KASHMİR PARK YAN BANNER
kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
kdz. ereğli, oked emlak, emlak borsası, değişim medya,
kdz. ereğli, buzdağı su, yeni yüzüyle hizmetinizde,
23 Şubat 2019 Cumartesi
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2018 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / DİYALOG  -> VİDEOLU HABERLER
DİYALOG, FİKRİ KAPAN'I AĞIRLADI...
DİYALOG, FİKRİ KAPAN'I AĞIRLADI...

Değişim Radyo'da yayınlanan Diyalog programının bu haftaki konukları Kdz.Ereğli'de haftalık olarak yayın hayatına devam eden Hakimiyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fikri Kapan ve Değişim Medya Yönetim Kurulu Başkanı Semih Çolak oldu.

 07 Temmuz 2015 17 : 03 

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde haftalık olarak yayın hayatına devam eden Hakimiyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fikri Kapan ve Değişim Medya Yönetim Kurulu Başkanı Semih Çolak, Değişim Radyo’da Diyalog programına katıldı.

Şenol Azman’ın hazırlayıp sunduğu Diyalog’a katılan Değişim Medya’nın Yönetim Kurulu Başkanı Semih Çolak, Kapan ve Azman’la birlikte; ülke ve yerelde yaşanan siyasi gelişmeler ile gelişmeleri belirleyen ‘aktörlere’ ilişkin tespit ve analizlerini aktardı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Meclis Başkanlığı seçimi konusu ile başlayan programda, Kapan ve Çolak ile geçmişten günümüze Kdz.Ereğli’de yaşananlar tartışıldı, Kdz.Ereğli siyaseti ve gündemin nabzına ilişkin de çarpıcı açıklamalar yapıldı.

Azman’ın ‘Erken seçime gidilir mi?’ sorusunu yanıtlayan Kapan, siyasi partilerin koalisyona sıcak bakmasına rağmen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sürekli erken seçimi dile getirdiğini iddia ederek; “her fırsatta erken seçimi dillendiren bir Cumhurbaşkanı var. Sürecin başlayacağını söylüyor ama olmazsa da erken seçim diyor. Burada önemli olan niyet. Cumhurbaşkanının yönlendirici olması gerek, uzlaştırıcı olması gerek ama görünür de böyle bir şey yok. Partiler koalisyona ılımlı bakıyor ama Cumhurbaşkanı şuan ki tabloda bunun önünü kesiyor bana göre” dedi.

KAPAN : "ÜLKEDE İSTİKRAR YOK!.."

‘Bu ülkede istikrar var’ söylemlerinin aksine ülkede istikrar olmadığını dile getirerek, şöyle dedi:

“Bu ülkede ‘VAR’ denilen istikrar hiç yok. Güzel yollarımız oldu, sağlıkta bir şeyler yapıldı. Ama günümüzde ne yazık ki özel hastanelere gitmeye yine korkuyoruz. Onlarda haklılar tabi ki bir takım paylar koyacaklar. Nerde istikrar onu sormak istiyorum?”

Erken seçime gidildiğinde Zonguldak’ta partilerin listelerinde çok fazla değişiklik yapılmayacağını da ifade eden Kapan, ‘Ak Parti bir tedbir alabilir ama çok fazla değişiklik yapılacağını düşünmüyorum. Birinci sıra aynı kalır ama ikinci sırada bir değişiklik olabilir. CHP’de Zonguldak’ta birinci parti çıktı. Birinci sıra adayı çok ciddi bir şekilde çalıştı. Ünal Demirtaş da çoğu zaman Ereğlili olmanın avantajı kullandı” dedi.

ÇOLAK: HALK AK PARTİ'YE SARI KART GÖSTERDİ...

Çolak da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçe'nin, seçim sürecinde HDP ile bir araya gelmeyeceğini savunarak, şöyle dedi:

"Türkiye Büyük Millet Meclis(TBMM) Başkanlığı seçiminde MHP bir şey yapmadı. MHP Genel Başkanımız Sn. Bahçeli, seçim sürecinde HDP ile bir araya gelmeyeceğini söyledi.

