kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
26 Mayıs 2019 Pazar
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2019 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / GÜNDEM
Kaymakam Çorumluoğlu’ndan ilk izlenimler:
Kaymakam Çorumluoğlu’ndan ilk izlenimler:

Kaymakam Çorumluoğlu’ndan ilk izlenimler:

 18 Eylül 2018 16 : 43 

Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, “Ereğli’de potansiyel var. Bu potansiyeli neticeye çeviremiyorsak bu bizim hatamızdır. Ereğli’de şu olsaydı bu olsaydı diye topu taca atacak halimiz var. Ereğli’de un da var, yağ da var, şeker de var. Helva yapamıyorsak bizim beceriksizliğimizdir. Bu manada biz de ortaya bir şey koyacağız” dedi.

Çorumluoğlu, atanmasının ardından basın mensuplarına yönelik tanışma toplantısı düzenledi. Toplantıya katılan gazetecilerle tanışan Çorumluoğlu, yaklaşan kış aylarından önce hem Ereğli’yi tanımak, hem de köy ve beldelerin tamamını gezmek istediğini söyledi.

Bazı şeyleri hızlandırmak ihtiyacı duyması nedeniyle basın mensuplarıyla tanışma imkanı bulmak istediğini belirten Çorumluoğlu şöyle konuştu:

“Çok fazla basına çıkan biri değilim. Manisa merkezde en son görev yaptım. Orada basınla görüşüyorduk ama meslek yaşamımdaki eksikliklerden biri basın yönümün eksik olmasıdır. Sosyal medya kullanmıyorum, burada da kullanmayı düşünmüyorum.  Whatsapp kullanıyorum gerekli düzeyde.  1968 yılında Balıkesir’in Kefsut ilçesinde doğdum. İstanbul Maliye Meslek lisesini bitirdim. 1985 yılında maliye bakanlığında göreve başladım. Bu süreçte İstanbul Üniversitesi’nde okudum. Daha sonra Maliye Bakanlığı’ndan ayrılarak 1991 yılında İçişleri Bakanlığı’nda kaymakam adayı olarak başladım.  Manisa’nın Selendi İlçesi, Bitlis’in Hizan İlçesi,  Kütahya’nın Hisarcık ilçesi, Artvin ve Çorum vali yardımcılığı, Gediz Kaymakamı ve Manisa Şehzadeler kaymakamı olarak çalıştım.”

“ŞİARIM DEVLETE HİZMET”

Şehzadeler ilçesinde kurucu kaymakam olarak görev yaptığını, bu süreçte tecrübelerini görev yaptığı yerlere yansıtmaya çalıştığını ifade eden Kaymakam Çorumluoğlu şöyle dedi:

“Görev yaptığım her yerde hedeflediğim noktalara ulaşabildiğimi de düşünüyorum. Çünkü devlet bize bir makam verdi, karşılığında ücret ödüyor. Bizler çalışmak, faydalı olmak zorundayız.  Şahsen bir yerleşim yerinde faydalı olmadığıma inandığım zaman bırakmasını bilen bir idareciyim. Bunu şunun için söylüyorum. Bizim ülke olarak, millet olarak kaybedecek zamanımız yok. Keşke elimizde imkan olsa da 24 saat değil, 25 saat çalışsak. Buraya çalışmak için geldim. Ben İÜ İktisat Fakültesini bitirip ilk kaymakam olan kişiyim. Ben devlete ve millete hizmeti kendine şiar edinmiş bir kişiyim.

Yatılı okulda büyüdüm.  Devlet bizim çorabımızdan paltomuza kadar her şeyimizi aldı. Devlete bir borcumuz var. Otuz yıldır bu borcumu ödemeye çalışıyorum, ödediğimi de düşünüyorum. Her maaşımı aldığımda ya da evime gittiğimde bugün yapılacak bir şey vardı da yapamadım mı diye vicdan muhasebesi yapan bir kişiyim.”

