KASHMİR PARK YAN BANNER
kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
kdz. ereğli, oked emlak, emlak borsası, değişim medya,
kdz. ereğli, buzdağı su, yeni yüzüyle hizmetinizde,
23 Şubat 2019 Cumartesi
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2018 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / RÖPORTAJ
KÖSELER MAHALLESİ'NDEYİZ
KÖSELER MAHALLESİ'NDEYİZ

Kdz.Ereğli mahallelerini yerinde gezip görerek, mahalle muhtarlarımızla mahallelerimizi tanımaya, 2014 yerel seçimleri öncesinde mahallerimizin nabzını tutmaya devam ediyoruz.

 23 Ekim 2013 18 : 04 

MAHALLE MUHTARI: Mehmet ACAR

Azalar: Cafer KARAARSLAN, Yaşar ŞİMŞEK, Celal AKSU, Ayhan YOLAŞAN

Nüfus: 1500

Yüzölçümü: 1.620.m2 (Bir Milyon Altıyüz Yirmi Metre Kare)

Hane Sayısı 150 Bina ve 400 ile 450 Daire

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Alan Kişi Sayısı: 20 ile 25 Kişi Destek Alıyor.

Köseler Mahallesi Kışla Mahallesine, Bölücek ve Elmatepe Mahallesi’ne Sınır Komşusudur.

Değişim Medya Haber Merkezi ve Değişim Radyo( 93.9) Mhz frekansından “Güne Merhaba” programında her hafta bir mahalleyi tanımaya çalışıyoruz.

Kdz.Ereğli’de var olan 31 mahallemizde planladığımız haber ve programda üçüncü haftada Köseler Mahallesindeyiz.

Değişim Radyo’da(93.9) frekansında, “Güne Merhaba” programında Köseler mahalle Muhtarı Mehmet ACAR ile geçmişten günümüze mahallemizi tanıyor, yapılan çalışmaları dünüyle bugünüyle masaya yatırdık. Programımızda ayrıca, mahalle muhtarımızın 2014 yerel seçimleri ve beklentilerine yönelik düşüncelerini de kamuoyu ile paylaşıyoruz. Kdz.Ereğli’nin en büyük ve gelişmeye musayit mahallelerinden biri olan Köseler Mahalle Muhtarlarımız Mehmet ACAR ile yaptığımız radyo yayını ve mahallemizde gerçekleştirdiğimiz röportajı okuyucularımızla paylaşıyoruz.

“KÖSELER MAHALLESİ KAÇ YILINDA MAHALLE OLDU? BUGÜNLERE NASIL GELDİ?”

Mahallemizin Ereğli Belediyesi’ne geçmesi 1994 yılı sonu 1995 olarak belediye sınırlarına 17. Mahalle olarak dâhil olduk.

Bu günlere gelmemiz kolay olmadı, büyük uğraşlar vererek bugünlere geldik. Oldukça zahmetli ve engebeli yolları aşarak mahallemizi bugünkü konumuna getirdik. Halkımızı Belediyeye sınırlarına geçirmek için epey uğraş verdik. Çünkü çok mağdur durumdaydık. Yolumuz yoktu. Suyumuz yoktu. Altyapımız yoktu. Bu sorunları ancak Belediye’ye geçerek çözebileceğimizi halkımıza anlatarak, evet oylarını alabildik. İyi ki uğraşmışız. Kısa süre içinde katılımcı olarak yol, su ve alt yapı hizmetlerinin büyük çoğunluğunu Belediyemiz sayesinde çözmüş olduk.

“KÖSELER MAHALLESİNDE KAÇ TANE SOKAK VARDIR?”

Mahallemizde 5 adet sokak mevcut. Bunlar ; Yıldız Sokak, 2 Nolu Okul Sokak, Öcallar ve Sanayi Sokak olarak isimlendirilmiştir.

“NEDEN MUHTAR OLMAK İSTEDİNİZ? AİLENİZ BU KONUDA NELER DÜŞÜNÜYOR?”

Muhtar olmam veya isteğim bana bağlı bir gelişmeydi. Mahallemizde 1973 yılında kurulan Köseler Köyü Kalkındırma Derneğimiz vardı. Ben bu dernekte 1994 ile 2004 yılları arasında Dernek Başkanlığı yaptım. Bu zaman içinde dernek ve muhtarlık olarak Kdz.Ereğli Belediyemizle iyi bir çalışma içine girdik. 2004 yılına kadar ana sorunlarımızın çoğunu yani yol açma, su şebekesi, altyapı hizmetleri, mahallemize minibüs seferleri çözülmüş durumda idi. Büyük çoğunluk asfaltlanmıştı.

“MAHALLE SAKİNLERİNİN İSTEĞİ ÜZERİNE…”

2004 yılında Erdemirden emekli olunca Dernek Yönetim Kurulu arkadaşlarım ve mahalle sakinlerinin isteği üzerine muhtar adayı oldum ve bu günlere muhtar olarak geldim.

Muhtar olmamda kendi ailemin ve yakınlarımın rızasını alarak bu işin içine girdim. Zaten bu hizmet işleri ailenin ve aile yakınlarının dolayısıyla mahalle sakinlerinin ve seçmenlerin desteği olmadan yürümez. Ben buradan bana desteklerini esirgemeyen bütün arkadaşlarıma, dostlarıma, mahalle sakinlerime teşekkür ediyorum. Her zaman hizmetlerinde olduğumu bilmelerini istiyorum.

“KÖSELER MAHALLESİNDE YAPILAN ÇALIŞMALARDAN KISA BAHSEDEBİLİR MİSİNİZ?”

