kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
25 Nisan 2019 Perşembe
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2019 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / RÖPORTAJ
SARIKOKMAZ MAHALLESİ'NDEYİZ
SARIKOKMAZ MAHALLESİ'NDEYİZ

Değişim Medya Haber Merkezi ve Değişim Radyo( 93.9) Mhz frekansından “Güne Merhaba” programında her hafta bir mahallemizi tanımaya devam ediyoruz.

 14 Kasim 2013 18 : 25 

Muhtar: Ali KOCATÜRK

Nüfus: 10 bin civarı

Hane Sayısı : 3.390

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından Yardım Alan Kişi Sayısı: 450-500 civarı

Azalar: Sahip MUTLU, Kadir AYDEMİR, Hasan KARAGÖZ ve Hacı Ali TOPRAK

Mahalle Sınırları: Kepez Mahallesi başta olmak üzere Kavaklık, Uzunçayır, Bağlık, Uzun Mehmet, Güldere, Kocaali, Korubaşı ve Murtaza Mahalleleri ile sınır komşuları.

Yüzölçümü: : 3.950 bin m2

Kdz.Ereğli’de var olan 31 mahallemizde planladığımız haber ve programda altıncı haftada Sarıkokmaz Mahallesindeyiz.

Değişim Radyo’da(93.9) frekansında, “Güne Merhaba” programında Sarıkokmaz Mahallesi Muhtarı ile geçmişten günümüze mahallemizi tanıyor, yapılan çalışmaları dünüyle bugünüyle masaya yatırmaya devam ediyoruz. Programımızda ayrıca, Mahalle Muhtarımızın 2014 yerel seçimleri ve beklentilerine yönelik düşüncelerini de kamuoyu ile paylaşıyoruz. Kdz.Ereğli’nin en büyük mahalleleri arasında yer alan Sarıkokmaz Mahallesi Muhtarımız Ali KOCATÜRK ile yaptığımız radyo yayını ve mahallemizde gerçekleştirdiğimiz röportajı okuyucularımızla paylaşıyoruz.

“NASIL MAHALLE OLDU, BUGNLERE NASIL GELDİ?”

Kdz.Ereğli’nin en eski mahallelerinden biri olan Sarıkokmaz Mahallesi 10 Ekim 1972 yılında mahalle oldu. İlk yollarda 26 tane sokağımız vardı.

Sarıkorkmaz Mahallesinde ; 1 nolu Aktaş Sokak, 2 Nolu Aktaş Sokak, Abalı Sokak, 1 Nolu Abalı, Hürriyet , 1 Nolu Hürriyet, Aktaş 4 Mevsim Evleri, Aktaş Sokak, Aktaş Kıracı, Dere Küme Evleri, Devrek Yolu Caddesi, Garip Ahmet Sokak, Günebakan, Molla Ahmet, Sardunya, Şehit Kudret Özcan, Yeşildağ, Yeşiltepe, Karga, Ihlamur, İhsanlikoğlu Sokaklarımız bulunmaktadır.

2004 yılında Mahalli Yerel İdareler Seçimleri sonucunda Sarıkıokmaz Mahallemizde muhtar oldum. Vatandaşlarımızın, eşim, dostumun önerisi ve isteğiyle muhtarlığa aday oldum. Ailemde her zaman destekçim oldu. Benden önce rahmetli Recep AKYAR Muhtardı. Recep AKYAR’ın ölümünün ardından 18 ay Salih BAYKAR muhtarlık yaptı. 2004’teki seçimlerde de bayrağı ben aldım, ve mahallemizin güzel günlere kavuşması için çok çalıştım. Muhtarlıkda ikinci dönem Muhtarlık görevini başarıyla devam ettiriyorum.

Kdz.Ereğli Belediye Sınırları içerisinde alan olarak baktığımızda en büyük mahalle konumundadır Sarıkorkmaz Mahallesi. Kendi başıma mahalleye yetebiliyorum desem yalan söylerim. Azalarımda çok güzel çalışıyor, vatandaşlarda çok yardımcı oluyor. Bir Muhtarın kendi başına bir şeyler yapabilmesi mümkün olmuyor, azalarımın ve vatandaşlarımın desteği sayesinde mahallemiz bugünkü konumuna geldi.

