20 Ekim 2018 Cumartesi
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2018 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / SİYASET
Çakır’dan TTK konusunda Özel Sektör seçeneği…
Çakır’dan TTK konusunda Özel Sektör seçeneği…

Çakır’dan TTK konusunda Özel Sektör seçeneği…

 21 Aralik 2017 13 : 15 

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, TTK ile ilgili olarak, ““Planlanan 6 bin, 6 bin 500 istihdam olanağı var. Hazine ve maliyeyi sübvanseden dolayı ikna edemezsek, emeklilerden dolayı birkaç yıl sonra özelleştirmeyi konuşmamız bile gerekmeyecek. Sonuç vermeyen politikaları gözden geçirmeliyiz” dedi.

Çakır, beraberinde Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, İl Genel Meclisi Üyesi Ayhan Taşdelen ve partinin ilçe ve belde yöneticileriyle birlikte kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.

AK Parti İlçe Başkanı Çakır, basın toplantısında yaptığı konuşmada, bugün itibarıyla hem 40. Doğum gününü, hem de AK Parti ilçe başkanlığına atanmasının 5. Yıldönümü olduğunu söyledi.

20 Ocak’ta Zonguldak İl Kongresi’ni Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla yapacaklarını ifade eden Çakır, bugüne dek yaptıkları çalışmaları anlatırken, sağlıkta Ereğli’nin devlet hastanesinin yenilenmesinin ardından, özel sektörün yapacağı yoğun bakım ve anjiyo ünitesinin mutluluk verici olduğunu söyledi.

Çakır, ulaşımda da Ereğli Zonguldak yolunun büyük oranda tamamlandığını, 2018 yolu sonu itibarıyla Ereğli Devrek yolunun tamamen biteceğini belirterek, “Ereğli’nin trafiği her geçen gün yoğunlaşıyor. Zonguldak yönünden gelen araçların direk Alaplı yönüne aktarılmasıyla ilgili bir çevre yolumuz var. 18 kilometrelik yolun 9 kilometresinin proje çalışmalrı başladı. İhalesi devam ederken yol yapımı başlasın istiyoruz. Ereğli Devrek yolunun bitmesiyle o bölgedeki yol yoğunlaşacak” dedi.

ÜNİVERSİTE İÇİN KALKINMA BAKANLIĞI’NA ZİYARET…

Geçmişten bugüne dek herkesin istediği bir projenin de Üniversite kampüsü olduğunu belirten Çakır şöyle konuştu: “Sayın milletvekillerimizle birlikte eski devlet hastanesi yerinin kazandırılmasının ardından bir an önce yapılmasını istiyorduk. Süre uzadı. Uygulama projesiyle birlikte kalkınma bakanlığından ödenek noktasında ciddi bir ödenek, 30-40 milyonluk bir ödenek çıkarmamız lazım. Önümüzdeki günlerde bununla ilgili Kalkınma Bakanlığı’na STK’larımızla birlikte bir ziyaretimiz olacak. Konuyu takip edeceğiz” dedi.

Çakır, ilçe genelinde okul yatırımlarının tamamlanarak, ikili eğitimin son bulması için çalıştıklarını belirterek, “Bir an önce Ereğli’nin tekli öğretime geçmesi lazım. Kırsalda prefabrik okullar açmaya çalışıyoruz. Merkezimizde ne varsa kırsalımızda da onun olmasını istiyoruz. Kırsalda tek öğretmenle dört sınıf okulda eğitim verilmesini kabullenemiyoruz. Bunların kapanıp en yakındaki daha donanımlı okullarda eğitim görmesini istiyoruz. Bunları süratli bir şekilde aşmamız lazım. Herkese en iyi şartlarda eğitim sunmak istiyoruz.” dedi.

ERDEMİR’DE İSTİHDAM POLİTİKASI

Karadeniz Ereğli’de istihdamla ilgili sorunların bir ayağının Erdemir, bir ayağının TTK, diğer ayağının da özel sektör olduğunu ifade eden Çakır şöyle devam etti: “Erdemir ile ilgili olarak özellikle şunu ifade etmek istiyorum. 13 yıldır mülakata girmiş, kadro bekleyen arkadaşlarımızın Erdemir tarafından kadroya geçirilmesini talep ediyoruz. Zonguldak’ın beş milletvekilini de bu konuya destek vermeye davet ediyorum. STK’ları da bu haklı davaya destek vermesini istiyoruz. 13 yıl bekletilmek aile bireyi açısından hoş bir durum değil. Oradaki taşeronların hayali de orada kadro görmek. İstihdam sağlanacaksa, dışarıdan eleman almak yerine kurumu tanıyan, işleyişi bilen bu arkadaşlarımızın alınmasıdır.”

