KASHMİR PARK YAN BANNER
kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
kdz. ereğli, oked emlak, emlak borsası, değişim medya,
kdz. ereğli, buzdağı su, yeni yüzüyle hizmetinizde,
17 Şubat 2019 Pazar
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2018 Seçim
  • kdz. ereğli, doğa koleji,
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / GÜNDEM
Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Kara Tren’de değerlendirdi…
Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Kara Tren’de değerlendirdi…

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Kara Tren’de değerlendirdi…

 22 Haziran 2018 18 : 04 

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, “AK Parti’de milletvekili veya belediye başkanı olmak, Cumhurbaşkanımızın koyduğu çıtayı geçmek için çalışmak demektir. Zor hedeflere ulaşmak ve çıtayı yükseltmekle uğraşıyoruz. Diğer partiler gibi ufak hesaplar peşinde değiliz. Diğerlerini takip etmemize gerek yok. Biz kendi oyunumuzu kendimiz oynarız”

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Şenol Azman tarafından hazırlanıp sunulan ve Değişim Radyo’da yayınlanan Kara Tren programında seçim çalışmaları ve güncel konularda görüşlerini anlattı, soruları yanıtladı.

Seçim çalışmalarının çok iyi gittiğini söyleyen ve bu seçimin farklı bir seçim olduğunu ifade eden Uysal, ““Biz 24 Haziran’da öncelikle Cumhurbaşkanımız için oy kullanacağız. İkincisi de meclis için oy kullanacağız. AK Partili vekillerin çoğunlukta olacağı bir meclis yapısı olacağını görüyoruz” dedi.

Uysal, sonucun istedikleri gibi olmaması halinde ne olacağı ihtimali üzerinde bir şey söylemeyeceğini belirterek, “Olasılık artı eksi üç olur. Yanılma payı az olur bu seçimde. Vatandaşlarımızın bu seçimin bir milat olduğu ve çağ atlatacağını bildiği için bu cevabı veriyorum. Olasılıklar üzerinde konuşmaya gerek görmüyorum” ifadelerini kullandı.

Filyos Projesi’nin temelinin atılmasında katkıları dolayısıyla AK Parti Milletvekili Hüseyin Özbakır’a teşekkür eden Uysal, “Özbakır, bölgemize katkı sağlamıştır. İnsani değer olarak bakıyorum. Kendisine bölgemiz için yaptıkları dolayısıyla teşekkür ediyorum” dedi. Uysal, Zonguldak’ta TTK rödevans sahalarında ecrimisil bedellerinin ortadan kaldırılması dolayısıyla çabalarından dolayı da Milletvekili Faruk Çaturoğlu’na teşekkür ettiğini söyledi.

“CUMHURBAŞKANI NE DEMEK İSTEDİ?”

Bir izleyicinin “Cumhurbaşkanının Ben Ereğliliyim demesi ne anlama geliyor” sorusunu Uysal şöyle cevapladı:

“Cumhurbaşkanımız gece 23.00 sıralarında geliyor ve hiçbir ilçede söylemediği bir cümleyi söylüyor. Ben Ereğliliyim diyor. Bu cümle tersanelerin çalışması demek, üniversite konusunda ne kadar eksiğimiz varsa tamamlanması demek. Madenlerle ilgili sorunlarımız var, hemen etkisi görülmeye başlandı. OYAK grubu Alacaağzı maden ocağını aldı. Aslında rahmet ve bereket Ereğli’ye gelmeye başladı. Cumhurbaşkanımızın başdanışmanı Saadet Oruç Hanım geldi, yollar üzerine müjdeler verdi. Onun da katkılarıyla beraber yollarımız da oluyor. Devrek Ereğli yolu da inşallah en kısa sürede bitecek. Karayolları genel müdür yardımcısı geldi, cumhurbaşkanımızın talimatı doğrultusunda seçim bitmeden Ereğli’ye hizmetler gelmeye başladı. Sanıyorum Ereğli Devrek Yolu bir yıl içinde bitecek.”