7 Haziran Genel Seçimleri sonucunda halk Ak Parti'ye sarı kart gösterdi, koalisyon istedi. Bu ülkede demokrasiden sıkıntı var, Bu ülkede; adliyede, poliste sıkıntı var bu açık ve net ortaya çıktı. Ve halk seçimlerde ak partiye sarı kart gösterdi.

Ekmeleddin İhsanoğlu, MHP’nin Cumhurbaşkanı adayıydı. CHP MHP ortak adaylarını Meclis Başkanlığı seçimlerinde de, gösterselerdi bugünkü durum olmazdı. CHP önceki dönem Genel Başkanlarından Deniz Baykal’ı destekledi, MHP Ekmeleddin'i destekledi, ortak nokta bulunamadı.CHP’ye bakıyoruz: Bakıyoruz ki, hiçbir şekilde Ekmeleddin İhsanoğlu’nu desteklemedi.

CHP dedi ki;'Ekmeleddin İhsanoğlu’nu destekliyoruz' HDP oy attı, Ekmeleddin seçildi. MHP Genel Başkanı bu durumda istifa mı edecekti? CHP hiçbir şekilde Ekmeleddin'i desteklemedi, Baykal'ı destekledi. 2011 genel seçimlerinde MHP baraj altında kalabilirdi, birçok partiden MHP’ye oy çıktı.

CHP dik duramadı!

TBMM Başkanlığı için daha önce parti genel başkanlığı görevinden alınmış olan Deniz Baykal’ı aday gösteren CHP’nin dik duruş sergileyemediğini ifade eden Çolak, şöyle devam etti:

“Bizim bu dik duruşumuzu CHP gösteremedi. Genel Başkanlıktan alınmış bir kişiyi, Meclis Başkanlığına aday gösterdi. Sizce bu doğru mu?

Bence MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis Başkanlığı için Ekmeleddin İhsanoğlu’nu desteklemiyorsa bile bu bizim çatı adayımızdı, isteyen istediğine oy atabilir destekleyebilirdi. Bugün bu durumda olmazdı bu ülkede. Yapılan seçimlerde Deniz Baykal’ı desteklemektense MHP adayı desteklenmeliydi. Ak Partililer bizim arkamızdan teneke çalmayacak mıydı? Yapılması gereken Deniz Baykal’ı desteklemektense MHP adayını desteklemekti, olmadı ve ülke bu duruma geldi.”

"Hükümet kiminle kurulur?"

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Davutoğlu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP Genel başkanı Selahattin Demirtaş’a baktığımızda AK Parti HDP’nin dışlardan destekleyeceği bir hükümet kurulacağını düşünüyorum. Maç HDP ile yapılacak.

Erken Seçim olması ülkeyi kötüye götürür. Para ekonomide sabun gibidir. 45 günde hükümet kurulmadı, Kasım da erken seçim olursa siyasette yapılacak en ufak hata ekonomiyi de alt üst eder.

KAPAN: “SEÇİM SÜRECİ BOYUNCA 3 PARTİDE EMEKLİYE ZAM DEDİ”

Seçim sürecinin öncesini ve sonrasını birbirinden ayırmak gerektiğini belirten Kapan; “Seçim sürecinde yaşananlarla seçim sonrası yaşananları ayırmak lazım. Seçim süresince kırıcı söylemlerde oldu ama siyasetin tuzu biberidir bunlar. Verilen oylar bu sonucu çıkardı. Bu tabloya bakıldığında her biri bu ülkeyi yönetmeye talip aldıkları için yeni süreçte farklı adım atabilirlerdi. Acaba Ekmeleddin İhsanoğlu desteklenseydi o zaman MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ne diyecekti?” dedi.

İktidar olan partiye ders verilmek isteniyorsa !..

Kapan, konuşmasına şöyle devam etti:

“Şu anda ortada ortak çatı arayışı yok. Meclis Başkanlığı seçimlerinde böyle bir görüşme olmadı. Bahçeli seçim akşamı, biz iktidarda yer almayacağız sözünü söyledi. Ülkede 12-13 yıldır iktidar olan partiye ders verilmek isteniyorsa bunun adı Ekmeleddin İhsanoğlu ya da Deniz Baykal olabilirdi ama olmadı.

