kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
20 Mayıs 2019 Pazartesi
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2019 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / SİYASET
DSP Adayı Müftüoğlundan sert çıkış:
DSP Adayı Müftüoğlundan sert çıkış:

DSP Adayı Müftüoğlundan sert çıkış:

 26 Mart 2019 15 : 26 

Demokratik Sol Parti (DSP) Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Adayı Burak Müftüoğlu, “Ama söyleyemediğimiz için bugüne geldik. Söyleyemediğimiz için ceketimi assam seçimi alırım denildi. Söyleyemediğimiz için çok şey başımıza geldi. Birileri de çıksın söylesin. Yalansa birisi yalan desin. Bilmiyor desin. Ben bildiğimden eminim” dedi.

Müftüoğlu, Değişim Radyo’da yayınlanan ve Elif Yapıcı tarafından hazırlanan Gündem Özel programında seçim gündemini değerlendirdi. Değişim Medya Editörü Hüseyin Aksakal’ın da katıldığı programda DSP Adayı diğer siyasi partiler ve adaylara yönelik eleştirilerde bulundu.

Müftüoğlu, programda yaptığı açıklamada, Cumhur ittifakının beka sorunu söylemiyle ortaya çıktığını, diğer bazı partilerin de Millet İttifakı adı altında toplandığını belirterek, “İttifaka girmeyen tek parti biziz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitinginden beklenenin alınamadığını, CHP Milletvekilinin de şu anda herhangi bir sıfatı bulunmayan Muharrem İnce’yi getirdiğini belirten Müftüoğlu şunları söyledi:

“Bizim genel başkanımız Önder Aksakal da geldi, kendisinden sadece küçük bir açıklama yapmasını istedik. Arkadaşlarımıza moral vermesini istedik. Bizim öyle bangır bangır bağıran arabalarımız yok. Tek bağırmayan, bağıramayan parti biziz. Biz cüzi bir bütçeyle ortaya çıktık. Bu bütçeyle bizim parolamız herkesin elini sıkmak, gönlüne dokunmaktı. Ben zaten bağırıp çağırmaları beğenmiyorum. Beni aptal yerine koyduklarını düşünüyorum. Bu halk en fazla bağırana mı oy veriyor. Ereğli halkı akıllı bir halk, okuyan bir halk. Ereğli halkı Burak Müftüoğlu’nu tanıyor, ciddi şekilde beğenen bir kitle var. Ciddi bir ilgi var. Pazar çıktığımda, çok memnun olduğum bir durum var, kendimi popstar gibi hissediyorum. Herkes selfie çektirmek istiyor.”

“BANA YAKIŞIKLI BAŞKAN DİYORLAR…”

DSP adayı, insanların en fazla neyi talep ettiğinin sorulması üzerine “İnsanlar öncelikle mutlu olmak istiyor. İnsanların üstüne bir toz bulutu var, bir bıkkınlık, umutsuzluk var. Öncelikle güleryüz istiyorlar. Önce gönüllerine dokunulmasını istiyorlar, başkanlığa yakışacak bir başkan istiyorlar. Bizim örfümüzde gelen herkes Tanrı misafiri kabul edilir. Bu diğer adaylar için de geçerli. Hiç tasvip etmememe rağmen, birkaçı dışında kötü muameleye maruz bırakılan yok. Bana yakışıklı başkan diyorlar. Yalı caddesine çıktığımda ‘Yakışıklı başkan, selfie çekelim’ diyorlar.” Dedi.

“TERSANELERİ NASIL AÇABİLİRİZ?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingini yetersiz bulduğunu ifade eden Müftüoğlu şöyle devam etti:

“Ben inandırıcı bulmadım. Tersaneleri açamazlar. O konuyu iyi biliyorum. Gemi yaptırılma anlamında açamazlar. Ancak benim dediğim gibi, tersaneleri ancak gemi söküm tesisi olarak, ya da bakım atölyesi olarak çalıştırabiliriz. Dünyada dört loyd vardır. Gemi yapımına loydlar karar verir. Türkiye’de İngiliz ve Hollanda loydları faaliyet gösteriyor. İngiliz loydu gemi yaptırılmıyor. Holanda da Tuzla’ya yaptırıyor, Çin’e yaptırıyor. Konteyner denen bir olay var. Bunları da sadece Almanya ve Çin yapıyor. Artık Almanya da yapmıyor, bu Pazar da Çin’in eline geçmiş durumda tamamen. Tersaneleri sadece gemi söküm veya bakım atölyesi olarak açabiliriz. Bu dediğim de daha fazla para kazandırır onu söyleyeyim.”