“ÜNİVERSİTE KAMPÜSÜ MESELESİ…”

Uysal, üniversite ile ilgili konuda ise “BEܒye 41 dönümlük arazinin tahsisi sürüyor. Askeri alan denilen yerler hala BEܒye süresiz tahsisli” dedi. Uysal bu konuların bir programa sığmayacak kapsamda konular olduğunu söyledi.

Uysal şöyle devam etti:

“Tersanelerde istihdam üç yüze düştü. Burada üç bin dört bin işçi alınması daha önemli. Armutçuk şubemizin modernize edilmesi, Erdemir’in yeni yatırımları daha önemli, OSB’nin boş alanlarını doldurup daha teknoloji ağırlıklı ikinci üçüncü OSB’ler kurulması daha önemli. Eğitimi destekleyecek benim gibi bir belediye başkanı bulmak mümkün değildir. Göreve geldiğimizden beri bir elimiz okullarda. Gerek fiziki şartlarını düzeltmek konusunda, gerekse eğitim konusunda her türlü desteği veriyoruz. Belediye Başkanı Uysal, öğrencilerimizi, yarınlarımızı kesinlikle koruyacak ve onlar lehine kararlar alma konusunda başka tarafta olmayacaktır. Yerleşke konusu son derece önemli, önümüzdeki günlerde bunu açıklayacağım. Slayt gösterileriyle, interaktif bir ortamda bunu anlatacağım.”

“GENÇ SEÇMENLER LEHTE Mİ?”

Uysal, Azman’ın genç seçmenin partisi lehine olup olmayacağı sorusuna şu cevabı verdi: “Lehte olsun, aleyhte olsun, doğru olan buydu. 2002’de 2 yaşında olan çocuklar AK Parti’nin hizmetlerini bilmiyor. Çok iyi bildiğiniz gibi bizim Karadeniz Ereğli’de sigorta hastanesi, devlet hastanesinin yeri vardı. Sigortalı hasta devlette, devlet hastanesine giden sigorta hastanesinde tedavi olamaz. Bir keresinde icapcıyım, evimdeyim. Trafik kazası oluyor, Muharrem Erdem beni arıyor, devlet hastanesinde trafik kazası olayı geldi, yaralı çok diyor. Gelip bakar mısın diyor. Ben baktım, bir tanesini de ameliyat ettim. Sabah oldu vizite gidip doktor arkadaşlarıma buraya benim her gün gelmem olmuyor, yanlış anlaşılır dedim. Durumlarını anlattım arkadaşlara devrettim, arkadaşlar takip etti. Bu gece olan trafik kazasından ötürü müfettişlere savunma verdim. Başıma gelse tekrar gider yaparım, meslekten de atılsam bunu yaparım dedim.

Eskiden kadın odasında 16-20, Erkek odasında 16-20 kişi yatıyordu. Koğuş sistemi vardı. Ağır hasta orada yatıyor, enfeksiyon hastası orada yatıyor. En ağır ameliyattan çıkmış hasta orada yatıyor. Şu an anestezi uzmanı olmayan hastane yok. Koğuş sistemi kalktı. Tüm hastalar aynı yere müracaat edebiliyor. Sadece sağlık alanında yapılanlar bana göre sürekli anlatılmalı. Çünkü genç nesil bunları bilmiyor. Bu bile sadece sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti milletvekillerimizi desteklememiz için yeter diye düşünüyorum. Bu kadar koğuş sisteminde yatmak istemeyenler özel hastanelere gidiyordu. Bu konu başlı başına bir devrim bence.

İki yaşında çocuklar bilmiyor ama annelerinin babalarının ülkenin nereden nereye geldiğini anlatması lazım. Gençlerin de bugün buradayız, buraya nereden geldik, niye onaltı yıldır AK Parti iktidarda, niye tüm seçimlerin tamamından başarıyla çıkıyor diye sormaları lazım. Annelerine babalarına, bize sorabilirler. Nereden nereye geldik? AK Parti iktidarı onaltı yıldır ondört seçimi büyük farkla nasıl kazanıyor? Yaptığı icraatlar ortada. Hakkını yemememiz lazım. Oy verirsiniz vermezsiniz bunu bilmem ama yapılanları anlatmamız lazım. Hakikaten ülkemizde tüm hastanelerin aynı çatı altında toplanacağına kimse inanmazdı.”

