KASHMİR PARK YAN BANNER
kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
kdz. ereğli, oked emlak, emlak borsası, değişim medya,
kdz. ereğli, buzdağı su, yeni yüzüyle hizmetinizde,
18 Şubat 2019 Pazartesi
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2018 Seçim
  • kdz. ereğli, doğa koleji,
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / GÜNDEM
TRAFİK AĞIR HASTA!..
TRAFİK AĞIR HASTA!..

TRAFİK AĞIR HASTA!..

 10 Ekim 2018 09 : 08 

Karadeniz Ereğli’de trafik akışı her geçen gün sürücüleri daha fazla zorlamaya başladı. İlçede trafik sorununun çözümü konusunda birçok girişim ve öneri geliştirilmesine rağmen, uygulamada yapılanlar, yapılması gerekenlerin yanında önemsiz kalıyor. Eğer çözüm bulunmazsa, şu an ağır hasta olan Ereğli trafiği, yakın vadede felç olacak!

Karadeniz Ereğli’nin en önemli sorunlarından biri olan trafik sıkıntısı, her geçen gün sürücüleri daha fazla zorlamaya başladı. İlçenin ana arterlerinde günün büyük bölümünde araçlar güçlükle yol alabiliyor. Kolluk güçlerinin trafiği açık tutma çabaları da her geçen gün artmasına rağmen, sonuçta çözüm bulunmazsa, yakın vadede Ereğli trafiğinin felç olması kaçınılmaz.

Ereğli kent merkezinde trafik temelde iki farklı eksen üzerinde ilerliyor. Bunlardan biri Erdemir Caddesi, Meydanbaşı Caddesi ve Devrim Bulvarı’ndan geçerek, eski devlet hastanesi yönünde, sahil boyunda ilerliyor. İkincisi de Ömer Halisdemir Bulvarı yoluyla şehirlerarası ulaşıma bağlanıyor. Bu yol, İnönü Parkı’nın arkasında Devrim Bulvarından gelen trafikle birleşiyor.

Ereğli’de bulunan yerleşim bölgelerinin büyük bölümünün ulaşımı bu iki yoldan ayrılan yan yollardan gerçekleşiyor. Özelikle işe ve okullara giriş çıkış saatlerinde bu olgu, özellikle çarşı merkezi diye bilinen bölgede trafiğin çok fazla yoğunlaşmasına yol açıyor. Özellikle kavşak noktalarında kimi zaman araçların dakikalarca beklemesi gerekiyor. Büyük umutlarla inşa edilen Devrek Yol Ayrımı’ndaki üst geçit, tüm rehabilitasyon çalışmalarına, yeni yollar açılmasına rağmen, akşam ve sabah saatlerinde sürücüleri çileden çıkaran trafik sıkışıklıklarına sahne oluyor.

Meydanbaşı yönünden çarşı merkezine inen yolda, unpazarı caddesinden pazaryeri bölgesine giden yolda, Akbank yokuşundan inişte ve devamı olan sahil bulvarı boyunca sabah akşam trafik sıkışıklığı eksik olmuyor. Ortacami bölgesinde zaten dar olan yolun bir tarafı da otoparklara ayrılınca, iyice daralan yolda iki yönlü trafik akışını sağlamak neredeyse imkansız hale geliyor. İlçede işyerlerinin ve alışveriş merkezlerinin, sağlık kuruluşlarının odaklandığı Erdemir caddesinde gündüz saatlerinde bile trafik sıkışıklığı yaşanması vakayı adiyeden sayılıyor.

OTOPARK MESELESİ..

İlçede otopark sıkıntısının tek nedeninin artan araç sayısı olduğuna dair kanaatin de sorgulanması gerekiyor. Araç sayısındaki artışa paralel olarak otopark kapasitesini arttırmak yerine, ilçede mevcut otoparkların başka amaçlar için ortadan kaldırılması, yapılan binaların otopark alanları düşünülmeden ruhsatlandırılması gibi geçmişin hataları da bu problemi besleyen unsurlar arasında. Yalı Caddesinde, Alemdar Müze Gemisinin bulunduğu yerde, Belediye Binasının yanında, Erdemir Caddesi üzerindeki otoparklar bugün artık yok. İlçede kent meydanı yapılması halinde eski terminal alanındaki araçların da park edecek yer bulması neredeyse olanaksızlaşacak. Yolların sağına soluna park eden araçlar, aynı zamanda yollarda trafik akışını da olumsuz etkiliyor.

