22 Mayıs 2018 Salı
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2015 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / GÜNDEM  -> VİDEOLU HABERLER
'HAYIR ÇIKARSA...'
'HAYIR ÇIKARSA...'

'HAYIR ÇIKARSA...'

 19 Mart 2017 01 : 05 

Ak Parti İstanbul Milletvekili ve Anayasa yazarı Burhan Kuzu, 16 Nisan tarihinde gerekleştirilecek olan halk referandumu öncesinde partililerle bir araya gelerek Yeni Anayasa ile ilgili konferans verdi.

Büyük Anadolu otelde Ensar Vakfı tarafından gerçekleştirilen konferansa Ak Parti İstanbul Milletvekili ve Anayasa yazarı Burhan Kuzu, Ak Parti Zonguldak Milletvekilleri Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, belde belediye başkanları, Ak Parti İlçe başkanı Fatih Çakır ve davetliler katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından konferansın açılış konuşmasını Ensar Vakfı Ereğli Şube Başkanı Hüseyin Doğru yaptı. Doğru, konferansa davet etikleri Ak Parti İstanbul Milletvekili ve Anayasa yazarı Burhan Kuzu'nun kendilerini kırmayarak geldikleri için teşekkür ettiğini söyledi.

Kürsüye davet edilen Ak Parti İstanbul Milletvekili ve Anayasa yazarı Burhan Kuzu, konuşmasına söz konusu modelin kendi dönemlerinden önce alınan bir karar olduğunu, ancak o dönemlerde bu modeli,n hayata geçirilemediğini söyledi. Kuzu konuşmasında "Tabi bu 16 Nisan günü milletimiz sandığa gidecek. Bu memleketin bana soracağınız Bugüne kadar yapmış olduğu işlerin en mühimini yapacak. Bilesiniz ki bu 16 Nisan' da ki oylama Türkiye açısından bir kurtuluş günü oylamasıdır. Bunun reddi bu memleketi çoğa patlar. Bilesiniz ki gelecek nesiller bizleri mezarda yatırmaz. Sürekli gelir sizi orada rahatsız eder. Neden hayır verdin bak memleket ne hale geldi. Senin oyun yüzünden geldi diye söyler. Bunu şunun için söylüyorum. Bu bir Ak Parti projesi değildir. Bu bir Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) projesi değildir. Sonuç olarak bu milletin bir milli meselesidir. Elbette ki biz hazırladık. Biz sebep olduk. Doğrudur. İşin içinde biz bulunduk. İki partinin uzmanları bir araya geldi. Biz bu işi kurtardık belki. Ama bunun bizi aşan bir yönü var. Kaldı ki bizimle başlamış bir hareket de değil bu" dedi.

ÖNCEKİ DÖNEM SİYASİLERDE BAŞKANLIĞI İSTEDİ AMA YAPAMADILAR

Kendinin 1977 yılından bu yana başkanlık sisteminin içinde olduğunu söyleyen Ak Parti İstanbul Milletvekili ve Anayasa yazarı Burhan Kuzu, o dönemdeki siyasilerin Başkanlık sistemine en kötü oldukları dönemlerde geçmeye kalktıklarını, ancak kendilerinin ise en güçlü olduğu dönemde böyle bir modele geçmek istediklerini söyledi. dönemim Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in kendisini çağırarak başkanlık sistemine geçmek istediğini anlatan Kuzu "Hepsi istedi. Ama bakın fark ne. Özellikle zayıf kaldıkları dönmede gördüler ülkenin ne hale geldiğini, Cumhurbaşkanı makamına çıkınca daha çok istemiş oldular. Ama bugün ki bizim ekip, gerek Cumhurbaşkanımız, gerek başbakanımız gerekse de bizler siyasetçiler olarak en güçlü olduğumuz zaman bunu istiyoruz. Demirel Başkanlığa karşı çıktı zamanında. Ama Cumhurbaşkanı olduğu zaman bizzat beni çağırdı. Görüştük. 28 Şubat olayları ile ilgili olarak yaşananları konuştuktan sonra bana dedi ki, 'Şu başkanlığı getirelim' dedi. Ancak olmadı"

