24 Nisan 2018 Salı
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2015 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / SİYASET
Çaturoğlu'ndan İNCE MESAJLAR...
Çaturoğlu'ndan İNCE MESAJLAR...

Çaturoğlu'ndan İNCE MESAJLAR...

 28 Subat 2017 09 : 32 

 AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, referandum çalışmaları ile ilgili olarak Kdz Ereğli İlçe Teşkilatını uyardı. Çaturoğlu, “O işler bircük bircük olur arkadaşlar. Bir bir, bir bir birikir. Biz geçmişte şu kadar fark atacağım deyip de fark yiyen seçimler gördük. O duruma düşmemek için kapı kapı çalışacağız, cumhurbaşkanımıza layık olmaya çalışacağız” dedi.

AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanlığı'nın genişletilmiş ilçe danışma meclis toplantısı Keleşler Park Otel Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, il genel, belediye meclisi üyeleri, Önceki Dönem Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör, Önceki Dönem Gökçeler Belediye Başkanı Bekir Çolak, partinin belde teşkilatı başkan ve yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda partili katıldı.

Toplantı öncesinde Ömer Erbay başkanlığında divan heyeti oluşturuldu. Açılışın ardından AK Parti Kdz Ereğli Kadın Kolları Başkanı Şengül Albayrak, Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Alagöz, Tanıtım ve Medya Başkanı Mehmet Keleş yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.

ÇATUROĞLU: “SİSTEMİ KURUMSALLAŞTIRMAK GEREK”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu toplantıda yaptığı konuşmada 16 Nisan’da bir seçim değil, bir referandum yapılacağını, Anayasanın 18 maddesinin değişeceğini ifade ederek şunları söyledi:

" Bu referandumda iki başlılık kalkıyor. Başbakanın bütün yetkileri Cumhurbaşkanına geçiyor. Bakanları cumhurbaşkanı kendisi atıyor artık. Kuvvetler ayrılığı zedelenecek diyorlar bu zamana kadar güçler ayrılığı mı olmuş. Yürütme yargının işine karışmış. Vesayetçiler diyor ya hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir diyorlar öyle mi gerçekten bu millet insan yerine konulmuş mu? Bu memleketin gerçek sahipleri kılık kıyafetinden dolayı başkente sokulmamış. Sıkıntılar bu sistemde hiçbir zaman bitmez. Ülkede 15 yıldır istikrar var ise o da Recep Tayyip Erdoğan'ın kendi şahsından dolayıdır. Recep Tayyip Erdoğan sizin benim gibi fanidir. Oradaki görev süresi bellidir. Ne zaman gideceği de belli değildir. Türkiye Cumhuriyeti dünyanın gözbebeği haline gelmiş, bütün coğrafyanın gözünün olduğu noktadadır. Sistemi kurumsallaştırmak gerekir. Recep de olsa Ahmet, Fatih de olsa yakalanan bu istikrarın devam etmesi gerekir, onun için evet diyoruz.”

"ASGARİ HEDEF YÜZDE 50'Yİ GEÇMEK"

Asgari hedef yüzde 50'yi geçmektir. Yüzde 50'yi geçemedikten sonra 60-70 de hiçbir anlamı yoktur. Hakikaten CHP çok ballı bir parti. Şu ülkede hiçbir yapmadan yüzde 25 oyu tutturan başka bir parti yok. Halka tepeden bakacaksınız, halkın ihtiyaçlarını görmezden geleceksiniz, halka kömürcüler, makarnacılar, gazozcular diyeceksiniz ve halk da size yüzde 25 oy verecek. CHP alışmış. 1923'den beri iktidarda kim olursa olsun bir takım kurumları, kurulları ile hep iktidar olmuş, muktedir olmuş. Siyasiler iktidar olmuşlar ama muktedir olamamışlar. Aynen 411 el kaosa kalktı dediler ya geçen başörtü konusunda. Rejim elden gidiyor dediler hep öyle söylediler şimdi de aynı şeyi söylediler. Başörtüsü için yapmadıkları çirkeflik kalmadı. Gitti mi? Önce üniversitelerde sonra ilk ve ortaokullarda daha sonra kamuda serbest bırakıldı ve en sonunda askeriyede serbest bırakıldı, ne oldu rejim mi elden gitti? Bu millet evvelinden beri birbiri ile kavga etmiyor ki bu vesayetçiler ettiriyor. Bu 18 madde milletin oyundan geçtikten sonra bu vesayetler ebediyen tarihe gömülecekler.

