20 Haziran 2018 Çarşamba
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2015 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / GÜNDEM
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN…
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN…

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN…

 29 Agustos 2017 14 : 44 

Zonguldak’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama etkinlikleri düzenlendi. İl genelinde Zafer Bayramı dolayısıyla yayınlanan kutlama mesajlarında, Büyük Zafer’in Türkiye Cumhuriyeti açısından önemine dikkat çekildi.

Zonguldak ve ilçelerinde 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama etkinlikleri düzenlendi.

Zonguldak’ta kutlamalar kapsamında Hükümet Konağı önündeki Cumhuriyet Alanındaki Atatürk Anıtına Saat 09.00 Valilik ve Belediye Başkanlığı çelenkleri sunulacak, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından çelenk töreni sona erecek.

Aynı gün, 09.15–09.40 arasında Valilik Makamında Vali ve Belediye Başkanı tarafından protokol sırasına göre tebriklerin kabulü yapılacak.

09.45’ten itibaren başlayacak olan Vali ve Belediye Başkanı törene katılanların ve halkın bayramını kutlayacak. Saat 10.00’da saygı duruşunda bulunulacak, İstiklal Marşı söylenecek. Garnizon komutanlığınca görevlendirilen personel tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılacak. Bir öğrenci tarafından şiir okunmasının ardından, saat 10.30’da tören geçişi gerçekleştirilecek.

EREĞLİ’DE 30 AĞUSTOS KUTLAMALARI...

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Karadeniz Ereğli’de de kutlama etkinlikleri düzenlenecek. Saat 09.00’da Kaymakamlık, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı ile Belediye Başkanlığı çelenkleri Atatürk Anıtı’na sunulacak. Çelenk töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile son bulacak.

Daha sonra saat 09.20’de kaymakamlıkta tebrikat töreni düzenlenecek. Protokol, askeri personel ve halk Kaymakamlık makamında birbirinin bayramını kutlayacak.

Kutlamaların Resmi Geçit bölümü ise saat 10.00’da Devrim Bulvarında gerçekleştirilecek. Kaymakam Nazım Madenoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aykut Manioğlu ve Belediye Başkanı Hüseyin Uysal halkın ve törene katılanların bayramını kutlayacak. İstiklal marşının söylenmesinin ardından Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığından bir personel günün anlam ve önemini belirten konuşma yapacak. Bir öğrencinin şiir okumasının ardından Tören Geçişi gerçekleştirilecek.

Öte yandan, Zonguldak ve ilçelerinde 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajları yayınlandı.

VALİ AHMET ÇINAR: “ÖZGÜR YAŞAMA İRADESİNİ DÜNYAYA GÖSTERDİK”

Büyük Türk Milleti, vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak ve emperyalist devletlerin işgal ve hükümranlığına son vermek amacıyla Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sevk ve idaresinde başlatılan milli mücadeleden şanlı ordumuzun azim, kararlılık ve cesareti sayesinde başarıyla çıkarak, unutulmaz bu zaferle tarihe geçmiş, ülkemizin dünya üzerinde güçlü bir şekilde var olmasının yolu açılmıştır.

Tarihimizin önemli dönüm noktalarından birisi olan ve her safhası eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu büyük taarruz ve başkomutanlık meydan muharebesi de ulusumuzun tarihine yön veren önemli savaşlardan birisi olmuş ve bu zaferle milletimizin bağımsız ve özgür yaşama iradesi tüm dünyaya gösterilmiştir. 30 ağustos zaferi ulusumuzun aydınlık yarınlara ulaşacağının göstergesi olmuş, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurulmasının yolunu açmıştır .Şanlı ordumuzun azim, kararlılık ve cesaretini zafere dönüştürerek milletimizin varlığını koruyan Atatürk kurduğu cumhuriyetle bizlere büyük bir devlet ve aydınlık bir gelecek armağan etmiştir.

30 Ağustos Zafer Bayramında Başta Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, vatan savunması, ve bölünmez bütünlüğümüz uğrunda canını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, saygılar sunuyorum.”

ÇATUROĞLU: “GURUR VE COŞKUYLA KUTLUYORUZ”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramının 95’inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.Milletvekili Çaturoğlu yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Milli Kurtuluş Savaşımızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi’nin 95 inci yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde; büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. 26 Temmuz 1922'de başlayan ve 30 Ağustos'ta büyük bir zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz, Türkiye'nin geleceği için binlerce şehidin, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde kanı ve canları pahasına, özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin bir daha sönmemek üzere yakıldığı büyük bir zaferdir.Cumhuriyet tarihi boyunca devletimizle halkımızın bağlarını zayıflatmaya yönelik tüm çabalara rağmen, milletimiz daima ülkesine sahip çıkmış, bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmamıştır. Bugün bizlere düşen, ecdadımızın kanlarını dökerek kurduğu Cumhuriyetimizi birlik ve beraberlik içerisinde daha da yüceltmek ve güçlendirmektir..”