Ben muhtar olduktan sonra daha önce açılan yollar yeterli olmamaya başladı. 2 araç yan yana geçemiyordu. Yer sahibi vatandaşlarımızı ikna ederek, büyük hızla yol genişletme ve istinat duvarlarının yapımı gerçekleşti. Zaman zaman ihtiyaç duyuldukça bu çalışmalara devam ediliyor.

Mahallemize 1980 yılında Kadastro çalışmaları yapıldı. Çalışmalardan sonra insanlarımızın arazi sınırları birbirlerine girmiş insanlarımız sınır kavgaları nedeniyle birbirlerine küser duruma gelmişti.

2009 yılında mahallemize düzeltme Kadastro çalışması yeniden düzenlenerek yapıldı. İnsanlarımızın sınır kavgaları bitmiş oldu. Bütün araziler doğal sınırlarına geldi, insanlarımız rahatlamış oldu.

Mahallemizde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan hizmet alan ortalama 25 kişi var. Kimi aile gıda yardımı alırken, kimi de kömür, sağlık, vs yardımlarından yararlanıyor. Ramazan ayında ise belli kurum ve kuruluşlardan yapılan yardımları vatandaşlarımıza dağıtıyoruz.

Mahallemizde ayrıca, sebze meyve yetiştiriciliği yapan ailelerimiz var. Sebze meyve yetiştiriciliği için topraklarımız elverişli. Ailelerimiz yetişştirdikleri sebze meyveleri halk pazarında satışa sunuyorlar.

“KÖSELER SUYU”

Mahallemizin çok fazla tarihi eser, camii, ev yok. Ancak, geçmişten günümüze çok eski olan Köseler Suyunun tadı ve kokusu nedeniyle ilgi görüyor. Diğer mahallelerden vatandaşlar içme suyu olarak kullanmak amacıyla mahallemize gelerek yararlanıyorlar.

“MAHALLE MEZARLIK ÇALIŞMASI”

Orman görüntüsünde olan mezarlık alanımızın temizlik ve çevre düzenlemesi yapılarak 300 adet selvi fidanı Kdz.Ereğli Belediyesi ve mahalle sakinlerimizin desteği dikildi.

Mezarlık alanına ayrıca; elektrik hattı çektirilerek, ses düzeni ve anfi sistemi oluşturuldu. Dini Bayramlarımız olan Ramazan ve Kurban Bayramları akşamlarında düzenli olarak Kuran-ı Kerim ve dua okunuyor. Bu konuya mahalle hakkımız ilgi gösteriyor, Kuran-ı Kerim programlarının ardından insanlarımız mutlu oluyor.

Yine mezarlık etrafına istinat duvarları yapıldı. Mezarlık meydanına parke taşı döşendi. Çeşme yapımı ve mezarlık ihtiyaçları için depo yapıldı.

“HALKIM İSTERSE ADAYIM…”

Ben bu mahallenin doğma büyüme evladıyım. 10 yıl boyunca Köseler Köyü Kalkındırma Derneğimizin Başkanlığını yaptıktan sonra halkımızın isteği üzerine mahalle muhtarlık görevine başladım. Mahalle halkımla iyi günlerimiz, hüzünlü günlerimiz, mutlu günlerimizde oldu. Onların ihtiyaç duyduğu zamanlar yanlarında olmaya çalıştım. Onları ailemden biri gibi görüyorum. Onlar göreve devam etmemi isterlerse görevden kaçamayız. Bize güvenenleri, bizi sevenleri yüzüstü bırakmayız. Mahalle halkım isterse adayım, aynı şevk ve gayretle görevlerimize devam ederiz “dedi.

Haber : Değişim Medya Haber Merkezi
Bu Haber 4872 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :Kdz.Ereğli, köseler mahallesi, yerel seçimler, Ereğli Belediyesi, Mehmet ACAR,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

DİĞER BAŞLIKLAR
DEĞİŞİM RADYO MIZIKA'YA SES VEREN ÜSTADI AĞIRLADI
"BALTİC ROOM" AÇILDI
YÜZÜNÜZDE GÜLÜMSEME YARATAN HERŞEY, SİZİN BU HAYATTAKİ ..
ÖĞRENCİLERİNİN GÖZÜYLE CUMHURİYET ÖĞRETMENİ NACİYE KIPÇAK
MÜFTÜOĞLU: "GELECEĞİMİZİN TEMİNATI OLAN GENÇLERİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ"
NİLAY TANIK İLE NEFESE DAİR..
200 BİN NUFUSLU BÖLGEYE HİZMET VERİYORUZ
ÇAĞDAŞ BİR YAŞAM VE BİREY OLMANIN YOLU ..
GÜNÜN SÖZÜ
Bir yerde gören göz yoksa, orada güzelliklerle çirkinlikler birbirine eşittir.

( H. Şirazi )
NÖBETÇİ ECZANE
23 - 02-2019
GÜR ECZANESİ
TEL : 322 50 10 - 11
Müftü Mh. Çetin Apatay Bul. No: 20A Ekomar Acil Yanı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

KAAN ECZANESİ
TEL : 322 00 38
Sarıkorkmaz Mah. Şehit Er Kudret Özcan Sk. No:24-A
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 37527
  Bugün : 3559
  Toplam: 92896323
   Şuan Çevirimiçi:

 49 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Şahin’den ‘Ağır Ceza’ müjdesi
» Posbıyık’tan bir ilk…
» Posbıyık sahaya indi
» Şahin: “TAAHHÜDÜMDÜR!”
» Uysal seçim bürosu açılışında konuştu:
» Şahin meclis üyesi adaylarıyla buluştu!
» Posbıyık: “Artık sahalardayız!”
» Öztürk, Ankara Başsavcısı Kocaman’ı ziyaret etti
» AK Parti listelerini teslim etti
» İttifak bilmecesinde son nokta…
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com