kdz. ereğli, özel echomar hastanesi,
kdz. ereğli, oked emlak, emlak borsası, değişim medya,
17 Ocak 2019 Perşembe
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2018 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / DİYALOG  -> VİDEOLU HABERLER
SİYASETİN NABZI “DİYALOG”DA ATTTI
SİYASETİN NABZI “DİYALOG”DA ATTTI

Değişim Radyo'da her hafta Pazartesi günleri canlı olarak yayınlanan “Diyalog” programı bu haftaki konu ve konuklarıyla gündem yarattı.

 15 Haziran 2015 09 : 01 

Değişim Radyo'da her hafta Pazartesi günleri canlı olarak yayınlanan “Diyalog” programı bu haftaki konu ve konuklarıyla gündem yarattı.

Değişim Radyo'da her hafta Pazartesi günleri canlı olarak yayınlanan “Diyalog” programı bu haftaki konu ve konuklarıyla gündem yaratmaya devam etti.

Değişim Radyo'da yayınlanan, Program Yapımcısı Şenol Azman'ın hazırlayıp sunduğu “Diyalog” Programının bu haftaki konukları; Ak Parti Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Zafer Sucu, CHP Zonguldak İl Yönetim Kurulu Üyesi Av. Engin Güner ve 2011 Genel Seçimleri MHP Zonguldak Milletvekili Adayı Semih Çolak oldu.

Diyalog programında bu hafta, 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinin ardından 2. haftada ülkemizde koalisyon hükûmetinin kurulup kurulamayacağı, kimler arasında kurulacağı konuşuldu.

CHP Zonguldak İl Yönetim Kurul Üyesi Engin Güner, “CHP’nin Zonguldak’ta başarılı mıdır?” Sorusuna açıklık getirdi ve; "CHP Zonguldak’ta başarılıdır. 2011 Genel Seçimlerini baz aldığımızda, 2015 Genel Seçimlerinde CHP başarılıdır. Bu seçim AKP ve HDP’nin seçimi olmuştur" dedi.

Güner açıklamasına şöyle devam etti:

GÜNER : "SEÇİMİN KAZANANI HDP VE MHP'DİR..."

“CHP’nin Zonguldak’ta başarılı mıdır?” Sorusuna açıklık getirdi. CHP Zonguldak’ta başarılıdır. 2011 Genel Seçimlerini baz aldığımızda, 2015 Genel Seçimlerinde CHP başarılıdır. Bu seçim AKP ve HDP’nin seçimi olmuştur.

Milletvekili sayımız değişmedi, rakibimiz tek başına iktidar olmayı hedefliyordu, bunu başaramadı. Bu seçimin Türkiye genelinde kazananı HDP, Zonguldak genelinde ise Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’dir. Bundan sonraki aşamada bizim mutfakta daha fazla çalışmamız gerekiyor. Rakibimiz AKP’nin tek başına iktidar olmadığını görüyoruz. Kendimizi milletimizin iradesine güvenerek başarılar diyorum."

"KIRMIZI ÇİZGİLERİMİZ BELLİDİR"

Biz CHP olarak parlamenter rejimin öncüsüyüz. Tek başına iktidar olmak prensibimiz var. Ana muhalefet olarak bu ülkede siyasete devam etmek zorunda kalmışızdır. Halkımız bu dönemde partimize ana muhalefet partisi olma görevi vermiştir. En fazla oy alan partinin Genel Başkanı Sn. Davutoğlu’na verilmesidir.

CHP’nin, Cumhuriyetin kırmızı çizgisi parlamenterdir. Halkımız kırmızı çizgilerdi çizdi. Parlamenter sistem korunmalıdır. İkinci kırmızı çizgi, TBMM çatısı altında çözümlenmesidir.

Birde yolsuzluk ve yoksulluğa çözüm bulunması noktasında halk kırmızı çizgiyi çizmiştir. Son kırmızı çizgi ise siyasi ahlaktır.Halkımız abartılı harcamaların, halkın nasıl yaşadığını unutan anlayışın önemsenmesini istiyor. Her türlü yolsuzluğun ve yoksulluğun çözümü konusunda çalışmalar yapacağız. Kürt sorunu , parlamenter sistemin korunması içinde çalışmalarımız devam edecektir.

Biz ilkelerimize bakacağız. Hiçbir zaman taahhüt ettiğimiz adımlardan geri adım atmayacağız. Bu hükümet kurulacaktır. Hiç kimse erken seçim hayali kurmasın. Erken seçime sebebiyet veren partinin seçimde baraj altında kalacağına inanıyorum. Şu süreç biraz uzatılmalıdır. CHP bu süreçte halkın verdiği mesajları iyi okuduk. Hükümet kurma çalışmalarına pozitif katkı sunacağımızı düşünüyorum. CHP üzerine düşen ne ise yapmaya hazırdır.