Sayın Bahçeli Meclis Başkanlığı seçiminde vekillerini serbest bırakabilirdi, bu da olmadı. Sonuç mevcut iktidarın işine geldi. Türkiye’de şu dönem erken seçime gidilecek olunsa da koalisyon hükümeti kurulmalı. Halk şu an panik içinde. En erken seçimde mevcut iktidar partisinin tekrar iyi bir oranla birinci parti konuma gelmesidir. Türkiye’de erken seçimden önce ortak koalisyon kurulmalıdır.

Dünyada siyasi şartlar değişti, ülkemizde de değişti. Bundan sonra CHP MHP Ak Parti de ülkenin geleceğine yönelik söylemler de bulunmalı. Türkiye’yi hep beraber refaha kavuşturalım. İyi bir koalisyon hükümeti kurulmalı.”

Hükümet Nasıl Kurulmalı?

“Hükümete Ak Parti ve CHP daha yakın. MHP Meclis Başkanlığında oy kullanmayarak tepkisini gösterdi. Gidilecek erken seçimde prim yapma tarafı var MHP’nin. Şu saatten sonra kurulacak koalisyon hükümeti uzun soluklu olmaz. Ak Parti ve MHP’nin kuracağı hükümet daha iyi ve uzun soluklu olur.

İyi bir oy potansiyeline sahip, olan CHP ve AKP koalisyonu da olabilir. Ancak bu koalisyon hükümeti, ülkeyi düşünen geleceği düşünen siyasi partiler koalisyon hükümetini bir an önce kurmalılar.”

Erken seçim AK Parti’nin işine gelir. Erken seçim olursa baraj düşürülmezse HDP barajı aşamaz. Azman: Hükümet AKP HDP arasından dışlardan destekli kurulur.

ÇOLAK: “BÜTÜN PARTİLER SEÇİMDEN SONUÇ ÇIKARDI”

“Bütün partiler seçimden bir sonuç çıkardı. Sayın Davutoğlu neden; ‘Biz Ak Parti olarak yüzde 50’lerden yüzde 40’lara düştük, Emekli maaşını artıralım’ demiyor. Adliye’de, eğitimde polislerde iyileştirmelere gitmeliler. Belirsizlik ve kaos ülkeyi bitirir. Ülkemizde bir an önce koalisyon hükümeti kurulmalı. Bu durumda, Ak Parti’nin de bir takım fedakârlık yapması gerekiyor.

Seçimlerde söz ağızdan çıkınca sözün sahibi herkes olur. Bu ülkenin geleceği için Ak Parti tek başına iktidar olsun, CHP ve MHP’lilerde destek versin.”

Kömürspor büyük takım olma yolunda ilerliyor

"ZonguldakKömürsporbüyüktakım olma yolunda hızla ilerliyor. Hızla ilerlemesine rağmen Kömürspor Yönetiminde Kdz.Ereğli, Devrek, Kozlu’dan yöneticileri yok. Bu konuyu Zonguldaklıarkadaşlarımızla görüşmüştüm. Mühim olan takım içinçalışmaktı. Yönetimi karışık yapma önerimolmuştu2 yıl önce. Bu önerim dikkate alındı ve Zonguldak Kömürspor Yönetiminde görev aldım.

Maddi açıdan destek olamayacağımı ve imkanımın olmadığını söyledim. Projelerle desteklersin dediler. Beni oraya layık görmüşler. Zonguldak Kömürspor Başkanıma, yönetimde ki arkadaşlara yani Süleyman Caner başta olmak üzere beni oraya öneren Sayın Osman Sav’a ve sayın Hakan Bey’e çok teşekkür ediyorum. Zonguldak Kömürspor ikinci lige çıksın, birinci lige çıksın. Ve buraya Fenerbahçe gelsin, Galatasaray gelsin, Beşiktaş gelsin. Zonguldak’ta ki otellerimiz dolsun, Ereğli’de ki otellerimiz dolsun. Benim akaryakıt istasyonum var. Akaryakıt istasyonumdan alışveriş yapsınlar. Gelsinler buradan alışveriş yapsınlar. Fikri Abi için haber çıksın. Gazetelerimiz de ulusal haberler çıkınca reklam alma payımız artar.

