22 Nisan 2018 Pazar
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2015 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / SİYASET
OCAKCI’DAN “TEK ADAM” ELEŞTİRİSİ...
OCAKCI’DAN “TEK ADAM” ELEŞTİRİSİ...

OCAKCI’DAN “TEK ADAM” ELEŞTİRİSİ...

 29 Mart 2017 15 : 23 

CHP Ereğli İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakcı, “Bir muhtara bile beş aza veriliyor bu ülkede. Bir ilçe başkanı olarak, benim de 16 yönetim kurulu üyem var. Bu yönetimleri bile kimse tek başına bize bırakmazken, koca vatanı tek bir adama nasıl bırakabiliriz?” dedi.

16 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek olan Anayasa Değişikliği Referandumu öncesindeki propaganda çalışmalarını mahalle ve köylere gerçekleştirdikleri ziyaretlerle sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakcı, 28 Mart günü akşamını da Hamzafakıhlı Mahallesi'nde değerlendirdi.

Beraberinde ilçe örgütü yöneticileri ve örgütün eski ilçe başkanları ile birlikte Hamzafakıhlı'ya giden Ocakcı, Akpınar sakinleriyle bir araya geldi. Mahalle sakinleri tarafından davul-zurnayla karşılanan ancak mahallede cenaze olması dolayısıyla müzik çalınmaması ricasında bulunan Sertan Ocakcı, 16 Nisan Anayasa Değişikliği Referandumu ve bölgenin temel sorunları hakkında mahalle sakinleriyle sohbet etti.

"CUMHURİYET BUGÜNE KADAR KİME ZARAR VERDİ?"

CHP İlçe Başkanı Sertan Ocakcı, Konuşmasının ilk bölümünde, ülke genelinde yaşanan ekonomik sıkıntılar, işsizlik ve terör gibi belli başlı sorunlara değinerek; "Sen evine tok gideceksin ben aç gideceğim. Böyle bir dünya yok.", dedi.

Konuşmasının ilerleyen bölümlerinde,  Cumhurbaşkanı'na verilmek istenen yetkileri madde madde açıklamaya çalışan CHP İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakcı, tek bir kişiye bazı yetkilerin verilmesiyle ülkenin kolayca eyaletlere bölünebilir hale geleceğini iddia etti. Eyalet sistemi ile vatandan toprak bile verilebileceğini kaydeden Ocakcı;  "Büyük Türkiye mi büyük tek adam mı? Bu değişiklikler Cumhuriyet'e zarar verir. Peki Cumhuriyet, bugüne kadar kime ne zarar verdi?", dedi.

Ocakcı, sözlerini şu cümlelerle sürdürdü:

"Küçükken bile bu ülkede hepimize Atatürk sevgisini aşıladılar. Televizyonlarda görüyoruz,  küçücük çocuklar Atatürk'ün fotoğraflarını öpüyorlar. Bu dünyada ne yaparsanız yapın, kimseyi kimseye zorla sevdiremezsiniz. Bu ülkenin mayasında Atatürk'ü sevmek var. Ama, böyle büyük bir devlet adamına bile verilmeyen yetkileri, bugün Cumhurbaşkanı olacak kişiye vermek istiyorlar. Bir muhtara bile beş aza veriliyor bu ülkede. Bir ilçe başkanı olarak, benim de 16 yönetim kurulu üyem var. Bu yönetimleri bile kimse tek başına bize bırakmazken, koca vatanı tek bir adama nasıl bırakabiliriz?..."

"SENİ İŞTEN ÇIKARACAK, YERİNE AKRABALARINI ALACAKLAR."

" Artık memurluk kalkacak, demeye bile başladılar. Memurlar sözleşmeli personel olarak çalışacak. Seni işten çıkaracak olanlar, o işe kendi akrabalarını alacaklar. İşsizlik artmaya devam edecek.", iddiasıyla, ülkenin en önemli temel meselelerinden biri haline gelen işsizliğin 17 Nisan'dan itibaren ortadan kaldırılacağı söylemlerine itibar edilmemesi gerektiğini belirten Cumhuriyet Halk Partisi Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakcı, referandumda sandıktan evet çıkması durumunda, Türkiye'yi bekleyen en büyük tehlikenin kuvvetler ayrılığı ilkesinin yok edilme ihtimali olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı'nın hem devlet başkanı hem hakim hem savcı hem de avukat olmasını öngören bu anayasa değişikliği paketinin kuvvetler ayrılığını ortadan kaldırarak ülkede güvensizlik ortamı yaratacağına vurgu yapan Ocakcı, kendisini dinleyen vatandaşlara; "Sizler, bir siyasi parti tarafından atanan hakimlere, savcılara nasıl güveneceksiniz?", sorusunu sordu.