Erdemir’in yatırım yapması ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerinin de Erdemir tarafından bir şekilde yalanlandığını öne süren Müftüoğlu şunları söyledi:

“Erdemir ciddi bir şekilde istihdam yapmayacağının altını çizdi. İstihdam değil, geliştirme, yenileme yapacak. Sayın cumhurbaşkanını bir şekilde yalanlar gibi oldu. Bu konu da bana inandırıcı gelmedi. Üniversite kampüsü konusunda da ikna edici değil. Kısmen ne demek? Bir dönümlük arazinin üç yüz metrekaresini mi verecekler?”

Müftüoğlu, kendisi belediye başkanı olsa da olmasa da Ereğli’nin il olacağını savundu.

“BENİM OYUMU BÖLÜYORLAR!”

İnsanların belli bir saatten sonra çocuksulaştığını belirten Müftüoğlu, şunları söyledi:

“Tarkan dediğiniz adam para verirsiniz gelir. Ayrıca şu anda para verilmesi taraftarı da değilim. Ereğli belediyesi beş sene önce 120 milyon lira ciro, 65 milyon lira borçla bırakıldı. Bugün 180 milyon ciro, 40 milyon borcu var. Oy bölme olayı var ya, oy bölen var, 75 yaşında, iki by pass ameliyatı geçirmiş, ben olmazsam olmaz diye insanlara hakaret eden, benim oyumu bölen bir adam var. Ben 45 yaşındayım. Taşı sıksam suyunu çıkarırım. Lisanslı güreşçiyim, benim yolumu kapatıyor. Ortada bir oy bölen var ama benim oyumu bölüyor. Bıraksın arslanlar gibi Ereğli’yi yöneteyim.”

“ÖNCE İNSANLARIN CEBİNE PARA KOYACAKSIN”

AK Parti adayı Erol Şahin’i de eleştiren Müftüoğlu, “muhasebeciyim, mali müşavirim diyor, ya hesap bilmiyor, ya da lideri gibi yanlış yönetmeye geliyor. 180 milyon cirosu, 165 milyon lira gideri var Ereğli’nin. Belediyenin 45 milyon yakın vadede ödemesi gereken borcu var. Trilyonlar harcayıp çoluğa çocuğa para vereceğine, git OSB’ye fabrika kur. Madem muhasebecisin, hesap adamısın, oraya fabrika kur da elli kişiye iş ver. Halil posbıyık zamanında işçisinin parasını ödeyemeyen belediye, bugün iç açıcı değil ama bir nebze işçisinin maaşını ödemeye çalışıyor. Tek derdin 60 milyon lirayı toprağa gömmekten söz ediyorsun. Hayır, önce insanların cebine para koyacaksın. İlk icraatı şehir merkeziymiş. İstihdam atölyesi de olmaz. Bunu yapacak Denizli’dir, Bursa’dır, Kahramanmaraş’tır. Orada işyerleri çalışmıyor. Denizli’de havlu hanı vardı, koliyle satarlardı, tek havlu almak isteyenin yüzüne bakmazdı. Bugün iş yok. Bir havlu alacak olanın peşini bırakmıyorlar. Küçük atölyeyle bu olmaz. Kendini kandırırsın.” Dedi.

