22 Mayıs 2018 Salı
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2015 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / GÜNDEM  -> VİDEOLU HABERLER
MECLİSTE “CHP ÖNERGESİ” GERGİNLİĞİ!
MECLİSTE “CHP ÖNERGESİ” GERGİNLİĞİ!

MECLİSTE “CHP ÖNERGESİ” GERGİNLİĞİ!

 04 Ocak 2017 12 : 05 

Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi’nin 2017 yılı toplantılarının ilk oturumunda, CHP’li üyelerin verdiği önergenin gündeme alınmaması tartışmalara yol açtı. Toplantıda ayrıca Denetim Komisyonu seçimleri gerçekleştirildi.

Ereğli Belediye Meclisi’nin Ocak Ayı toplantılarının ilk birleşimi Atatürk Kültür Merkezi Belediye Meclisi Toplantı Salonunda Belediye Başkanı Hüseyin Uysal başkanlığında gerçekleştirildi.

Uysal, toplantıyı açarken yaptığı konuşmada, önceki dönem belediye başkanı Ruhi Cöbekoğlu’nun ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirerek Allah’tan rahmet diledi. Terör olaylarına da dikkat çeken Uysal; “İnşallah böyle terör olaylarına bir daha maruz kalmayız, bölgemizde de şehitlerimiz oldu. İsimlerini verme çalışmalarımız devam ediyor. Sosyal işler müdürlüğüne bağlı yeni Gıda ve Giyim bankası kurduk. Buradan da yıl boyunca yardımlarımıza devam edeceğiz. Halep’e yardım için bir kampanya düzenledik. Cuma günü son bulacak bBu kampanyaya katkıları ve duyarlılıklarından dolayı Ereğli halkına teşekkür ediyoruz. Çalışma yılımızın başarılı ve güzel geçeceğine inanıyorum” diye konuştu.

CHP’NİN ÖNERGESİ TARTIŞMA YARATTI

CHP’li üyeler Güler Demiroğlu, Nur Oğuz ve Cumhur Nalcı’nın mazeretleri dolayısıyla katılamadığı toplantıda, CHP Grubu, Önceki Dönem Belediye Başkanı Ruhi Cöbekoğlu ile Şehit Emniyet Şube Müdürü Vefa Karakurdu’nun isminin Ereğli’de uygun yerlere verilmesi ve ilçedeki spor kulüplerine ayni ve nakdi yardım yapılması konusunda önerge sundu.

Başkan Uysal bunun üzerine Ruhi Cöbekoğlu isminin uygun bir yere verilmesi konusunu değerlendirdiklerini, Spor kulüplerine de ayni ve nakdi yardımın bugüne kadar yapıldığı gibi bundan sonra da yapılacağını söyleyerek karşılık verdi.

Şehit Emniyet Şube Müdürü Vefa Karakurdu’nun isminin bir yere verilmesi konusunda Başbakanlık genelgesi bulunduğunu ve isim verme işlemlerinin Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı koordinasyonunda gerçekleştirileceğini ifade eden Uysal önergelerin gündeme alınmasına gerek olmadığını söyledi.

CHP Sözcüsü Özkan Özyağcı, “bunu reddetmek demek, biz sizin önergelerinizi hep reddederiz, biz istersek yaparız anlamına geliyor. Sonra da burada birlikten söz ediyorsunuz. Genelgeler olabilir, bunları komisyona havale eder öyle konuşuruz. Niye bunu reddediyorsunuz?” diyerek tepki gösterdi.

Toplantıda gündem maddeleri konuşulurken söz alan Ak Partili Salih Kumaş, CHP’li üyelerin daha önce Ruhi Cöbekoğlu’nun isminin sahil bulvarı ve yalı caddesini birleştiren üstgeçide verilmesine karşı çıktıklarını söyledi. Bunun üzerine CHP’li üyelerden Kemal Özer, “o kararı oybirliğiyle aldık” dedi.

AK Partili üye Fevzi Ekşi de o tarihte CHP’li olduğunu hatırlatarak, “Önergenin gündeme alınmasına CHP’li üyelerden sadece benimle Ali Yağmuroğlu oy verdi” diye konuştu. Özer de “Önerge meclise iade edildi, daha sonra gelince oybirliğiyle kabul ettik” diye konuştu.

CHP’li üye Sibel Kırmızı da, o tarihte CHP’lilerin karşı çıktığını, kendilerinin oylarıyla Ruhi Cöbekoğlu isminin üstgeçide verildiğini söyleyen AK partililerin şimdi de aynı konuda karşı çıktıklarını ifade ederek, “Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” dedi.

CHP’nin önergesindeki maddeler tek tek oylandı. AK Partililer arasından Fevzi Ekşi, Ruhi Cöbekoğlu’nun isminin bir yere verilmesine ilişkin maddede kabul oyu kullandı. Ancak CHP önergesindeki tüm maddeler AK Partililerin oylarıyla, oy çokluğuyla reddedildi.

KOMİSYON SEÇİMİ YAPILDI

Belediye Meclisi toplantısında, gündem gereği Belediye meclisinin 2017 yılı aylık toplantı gününün görüşüldü. AK Parti grubunun toplantı gününün her ayın ilk Çarşamba günü saat 10.00’da yapılmasına ilişkin önerisine CHP Grup Sözcüsü Özyağcı, saatin 11 olarak düzeltilmesinin esnaf üyeler için daha iyi olacağını söyleyerek karşı teklif verdi. Ancak AK Parti’nin önergesi, oy çokluğuyla kabul edildi.