Ben şunu hayal ediyorum. Zonguldak Kömürspor’un birinci lige çıkabilmesi için diğer takımlar destek olsun. Bu benim hayalim tabi ki. Zonguldakspor gitsin sonra ikinci takımımız da gitsin. Hatırlar mısınız; İzmir’de Karşıyaka ve Göztepe bir zamanlar bu desteği sağlamıştı birbirine. Neden Ereğli Belediyespor da Zonguldak Kömürspor ile çıkmasın ki?

KAPAN: “EREĞLİ HER ZAMAN ÜVEY EVLAT OLDU”

“Ereğli her zaman Zonguldak’ın üvey evladı oldu. Bu bir yaradır. Maalesef bu geçmişten bu yana böyle. Zonguldakspor’da şöyle bir sıkıntı var; Şuan ki Süleyman Bey için söylemiyorum. Kendisi çok iyi niyetli ve kapı kapı dolaşan, çalışan bir insan. Ama Zonguldak’ta spor üzerinden rant sağlayan çok geniş bir kitle var. Hem kulübün büyümesini istemeyen hem de onun üzerinden rant sağlayan büyük bir kitle var. Haberlerde de yer almıştı. Zonguldak’ta ki seyirci potansiyeli Türkiye’de ki bir çok Süper Lig takımında yok. Dolayısıyla Zonguldakspor’a Ereğli’den isim almak çokta önemli değil. Onların niyeti; ‘Ereğli veya Devrek ya da Alaplı bize yönetici versin, bize para versin ama biz yönetelim.’ Maalesef böyle bir zihniyet var ve bu zihniyeti kıramadığımız sürece dışarıdan gelen yönetici desteğinin çok fazla bir şey yapabileceğini de zannetmiyorum.”

ÇOLAK: “TSO BAŞKANLARI NEDEN BİR ARAYA GELMİYOR?”

“Ereğli’de yıllardır süregelen bir tersaneler sorunumuz var. Sürekli konuşuyoruz, tersaneler kapandı diye. Şimdi biz ilçeyiz, ilin daha büyük olması mantıklı. Siz hiç Zonguldak TSO Başkanıyla Ereğli TSO Başkanını bir arada gördünüz mü ya da Alaplı TSO Başkanını? Yani Zonguldak TSO Başkanının ilçelerinde ki TSO başkanlarıyla bir araya gelip Zonguldak’ın, esnafın sorunlarını masaya yatırıp, bunları vekillerimize teşvik etmek için öneriler sunduğunu gördünüz mü?

Sayın Valimize sesleniyorum. Zonguldak’ın parti ayrımı yapmadan Zonguldak genelindeki Belediye Başkanlarımızı ve TSO Başkanlarımızı toplayıp birlik beraberlik içerisinde Zonguldak’ın geleceğini daha iyi planlamak için bir araya geldiler mi?”

KAPAN: “ERKMEN ÇİRKİN BAKIŞLARI GÖRDܔ

“Yavuz Erkmen bu işi yapmaya çalışmıştı ama maalesef devamını getiremedi. Ortaya çıkan o tabloda göze çarpan çok kötü çok çirkin bakışlar bile oldu. Ve bunları Sayın Erkmen gördü ve daha sonra da o toplantıları yapmadı.”

ÇOLAK: “ZONGULDAK İÇİN HEPİMİZ ÜZÜLÜYORUZ”

“Çaycuma’da köprü yıkıldığında kaybettiklerimiz için hepimiz üzüldük. Yani Zonguldak’ta bir şey olduğunda hepimiz üzülüyoruz. Biz Ereğli olarak, Erdemir olarak, diğer yan kuruluşlar olarak sanayicilerimiz Tat, Çınar yada Özdemir olarak Zonguldak’a ciddi bir katkıda bulunuyoruz. Biz ilk önce ulusalda uzlaşma bekliyoruz. Sabahtır 4 parti liderinin hükümet kurup kurumayacağını konuşuyoruz ama daha bizim toplam 4-5 TSO’umuz var Zonguldak’ta ve başkanları bir araya gelmemiş. Sekreteryalar bir araya geliyormuş. Sekreteryaların bir karar alma, bir birliktelik sergileme yetkileri yok ki.