DEMİRTAŞ’TAN AZİM VE KARARLILIK VURGUSU...

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, mesajında Türk ulusunun azim ve kararlılığına vurgu yaparak şunları ifade etti:

"30 Ağustos 1922,Türk ulusunun,özgürlük ve bağımsızlığından ödün vermeyeceğini, vatanına sonuna kadar sahip çıkacağını tüm dünyaya kanıtladığı gündür.30 Ağustos, istikbalini ve onurunu korumak için yola çıkan Türk ulusunun,tüm engelleri birlik içinde kardeşlik ruhuyla ve kararlılıkla aştığı büyük Kurtuluş Savaşını taçlandıran zafer günüdür.Türk Milleti, tüm olanaksızlıklara karşın vatanını, bayrağını ve bağımsızlığını canını ortaya koyarak savunmuş ve bu büyük zafere ulaşmıştır.Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kazanılan Kurtuluş Savaşı ile laik, demokratik ve çağdaş Cumhuriyetin yolu açılmıştır.Tarih boyunca özgür yaşamış Türk ulusu, işgali ve esareti kabul etmeyip, sonuna kadar mücadele vererek kendine yeni bir yol çizmiştir.Biz, tarihimizden aldığımız güçle ülkemizin içinden geçtiği süreç ne kadar karanlık olursa olsun, birbirimize kenetlenerek, aydınlık günlere yeniden kavuşacağız.”

DEMİRCİ: “ANADOLU TOPRAKLARI VATAN OLDU”

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, Yönetim Kurulu adına 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Demirci’nin mesajı şöyle:

“30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz, ulusumuzun, emperyalizme karşı verdiği büyük mücadelenin sonunda yeniden dirilişidir.Kahraman ordumuz, Başkumandanlık Meydan Muharebesi’yle Anadolu topraklarının ulusumuzun vatanı olduğunu önünde durulamaz bir iradeyle tüm dünyaya ispatlamıştır.Bizler, 30 Ağustos Zaferi’ni kazanan tam bağımsızlık karakterine sahip bir ulusun evlatları, maden işçileri olarak; ülkemizin geleceği için yeraltı zenginliklerini tespit etmek ve yeryüzüne çıkararak ülkemizin ekonomisine kazandırmak için her türlü fedakârlıkla çalışıyoruz, çalışacağız.”

KORKMAZ, “ MİLLETİN FEDAKARLIĞININ GÖSTERGESİ”

Karadeniz Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz ise “30 Ağustos, dünya tarihine damga vuran milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Bu zafer Türk Milleti’nin fedakârlığının, kararlılığının, vatan sevgisinin, önemli ve anlamlı bir göstergesidir.” İfadelerini kullandı.

Haber : H Aksakal-Ö Cerrah
Bu Haber 379 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN, ereğli, zonguldak, değişim, haber,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

DİĞER BAŞLIKLAR
Sinan Durdu’dan Değişim’e ziyaret
Valilik açıkladı: “Ecrimisil bedeli alınmayacak!”
“Uysal haddini aştı!”
O bir efsane!
TED Koleji Ramazan Bayramı'nı kutladı...
Bu sene ilki yapıldı…
Demirtaş o görüntülerle ilgili konuştu…
 
Başkan Uysal’ın Ramazan Bayramı kutlama mesajı...
GÜNÜN SÖZÜ
Mallarınızı Zekatla teminat altına alınız; hastalarınızı sadaka ile tedavi ediniz.

( Hadis-i şerif )
NÖBETÇİ ECZANE
20 - 06-2018
CANDAROĞLU ECZANESİ
TEL : 0372 300 00 37
Bağlık Mah.Hatip Sok. No:105A Hatip Camii Karşısı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

ÇİLEK ECZANESİ
TEL :
Kepez Mah. Prof.Muammer Aksoy Cd. No: 32A
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 49268
  Bugün : 36012
  Toplam: 81824677
   Şuan Çevirimiçi:

 207 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» “Uysal haddini aştı!”
» Türkmen ağırlığı Ereğli’ye verdi.
» Müftüoğlu değerlendirdi…
» TAT Metal ne yaptıysa olmadı… İŞÇİ GREVE EVET DEDİ…
» “Güçlü bir destek bekliyoruz”
» Ak Parti'de flaş gelişme...
» TAT METAL samimiyetsiz İFTİRACIDIR... Video lu Haber
» İşsizlik rakamları?..
» MHP’ de her şey yolunda… Yüzler gülüyor…
» Demirtaş o görüntülerle ilgili konuştu… Video lu Haber
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Ortaklık Yapımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
Grubu Tanıyalım
Grup Firmaları
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com