“GÖREVİN O GÖREVİN…”

Hüseyin Uysal’ın da hiç çalışmadığını, asfalt makineleri önünde fotoğraf çektirdiğini ifade eden DSP adayı şunları kaydetti:
“Sen doktorsun diye, belediye başkanlığını bilmiyorsun diye insanları kakalamaya gerek yok. Asfalt dökmek senin görevin. Görevin o görevin. Bir tanesi çıktı su getirdim diyor. Sen getirmedin, altyapıyı Ruhi Cöbekoğlu yaptı. Hali Posbıyıkçıya soruyorum, ne yaptı diye, sahil yaptı diyor. Başka? Sahil yaptı? Görmediğimiz kaldırım taşı görmedik. İstihdam var mı yok, üretim var mı yok. Kaç kişi göç etti Ereğli’den? 698 kardeşimiz geçen sene Ereğli’den göç etti. Yaklaşık üç bin kişiyi evlatsız, kardeşsiz, babasız bıraktık. Çünkü burada iş yok.”

“ALLAH’IN KULU SORMUYOR”

Ülkede muhalefet olmadığını savunan Müftüoğlu şunları söyledi:

“Bir yılda aldığı 455 milyon lira kesilmesin diye muhalefet altında geçinen bir particik var. DSP olarak paramız yok. Bizim verecek bir canımız var, bir gün onu vereceğiz. 46mı, 56 mı, 86 mı Allah bilir. Ama söyleyemediğimiz için bugüne geldik. Söyleyemediğimiz için kardeşi kardeşe kırdırdık. Mafyavari yönetildik. Söyleyemediğimiz için çıkıp halka terörist denildi. Söyleyemediğimiz için aşağılandık. Söyleyemediğimiz için ceketimi assam seçimi alırım dedi. Söyleyemediğimiz için çok şey başımıza geldi. Birileri de çıksın söylesin. Yalansa birisi yalansa desin. Bilmiyor desin. Ben bildiğimden eminim. Bırakın Ereğli’yi ülkede muhalefet yok. Allah’ın kulu sormuyor, 120 milyar dolar borçla devraldın bu ülkeyi. Seksen milyar dolarlık mal sattın. Bu ülkenin malını sattın. Kırk milyar dolar borcun olması lazım. Bugün geldiğiniz nokta ne? Borcumuz 469 milyar dolar. Bu nasıl oldu? Bunu sorgulayabilen var mı? Adam Hatay’daki barajı bilmiyor, kendi oyuna sahip çıkamayan bir adam var. Dünyadan bihaber bir adam sayın Kemal Kılıçdaroğlu. Ülkesine hakim değil, sonra onunla bununla ittifak yapıyor. Kendisine güveni yok.”

“BUNLARI YAPAMAZSAM 367. GÜN İSTİFA EDERİM!”

Belediye Başkanı olduğunda, ne yapacağına ilişkin bir soruya ise Müftüoğlu “Projelerimden birçok kısa vadeli olanlar var. Bunları yapamazsam 366. Gün istifa edeceğim” dedi. Aksakal’ın 2020’nin artık yıl olduğunu hatırlatması üzerine de DSP Adayı, “O zaman 367. Gün istifa edeceğim” dedi.

Müftüoğlu, yapamaması halinde istifa edeceği kısa vadeli projelerinin neler olduğunu ise şu şekilde sıraladı:
“Bir; su. İçilebilir, öyle palavra değil, gerçek içilebilir suyu çok ucuza vermez. Bedava veremezsiniz ama ilişkilerimizle bu suyu çok ucuza vermek.

İki; buraya bir an önce Türkiye’nin bir an önce sayılı yatırımcılarını çekmek. Fabrikayı kurdurmak demiyorum. Buraya yatırım için söz almaktan bahsediyorum. Üç tane yatırımcı için söz veriyorum. Ciddi anlamda üç yatırımcı ile anlaşma yapılacak.

Üç, balığa sahip çıkılacak, sebze üretimine sahip çıkılacak. Arsaların birleştirilip sera yapılması, istihdam sağlanması ve konserve fabrikası için girişime başlanması sağlanacak. Fabrika bir yılda yetişmez ama bir yıl içinde takvimi net olarak göreceğiz. En azından arsalar birleştirilmiş, seralar yapılmış, ekim yapılmış olacak.