TTK’DA ÖZEL SEKTÖR SEÇENEĞİ DÜŞÜNÜLMELİ…

TTK’ya en son 9 yıl önce işçi alındığını, ancak bugüne dek sorunun çözülmediğini belirten Çakır, “Soma’da 2 bin, Nallıhan’da bine yakın Zonguldaklı çalışıyor. TTK’ya işçi aldıramıyorsak, çalışanların emekli olana dek hakları korunmak kaydıyla özel sektör adına yatırım yapılmasına olanak sağlanması kanaatindeyim” dedi.

Çakır, cari açığın azaltılması ve bağımsız enerji kaynakları açısından kömür rezervlerinin değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, “Planlanan 6 bin, 6 bin 500 istihdam olanağı var. Hazine ve maliyeyi sübvanseden dolayı ikna edemezsek, emeklilerden dolayı birkaç yıl sonra özelleştirmeyi konuşmamız bile gerekmeyecek. Sonuç vermeyen politikaları gözden geçirmeliyiz. Bir çözüm önerisi sunmamız lazım. Biz istemeyiz demekle bir yere varılmıyor” diye konuştu.”

Zonguldak’ın kamu yatırımları açısından kısa vadede filyos haricinde gelişme görülmeyeceğini ifade eden Çakır şöyle devam etti: “İki tarafımızdaki Bartın ve Düzce Zonguldak’ta teşvik kapsamında bizden ileride. Biz bundan istifade edemedik. Bakanlarımıza milletvekillerimiz vasıtasıyla bunu söyledik. 2017 yılı teşvik değerlendirmeleri yeniden yapılıyor. İnşallah bu süreçte bu dezavantajı avantaja çeviririz. Biz bakanlığımıza şunu söylüyoruz. 3. Bölge tam olarak teşvik olarak kapsamında olmamız bizim karşılığımızsa, göç vermememiz gerekirdi ama Zonguldak göç vermeye devam ediyor. Bunu elbirliğiyle, parti gözetmeden, STK’ları bu konuda Ankara’da girişimde bulunmaya davet ediyoruz.”

BÜYÜKŞEHİR MESELESİ ŞUBAT MART AYINDA BELLİ OLACAK

Ereğli’de son dönemde güzel bir birliktelik ortamı yakalandığını belirten Çakır, bu girişimlerin çeşitli alanlarda devam edeceğini ifade etti.

Çakır şöyle konuştu: “24 Mart’ta gerçekleştirilecek mahalli seçimlerden en az bir yıl önce bütünşehir, büyükşehir, ilçelerin il olması değerlendirildi. Ankara’daki çalışmalarda hiçbir ilçenin il olmasına ilişkin çalışma olmadığı, büyükşehir ile ilgili konuların da mart ayına kadar meclis gündemine gelmesi öngörülüyor. Benim öngörüm, Zonguldak’ın büyükşehir olması. Yalnız bu büyükşehirde, ilçe belediyelerinin mağdur edildiği sistemden, ilçelerimizin korunduğu, köy statülerinin korunduğu bir çalışma yapılıyor. Şubat ya da mart ayında yasalaşması öngörülüyor. Fakat bu yüzde yüz değil, yüzde doksandokuz olur.”

BASIN MENSUPLARININ SORULARINI DA CEVAPLADI...

Çakır, bir soru üzerine, “Ereğli Belediyesi’nden bize proje geldiği sürece destek oluyoruz. Belediyeden bize gelen, şu bakanlığa gidelim deyip de takip etmediğimiz proje olmamıştır. Her getirilen projenin takipçisi olduk, hepsinde olumlu netice aldık” dedi. Ereğli Belediye Başkanı Uysal’ın “İlçe Başkanı ve Milletvekili benim başarılı olmam için bir şey yapmadı” anlamındaki sözlerini de değerlendiren Çakır, “Bu başkanın takdiridir. Bunu ben duymadım ama neden böyle bir şey söylediğini kendisiyle görüşürüz” dedi.

