kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
26 Mayıs 2019 Pazar
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2019 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / RÖPORTAJ
BAĞLIK MAHALLESİNDEYİZ
BAĞLIK MAHALLESİNDEYİZ

Kdz.Ereğli mahallelerini yerinde gezip görerek, mahalle muhtarlarımızla mahallelerimizi tanımaya, 2014 yerel seçimleri öncesinde mahallerimizin nabzını tutmaya devam ediyoruz.

 14 Ekim 2013 10 : 32 

Mahalle Muhtarı: Muhsin AYDIN

Yüzölçümü: 1.620.m2 (Bir Milyon Altıyüz Yirmi Metre Kare) Nüfus: 25.Bin

Değişim Medya Haber Merkezi ve Değişim Radyo( 93.9) Mhz frekansından “Güne Merhaba” programında her hafta bir mahalleyi tanımaya çalışıyoruz.

Kdz.Ereğli’de var olan 31 mahallemizde planladığımız haber ve programda ikinci haftada Bağlık Mahallesindeyiz.

Değişim Radyo’da(93.9) frekansında, “Güne Merhaba” programında Bağlık Mahalle Muhtarı Muhsin AYDIN ile geçmişten günümüze mahallemizi tanıyor, yapılan çalışmaları dünüyle bugünüyle masaya yatırdık. Programımızda ayrıca, mahalle muhtarımızın 2014 yerel seçimleri ve beklentilerine yönelik düşüncelerini de kamuoyu ile paylaşıyoruz. Kdz.Ereğli’nin en büyük ve gelişmeye musayit mahallelerinden biri olan Bağlık Mahallesinde Mahalle Muhtarlarımız Muhsin AYDIN ile yaptığımız radyo yayını ve mahallemizde gerçekleştirdiğimiz röportajı okuyucularımızla paylaşıyoruz.

“NEDEN MUHTAR OLDUNUZ? ADAY OLMANIZDAKİ EN BÜYÜK ETKEN NEDİR?”

“Yardım amaçlı muhtarlığa aday oldum. Bizden önce yıllarını mahallemize vermiş Ayhan İŞERİ Muhtarımız vardı, 40 sene bu işi yapmış. 40 sene bu işi nasıl yapmış nelere başvurmuş, nasıl bu insanların güvenini kazanmış, o düşüncesi vardı.

Aynı zamanda bir iş yerinde çalıştığım için, işyerinde de işyerinde de insanlara yardımcı olmak hoşuma gidiyordu. Hizmet etmek benim kendi prensibimde var. Kendi kendime düşündüm, mahalleme muhtar adayı olsam bu insanların güvenini kazanabilirsem birlikte nasıl çalışabilirim düşüncesi vardı. Benim diğer muhtar arkadaşlardan bir farkım daha var. Ben iki dönem önce de muhtar adayı olmuştum. İki dönemde de kazanamadım bu üçüncü dönemim oldu. Girip girmemekte tereddüt yaşıyordum. Mahalle sakinlerinin desteği ile aday oldum, oy farkıyla Bağlık Mahallesi Muhtarı oldum.

“MAHALLE MUHTARI OLDUĞUNUZDA MAHALLENİN EN BÜYÜK SORUN NEYDİ? VATANDAŞLARIN EN FAZLA NE GİBİ SORUNLARI OLUYOR?”

Ben muhtar olduktan sonra mahalledeki gözlemlerim ailelerin çocuklarını normal bir şekilde parklarda oynayabilmesi için park sahalarımız fazla yoktu. Bunun dışında azalarımızla birlikte yaptığımız toplantıda nerelere park yaptırabiliriz nasıl olur düşüncesi ile birkaç dilekçe yazdık Belediyeye şu semte şuraya çocuk parkı istediğimizi belirttik. Belediye Başkanımız Halil POSBIYIK’ta nereye istiyorsanız oraya yaptıralım diye destek oldu. Lazım olan belirli mıntıkalara çocuk parklarını yapınca aileler de bu konuda rahatladılar sevindiler. Artık çocuklarını çarşıdaki parka götürmek zorunda kalmadılar. Her sokak ve caddede hemen hemen çocuk parklarımız, fitnes aletlerimiz var. Belediye yetkililerimiz, bütün mahallelere uygar bir şekilde çocuk parkları ve fitnes aletlerini yerleştirdiler.