CHP’YE ELEŞTİRİ, MHP’YE TEŞEKKÜR

Çaturoğlu, konuşmasında Cumhuriyet Halk Partisi’nin tavrına yönelik eleştiriler getirirken şunları söyledi: “Bu ülkede iktidar olabilmek için vatandaşın içine tıpış tıpış gideceksin, elini öpeceksin, makarnacı, kömürcü diye koyun diye aşağılamayacaksın, değer vereceksin, alabiliyorsan oyunu alacak ve bu memlekette Cumhurbaşkanını seçeceksin. Onun için istemiyorlar çalışmak zor geliyor. Şunu söylüyorum kendilerine şu sisteme karşı çıkmak baştan havlu atmaktır. MHP Genel Başkanı ve ekibine teşekkür ediyorum. Onların bir hedefi var onlar cumhurbaşkanını MHP'den seçeceğiz diyorlar. Tebrik ediyorum onları. Niye CHP'liler havlu atıyorsunuz erkenden, taksilerin arkasında yazıyor ya ne diyor, nazar etme ne olur çalış senin de olur. Sende nazar etme, sende çalış. Bu millete hakettiği muameleyi ver tepeden bakma gönlünü al, oyunu al Cumhurbaşkanı ol. Cumhurbaşkanı CHP'li olsun kendilerine bunu tavsiye ediyorum. Hayır demeyi bıraksınlar, hayır cephesinden ayrılsınlar, bu sistemde bir gün CHP'den Cumhurbaşkanı çıkaracağız diye bu anayasaya bu değişikliğe hep beraber CHP'li kardeşlerimi tüm diyen hayır diyen kitleleri bu anayasaya evet demeye davet ediyorum."

“BİRCÜK BİRCÜK OLUR O İŞLER..”

Konuşmasının sonunda partililere de hitap eden Çaturoğlu, “Şunun altını özellikle çizmem gerek. Blok oylar, yüzde altmış, seksen değil. Asgari hedef yüzde 50’yi geçmektir. Belediye Başkanı adayıyken bizim görüşümüze ters bir adamı ikna ettik, eşini ikna etmek için ayrıca ziyaret ettik. Orada bir oy daha aldık. O işler bircük bircük olur arkadaşlar. Bir bir, bir bir birikir.. Biz geçmişte şu kadar fark atacağım deyip de fark yiyen seçimler gördük. O duruma düşmemek için kapı kapı çalışacağız, cumhurbaşkanımıza layık olmaya çalışacağız.” Diye konuştu.

UYSAL : “EN AZINDAN YÜZDE 67 OLMALI”

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da konuşmasında seçim sonucuna yönelik hedeflerini "Bizler hedef olarak Cumhurbaşkanlığı sisteminde referandumda aldığımız oy üzerinde almamız lazım. Bizim en azından Zonguldak'ımıza yakışır plakamız 67. Ben de bu hedefi koyuyorum” ifadeleriyle anlattı.

Uysal, Türkiye’nin değişik dönemlerde yaşadığı darbeler ve muhtıralara dikkat çekerek, “Bu sistem iyi idiyse bunlar nasıl oldu?” diye sordu.

Ereğli Belediye başkanı, yeni hükümet sistemiyle ilgili olararak ise şunları söyledi: “Hem cumhurbaşkanını, hem başbakanı seçeceksin iki tane. İnsaf, yetki tek elde toplanmalı. Doğru bilgi, sağlıklı bilgi edinmemiz lazım. Adnan Menderes, bunu istedi mi? Rahmetli Erbakan , Turgut Özal, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Muhsin Yazıcıoğlu istedi mi? İstedi. Vesayetin yanında olanlar engel oldu yaptırmadılar. Tarihe saygı için buna evet dememiz lazım.”

“HAYIRLI OLSUN”CULARA TEPKİ.

Referandumda Hayır oyu kullanacakları da eleştiren Uysal, “ 2023 ve ötesi hedefler için evet diyeceğiz. Bir de şunu diyorlar. Bir toplantıya gittin mi ‘Hayırlara vesile olsun’ dersin. Konuşma şeklimizdir. Şimdi ağzına hayır almayan, hayırlı laflar almayan herkes özellikle hayırcı grup, hayırlı işler, hayırlı akşamlar, hayırlı cumalar, Allah razı olsun. Biz itiraz etmiyoruz. Ne güzel laflar yağıyor. Ağzına hayırlar almayan ‘Hayırlı pazarlar başkanım’ diyor. Bu iyiki halk oylaması çıktı ya ağzımız hayırlı cumalar demeye alıştı" diye konuştu.

BAŞOL: “GEREKLİ ADIMLARI ATMALIYIZ"

Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol da 16 Nisan’ın çok önemli bir gün olduğunu , bunun bir siyasi parti seçimi olmadığını belirterek : "Bu vatan meselesi. 15 Temmuz'lara geri dönülmemesi gerektiğini canı gönülden bilmekteyiz. Ankara'da büyüklerimiz startı verildi. Biz bu start doğrultusunda bırakın şehirlerimiziz, mahallelerimizde, köylerimizde, ulaşamadığımız en ücra köşelerde, bir daha 15 Temmuz’u yaşamamak için gerekli adımları atmak zorundayız " dedi.

ÇAKIR YATIRIMLARI ANLATTI

AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır da konuşmasında ilçede devam eden ve yapılması hedeflenen projelere ilişkin bilgi verirken, "Kamu yatırımlarında 2 Mart tarihinde Kırmacı'da Melih Şule Yılmaz ortaokulunda ihalesi var. Okul inşaatlarımız sürüyor, postanemiz yakın zamanda ihaleye çıkacak. Prefabrik okullarla ilgili köylerimizin yatırım programına alındı. Diğer okullarımız da devam ediyor. Ereğli Lisesi'nin yıkım kararı geldi. Oraya 24 derslikli lise kazandıracağız, liselerimizdeki ikili öğretimi tekli öğretimi de yavaş yavaş tekli öğretime doğru geçiyoruz,” dedi.