Düzce’nin bütün yolları bitti ama Zonguldak Ereğli yolları hala bitmedi. Bunları masaya yatırsalar ne olur? Önce yerelde uzlaşmayı yaparsan, sonra bölgesel uzlaşmanı yaparsan ondan sonra ulusalda uzlaşmayı yaparsın.”

KAPAN: “ZİHNİYET ÖNEMLİ”

“Bu konuyu defalarca yazdık. Bu söylenilenler güzel temenniler. Ama yine söylüyorum. Zihniyet ve bakış önemli. Şimdi nasıl ki bizim Ereğli’nin en büyük hatası yıllardır kardeş diye gördüğümüz Alaplı’ya ağabeyliğini yapamadıysa, Zonguldak’ta maalesef iyi bir babalık yapamıyor. Zonguldak’ta ki basının da Ereğli’ye bakış açısı farklı. Orada ki bürokrat, ticaret, stk yapısıyla bakışı farklı. Hepsini farklı. Onlar hep şunu istiyorlar Ereğli’den; sizin orada Erdemir’iniz var. Ekonominiz iyi. Sahiliniz de güzel. Bizden ne istiyorsunuz diyorlar. Bırakın diğerleri de bizde olsun diyorlar. Davulun sesi uzaktan hoş gelir. Açık öğretim sınavları neden Zonguldak’ta oluyor da Ereğli’de olmuyor. Dolayısıyla ilin mantığı şu; ‘Bende olsun, sende olmasın.’ Böyle bir sıkıntı var.

Benim gazetemin Zonguldak’a girmemesi için çabalayanların olduğunu çok iyi biliyorum. Dağıtılmasın, okunmasın diye çabalayanlar var.”

Erdemir Kültürü Ereğli’ye çok katkı sağladı

“Erdemir’in zehrini soluyoruz ama nimetlerinden de yararlanıyoruz. O Erdemir kültürü denilen olay Ereğli’ye çok büyük fayda sağladı. Gazeteciler Derneği Başkanlığı yaptığım dönemlerde de basın olarak da çok yaşadık. Erdemir Ereğli’den alıyordu ama çok şey de veriyordu”

Kavgasız döneme girildi

“Bugün sokakta ki siyasetle ilgilenen, siyasetin içinde olmayan ama uzaktan takip eden kesimlerce artık çok rahatça eleştiri yapılabiliyor. Belediyenin önüne gidip bir iş adamı ya da müteahhit pankart açabiliyor. Kavgadan bahsediliyor ama aklımda olan bir kavga yok. Yani artık bir belediye başkanı insanların kafasına vurmadan, ortamı dinleyerek geçirebiliyor. Ereğli’nin en büyük kazancı toplumsal olarak kavgasız bir döneme girmesidir.”

Belediye rutin hizmetlerini sürdürüyor

“Hizmetlere gelirsek de bugün belediyenin rutin hizmetlerinin sürdüğünü söyleyebiliriz. Çünkü belediyede rutin hizmetler zaten sürer. Kanalizasyon yapılır, alt yapı çalışmalarına bakılır. Bunlar rutin şeyler. Burada belediyenin göze gelen ve açıklayıp da yapamadığı ortaya koyduğu net bir şey yok. Sayın uysal da bunu sık sık dillendiriyor. Kent Meydanı için projenin hazır hale geldiğini ve önümüzde ki günlerde kabul edileceğini söylüyor. Bugün Sayın Ercan Candan’ın fakülte için ısrarla istediği binaları Hüseyin Uysal’ın sahiplenmesi ve Sayın Çaturoğlu’ndan daha önce bunun için onay alacağını açıklaması da bir başarıdır. Ama Kent Meydanı bence kazmayı vuracağı ilk proje olmalıdır. Bunun sebebi de hem projesidir, hem de az önce bahsettiğimiz gibi şehrin içinden ekonomiye katkı sağlayan önemli bir kesim kenarlara gitti. Devlet Hastanesi gitti, Adliye binası taşındı, Belediye sarayı uzaklaştı. İlçe de günlük nakit para akışı azaldı. Bunun için üniversite olayı tutarsa yani kampüs yapılırsa ve bu sayı 10 bin olmasa bile 7-8 bine çıkarsa bu insanlar doğal olarak zamanlarını geçirmek için kentin merkezine geleceklerdir. Bu nedenle Kent Meydanı projesi çok önemli.