“DIŞARIDAKİ EREĞLİ ALGISI…”

Ereğli ile hiç yolunun kesişmediğini, Batı Karadeniz’e ilk kez üç gün önce gördüğünü ifade eden Çorumluoğlu şöyle devam etti:

“Şunu memnuniyetle ifade etmek istiyorum. Yolu Ereğli’den geçen her kişi, dışarıda Ereğli’yi çok iyi anlatıyor. Buna çok sevindim. Bazı yerler vardır, daha gitmeden olumsuz propaganda başlar. Ama Ereğli’yi gerek insan yapısı, gerekse tabiat olarak çok iyi anlatıyorlar. Bu da bize moral verdi. Burada en önemli faktörlerden biri çevredir, tabiattır. Üç gündür geziyorum hakikaten şirin bir ilçe görüntüsü var burada. Fakat benim dikkat ettiğim, en az tabiat kadar insan yapısıdır. Bu yönde de Türkiye’nin çeşitli noktalarında görüştüğüm arkadaşlarım çok güzel şeyler ifade ettiler. Bu önemlidir.  Sizleri tebrik ediyorum, dışarıda böyle bir izlenim bırakmak sizlerin, Ereğlililerin sayesindedir.

Ekonomik çerçevede baktığımız zaman Ereğli kendi kendine yetebilen, hatta daha fazlasıdır diyebiliriz.  Demir Çelik fabrikası, balıkçılık olsun, diğer faaliyetleriyle bu önemli. Eksikler vardır, ben onları daha tespit edemedim.  Sadece bilim sanat öğrencisi çocuğum var. Bilim sanat merkezi olmayışını eksiklik olarak gördüm. Bu büyüklükte bir ilçede bunun olmamasını eksiklik olarak gördüm.”

“BİZ ÖNÜMÜZE BAKACAĞIZ”

Her dönemin kendi ahval ve şeraiti içinde değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Kaymakam,  Şehzadeler İlçesinde kurucu kaymakamlık yaptığını, başladığında hiçbir kurumu oluşmamış bir yerleşim yerini, ayrıldığı zaman tüm unsurları oluşmuş halde bıraktığını söyledi. Gelen kaymakamın orada da eksiklik bulabileceğini ifade eden Kaymakam Çorumluoğlu, bunların o anki şeraitin içinde değerlendirilmesi gerektiğini savundu.

Kaymakam Çorumluoğlu şunları söyledi:

“Biz önümüze bakacağız, burada insanlarla huzur içinde çalışmak ana prensibimdir.  Çok fazla kavgayı seven biri değilim. İstiyorsa insan kardeşiyle de kavga eder. Bizim çalışmaya ihtiyacımız var. Buradaki arkadaşlarımızdan burada yapılması gereken şeyler var mı onu öğrenmeye çalışıyorum. Trafiği hızlandırmaktaki maksadım budur.  Burada neler var neler yok kısa zamanda tespit edeceğimizi düşünüyorum.  İdareci üç çeşittir. Biri çok çalışır, üretir satamaz. Yaptığını basınla paylaşamaz. İdareci bunu paylaşamıyorsa birileri bunu alır ve satar. Bu kötü idareci modeli. Biri orta idareci modeli. Yaptığını kamuoyuyla paylaşıp lanse edebilen kişi. Makul olan budur. Bir tanesi de bir şey yapmaz ama sürekli satar.  Yapıyormuş gibi gözükür, devamlı poz verir ama üretmez. Ben idarecilikte birinci ve ikinci arasındayım. Buradaki hedefim, yaptığını kamuoyuyla paylaşan bir idareci modeline ulaşmak hedefim. Burada basın bizim vatandaşa ulaşmamızda önemli bir araç.”

“VATANDAŞLA BİZE ARACILIK EDİN…”

Cep telefonu numarasının internet sitesinde yazılı olduğunu belirten Çorumluoğlu, kendisine rahatlıkla ulaşılabileceğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Lütfen gördüğünüz aksaklıkları bizimle paylaşın. Burası benim daha önceki çalıştığım Şehzadeler ile denk bir ilçe. Bazen bazı birimlerimize vakıf olamıyoruz, bazen bize yanlış bilgiler geliyor. İdarenin adamı olarak bu çok iyi, siz çok iyisiniz diyor. Buna hiç gerek yok.  Ama var olan eksikliği bize söylemede, vatandaşla bize aracılık edin. Kamu kurumlarında bir sıkıntı, bir ilgisizlik, bir kokuşmuşluk varsa bunu makul cümlelerle, kırmadan dökmeden bizimle paylaşmanızdan memnuniyet duyarız.”

Kamu görevlilerinin aldıkları maaş karşılığı vatandaşa hizmetle yükümlü olduğunu ifade eden Kaymakam,  “Kamu personelimizin hepsi vatandaşlarımızın hizmetkarı. Burası bizim kendi geçimimizi sağladığımız bir yer. Burada herkes parayla çalışıyor. Herkes parayla çalışıyorsa da bunun karşılığını verecek. İmkanları ölçüsünde yapacak. Bunu yaparken bir insana taşıyabileceği kadar yük vermek lazım. Devletin imkanları ölçüsünde vermek lazım.  Ereğli’de potansiyel var. Bu potansiyeli neticeye çeviremiyorsak bu bizim hatamızdır. Ereğli’de şu olsaydı bu olsaydı diye topu taca atacak halimiz var. Ereğli’de un da var, yağ da var, şeker de var. Helva yapamıyorsak bizim beceriksizliğimizdir. Bu manada biz de ortaya bir şey koyacağız.”