Belediyeye eş dost akraba alınmasını doğru bulmadığını belirten Çakır, “Genel yönlendirmeler içinde bir iki tane akrabası mutlaka olacaktır. Ama elimizde sayısal bilgi yok. Meclis üyelerinin çocuklarının belediyede çalışmasını da doğru bulmuyorum. Meclis üyesi katkı sunarken özgür bir katkıda bulunması lazım. Meclis üyesinin çocuğunun taşeron olarak çalışması onun ve kendisinin tercihidir ama ben başkan olsam, benim görüşüm ben koymam ama kanun önünde yasak değil. Biz halka hesap veririz. Halk bunu olumlu buluyorsa diyecek bir şey yok, bulmuyorsa onun değerlendirmesini yaparız” diye konuştu.

Çakır, “Biz gücümüzü oyumuzdan alıyoruz. Bizim oyumuzu aşağıya çekecek hareketlerde ben, milletvekili veya belediye başkanı, hiç kimsenin bulunmaması gerekir. Biz halktan aldığımız oyla ayakta duruyoruz” dedi.

ANKETİ YAPAN CİMRİ KİM?

Çakır, toplantılarda Belediye Başkanı ile meclis üyelerinin niye bir arada olmadıklarına ilişkin bir soruya ise, “Bu toplantıda kırsaldan soru gelirse diye Ayhan Taşdelen de aramızda. Bir dahakinde inşallah hepsi olur. Öyle oluyor ki genişlettiğinizde herkesi davet etmek gerekiyor, O anlamda sıkıntı yok” dedi.

Geçtiğimiz günlerde telefon vasıtasıyla yapılan bir anket konusundaki bir soruya ise Çakır şunları söyledi.: “Bu anketlerin genel merkez tarafından yapılmadığına eminim. Genel Merkezimize de sorduğumuz zaman olumlu cevap alamadık. Genel merkez iki ismi tek ankette sormaz. Birini ayrı sorarsa, öbürünü ayrı sorar. Bunun cimri bir arkadaş tarafından yapıldığı anlaşılıyor. O cimri ben değilim. Genel merkezimiz zaman zaman böyle çalışmalar yapılıyor. Anketin yapılış tekniği genel merkezimize benziyor. Faruk Bey de kendisinin yapmadığını söylüyor. Benim ismimin geçtiği usul genel merkezin usulü değil.”

40. DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLADI

Basın toplantısında, gazetecilerle çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunan Çakır, basın toplantısında 40. doğum günü pastasını da partilileriyle birlikte kesti. Doğum günü dolayısıyla

Gazeteci Sinan Kabatepe de Çakır için hazırlattığı pastayı takdim etti.

Haber : H Aksakal-S Kabatepe
Bu Haber 988 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :Fatih ÇAkır, ereğli, zonguldak, değişim, haber,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 7 )

Sayfa : [1]
Çakırdan TTK konusunda Özel Sektör seçeneği…
hakkı elinden alınmış bos vaatler verilip kandırılan erdemir personeli olmayı bekleyen 70 kişiden biriyim tutamayacagınız sözleri vermeyin yeter oynamayın bizim duygularımızla saygılar.
Gön : Mulakatlı  24 Aralik 2017 : 21:21:38  

Çakırdan TTK konusunda Özel Sektör seçeneği…
sayın baskanım 13 yıl öncede buna benzerkonusmaları cok duyduk. oynamayın artık bizimle ah almak agırdır verilen sözler yerine getirilmeyince. 70 kişi kaldı diyorsunuz topu topu 50 kişi anca kalmıştır cok arkadas işi bıraktı umutlarının bosa gitigini düsünüp sözler yerine getirilmeyince. yazıktır günahtır aynı seyleri yapmayın bosa umuttlandırmayın bizleri. bizimde aile sahibi oldugum uzu unutmayın yeter artık inanın psikolojimiz bozuldu saygılar tum erdemir personel vaatleri icin kandırılan mulakata girmiş arkadaslar adına. not. tutmyacagınız sözleri vermeyin... yazıktır bu emektr krdeslerim
Gön : Mulakata girip hakkı elinden alınan işci  24 Aralik 2017 : 21:15:36  

Çakır’dan TTK konusunda Özel Sektör seçeneği…
hileli bosanip,dünyada olmayan yetim maasi alanlariniz,hersey Devlet elindeyken mafyalariniz,milyarlarca dolar zarar Edip, millete yükleyen,madenlerinizemi ,özenecez,sabrimizin bitmesine az kaldi türkiyede iki belesci yer var biri Ankara biri Zonguldak,güneydoguda ,askerlik yapan kastamulularm,i senden korkacak
Gön : mevlüd kurel  23 Aralik 2017 : 23:42:18  Zonguldak