“SAHA ÇALIŞMALARINDA GELEN TALEPLER”

Başkan Uysal, vatandaşın seçim sathı mailinde zor talepler gelmediğini belirterek, “asfalt, beton, çocuk oyun parkı gibi hizmetler isteniyor, yapıyoruz, yapacaklarımız var. Bu talepleri karşılayacağız zaten” dedi.

Kendisinin seçimlerde antrenmanlı olduğunu ifade eden Uysal, “Altı seçim geçirdim. Yeterince alan çalışması yaptık. Bir tecrübe oluyor bizim için” dedi.

Uysal, diğer partilerin mitinglerini takip edip etmediğine ilişkin bir soruya ise, “Şu an sadece kendimizi ve cumhurbaşkanımızı takip ediyorum onun haricinde kimseyi takip etmiyorum. AK Parti’de milletvekili veya belediye başkanı olmak, Cumhurbaşkanımızın koyduğu çıtayı geçmek için çalışmak demektir. Zor hedeflere ulaşmak ve çıtayı yükseltmekle uğraşıyoruz. Diğer partiler gibi ufak hesaplar peşinde değiliz. Diğerlerini takip etmemize gerek yok. Biz kendi oyunumuzu kendimiz oynarız” cevabını verdi.

Uysal, seçimde ikinci partinin hangi parti olacağının önemli olmadığını, cumhurbaşkanının ilk turda seçileceğine inandığını, AK Partili vekillerin çoğunlukta olduğu bir meclis yapısı olacağını düşündüğünü söyledi. Siyasetin matematiği olmadığını ifade eden Uysal, bölgesel sonuçlara ilişkin olarak ise “Zonguldak’taki milletvekili sayısı ezici çoğunlukla AK Parti’nin olacak” dedi.

“ÜLKEM KAZANACAKSA KAYBETSEM DE OLUR”

24 Haziran’ın hantal yapıdan kurtulmak için bir fırsat olduğunu ifade eden Uysal, “Benim belediye başkanı olmam önemli değil. Ülkem kazanacaksa Hüseyin Uysal kaybetsin ne olur. Ülkemize çağ atlatacak, hantal yapılardan kurtulduğumuz, bilginin en önemli sermaye olduğu bir çağda Ereğli’de yerel seçimi konuşuyoruz. Önemli olan 24 Haziran’da cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde başarılı olmak. Bu sonuca varmayan tartışmaların olmadığı dönem bitecek. Bu sığ, gereksiz tartışmalardan kurtulacağımız çok önemli bir sürece gireceğiz. Ereğli’de bir sürü sığ, gereksiz tartışmalar oluyor, 24 Haziran’dan sonra bu tartışmalar son bulacak” ifadelerini kullandı.

“SİSTEM HIZLI HAREKET EDECEK”

Seçime 36 saat kaldığını, programda bu konuya ağırlık vermek istediğini belirten Uysal şunları söyledi: “Büyük Türkiye diyoruz. Türkiye’nin büyüklüğünün olması için ona göre bir sonucun seçimlerde çıkmasını istiyoruz. Muhalefetin dediği gibi parlamenter sisteme dönüşle ilgili konuları konuşmamamız lazım. Tekrar aynı yanlışlarla uğraşmayalım. İki yılda bir seçimler, dokuz aylık hükümetler, darbeler, muhtıralar oldu. Bu sistemde beş yılda bir seçimler olacak. Başladığınız bir işi bitirmeniz için zamanınız olur. Parlamenter rejim bizi yavaşlatıyor. Bakan sayısı azalıyor ama başka daireler kurulacak, başka yapılar oluşturulacak. Sistem hızlı hareket edecek. Zaman hızla değişiyor, her an yeni bir soruna cevap vermeniz gerekiyor. Afrika atasözündeki gibi her sabah koşmamız gerekir. Atasözü, her sabah bir ceylan uyanır, en hızlı koşan aslandan hızlı koşması gerektiğini bilir, Afrika’da her sabah bir aslan uyanır, en yavaş koşan ceylandan hızlı koşmazsa açlıktan öleceğini bilir. Başımızda bir lider var, bir de hızlı işleyen bir sistem kurulması gerekir.”