AK Partili üyeler, gündemin ikinci maddesi gereği belediye meclisinin 2017 yılında Ağustos ayında tatile çıkmasını teklif edince CHP’li Özyağcı, “Ne diyelim, biz deyince olmuyor” diyerek tepki gösterdi. Başkan Uysal’ın “Teklifiniz var mı” diye ısrarı üzerine Özyağcı, “O zaman şubat ayı olsun. 28 gün çekiyor. Daha kısa tatil yaparız” cevabını verdi. Sonuçta Belediye Meclisi, AK Parti grubunun görüşü doğrultusunda tatil yapılacak ayı Ağustos olarak belirledi.

Toplantıda ayrıca Denetim Komisyonu seçimleri gerçekleştirildi. Denetim komisyonu için Fevzi Mazlum, Turgay Aydın ve Ayhan Atay’dan ibaret tasnif heyeti oluşturuldu. AK parti grubu 3, CHP grubu 2 adayla seçime girdi. Yapılan oylamada CHP’li denetim komisyonu adayları Mustafa Başhan ve Coşkun Öztürk 20’şer oy, AK Partili üyeler Sezai Meriç ve Mehmet Erdoğan 17’şer oy alırken, AK Partili üye Hasan Pınarcık, 13 oyda kaldı. Beş isim Denetim komisyonuna seçildi, ödenek olarak da belediye başkanının günlük ödeneğinin üçte biri oranında ödeme yapılması karara bağlandı.

“ÇAYDA BİLE AYRIMCILIK VAR”

Komisyon seçimlerinde tasnif yapılırken, Belediye Başkanı Uysal’a cam bardakla servis yapılmasına karşılık, Meclis üyelerine kağıt bardakla çay verilmesini eleştiren CHP Sözcüsü Özkan Özyağcı, “Çayda bile ayrımcılık yapıyorsunuz” diye konuştu. Bunun üzerine Belediye Başkanı Uysal, görevliyi geri çağırarak kendisi de kağıt bardakla çay aldı.

GÜNDEM MADDELERİ

Toplantıda Belediye Meclis ve İhtisas Komisyonu Üyelerinin Huzur Hakkı ücretlerinin belirlenmesine ilişkin madde oybirliğiyle kabul edildi. Geçici işçi vizesi alınması, Zabıta ve itfaiye personeline fazla mesai ücretinin belirlenmesi, memur kadrolarında derece değişikliği yapılmasının görüşülmesi, personel grupları arasında kadro aktarımı yapılmasının görüşülmesi konuları oybirliğiyle kabul edildi.

Sözleşmeli personelin sözleşmelerinin yenilenmesi ve ücretlerinin belirlenmesinin görüşülmesi ve Kdz.Ereğli Belediyesi Spor Parkı Çevre Düzenleme yapım işi için İller Bankasından kredi alınmasının görüşülmesine, Belediyemizde Spor Tesisleri İşletmesi kurulmasının görüşülmesine ilişkin maddeler oybirliğiyle kabul edildi.

İlçenin çeşitli mahallelerinde mülkiyeti Belediyeye ait yoldan ihdas parsellerin satış veya takasına ait imar komisyonu raporu, komisyondan geldiği haliyle kabul edildi. Şahısların imar tadilat taleplerine ait, eksikliklerin tamamlanması ve DSİ’den görüş sorulmasının ardından kabul edilmesini öngören komisyon raporu kabul edildi.

Ocak ayı toplantılarının ikinci birleşiminin bir sonraki gün yapılması kararlaştırıldı.

Haber : Değişim Haber Merkezi
Bu Haber 1116 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :Mecliste “CHP önergesi” gerginliği, ereğli, zonguldak, değişim, haber,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 1 )

Sayfa : [1]
MECLİSTE “CHP ÖNERGESİ” GERGİNLİĞİ!
Şehidimiz Vefa Karakurdu ve unutulmaz belediye başkanımız Ruhi Cöbekoğlu'nun isminin ölümsüzleşmesine red veren AKP li belediye meclis üyeleri utanın. CHP gurubunu tebrik ediyorum.
Gön : Berat Naci Kartal  04 Ocak 2017 : 12:44:54  Zonguldak

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
CHP Cumhurbaşkanı Adayı İnce Zonguldak'tan seslendi...
Bu kez konuklar Erdoğan ve Duysak oldu…
İşte Aday Listeleri...
İYİ Parti listesi belli oldu…
AK PARTİDE ŞOK...
Geliyor (mu)?
Miting İPTAL...
İşte CHP Milletvekili Adayları...
GÜNÜN SÖZÜ
En çok yaşamış olan uzun seneler yaşamış olan değil, hayatın manasını en fazla anlamış olan insandır.

( Schopenhauer )
NÖBETÇİ ECZANE
22 - 05-2018
İPEK ECZANESİ
TEL : 322 20 23
Orta Sokak – merkez
Kdz.Ereğli / Zonguldak

KAAN ECZANESİ
TEL : 322 00 38
Sarıkorkmaz Mah. Şehit Er Kudret Özcan Sk. No:24-A
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 43751
  Bugün : 25412
  Toplam: 80508972
   Şuan Çevirimiçi:

 325 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» AK PARTİDE ŞOK...
» "Bu ayıp İKTİDARIN..."
» İşte Aday Listeleri...
» CHP Cumhurbaşkanı Adayı İnce Zonguldak'tan seslendi...
» İYİ Parti listesi belli oldu…
» Hamile eşinin yanında saldırdılar!.. Video lu Haber
» Başkan Uysal, Mahalle ve köy muhtarlarını ağırladı… Video lu Haber
» İşte CHP Milletvekili Adayları...
» Miting İPTAL...
» TEMİZLENİYOR…
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Ortaklık Yapımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
Grubu Tanıyalım
Grup Firmaları
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com