Çakır’dan TTK konusunda Özel Sektör seçeneği…
BİRDE KASTOMONULU ARKADAŞ SANA DA BİR SÖZÜM VAR HER İPİNİ KOPARAN BU EREĞLİYE GELİYOR, SONRA DİYORSUNKİ TTK ÖZELLEŞSİN, SENDE O ÖZELLEŞEN OCAKTA ÇALIŞ ÖL EMİ KARDEŞ SONRA KATAMONUYA TABUTUN GİTSİN, SONRA YAŞASIN ÖZELLEŞTİRME DERSİN
Gön : serdar  23 Aralik 2017 : 10:52:13  Zonguldak

Çakır’dan TTK konusunda Özel Sektör seçeneği…
SAYIN ÇAKIR KENDİ ŞAHSİ FİKRİNİ SÖYLEMİŞTİR. SAYIN ÇAKIR 2019 KASIMDA SİZİ DEF EDİCEZ AMA TTK HER DAİM KALACAKTIR. TTK ÖNCE ZONGULDAKLILARIN SONRADA TÜM TÜRKİYENİN MALIDIR.
Gön : SERDAR  23 Aralik 2017 : 10:46:58  Zonguldak

Çakır’dan TTK konusunda Özel Sektör seçeneği…
kastamonulluyuz aciz,issiziz,bu milyarlarca zarar eden ttk kömürmadenleri özellestirilsin veya kapatilsin,devlet mali deniz bitsin,,
Gön : mevlüd kurel@ymali.com  21 Aralik 2017 : 21:29:17  Kastamonu

Çakır’dan TTK konusunda Özel Sektör seçeneği…
sayın çakır.bu ülkede özel sektör, taşoranlaşma politikalrını ÖZAL getirdi sizin gibi islamcı,muhafazakar,liberal partiler devam ettirdi.siz yukarı kandilliye bi gidin orada mezarlık var,ordan varagelin oraya doğru bi bakın.sonra aşağı kandilliye gidin.sonra zonguldakta öele deveredilen madenlerin oraya bi gidin.oralarda binlerce insan vardı, ticaret vardı,şimdi ölü şehir,atom bombası atılmışda terkedilmiş ,insanları ölmüş birer yerler gibiler.halen utanmadan özelleştirmeden bahsediyosunuz.sizin tahsiliniz ne,devletin,bürokrasinin hangi kademelerinde bulundunuz,yada hangi ünüversitelerde, ... DEVAMI
Gön : ibogemici  21 Aralik 2017 : 15:35:40  Zonguldak

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
CHP’de süre uzatıldı...
Çivici: “Gençlerin önünü açın!”
 
Adaylık başvurusunu yaptı
BÖYLE YAPMAYIN!
CHP’den emeklilere destek…
İSTİFA ETTİ!..
CHP zirvesine katıldılar
Şehrin Geleceğini Birlikte Planlamalıyız…
GÜNÜN SÖZÜ
Insanların mutlulukları yada mutsuzlukları,talihin olduğu kadar Kendi karakterlerinin de eseridir.!!

( La Rochefoucauld )
NÖBETÇİ ECZANE
20 - 10-2018
SELÇUK ECZANESİ
TEL : 322 41 22
Özel Echomar Hastanesi Yanı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

GÜNER ECZANESİ
TEL : 312 46 46
Sarıkorkmaz Mah. Şehit Er Kudret Özcan Sk. No:20 Zemin Kat D:2
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 41534
  Bugün : 27997
  Toplam: 87171797
   Şuan Çevirimiçi:

 231 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Evsiz adam ölü bulundu...
» Ereğli’den 9, Alaplı’dan 1, toplam 13 gözaltı… Video lu Haber
» İhtiyaç sahiplerine yardım eli...
» Çivici: “Gençlerin önünü açın!” Video lu Haber
» Rezilliğin böylesi…
» Kardeş acısı yaşadı…
» 24 yıl sonra bir araya geldiler... Video lu Haber
» İSTİFA ETTİ!..
» “Şiirle Geçen Bir Hayat”
» Vali Çınar’dan okul ziyareti
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

kdz. ereğli, hyundai simge plaza,
Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Ortaklık Yapımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
Grubu Tanıyalım
Grup Firmaları
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com