeltmeler yaparak çalışmalar devam edebilir.

Haber : Değişim Haber Merkezi
Bu Haber 1983 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :Diyalog erkmeni ağırladı, degisimmedya.com,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 1 )

Sayfa : [1]
DİYALOG ERKMEN'İ AĞIRLADI
Yalan, yalan. yalan. Ne zaman gerçekleri konuşacağız gün gelip bu yalanların altında ezilmek birilerine zevk mi veriyor anlamam. Ülkemizdeki tersaneler kısa ve orta vadede düzelmez. Birincisi tersanelerde klasik üretimle çelik inşaada Çin ile rekabet edemezsiniz. İkincisi genelde butik üretim yapan ve bu sayede Avrupa ülkelerine yakınlığınında verdiği avantajlarla patlayan siparişler artık olmaz çünkü Avrupa çöküntüsü kısa vadede geçmeyecek. Üçüncüsü farkındalık oluşturmadan dünyayla rekabet edemezsiniz. SORUN EREĞLİ YADA TÜRKİYENİN SORUNU DEĞİLDİR. Çinde devlet tersanelere sıfır faizle kred ... DEVAMI
Gön : bilal eren  25 Mayis 2015 : 10:17:49  Zonguldak

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
Onlar kocaman bir aile…
“Yaşamak Senin Elinde…”
TTK’ya işçi alımı sürecini takip ediyorum…
İşte AK Parti aday adayları...
VALİLİK UYARDI...
Gıda güvenliği ve hijyenin önemi...
Palamut azaldı...
Başhekimlik soruşturma başlattı...
GÜNÜN SÖZÜ
En çok yaşamış olan uzun seneler yaşamış olan değil, hayatın manasını en fazla anlamış olan insandır.

( Schopenhauer )
NÖBETÇİ ECZANE
17 - 01-2019
YAZICIOĞLU ECZANESİ
TEL : 333 05 33
Bağlık Mahallesi Erdemir Cad. No:55 A
Kdz.Ereğli / Zonguldak

DEVA ECZANESİ
TEL : 316 34 76
Hastane yanı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 47163
  Bugün : 1176
  Toplam: 91352249
   Şuan Çevirimiçi:

 217 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» CHP’de işler karışık...
» "Örnek bir belediyecilik anlayışını Alaplı’da gerçekleştireceğiz..."
» Şahin ve Demirtaş’tan Odabaş’a ziyaret…
» ACIMIZ TARİFSİZ...
» Pilates hakkında merak ettiğiniz her şey…
» İŞİMİZ HİZMET, GÜCÜMÜZ MİLLET OLACAK... Video lu Haber
» Bordro yaktılar!
» Uyuşturucu Operasyonu...2 gözaltı...
» Ereğli halkı için çalışmaya devam edeceğim…
» CHP’de ORTALIK KARIŞTI!
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Ortaklık Yapımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
Grubu Tanıyalım
Grup Firmaları
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com