“AK PARTİ’NİN YANLIŞI VE EKSİĞİ ÇOK”

“Evet, bu devlet ve hükümet asli işini yapmıştır. Yol yapmıştır, havaalanı yapmıştır ve bu konularda birçok ekonomik icraat yapmıştır. Bunu da tek başına iktidar olmanın verdiği güçle yapmıştır. Fakat bu gücü kullanırken birçok şeyi yanlış ve eksik yapmıştır…”

“HALKIMIZ ÇÖZÜM İSTİYOR”

“Halkımız bu 4 partiden çözüm istiyor. Çözümünde mutabakatla yapılmasını istiyor. Her türlü formül denenebilir. Matematiksel her türlü formüle CHP açıktır. Koalisyon ortağı olmayız gibisinden bir çizgimiz yok.”

GÜNER: “ZONGULDAK MECLİSTE 5-0 KAZANMALI…”

“Bizler burada sistemleri konuşmak zorundayız. Kişileri konuşmayacağız. Başarılı bulalım ya da bulmayalım kendi mutfağımızda eleştirmek zorundayız. CHP bu dönem yapısal bir ders almıştır. CHP olarak şunu yapmalıyız; biz kırsal alanda ve köylerimizde yeniden bir yapılanma ve örgütlenme belirlemeliyiz. Ak Parti’nin bu alandaki üstünlüğüne de son verebiliriz diye düşünüyorum. Bu bize bir derstir. Bundan sonra kırsal alandaki vatandaşlarımızı daha çok dinleyeceğiz, sorunlarını çözme ve bir yerlere taşıma anlamında daha dikkatli olacağız. Zonguldak ihmal edilmiş bir şehir. Aslında sorunu da çözüm makamını da biliyoruz. TTK’yı, tersaneleri, kentleşmeyi, Filyos Projesi’nin, istihdamı ve bütün sorunları dile getiriyoruz ama yetkiyi alınca parti politikamızın çarkının önüne alamıyoruz. Artık Zonguldak mecliste 5-0 kazanmalı. ”

ÇOLAK : "MHP BAŞARIYI YAKALAYAMADI"

2011 Genel Seçimleri MHP Zonguldak Milletvekili Adayı ve Değişim Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Semih Çolak, MHP'nin başarısını değerlendirdi.

Çolak, yüzde 9 oy kazanan HDP'nin yanında, MHP'nin başarılı bir sonuç elde edemediğini vurgulayarak, şöyle dedi:

"MHP‘yi başarılı görmüyorum. Ak Partinin %9 oy kaybettiği, Türkiye'de yeni 3 milyon seçmenin girdiği, PKK uzantısı olan bir partinin, %9 oy kazanan bir HDP'nin olduğu bir yerde partimizden %22 oy bekliyordum, olmadı. MHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanımız Sayın Talat Şeker’in seçim döneminde yaptığı çalışmalar ortadadır. 1 milletvekili bir başarıdır. Ülke geneline baktığımızda Genel Başkanımızın aday olduğu Osmaniye hariç oyumuzu %22 kaybettik.

Ak Partinin kaybettiği oy ortada, HDP nin aldığı oy ortadadır. Bunları göz önüne aldığımızda bana göre başarı yoktur. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'ye bir uyarı mı verdi halkımız? Bunu bilemeyiz. Bunu en iyi açıklayacak olan MHP Genel Başkanı'dır. Bu konuda bana söz düşmez."

Ak Parti kitle partisi, HDP %6 lık oy barajında ideolojik bir parti, CHP de ise bir tarafı ideolojik bir tarafı kitle partisidir. MHP’ye battığımızda kitle partisi olma yolunda adım atamadı. Ülkü ocaklarından İlçe Teşkilatlarından Genel Merkeze kadar baktığımızda bu durumu görüyoruz.

Halk ülkeyi daha iyi yerlere getirecek hükümeti istiyor. Hükümeti istemeniz içinde parti liderinin çok iyi kadro kurması gerekiyor.Ak Parti ilk 2 dönem çok iyi şeyler yaptı. Bu dönemde ise iktidarın halka verdiği değerini 3. dönemde düştüğünü oyların bu seçimlerde HDP kaydığını görüyoruz.Bu seçimlerin galibi Selahattin Demirtaş'ın partisi HDP’dir.Biz öz eleştiri yapmalıyız. Hiç istemediğim ancak olabilecek bir erken seçimde aday seçimi başta olmak üzere eksiklerimizi ortaya koyup bu seçimden daha yüksek oy alabileceğimiz bir liste ile halkın karşısına çıkmalıyız.”