NE YAPILMALI?

Trafik akışının çözümü için daha önce Erdemir Caddesi ve İbrahim Efe caddelerinde tek yönlü trafik akışı uygulaması başlatılmış, esnafın tepkisi üzerine uygulamadan vazgeçilmişti. Tek yönlü trafik uygulamasında İbrahim Efe Caddesi’nin yerine Hatip Caddesi’nin kullanılması alternatif olabilir ama bu da Devrim Bulvarında trafik akışı problemini ortadan kaldırmayacağından, buralarda da ayrı düzenlemeler yapılmalı. Bazı noktalarda ana yolları By pass eden formüller de düşünülebilir. Bunlardan biri, ilçenin en kalabalık mahallelerinden biri olan Bağlık Mahallesine bir viyadük ile ulaşılması, buraya giden araçların en kısa yoldan trafiğin yoğun olduğu güzergahlardan çekilmesi projesiydi.

Yerel seçimler yaklaşırken, aday adayları bu konularda ilçeye ufuk açıcı öneriler gündeme getirmeli, bu öneriler üzerinde tartışılmalı. Sivil toplum ve kamu kuruluşları da bu konularda mümkün olabilecek çözüm önerilerini paylaşmalı. Öneriler, bu işlere ayrılabilecek bütçe ve zamanlama konuları da dikkate alınarak paylaşılmalı.

Eğer yakın gelecekte trafik konusunun çözümü için ilçede bir inisiyatif geliştirmek mümkün olmazsa, bugünlerde ağır hasta kabul edilebilecek Karadeniz Ereğli trafiğinin, çok uzun olmayan bir gelecekte iyice içinden çıkılmaz hale geleceğini kabul etmek gerek. Tıpkı su kıtlığı yaşanmadan yeni kaynakların bulunması mecburiyeti gibi, ulaşım konusunda da trafik bir daha toparlanamayacak şekilde felç olmadan çözümün bulunması gerekiyor.
Haber : Muhammet Sorhan
Bu Haber 3411 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :kdz. ereğli, trafik sorunu, trafik ağır hasta,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 6 )

Sayfa : [1]
TRAFİK AĞIR HASTA!..
Belediyenin anahtarını verin esnaflara, hergün biri yönetsin o zaman. Ne kadar saçma bir söylem. Tamam bir yerde esnaf haklı olabilir ama eğer trafik bu şekilde rahatlayacaksa yapılmalı bir an önce. Sonra içinden çıkılamaz hale girince, iş işten çoktan geçmiş olacak. Hatta koltuk kalmayacak..!!
Gön : By_KaL  11 Ekim 2018 : 08:30:02  Zonguldak

TRAFİK AĞIR HASTA!..
VİYADÜK İÇİN ÖNERİ;YIKILAN KIZ KURAN KURSUNUN ORADAN YANİ HATİP CADDESİNDEN YANLIŞ BİLMİYORSAM ÖZGÜRLER SİTESİNİN ORAYA DOĞRU BAĞLANTI SAĞLANABİLİR VE OLDUĞUNDAN,DÜŞÜNECEĞİNİZDEN FAZLA RAHATLATIR TRAFİĞİ.AYRICA ESNAF NEDEN DİNLENİYOR ONLAR SADECE KENDİLERİNİ DÜŞÜNÜR NE ŞEHRİ NE DE BAŞKASINI...BİR ŞEYLER DEĞİŞECEKSE KATİ UYGULAMALAR OLMASI LAZIM YAP-BOZ KURALLAR DEĞİL...!!!!!!!!!
Gön : Winner  11 Ekim 2018 : 07:30:11  Zonguldak