Diğer taraftan Belediye Binası’nın şuan bulunduğu yere taşınması bir rahatlık sağladı. Bence Halil Posbıyık’ın en büyük eksiği de budur. 20 sene Belediye Başkanlığı yaptığı ilçede Belediye Sarayı yapmamasını bende ayıplarım. Orasının olup olmamasını bende tartışırım ama şuan da içeriye girdiğin zaman birimleri rahat dolaşabildiğin bir ortam söz konusu.”

Eski dönemi su, sahil ve festivalleriyle anıyoruz

“Eleştiri yaparken biraz geniş bakalım. Halil Posbıyık’ın göreve geldiği 1994 yılını hatırlıyor musunuz? Ben çok iyi hatırlıyorum. Çokta büyük destek verdim. Posbıyık geldi ve öncelikle siyasetten partiyi temizledi. Önce onun seçilmesine katkı sağlayanları temizledi. Sonra kendisine en büyük maddi desteği sağlayan Mustafa Arık’ı temizlemeye çalıştı.

Ama halka bir şeyleri göstermek için de her vurduğu yerden su fışkırttı. Kendisi mi yaptı, patlattı yoksa gerçekten var mıydı bilmiyorum. Bir gün beni çağırdı ‘kendin gel bak ne kadar büyük oluk oluşmuş’ dedi. İskele Camisi’nin önünde patlak vardı. Ve gerçekten bir baktık ki o patlar yerden bir oluk oluşmuş ve yer altından su denize doğru gidiyordu. Bunu gördük. Zaten eski belediye başkanlığı dönemini bir suyuyla anarız, bir sahiliyle anarız, bir de festivalleriyle anarız.

Onun dışında 1994’te projesi gündemde olan terminal projesi 20 sene sonra yapılmaya başlandı. Belediye hizmet binası yok. Bir AVM kuracağım demiş ama esnafa sormadan oluşturmuş. Yani Halil Posbıyık da göreve geldiği zaman zorluklarda çekti. Ama kafası biraz daha farklı çalıştığı için (o farklı çalışmayı tanımlamak istemiyorum) dizginleri daha çabuk eline alabildi. İlk 5 yılından sonra doğru şeyler yapmamaya başladı. Ben bunları birçok kez yazdım. Kaldı ki Ereğli Belediyesi’nden hiç çıkar sağlamamaya çalışan gazetecilerdendim. Dolayısıyla ben her zaman belediyenin yapması gereken doğru şeyleri savundum.”

ilk proje kent meydanı olmalı…

“Sayın Başkanın bir panosu var. O panoda yapılacak işler yazılmıştır. Geciken işler de bellidir. Ama bu senenin sonuna kadar belli yerlerin projelerini hayata geçirmeyi planlıyor. Birincisi de dediğim gibi Kent Meydanı. Bunları haberlerimizde yansıttık.

Birazcık elimizi vicdanımıza koyalım. Ereğli’de çok ciddi bir kavga vardı. Tehlikeye varan bir kavga vardı. Halil Bey bir kez daha seçilseydi bu kavga daha da büyüyecekti. Artık seçilmesin de zaten. Çünkü artık doymuştu. Ama eğer ki seçilseydi Ereğli’de ki bazı iş adamları da bu şehirden gidecekti. Hüseyin Başkan’ın da eğer şu 5 senesi daha doğrusu 2 buçuk seneye gelene kadar belli başlı hamleleri yapmazsa en fazla bir daha ki dönem seçilemez. Ama bir daha ki dönemde Hüseyin Başkan adımlarını atamaz ve seçilemez ise Ereğli’de çok demokratik en az 3 partili bir seçim yaşarız.”

Tetiker’i en çok eleştirenlerden biriyim

“Yaşar Tetiker’i en çok eleştiren gazetecilerden biriyim çok ta iyi görüşürüm. Yaşar Tetiker Ercan Candan ile uzun süre sürtüşme yaşadı. Buna bağlı olarak ta Erdemir ile de bir sürtüşme yaşandı. Ama şimdi günümüzde Erdemir ile TSO arasındaki ilişki düzeldi öyle bir görüntü var.”