“MHP, CHP HÜKÜMET KURSUN, AK PARTİ DESTEK VERSİN”

“MHP'nin kırmızı çizgileri belli. MHP ve CHP azınlık hükümeti kursun Ak Parti dışarıdan bize destek versin. Madem bu ülkeyi çok seviyorlar, madem erken seçim olmasını istemiyorlar. MHP-CHP koalisyonu kurulsun dışarıdan da Ak Parti bize destek versin. İllaki HDP desteği diye bir kural mı var?

HDP’nin söylemleri halkın nabzını düşürüp kitle partisi olma yolunda ilerliyor. Sayın Davutoğlu da egolarını bir kenara bırakmalı. Cumhurbaşkanı’ndan da Ahmet Necdet Sezer gibi Abdullah Gül gibi bir Cumhurbaşkanı olmasını bekliyoruz. Hukukun olmadığı yerde hiçbir şey tartışılmaz. Seçimde yorumlanacak hiçbir şey yok. Siyasette ki entrikalara can dayanmaz. Siyaset budur. Dün dünde kalır bugün yaşanır. Şimdi yine bir söylenti var Ak Parti’nin 18 Milletvekilini satın alarak hükümeti tek başına kuracağı söyleniyor.”

“AK PARTİ İLK İKİ DÖNEM BAŞARILIYDI”

“Bir hükümetin yapması gereken şey yol, su elektriği en iyi şartlarda vermek, okul yapmak, sağlık hizmeti sunmak. Ak parti bu görevi ilk 2 döneminde başarıyla tamamlamıştır.3. döneminde de kendi fikrimi söylüyorum. İlk iki döneminde gösterdiği performansı gösterememiştir. Vatandaş bu sandıkta sarı kart göstererek bunu göstermiştir.”

“DAHA GÜLER YÜZLÜLÜK İSTİYORUZ”

“Örnek veriyorum; İllaki Alaplı belediyesini CHP kazandı, Ereğli Belediyesini Ak Parti kazandı Ormanlı kazandı diye sadece bu partililer mi yönetecek? Bizim hiç mi söylediğimiz şeyler yapılmayacak? Belediye başkanı Hüseyin Uysal kavgalar bitecek, kardeşçe bu şehri yöneteceğiz demişti. Ereğli’de daha güler yüzlülükle çözülmesini istiyoruz bir şeylerin. İnşallah Ak Parti CHP hükümeti değil de, MHP-CHP hükümeti kurulur Ak Parti’de bizi destekler. Görünen tablo şu ki herkes koalisyon hükümeti kurulmasına istekli. Bir koalisyon kurulacak hangi şartlarda kurulursa kurulsun, birlik beraberlik olsun. Ekonomide sorunlar yaşamadığımız, kavgaların sorunların bittiği, önceki büyüklerimizin de görüşlerinin alındığı bir ülke oluruz.”

SUCU: “HALK UYARIDA BULUNDU”

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Zafer Sucu, seçim sonuçlarına göre, halkın isteğinin koalisyon olması yönünde olduğunu ve buna saygı duyulması gerektiğini ifade ederek, şöyle dedi:

“Demokrasilerde halk ne söylerse o olur. Siyasiler halkın tercihine saygılı olmak zorundadır. Bizde çıkan sonuçları kabul ettik gibi de algılanmamalı. Bence halk Ak Parti’ye kendini sorgulaması için uyarıda bulunmuştur. Yapılan hizmetleri benimseme gibi bir algı oluşunca insanların farklı bir arayış içine girilmesi doğal. Tek başına iktidarken şuanda tek başımıza iktidar olamıyoruz. Şuanda da bir belirsizlik söz konusu. Ülke menfaatleri konusunda ortak bir noktada buluşulmalı. Bu süreçte en makul şekilde hareket ediyoruz. Ülke gerçekleri varken ve bütün toplumun isteği bir koalisyon iken iktidar olmak için masaya yumruk vurmak olmaz.”

“AK PARTİ’NİN OYUNU DÜŞÜREN 18-25 YAŞ KUŞAĞIDIR”

“Bu seçimlerin Ak Parti’yi yüzde 41 sınırına çeken 18-25 yaş arasındaki kuşakların oyudur. Ben seçimden 45 gün önce bu mevzuyu bir proje olarak ortaya koydum. Genel Merkez ile 3 buçuk saatlik bir görüşme yaptım. Anlaşmış oldukları reklam firmasıyla görüşmemi istediler. Görüştüm. Hüseyin Çelik geldiğinde kendisiyle de görüştüm. Kendi çocuklarıma 2001 döneminden öncesi anlatmakta güçlük çekiyorum dedim. Bununla ilgili bir proje hazırlayalım gençlerimizde geçmişimizi bilsinler istedim. Ama olmadı. Eğer olsaydı oylarımız düşmeyecekti.”