“AVUCUMUZ AÇIK OLACAK!”

Son milletvekili seçiminde Manisa AK Parti Milletvekili Aday Adayı olarak görevinden istifa ettiğini ama 26 gün sonra görevine döndüğünü ifade eden Çorumluoğlu, bu manada siyasi tecrübesinin de olduğunu söyledi.

Çorumluoğlu, “Avucumuz kapalı dediğimiz zaman, siz altın var dersiniz, o gümüş der, bu taş der. Bizim avucumuz açık olacak. Avucumuzda ne görecekseniz onu yazın. Bu teknoloji dünyasında hiçbir şey gizli kalmıyor. Olayın aslını doğrusunu anlatınca yazabilirsiniz. Burada güçlü bir basın var.  Gazete çıkarmanın ne kadar zor olduğunu, ilan alan gazetelerdeki arkadaşlarımız için bunu söyleyebilirim.  Şu ana kadar sizi takip etmedim ama çalıştığım yerlerde sabah ilk işim yerel basını takip etmek oluyordu.

Benim hayattaki prensiplerimden biri şudur. Bir iş ya yapılır, ya yapılmış. Bunun ortası olmaz. Yapıyormuş gibi görünmek olmaz. Sakıp Sabancı, “Ben ayakkabı boyacısı da olabilirdim ama Hilton’un karşısındaki ayakkabı boyacısı olurdum’ diyor.  Bu hayata bakış açısı. Ne işi yapıyorsanız yapın en iyisini yapmamız gerekir.  Zaman içerisinde ortaya çıkacaktır, böyle bir basını görünce, belli zaman aralıklarıyla sizleri davet edip kahvaltı, simitli çaylı toplantıyla sizinle hasbihal etmemin yararlı olacağını düşünüyorum. Böyle bir şeyi de sizinle paylaşırım. İstişare olur” diye konuştu.

Ereğli Kaymakamı, Ereğli ölçeğinde bir ilçeyi tanımasının yaklaşık üç-dört ayı alacağını düşündüğünü ifade etti.

Çorumluoğlu, toplantının ardından Kaymakamlık binasının önüne inerek onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Haber : H Aksakal
Bu Haber 1827 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :Kaymakam Çorumluoğlundan ilk izlenimler:,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

DİĞER BAŞLIKLAR
Gemiler ziyarete açılacak
Demirtaş’ın gündemi, sözleşmeli ve ücretli öğretmenlerin durumu…
Özlem sona eriyor… Tarihi sahnede açıkladı…
 
Önce kortej, sonra Konser…
 
100.yıla Özel... Davetlisiniz...
İlk yurt içi seferi…
Posbıyık Ailesinden, Şehit Annesine ziyaret...
 
“Annesiz bir ev, ıssız bir geceye benzer…”
GÜNÜN SÖZÜ
İftira eden , Cennete giremez

( Hadis-Şerif Şinabuü'l-Ahbar )
NÖBETÇİ ECZANE
26 - 05-2019
BİLGİ ECZANESİ
TEL : 0372 312 05 00
Müftü Mah. Erdemir Cad. No: 38B
Kdz.Ereğli / Zonguldak

KEPEZ ECZANESİ
TEL : 372 322 01 55
Devrek Yolu Cad.Kavaklık Mah.781d Kdz.Ereğli
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 43344
  Bugün : 18329
  Toplam: 96805248
   Şuan Çevirimiçi:

 220 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Trafik masaya yatırıldı...
» Endemik ve Gastronomik… OSMANLI ÇİLEĞİ
» Kömürspor'da Teknik Direktörü TAMAM...
» Belediyeyi yeniden ŞAHLANDIRACAĞIZ!.. Video lu Haber
» Sevenlerini üzdü...
» Esnafa zor anlar yaşattı…
» Yunuslara nazar değdi…
» Özlem sona eriyor… Tarihi sahnede açıkladı… Video lu Haber
» Yer SARI gök KIRMIZI oldu… Video lu Haber
» Kafa kafaya çarpıştılar... Can kaybı, yaralılar...
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com