Deniz Uçak Seferleri başlanacağı söyleniyor

“Deniz Ticaret Odasına baktığımız zaman Ereğli’den Deniz Uçak Seferlerinin başlayacağı söyleniyor. Onun için çalışmalar yapıldığı söyleniyor. Yıllar önce bilirsiniz Ereğli’den Feribot kalkıyordu bu feribot gitti buradan. Nneden gitti biliyor musunuz? İlgi görmedi binmemişiz ona.”

Festivaller yapılmalı…

"1995-1996 festivaliydi sanırım İş Adamı Mustafa Arık Ereğli’ye 100 tane kadar iş adamı getirdi. Kendi yerinde kır yemeği verdi ve amacını da şöyle açıkladı; ‘ben bu iş adamlarını her festival döneminde getirmek istiyorum. İnşallah içlerinden bir iki tanesi Ereğli de kalır ve Ereğli ye yatırım yaparlar’ dedi ama olmadı. Yıllar sonra iki tane iş adamı Ereğli FM de bir radyo programına katıldılar. Söyledikleri sözler şunlardı; Biz Ereğli ye yatırım yapmak için Ereğli ye geldiğimizde belediye başkanımız bizden önce Festivale kaç lira yardım edeceksin diye sordu dediler kendi ağızlarından. Sonradan öğrendik ki Mustafa Arık’ın getirdiği iş adamları da Ereğli’nin isteklerinden bıktıklarından gelmez oldular. Yani biz birazda kendimize bakacağız. Şimdi sahilimiz güzel açık yüreklilikle söylüyorum çok da teşekkür ediyorum Halil Posbıyık’a Ereğli’nin sahili Türkiye’nin birçok yerinde yok. Festivallerimiz son beş yıl hariç Ereğli’de çok güzel festivaller yapılıyordu. Festivaller kesinlikle yapılmalı. Bu sene Hüseyin bey ufak çaplı bir festival şenlik düzenledi.Büyük sanatçı getirsinler Ereğli’nin bu hakkı."

Haber : Değişim Haber Merkezi
Bu Haber 1690 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :diyalog, şenol azman, semih çolak, fikri kapan, değişim radyo, degisimmedya.com,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

DİĞER BAŞLIKLAR
Şahin: “Kaos istemiyoruz!”
105 bin öğrenci için ders zili ..
Başkan Aydın’dan Mutlu’ya ziyaret…
Mirasından yararlanmasın diye...
Çocuk üniversitesi başladı...
“Bağımlılık Yapıcı Maddelerin Ağız Sağlığına Etkisi...”
Direkçi Ailesi'nin Acı Günü...
Vali Bektaş ZES’i ağırladı…
GÜNÜN SÖZÜ
Gönül Zenginliği "Allah bir kuluna hayır dilediği zaman onun zenginliğini kalbinde yaşatır; ona kalp zengiliği verir. Takvayi yani Allah korkusunu gönlünde yerleştirir. Allah bir kuluna da şer dilediği vakit fakirliğini iki gözünün önüne getirip gösterir."

( Tirmizî )
NÖBETÇİ ECZANE
23 - 02-2019
GÜR ECZANESİ
TEL : 322 50 10 - 11
Müftü Mh. Çetin Apatay Bul. No: 20A Ekomar Acil Yanı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

KAAN ECZANESİ
TEL : 322 00 38
Sarıkorkmaz Mah. Şehit Er Kudret Özcan Sk. No:24-A
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 37527
  Bugün : 3511
  Toplam: 92896275
   Şuan Çevirimiçi:

 63 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Şahin’den ‘Ağır Ceza’ müjdesi
» Posbıyık’tan bir ilk…
» Posbıyık sahaya indi
» Şahin: “TAAHHÜDÜMDÜR!”
» Uysal seçim bürosu açılışında konuştu:
» Şahin meclis üyesi adaylarıyla buluştu!
» Posbıyık: “Artık sahalardayız!”
» Öztürk, Ankara Başsavcısı Kocaman’ı ziyaret etti
» AK Parti listelerini teslim etti
» İttifak bilmecesinde son nokta…
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com