Mahallemizde zaman zaman çöp konteynerleri ile ilgili problemler oluyor. . Bazı mahallelerimizde demir çöp konteynerleri plastiğe dönüştü. Aileler çöp konteynerlerinin önüne gelerek ayak kısmına basıyorlar, kapak kendiliğinden açılıyor. Mahallemiz tertemiz. Ev bakmak için mahallemize gelenler temizliğinden dolayı da mahallemizi tercih ediyorlar.

Mahallemde beni cep telefonumdan yirmi dört saat arayabiliyorlar. Bir sıkıntıları olduğunda çöp arabası gelmediğinde örneğinde arayıp serzenişte bulunabiliyorlar. Bende hemen yetkili kişilere ulaşarak sorunu çözmeye çalışıyorum.

Mahallemizde yüzölçümü : bir milyon altıyüz yirmi metre kare Nüfus: 25.bin. Büyümeye yüz tutan ender mahallelerden biriyiz. Son beş yılın içinde oldukça büyüyen mahalleyiz. Nüfusumuz gün geçtikçe artıyor. Herhalde böyle giderse bir muhtarda yetmeyecek mahallemize iki muhtar da olabilir.

Mahallemizde yaklaşık 250 yıl önce yapılan evler var olurken, yeni inşaat halinde olan, yapımları tamamlanan bina ve sitelerde var.

“BAĞLIK MAHALLESİ MAHALLEDEKİ MAĞDUR AİLELERİ NASIL BELİRLİYORSUNUZ? NASIL YARDIMDA BULUNUYORSUNUZ? “

2009 yılından beri herkesin bu yardımlardan haklı bir şekilde aldığına ve dağıttığımıza inanıyorum. 2009 yılında muhtar olduğum yılda Ramazan ayında, Kdz.Ereğli Belediyesinin, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının(SYDV) yanı sıra Erdemirden de yardım alıyorduk . Rakam vermek gerekirse o tarihlerde 100 kişi bu yardımlardan yararlanıyorduysa, 2009 ve 2010 yılında bu rakam 550 kişi oldu. Yardımlar konusunda Kdz.Ereğli Belediyesi

SYDV ve Erdemir dışında adının açıklanmasını istemeyen çok değerli iş adamlarımızda yardımlarını yapıyorlar. Kdz.Ereğli Kent Konseyi Sevgi Çemberine de hangi ailemi gönderdiysem yardım aldım. Sevgi Çemberi isminde bir kuruluşumuz da var. Giyim kuşam, kırtasiye başta olmak üzere mahalle sakinlerinizden yardımlarını esirgemiyorlar. Desteklerini esirgemeyenlere mahalle halkım adına teşekkür ediyorum.

Mahallemdeki insanlara her zaman şunu söylüyorum.; Giymediğiniz ceket, ayakkabı , tşört, mont, pantolon her ne olursa olsun, giyilebilecek konumda olan eşyalarınızı Bağlık Mahallesi Muhtarlığına getirin. Ben ide ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştyırayım.

Lütfen giymediğiniz kıyafetlerinizi, ayakkabılarınızı bizlere ulaştırın bizde sizlerin yardımıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştıralım.

“BAĞLIK SUYU”

Mahallemizin çok fazla tarihi yapı, kalıntı yok, ama 100 yıllık Bağlık Suyumuz var. Suyumuzun tadı, kokusu ve içimiyle damaklarda eşsiz bir tat bırakmaktadır. Kdz. Ereğli’de yaşayıp ta Bağlık Suyunu içmeyen yoktur herhalde. Öyle düşünüyorum çünkü ne zaman çeşmemizin yanına uğramış olsak çeşitli plakalı araçları görüyoruz. Kdz.Ereğli’nin çeşitli mahallelerinden tarihi çeşmeden su alamaya gelenlerde oluyor. dolduruyorlar. Bazen orada sıra bekliyorsunuz sıra beklerken tanıştığınız insanlar oluyor.

Mahallemizde geçmişten günümüze tarımsal ve hayvancılıkla geçimini sağlayan ailelerimizde var. Günlük süt, yoğur, taze meyve ve sebze yetiştirerek, ailesine destek olan vatandaşlarımızda var.