“CAZİBE MERKEZİ KONUMUNDAYIZ”

Sarıkokmaz Mahallemiz, Kdz.Ereğli’nin gelişen mahallelerinden, en güzel mahallelerinden bir tanesi. Şu an mahallemizin yer hakkında mahallemiz cazibe merkezi konumundadır diyebilirim. Mahallemiz Manzara bakımından, alan bakımından, güneşiyle, sarısıyla, yeşillik bakımından ilgi gören dikkat çeken bir mahalle. Vatandaşlarım boş alan ve arazilere gelerek güneşin sarısını, denizin mavisini ve ormanın yeşilini çepeçevre görme imkânının yanı sıra,

“MAHALLEMİZ KOKMAYAN ÇİÇEKLERDEN ADINI ALDI”

Mahallemizin adı, yıllar önce mahallemizde sarı sarı kokmayan çiçekler varmış. Bu çiçekler Sarıkokmaz Mahallemizin üst kesimlerindeymiş. Vatandaşlar bu çiçeklerin kokmadığını, kokmadığı için kaynatıp suyunu içerlermiş, bu su özellikle kalp hastalarına iyi geldiği söylenir. Bu çiçeklerden mahallemizin belli başlı yerlerinde zaman zaman genellikle ilk bahar yaz aylarında yetişiyor ve bu çiçekleri alıp kaynatarak şifa bulan kişiler var. Mahallemizin çiçeği, suyu hastalara şifa oluyor ise ne mutlu bize. Mahallemiz ismini buradan alıyor, sarı sarı kokmayan çiçekler mahallemin adı olmuş.

“TEŞEKKÜRLER KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ…”

Sarıkokmaz Mahallesinde yapılan çalışmalardan dolayı öncelikle, Kdz.Ereğli Ereğli Belediye Başkanımız Halil POSBIYIK’a ve Belediye yetkililerine çok teşekkür ediyorum. Biz, Belediye Başkanımız ve yetkili arkadaşlarımızdan hizmet alıyoruz. Bunu övgüyle söylüyorum. Taş duvarlar, asfalt konusunda her türlü hizmeti aldık. Hatta geçtiğimiz günlerde Aktaş’ta bir yere asfalt döktük. Periyodik çalışmalar içinde eksiğimiz olan bir iki yerde taş duvar var. Onlarda önümüzdeki günlerde yapılacak. Yeşildağ Sokak asfaltlanacak. Yani ben Sarıkokmaz olarak Kdz.Ereğli Belediyesinden hizmet alıyorum. Bizim diğer mahallelerde yani şehir merkezindeki mahallelerde var mı bilmiyorum ama bizim mahallemiz terk olayı 18. maddeye alındı Sarıkokmaz terkler yapıldıktan sonra Sarıkokmaz’ın inanıyorum eksiği de kalmayacak. Yani vatandaşın arsasının içerinde park gösterilmiş ama terk edilmemiş.

Kdz.Ereğli’nin 31 tane mahallesi var. 31 mahalleyi kıyaslarsan her Muhtar kendi mahallesine hizmet getirmek ister. Önümüzdeki günlerde Sarıkokmaz Mezarlığımızda Kdz.Ereğli Belediyemizin katkılarıyla şadırvanlar yapılacak. Mezarlıklarımız tel örgü içerisine alınacak. Parkelerini yaptık. Mezarlıklar Müdürümüz Metin AVCI ile mezarlıklarımızı komple gezdik. Eksiklerimizi belirledik, eksik gediklerimiz kısa sürede tamamlayarak, daha güzel bir mezarlık alanına kavuşacağız.

1 Nolu Molla Ahmet Sokağımıza mini futbol sahası yapacağız. Sokaklarımıza spor aletlerinden yararlandıracağız. Sarıkokmaz’da yapılacaklar bitmez çünkü her geçen gün büyüyen , gelişen ve büyümeye müsayit bir mahalle konumundayız.