"ADAMA SORARLAR, SEN KİME TERÖRİST DİYORSUN, DİYE."

 Konuşmasında Cumhurbaşkanı ve Başbakan'a, referandumda hayır oyu verecek olan vatandaşlara isnat ettiği sıfatlarla yüklenen Ocakcı, sözlerini şu cümlelerle sürdürdü:

" Ülkenin en tepesinde bulunan iki kişi, bir süredir, referandumda hayır oyu vereceklere terörist, diyor; FETÖ'cü diyor... Benim bir dedem gazi, bir dedem şehittir. Bu milletin her bir ferdinin ailesinin geçmişinde mutlaka bir vatan şehidi vardır. Adama sorarlar, sen kime terörist diyorsun, diye. Biz bu ülkeyi, bizden önceki nesilden Cumhuriyet olarak devraldım. Çocuklarımıza da Cumhuriyet olarak devredeceğiz; ve onlara da sizden sonra geleceklere bu Cumhuriyet'i gelecek nesillerimize Cumhuriyet olarak  teslim et, diyeceğiz..."

"KIDEM TAZMİNATINI DA YOK ETMEYE NİYETLENDİLER."

Ülkede çalışan kesimin en büyük güvencesinin kıdem tazminatı olduğunu belirten Ocakcı; "Hiç değilse, birileri tarafından işten çıkarıldıkları takdirde, çocuklarına bakabilecek toplu bir para elde edebilmeleri imkanıdır kıdem tazminatı. Emekli olduğumuzda hayatımızın geri kalanını rahatça yaşayabilelim, diye vardır. Bu hakkımızı bile elimizden almaya çalışıyorlar. Zaten bu ülkede işsizlik var. Köylerde mezar kazdıracak genç kalmadı. İş bulabilenler de başka kentlere göç ediyorlar...", dedi. Akpınar'da, vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmanın sonunda özellikle kadınların ve gençlerin sorularına yanıt veren CHP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakcı'ya sorulan bir soruda, Karadeniz Ereğli Organize Sanayi Bölgesi'nde, Hamzafakıhlılı gençlerin çalıştırılmadığı iddiası ortaya atıldı.

Genç bir kadın söz alarak; "Başkanım, ta Kestaneci'den insanlar onca yolu gelip buradaki tesislerde çalışıyorlar ama Hamzafakıhlı'da, Akpınar'da oturan kimse burada işe alınmıyor. Bizi kimse sevmiyor mu? Neden bize ayrımcılık yapılıyor?", dedi. Genç bir erkek vatandaş da, kısa bir süre önce Karadeniz Ereğli Belediyesi'ne gittiğini, Başkan Hüseyin Uysal'dan iş bulma konusunda yardım istediğini ancak Uysal'ın kendisine; "Sende iş varsa sen bana ver.", diyerek kendisini küçük düşürücü bir cevap verdiğini iddia etti. Gençlere yanıt veren CHP İlçe Başkanı Ocakcı da şu görüşleri paylaştı:

"NEDENİNİ İKTİDARA SORACAĞIM. SORMAZSAM SİZ DE BANA HESAP SORUN."