Uysal, sınır dışı operasyonları ise “Hem Fırat kalkanı, hem Zeytin dalı operasyonunu son derece doğru buluyorum. Çünkü futbolda defansta bekleyerek bir sonuç alamazsın, hücum da gerekir. Sınır ötesinde terörü yok etmek için bu gerekliydi” sözleriyle değerlendirdi.

“KÖY VE KENT SEÇMENİ ARASINDAKİ FARK…”

Köy ve kentte oylarının eşit olmasını beklemenin mümkün olmadığını savunan Uysal, “Köylerde AK Parti’nin bir tık önde olduğunu düşünüyorum. Şehir merkezinde de AK Parti önde ama köyler kadar önde değil. Köylü daha sadık. Cumhurbaşkanımızın sadece dik duruşuna, çok dürüst ve samimi olduğuna, duygusallığına, karizmasına bakıyor. Vatandaşımız köylerde ‘Biz Tayyip Erdoğan’ı seviyoruz, o nereyi gösterirse o’ diyor. Şehirde bunu anlatmamız gerekiyor. Bugün Belen sanayisini ve Kışla sanayisini gezdim. Orada da büyük ilgi ve alaka var. Milletimiz karar vermiş. Geçen programda da söyledim. Üçü almamız demek, belediye başkanı, milletvekilleri, teşkilatlarımız görevini yapmış demektir. Bizim bunun üstüne çıkmamız lazım. Biz samimi olarak gayret ettikse sonucunu artı olarak görmemiz lazım. Üç iki normal sonuç.”

Uysal, “Benim birinci sorumluluğum otuz bir mahallem. Fakat burada doğup büyümüş biri olarak doksan dört köyüme gitmem diyemem. ” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞLARA MESAJLAR…

Programın son bölümünde vatandaşlara hitap eden Uysal şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımız Ereğli’ye teşrif ettiğinde inanılmaz bir kalabalık vardı. Cumhurbaşkanımızdan kimse o kadar kalabalığı toplayamazdı. İkincisi saat 09.00’dan itibaren içeri almak mümkün değil, yasaklandı. Alan almıyor. O gün akşam ramazandı. Vatandaşımız saat 03.00’ten sonra alanı doldurmaya başladı. Bu gelen vatandaşın oruç açması lazım. Biz o düşünceyle iftarımızın o gün gelecekleri tahmin ettiğimiz için sayıyı fazla tuttuk. Saat de dar olduğu için biz gelen vatandaşları en azından iftar sofrasında doyuralım dedik.

Cumhurbaşkanımız otobüsün üstünden söylenecekleri söyledi. Gurbetteki gençlerin annelerin annelerine mesajlar verdi. Annelerimize veya Ereğli’nin bütün insanlarına şunu söyledi. Annelerin gözünde gözyaşı olmaması için ben de çalışacağım. Gücüm ne kadar yeter bilmem, görevim ne olur onu da bilmem. Ama annelerin gözünde gözyaşı olmasın diye, çocukları üzerindeki tüm dertleri çözmek için gayret edeceğiz.

Dışarıdan gelen yatırımcıya belediyenin desteği olur, talebi olmaz. Belediye hizmet birimidir. Yatırımcıya destek olur, herhangi bir iş altında katkı istemez. Benim kent merkezimde yaşayan insanların hakları neyse, en ücra mahallede yaşayanların da o kadar hakkı vardır.”