"TEŞKİLAT OLARAK HAZIRIZ"

Diğer yandan 16 Nisan halk oylaması ile ilgili startın Ankara'da verilğini ifade eden Çakır şöyle devam etti: “ Ereğli olarak büyük bir katılım sağladık. Belediye Başkanımız Hüseyin Uysal başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. 16 Nisan'da önemli bir virajı alıyoruz. Her halk oylamasını önemli diyoruz. Tüm kazanımları koruma adına bundan sonraki kalkınmayı sürdürme adına önemli bir oylamanın arifesindeyiz. 16 Nisan neler getirecek ülkemize. Birileri tek adamlıktan, diktatörlükten bahsediyor. Yüzde 30-35’le gelsinler de faiz lobilerine, medya baronlarına teslim mi olsunlar? Vesayet kurumlarıyla hükümetler balans ayarı mı yesin? Başbakanımız bir gemide iki kaptan olmaz diyor. Daha hızlı hareket için tek elden yönetim olacak.Biz teşkilatlar olarak hazırız, seçim koordinasyonu kurduk, yetkilileri atadık, önümüzdeki günlerde seçim bürolarını da oluşturacağız"

Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Haber : Degisim Haber Merkezi
Bu Haber 1074 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :Ak Parti Danışma Toplantısı, Faruk Çaturoğlu, Fatih Çakır, ince mesajlar, ereğli, zonguldak,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 1 )

Sayfa : [1]
Çaturoğlu'ndan İNCE MESAJLAR...
SAYIN UYSAL NE RAHMETLİ ERBAKAN HOCA NE BAŞBUĞ TÜRKEŞ NE DE BÜYÜK VE GERÇEK LİDER MUHSİN YAZICIOĞLU HATTA ŞU ANDAKİ CUMHURBAŞKANIMIZ BİLE BAŞKANLIĞI İSTEMİYOR,RAHMETLİ DEMİREL BAŞKANLIK DEYİNCE ÇILGINA DÖNÜYORDU.DEMEM O Kİ KANDIRMAYIN KİMSEYİ.DOĞRULAR NE İSE ONU SÖYLEYİN.RAHMETLİ ÖZAL,DEMİREL,MENDERES VE ŞU ANDAKİ CUMHURBAŞKANIMIZ HARİCİNDE BAŞKANLIK İSTEYENDE OLMADI ISRAR EDEN DE.BAŞKANLIK EMPERYALİZMİN KUKLASI AMERİKANIN OYUNCAĞI OLMAKTAN ÖTE BİR ŞEY DEĞİL BUNUN İÇİN NEDEN EVET DİYELİM.SONUNA KADAR HAYIR,HAYIR,HAYIR.
Gön : Winner  01 Mart 2017 : 08:14:08  Zonguldak

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
Karatepe’ye büyük baskı var
Seçim startını verdiler…
Demirtaş, İyi Parti’ye geçiş sürecini anlattı...
İlk istifa TBMM’den geldi
İLÇE BAŞKANLARINDAN İLK YORUMLAR…
DEMİRTAŞ İSTİFA ETTİ!
“BÖLGEYİ BİLEN GELSİN!”
Demirtaş "Baskın Seçim"i değerlendirdi
GÜNÜN SÖZÜ
Gönül Zenginliği "Allah bir kuluna hayır dilediği zaman onun zenginliğini kalbinde yaşatır; ona kalp zengiliği verir. Takvayi yani Allah korkusunu gönlünde yerleştirir. Allah bir kuluna da şer dilediği vakit fakirliğini iki gözünün önüne getirip gösterir."

( Tirmizî )
NÖBETÇİ ECZANE
24 - 04-2018
BURCU ECZANESİ
TEL : 316 22 12
İtfaiye yolu – Pazaryeri
Kdz.Ereğli / Zonguldak

KAAN ECZANESİ
TEL : 322 00 38
Sarıkorkmaz Mah. Şehit Er Kudret Özcan Sk. No:24-A
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 26782
  Bugün : 29494
  Toplam: 79363531
   Şuan Çevirimiçi:

 226 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Demirtaş, İyi Parti’ye geçiş sürecini anlattı...
» Ucuz atlatıldı…
» İLÇE BAŞKANLARINDAN İLK YORUMLAR…
» Eğitime katkılarımız devam edecek… Video lu Haber
» DEMİRTAŞ İSTİFA ETTİ!
» HER KURUŞU HAK EDİYORUZ... Video lu Haber
» ADLİ YARDIM MERKEZİ AÇILDI..
» O yol mahkemelik oldu…
» Çarpıştılar… O anlar kameralara yansıdı… Video lu Haber
» Ellerindeki eşyalar bir yana, kendisi bir yana fırladı… Video lu Haber
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Ortaklık Yapımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
Grubu Tanıyalım
Grup Firmaları
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com