Dört, masal parklar. Bu geleceğe matuf bir şey. Sıfır yedi yaş arasındaki çocuklarımızın yabancı dil dahil eğitim alacağı ama asıl olarak eğlence amaçlı parklar yapacağız. Kapalı alanlar olacak. Her mahallede bir tane olacak bir sene içinde. 367 günün içinde kaba inşaatın bitmiş olması gerekir. Benim amacım bitirmek. Yabancı dil çizgi film izletirseniz altı yaşına kadar çocuklar yabancı dili anadili gibi öğreniyor. Bu tarz bir eğitim stratejisi uygulayacağız. Annesi babası da onları izleyebilecek. Din eğitimi de olacak. İslamiyeti öğretmek, peygamberimizi sevdirmek, küçük tiyatro oyunları yaptırmak. Örfümüzü adetimizi anlatmak.

Beşincisi de her mahalleye nişan düğün yapılacak iddialı olmayan Mahalle konakları yapmak. Bunları yapamazsam 367. Gün istifa edeceğim. Yatırımda üç kişi diyorum ama tevazu gösteriyorum. Zaten dördüyle konuştum. Anlaştık. İki tanesini Ereğli’ye getirdim sekiz dokuz yıl önce, yüzüne bile bakmadılar. Biri İzmir’e, biri Gebze’ye fabrika kurdu. Kral çıplak dediğimim konulardan biri de budur.”

Saydıklarını yapamazsa 367. Gün istifa edeceğini belirten Müftüoğlu, “Açık söz veriyorum, 367. Gün diyorum. Şunları yapamazsam benim koltuk sevdam yok. Şimdi yazarım istifamı yapamazsam istifa ediyorum diye veririm. 367. Gün belediyeye verirsiniz” dedi.

“OYUNUZ NAMUSUNUZDUR”

Müftüoğlu, diğer adayların projelerin gerçekçi olmadığını ifade ederek, “Benim çok projem var. Bu programda anlatmaya kalksam yedi yedi buçuk saat sürer” diye konuştu. DSP Adayı seçmene de “Oyunuz namusunuzdur, kimseye tapulu değildir. Sizi aşağılayan, oyumu bölüyor, bölmeye çalışıyor, benim oyum, hakaretiyle maruz kaldığınız insanları tercih etmeyin. Bu kardeşinize siz talip oldunuz, bizi bu kara bulutlardan kurtar, senin yapabileceğine inanıyoruz dediniz. Bu kardeşinize sahip çıkın her şeyi başaralım. Bir oyunla bu oyunu boz” ifadeleriyle seslendi.

Haber : Hüseyin Aksakal/Muhammet Sorhan
Bu Haber 1335 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :Burak Müftüoğlu, Değişim Radyo, Kdz. Ereğli, Yerel Seçimler,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

DİĞER BAŞLIKLAR
CHP’li Demirtaş, İŞKUR’u hedefine aldı…
“ZONGULDAK HAK ETTİĞİNİ ALAMIYOR!”
İSTİFA ETTİLER!
Şaibe Algısı
“KAVGA YERİNE HUZUR!”
Eh, ya şimdi?
Seçim Yazıları 5 - MECLİS
Nuri Tekin kazandı, etli pilav dağıttı
GÜNÜN SÖZÜ
Helalden kazanana hesap, haramdan kazanana azap vardır.

( Hadis-i şerif )
NÖBETÇİ ECZANE
20 - 05-2019
SEDA ECZANESİ
TEL : 322 01 77
Falım Pide Yanı Müftü Mahallesi 27 Mayıs Cad.No:14
Kdz.Ereğli / Zonguldak

ÇİLEK ECZANESİ
TEL :
Kepez Mah. Prof.Muammer Aksoy Cd. No: 32A
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 39474
  Bugün : 28464
  Toplam: 96578255
   Şuan Çevirimiçi:

 217 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Yer SARI gök KIRMIZI oldu… Video lu Haber
» Kafa kafaya çarpıştılar... Can kaybı, yaralılar...
» “Hiçbir zaman ayrımcılık yapmadık…” Video lu Haber
» “Gençliğe Hitabe yerine konulsun!”
» 100.yıla Özel... Davetlisiniz...
» Gençlik Haftası ziyaretleri başladı...
» İmamoğlu’nun selamı var
» "Yeni Eğitim-Öğretim Çalışma Takvimi Modeli"
» Artık “Açık Kapı”mız var…
» TTK’ya rekor başvuru!
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com