“ASGARİ ÜCRETE BİR GÜNDE ZAM YAPMAK KOLAY DEĞİL”

“2000’den önceki Türkiye ile 2000’den sonraki Türkiye çok farklı. Cumhuriyet tarihinin en başarılı partisi Ak Parti yönetimi. Üniversiteler, yollar, sağlıkta yapılan reformlar, bunun gibi birçok başarılı olaylara imza atmıştır Ak parti. Ben 30 tane insan çalıştırıyorum. Asgari ücretle çalışan insanlar maaşını ay sonunda alır. Memurlar maaşını aybaşında alır. Peşin alırlar yani. Dolayısıyla bu gün asgari ücrete 1500 lira zam yapılmış olsa benim personelim o zamlı maaşı bir ay sonra alacaktır. Ama ben yarın sabah 50 kuruşa sattığım poğaçayı 75 kuruşa, 75 kuruşa sattığım poğaçayı 100 kuruşa satmak zorunda kalacağım. Benim personelim maaşını almadan farklı ve pahalı bir hayatın içinde olacaklar.1 günde asgari ücrete zam yapmak öyle kolay bir şey değil.”

“HASTANENİN SORUNU VARSA BİRLİKTE ÇÖZELİM”

Her şeyin mükemmel olması ortak talebi. Hastanenin merdiveni yoksa hepimiz ticaret ve siyaset yapıyoruz. Siyasi farklılıklarımızı seçim sonrasında bir araya gelip konuşalım. Hastanenin sorunu varsa hepimiz bu sorunlarla mücadele edelim. Siyaset bir araçtır amaç olmamalı. Birbirimizi kıracak kadar vahşi bir tutum içinde olmazsak sorunlarımızı çözeriz. Bunun içinde güçlü bir iktidar olması noktasından ben yine beklentimi söylüyorum. Bu iktidarı Ak Parti ile CHP kurar inşallah diyorum.

“ÖNÜMÜZDEKİ SÜRECİ İYİ DEĞERLENDİRMELİYİZ”

“Ben önümüzdeki süreci iyi analiz ederek değerlendirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Çıkan seçim sonuçlarını ülkemiz ve bölgemiz menfaatleri doğrultusunda nasıl getirebiliriz, siyasi büyüklerimizi bu noktaya nasıl zorlayabiliriz diye müzakere etmenin doğru olduğuna inanıyorum.”

“HASTANENİN SORUNU VARSA BİRLİKTE ÇÖZELİM”

Her şeyin mükemmel olması ortak talebi. Hastanenin merdiveni yoksa hepimiz ticaret ve siyaset yapıyoruz. Siyasi farklılıklarımızı seçim sonrasında bir araya gelip konuşalım. Hastanenin sorunu varsa hepimiz bu sorunlarla mücadele edelim. Siyaset bir araçtır amaç olmamalı. Birbirimizi kıracak kadar vahşi bir tutum içinde olmazsak sorunlarımızı çözeriz. Bunun içinde güçlü bir iktidar olması noktasından ben yine beklentimi söylüyorum. Bu iktidarı Ak Parti ile CHP kurar inşallah diyorum.”

1. Video: 

2. Video: 

Haber : Değişim Haber Merkezi
Bu Haber 1605 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :diyalog, şenol azman, zafer sucu, av. engin güner, semih çolak, değişim medya,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

DİĞER BAŞLIKLAR
Onlar kocaman bir aile…
“Yaşamak Senin Elinde…”
TTK’ya işçi alımı sürecini takip ediyorum…
İşte AK Parti aday adayları...
VALİLİK UYARDI...
Gıda güvenliği ve hijyenin önemi...
Palamut azaldı...
Başhekimlik soruşturma başlattı...
GÜNÜN SÖZÜ
Büyük insanların idealleri, sıradan insanlarınsa hevesleri vardır.

( Washington Irving )
NÖBETÇİ ECZANE
17 - 01-2019
YAZICIOĞLU ECZANESİ
TEL : 333 05 33
Bağlık Mahallesi Erdemir Cad. No:55 A
Kdz.Ereğli / Zonguldak

DEVA ECZANESİ
TEL : 316 34 76
Hastane yanı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 47163
  Bugün : 1731
  Toplam: 91352804
   Şuan Çevirimiçi:

 305 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» CHP’de işler karışık...
» "Örnek bir belediyecilik anlayışını Alaplı’da gerçekleştireceğiz..."
» Şahin ve Demirtaş’tan Odabaş’a ziyaret…
» ACIMIZ TARİFSİZ...
» Pilates hakkında merak ettiğiniz her şey…
» İŞİMİZ HİZMET, GÜCÜMÜZ MİLLET OLACAK... Video lu Haber
» Bordro yaktılar!
» Uyuşturucu Operasyonu...2 gözaltı...
» Ereğli halkı için çalışmaya devam edeceğim…
» CHP’de ORTALIK KARIŞTI!
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Ortaklık Yapımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
Grubu Tanıyalım
Grup Firmaları
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com