TRAFİK AĞIR HASTA..
baglık mah. doğakent çivarlarında market bakkal olması ve yolların çok dar ve dik yokuşlardan oluşması bir hak otobüsü olmaması mecburen arabayla ekmek alınmaya gidiliyor markete gidiliyor pazara gidiliyor hatip camısının ordan sakın dereye inmek zaten çok zor yol azı dar aşağıdan ve yukardan gelen araçlar gözükmüyor bir viğadük yapıla bilir oda çok masraflı birde yapacak yer kalmadı evlerden oralara 15 katlı eveleri niye yaptırdınız bir market bir bakkal şart otobuste şart
Gön : atakan  10 Ekim 2018 : 19:21:21  

TRAFİK AĞIR HASTA!..
Zaten siz bu esnafın lafını dinleye dinleye 1 adım yol ilerleyemediniz. Şehri esnaf yönetiyor çileyi halk çekiyor. Denetim zaten yok.
Gön : Mehmet  10 Ekim 2018 : 16:49:28  Zonguldak

TRAFİK AĞIR HASTA..
haberde de belirtildiği gibi eregli trafiğini rahatlatacak en güzel çözüm, bağlık mahallesine geçişte dombay deresi ya da çarşı tarafından değil sakindere üzerine yapılacak bir hatta iki tane viyadükle
geçişin sağlanması ile olacaktır. boylece binlerce araç çarşıya uğramak zorunda kalmayacaktır. daha da önemlisi bagliktan şehrin her yerine ulaşmak için birçok insan araçları değil yürümeyi tercih edeceği için otomatik olarak trafikteki araç sayısı da azalacaktır. bagliktan iki üç kilometrelik yere bile araçsız gidemiyoruz. dombay yokuşu ya da çarşı tarafındaki yokuşu yürümek çok zor.
Gön : Ahmet  10 Ekim 2018 : 15:33:57  

TRAFİK AĞIR HASTA..
trafik daha da olur belediye park yerlerine ikinci park oldugu sürece trafik ekipleri trafikte olmayıp tragi rtahatlatmassa daha da cok olur
Gön : ereğlili  10 Ekim 2018 : 11:19:05  

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
Deniz Yavuzyılmaz TBMM Genel Kurulu’nda konuştu:
“Ereğli’ye yakışacak bir Pazar…”
"Hayır Çarşısı” açıldı
Yüzyılın sorununu konuştular
Havaalanında son durum…
Vekillerden Çufalı’ya Ziyaret
OTİZM DERNEĞİ’NDEN GMİS’E ZİYARET
KARA TREN CANLI YAYIN BAŞLADI
GÜNÜN SÖZÜ
Gönül Zenginliği "Allah bir kuluna hayır dilediği zaman onun zenginliğini kalbinde yaşatır; ona kalp zengiliği verir. Takvayi yani Allah korkusunu gönlünde yerleştirir. Allah bir kuluna da şer dilediği vakit fakirliğini iki gözünün önüne getirip gösterir."

( Tirmizî )
NÖBETÇİ ECZANE
18 - 02-2019
ÖZTÜRK ECZANESİ
TEL :
Sarıkokmaz Mah. Molla Ahmet Sk. No: 47 İç Kapı No: 3 Kdz. Ereğli
Kdz.Ereğli / Zonguldak

SEYHAN ECZANESİ
TEL : 323 51 06
KAVAKLIK MAH. ÇAYIR SOK. 27A
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 32383
  Bugün : 20653
  Toplam: 92733561
   Şuan Çevirimiçi:

 999 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Ecevit’in kemiklerini sızlattılar… Video lu Haber
» Havaalanında son durum…
» Hırsızın böylesi…
» Posbıyık: “Ereğli canlansın!”
» “Zonguldak’a örnek!”
» İYİ Parti’de yaprak dökümü
» CHP’de yöntem belli oldu
» Başkan Uysal, Sakindereyi inceledi...
» START VERİLDİ…
» İYİ Parti açıkladı: İttifak niye koptu?
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com