“2014 YEREL SEÇİMLERİNDE ADAY OLACAK MISINIZ?”

2014 yerel seçimlerinde mahallemde var olan pozitif enerjiyi gördükçe onlarla birlikte oldukça, daha da yaşanabilir bir Bağlık Mahallesi için adayım”dedi

Haber : Değişim Medya Haber Merkezi
Bu Haber 6993 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :bağlık mahallesi, muhsin aydın,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 2 )

Sayfa : [1]
BAĞLIK MAHALLESİNDEYİZ
tek isteğim muhtarlıktaki abdullah gül ve tayyip erdoğan posterlerini indermen olacaktır.
Gön : bağlıklı  04 Kasim 2013 : 01:28:19  Zonguldak

BAĞLIK MAHALLESİNDEYİZ
BAĞLIK MAHALLESİ 2 NOLU SAKINDERE SOKAK İNSANİ. BENCE DEREYE DUVAR YAPINMALI YOL GENİŞLETİNMELİ YOL ÇOK DAR KALDI ÇARŞIYA GİDEN YOL YER VERDİKDE YOL AÇTILAR ÇOK YERİM GİTTİ GİTSİN ORASI HEYELAN SASI ZATEN İNŞAAT YAPTIRMIYORLAR.2000 SENESİNDEN BERİ YOL ÇOK BOZUK ÇARŞIYA GİDEN YOL ARSADAN BAĞLIK SUYU ÇİKIYOR DEREYE AKIYOR AMA KALAN YOK YOLU BOZUYOR. İMAR DURUMUNDA ŞANSSIZIM YİNE KAT VERMEDİLER YERE 3 KAT MİLLEK YAPTI 5 KAT 10KAT BİZİM YER 3 KAT YANINA 5 KATLI BİNALAR YAPINDI ŞEVKET KALAY YAPTI DOĞA KENT SİTESİ ORDA ALEMDER KAHRAMANIN MEZARI VAR
Gön : SAKİN  14 Ekim 2013 : 17:39:00  Zonguldak

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
DEĞİŞİM RADYO MIZIKA'YA SES VEREN ÜSTADI AĞIRLADI
"BALTİC ROOM" AÇILDI
YÜZÜNÜZDE GÜLÜMSEME YARATAN HERŞEY, SİZİN BU HAYATTAKİ ..
ÖĞRENCİLERİNİN GÖZÜYLE CUMHURİYET ÖĞRETMENİ NACİYE KIPÇAK
MÜFTÜOĞLU: "GELECEĞİMİZİN TEMİNATI OLAN GENÇLERİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ"
NİLAY TANIK İLE NEFESE DAİR..
200 BİN NUFUSLU BÖLGEYE HİZMET VERİYORUZ
ÇAĞDAŞ BİR YAŞAM VE BİREY OLMANIN YOLU ..
GÜNÜN SÖZÜ
Sizden biriniz silâhını (ortaya çıkarıp) din kardeşine işaret etmesin. Çünkü o bilmez, belki şeytan silâhı elinden çıkarır da, bu yüzden cehennemin bir çukuruna yuvarlanır

( Hadis-Şerif )
NÖBETÇİ ECZANE
26 - 05-2019
BİLGİ ECZANESİ
TEL : 0372 312 05 00
Müftü Mah. Erdemir Cad. No: 38B
Kdz.Ereğli / Zonguldak

KEPEZ ECZANESİ
TEL : 372 322 01 55
Devrek Yolu Cad.Kavaklık Mah.781d Kdz.Ereğli
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 43344
  Bugün : 32320
  Toplam: 96819239
   Şuan Çevirimiçi:

 176 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Trafik masaya yatırıldı...
» Endemik ve Gastronomik… OSMANLI ÇİLEĞİ
» Kömürspor'da Teknik Direktörü TAMAM...
» Belediyeyi yeniden ŞAHLANDIRACAĞIZ!.. Video lu Haber
» Sevenlerini üzdü...
» Esnafa zor anlar yaşattı…
» Yunuslara nazar değdi…
» Özlem sona eriyor… Tarihi sahnede açıkladı… Video lu Haber
» Yer SARI gök KIRMIZI oldu… Video lu Haber
» Kafa kafaya çarpıştılar... Can kaybı, yaralılar...
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com