“FARKLI BİR DOKU VAR”

Mahallemizde; mahalleliyle aramızda farklı bir bağ, doku var. İnsanlar dertlerini, sıkıntılarını gelip bizimle paylaşabiliyorlar. Biz bunları tabi ki sır olarak saklıyoruz. Muhtarlığı kendilerine sıcak görüyorlar. Kimisi ağabey, dayı, kimisi oğul, kimisi kardeş gözüyle görüyor beni. Bana gelip dertlerini, sıkıntılarını anlatıyor, destek olmamı istiyorlar. Bizde elimizden geldiğince onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz.

“HALKIN DESTEĞİYLE ADAYIM…”

2014 yılında yapılacak olan mahalli yerel idareler seçimlerinde muhtarlığa aday olup olmayacağımı soruyorlar. Şimdi ben muhtarım. Görevimin başındayım. Ben devam ediyorum. Aday çıkarsa bunu düşünsün. Ben şu anda muhtarım, devam ediyorum. İnşallah 2014 mahalli yerel idareler seçimlerinde de de halkın desteği ile Sarıkokmaz Mahalle Muhtarlığına adayım. 3. Dönemde de Sarıkokmaz Mahallesinde Muhtarlığa devam ederek, mahallemin güzelleşmesi, büyümesi için elimden geleni yapacağım”dedi.

Haber : Değişim Medya Haber Merkezi
Bu Haber 7316 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :Değişim Medya Haber Merkezi, Ali KOCATÜRK, Sarıkokmaz Mahallesi,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 1 )

Sayfa : [1]
SARIKOKMAZ MAHALLESİ'NDEYİZ
ALİ KOCATÜRK MAHALLENİN BU HALE GELMESİNDE ÇOK EMEĞİ GEÇMİŞTİR.KENDİSİNE ÖZVERİLİ ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ.
Gön : MUHARREM SAĞLAM  14 Kasim 2013 : 20:30:13  Zonguldak

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
DEĞİŞİM RADYO MIZIKA'YA SES VEREN ÜSTADI AĞIRLADI
"BALTİC ROOM" AÇILDI
YÜZÜNÜZDE GÜLÜMSEME YARATAN HERŞEY, SİZİN BU HAYATTAKİ ..
ÖĞRENCİLERİNİN GÖZÜYLE CUMHURİYET ÖĞRETMENİ NACİYE KIPÇAK
MÜFTÜOĞLU: "GELECEĞİMİZİN TEMİNATI OLAN GENÇLERİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ"
NİLAY TANIK İLE NEFESE DAİR..
200 BİN NUFUSLU BÖLGEYE HİZMET VERİYORUZ
ÇAĞDAŞ BİR YAŞAM VE BİREY OLMANIN YOLU ..
GÜNÜN SÖZÜ
Pek çokları mutluluğu insandan daha yüksekte ararlar, bazıları da daha alçakta. Oysa mutluluk insanın boyu hizasındadır.

( Konfiçyüs )
NÖBETÇİ ECZANE
25 - 04-2019
ERTEM ECZANESİ
TEL : 323 77 07
Erdemir Caddesi No: 20
Kdz.Ereğli / Zonguldak

GÜNER ECZANESİ
TEL : 312 46 46
Sarıkorkmaz Mah. Şehit Er Kudret Özcan Sk. No:20 Zemin Kat D:2
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 38543
  Bugün : 588
  Toplam: 95464076
   Şuan Çevirimiçi:

 196 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Başkan Posbıyık’tab çocuklara sürpriz…
» Kdz.Ereğli Yaza hazırlanıyor...
» Jandarma ve İtfaiye ekipleri kurtardı... Video lu Haber
» Uzun, çetin bir yol... Nereden nereye? ŞEMSİ DURDU
» TEK İSTEĞİ…
» Başkan Posbıyık'ın Taziye Mesajı...
» Kadına şiddet… Kısa filmde…
» Tarihi hamamda yıkım başladı AMA!... Video lu Haber
» FİYATI EL YAKIYOR
» Motosiklet ile otomobil çarpıştı… Yaralılar var…
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com