AK Parti iktidarının icraatlarının göz önüne getirilmesi gerektiğini ifade eden Uysal, “ belediye başkanlığı döneminde cumhurbaşkanımızın yaptığı çalışmalar göz önüne getirilmeli. İstanbul’da çöp dağları vardı. Her evde bidon olurdu, tankerlerle su gelirdi. Cumhurbaşkanımız on altı yılda nereden nereye getirdi? Eskiden bunlar niçin yapılmıyordu. Koalisyon tartışmaları falan. Şunu anlatmak istiyorum. Çok fazla işler yapıldı. Çok fazla işler dertlenmeyle, ülkesini sevmekle yapıldı. Sevmek de yetmiyor, dertlenmek gerekiyor. Dertlenirsen çözüm bulursun. Cumhurbaşkanımızın duygusallığı buradan geliyor. Niye benim vatandaşım bunlardan yararlanmıyor diyor. Eskiden yapılamaz mıydı? Savunma sanayimizin yüzde 18’i yerliydi. Şimdi yüzde 65. Savunma sanayisinden ihracat yapıyoruz. OSB’ler niye kurulmadı. AK Parti hükümetinde 108 OSB kuruldu. 121 de sanayi sitesi kuruldu. Doğalgazda, yollarda, eskiden bu yana ne değişti? ” dedi.

Uysal, “AK Parti’nin yaptıklarını köylü gibi düşünelim. Köylü tohum atmayı bilir. Sonra gübre atar, arkasından sular, sonra bekleme dönemine geçersin. Arkasından ürün görünmeye başlar. Sonra yeniden çapa yaparsın. Meyve zamanını bilirsiniz. AK Parti hükümeti, cumhurbaşkanımız liderliğinde bu zemini oluşturdu. Şimdi hasat zamanı diyoruz. Şimdi Türkiye vakti. Şimdi Karadeniz Ereğli’de yaşayanların AK Parti’yi destekleme vakti. Müreffeh bir Türkiye ve sorunları bitmiş bir Ereğli geliyor. Sorunların bitme yolunda adımlar atılan bir Ereğli geliyor. Türkiye’de cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin geçtiği, çağın şartlarının geçtiği bir Türkiye geliyor” diyerek vatandaşlara mesaj verdi.

Haber : H Aksakal
Bu Haber 1143 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Kara Trende değerlendirdi…,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

DİĞER BAŞLIKLAR
“Ereğli’ye yakışacak bir Pazar…”
"Hayır Çarşısı” açıldı
Yüzyılın sorununu konuştular
Havaalanında son durum…
Vekillerden Çufalı’ya Ziyaret
OTİZM DERNEĞİ’NDEN GMİS’E ZİYARET
KARA TREN CANLI YAYIN BAŞLADI
“TESİSLERİ İSTİYORUZ!”
GÜNÜN SÖZÜ
Fırsatların sayısı, onları görecek insan sayısından çok daha fazladır

( Thomas Edison )
NÖBETÇİ ECZANE
17 - 02-2019
SEDA ECZANESİ
TEL : 322 01 77
Falım Pide Yanı Müftü Mahallesi 27 Mayıs Cad.No:14
Kdz.Ereğli / Zonguldak

ÖZGÜR ECZANESİ
TEL :
ÖMERLİ MAH.KAYNARCA CAD NO:229A
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 32902
  Bugün : 15035
  Toplam: 92695560
   Şuan Çevirimiçi:

 208 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» İYİ Parti’de yaprak dökümü
» CHP’de yöntem belli oldu
» Posbıyık: “Ereğli canlansın!”
» Başkan Uysal, Sakindereyi inceledi...
» Havaalanında son durum…
» START VERİLDİ…
» İYİ Parti açıkladı: İttifak niye koptu?
» Posbıyık’tan “Miting gibi” açılış
» Şahin gençleri sevindirdi…
» 15 Temmuz’da olmam gereken yerdeydim. siz neredeydiniz?
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com