" Benim Hamzafakıhlı'da, Akpınar'da oturan gencim, burnunun dibindeki Organize Sanayi Bölgesi'nde işe giremiyor. Sen, yanı başındaki Organize Sanayi Bölgesi'nde işe giremiyorsan, ben bunun nedenini iktidara sorarım. Öncelikle bu bölgenin insanı çalışmalıdır burada. Eğer ben de bu sözümü yerine getirip, bu sıkıntının nedenini ilgililere sormazsam siz de gelin, bana hesap sorun. Görüyoruz ki, iktidar sahipleri siyasetlerini yalan üzerine kurdukları için vatandaş da bu hesabı sorar. Bu sorununuzun takipçisi olacağıma söz veriyorum. "

 

 

 

Haber : Muhammet Sorhan
Bu Haber 1071 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :CHP Ereğli İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakcı, referandum çalışması, tek adam eleştirisi, ereğli, zonghuldak, değişim,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 2 )

Sayfa : [1]
OCAKCI’DAN “TEK ADAM” ELEŞTİRİSİ...
konştukları bu ülkeye ne kadar yabancı olduğunun tipik bir CHP versiyonu olarak meydana çıkıyr Yahu bu ülkede zaten Cumhurbaşkanları tek adam değilmi bak yetkilerine isteseler her yeri yerle yeksan ederler yani o kadar yetkileri varki ama sorumluluk yok hesap verme dertleri yok Kiyap atma olayında aslında A SESER yetkisini kullandı Neydi anlatayım 24 banka soyulurken koalisyon hükümeti uyuyordu Devlet Denetleme teftiş kurulu Cumhurbaşkanlığına bağlıdır ülke batarken SEZER teftiş kurulunu görevlendiriyor ve raporları MGK da hükümete söylüyor ülkenn battığını bildiriyor ecevit ise sen bizden ... DEVAMI
Gön : emrullah şenol  30 Mart 2017 : 10:25:08  Zonguldak

OCAKCI’DAN “TEK ADAM” ELEŞTİRİSİ...
Bu ülke özellikle son 14 yılda tek adamla yönetildiği için bir ivme ve istikrar kazandı. Çift başlı parlamenter sistemin bize hiç faydası yok. Özal Demirelle geçinemedi, Demirel Tansu ile, koalisyonlar, Sezer'in Ecevite kitap fırlatması,... hatta zaman zaman Abdullah Gül ile Erdoğan bile ters düştü. Atatürk İsmet İnönü ile bile ters düştü. Tek Devlet Başkanı ve 600 kişilik istişare(milletvekili) heyeti. Bundan daha güzel bir şey düşünemiyorum.
Gön : Öner Erkan  30 Mart 2017 : 07:30:56  Zonguldak

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
DEMİRTAŞ İSTİFA ETTİ!
“BÖLGEYİ BİLEN GELSİN!”
Demirtaş "Baskın Seçim"i değerlendirdi
Kaderini hazırlanacak rapor belirleyecek…
Ankara gittiler, Bir tek ASIM Tazegül yok!...
TAZEGÜL KAFALARI KARIŞTIRDI...
 
Sultan Ceylan istifa etti… Öyle şeyler yazdı ..
İSTİFALAR ART ARDA GELİYOR… İLÇE BAŞKANI SUSMAYI ..
GÜNÜN SÖZÜ
Her başarılı erkeğin arkasında, onunla gurur duyan bir karısı ve bu işe şaşakalmış bir kayınvalidesi vardır.

( Brooks Hays )
NÖBETÇİ ECZANE
22 - 04-2018
YAZICIOĞLU ECZANESİ
TEL : 333 05 33
Bağlık Mahallesi Erdemir Cad. No:55 A
Kdz.Ereğli / Zonguldak

KAAN ECZANESİ
TEL : 322 00 38
Sarıkorkmaz Mah. Şehit Er Kudret Özcan Sk. No:24-A
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 35973
  Bugün : 28035
  Toplam: 79296209
   Şuan Çevirimiçi:

 451 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» HER KURUŞU HAK EDİYORUZ... Video lu Haber
» Çarpıştılar… O anlar kameralara yansıdı… Video lu Haber
» Ellerindeki eşyalar bir yana, kendisi bir yana fırladı… Video lu Haber
» O yol mahkemelik oldu…
» 'Hayırlı Olsun' ziyareti...
» Demirtaş "Baskın Seçim"i değerlendirdi
» Basın açıklaması karakolda bitti...
» “Yıkıcı sonuçları olacak!”
» Proje ihaleye çıkıyor...
» Tarihe Tanıklık etmek: BEDRİ EREL
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Ortaklık Yapımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
Grubu Tanıyalım
Grup Firmaları
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com