İKİ KİŞİNİN OLDUĞU YERDE 'HIR' ÇIKIYOR

Başkanlık sisteminin neler getireceğini anlayan Ak Parti İstanbul Milletvekili ve Anayasa yazarı Burhan Kuzu, Başkanlık sisteminde bundan sonra koalisyon döneminin tarih olacağını kaydetti. Kuzu "Başkanlık sitemiyle birlikte koalisyonlara paydos. Ömür billah. Bu getirdiğimiz model kuvvetler ayrılığının alasını getiriyor. Yasamayı, yürütmeyi ve yargıyı. Bitti. Nokta. Madem kuvvetler ayrılığı güzel bir leydir. Her gün söylüyor Kemal bey. Doğrudur. Bende katılıyorum. İşte bunu biz ayırıyoruz. Bugün ki model de yok bu. Olmadığı için zaten biz bunu yapmak zorunda kalıyoruz. Bundan sonra da iki başlılığa paydos. Bu model de Başbakan yok. İki kişinin olduğu yerde 'HIR' çıkıyor. Biz bir de koalisyonları bir arada götürme özürlüyüz. Zorlanıyoruz. Ortaklık yönümüz zayıf bizim. Duygusal milletiz. Belki iyi tarafı da var bunun" dedi.

BAHÇELİ'YE ALKIŞLI GÖNDERME

Ak Parti İstanbul Milletvekili ve Anayasa yazarı Burhan Kuzu, konuşmasının son bölümünde Anayasa paketinin hazırlanmasında ve 16 Nisan' da yapılacak olan referandum kararının alınmasında kendilerine destek veren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye de teşekkür alkışı gönderdi. Kuzu konuşmasında "Bu paketin bu noktaya gelmesinde büyük katkısı olan, büyük Devlet adamı Devlet Bahçeli'ye bir teşekkür alkışı borcumuz var. Yani hakikaten düne kadar belki bu modele sıcak bakmadığını söyleyen ama 15 Temmuz rezaletinden sonra ülkenin beka sorunu gündemdedir. Memleketin başında bu gibi durumlarda mutlaka dirayetli insanlar olması gerekir şeklindeki tespitten sonra gördük ki 'Bu sistemle bu modelle ülke yönetilemez' dedi ve doğruyu yaptı" dedi.

Düzenlenen konferans soru cevap kısmının ardından sona erdi.

 

Haber : Sinan KABATEPE-Özge CERRAH
Bu Haber 1530 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :Ak Parti İstanbul Milletvekili ve Anayasa yazarı Burhan Kuzu, , Ereğlide, hakla buluştu, ereğli, zonguldak,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 5 )

Sayfa : [1]
'HAYIR ÇIKARSA...'
Sayın Emo kardeşim ben sazan değilim ancak siz tam dere sazanısınız be saf kardeşim bir işyerinde patron ne derse o oluyor bu ülkede SENİN GİBİ SAF ARKADAŞLAR ANLAMIYOR .Şimdi millet vekillerini sen seçecen onlarda senin dediğini yapmayacak örnek verdim sana istersen ABAKÜSTE göstereyim.İktidar partisi her zaman çoğunluğ aldını düşünürsen neler olabileceğini bu saflıkla anlayamazsın ama başına gelince kafanı vurursun o zamanda tünelin ucunu görürsün.Ben bu olayda şu veya bu partiyi tutmuyorum belki iyi niyetle yapılmaya çalışılıyor ancak inanın her türlü kötü niyetli suistimale açık konu bunl ... DEVAMI
Gön : sade vatandaş  21 Mart 2017 : 23:51:08  Zonguldak

'HAYIR ÇIKARSA...'
olayı anlamadn sazan olmak yadageri zekalı olmak sokakta veya sosyal medyada yazılanları yorumları okuyunca hayret edyrum insanın bu kadar gerizekalı olması için geri zekalı okuluna gitmesi gerekir ama gel görki okula ihtiyacı olmadan bunu başaranlar oluyr Kardeşim meclisin artık en byk görevi yasama ve denetleme olacak meclisin 3/2 si hayır dediği zaman o yasa çıkmaz zaten yasayı Meclis çıkaracak savaşa karar vermek zaten meclisin emrinde olacak ben şunu gördüm hayır diyenler olayı okumamış okusalarda anlamamış bunun en bariz örneği Kılıçtaroğlunun içine düştüğü komik ve zırvalamadır hayır ... DEVAMI
Gön : emo  20 Mart 2017 : 11:22:51  Zonguldak

'HAYIR ÇIKARSA...'
Bir maçı bile dört hakem yönetiyor.Bir ülkeyi bir kişi nasıl yönetir izah edin o zaman.Ben israile buğün kızdım hadi savaşa dese ne olur düşünün veya Amerikaya.ANAYASA GERÇEKTEN DEĞİŞMELİ. ancak bu herkesi içine almalı sadece muhalefeti veya iktidarı değil sivil toplum örgütleri dahil memur,emekli ,çifçi,esnaf sade vatandaş tabiki siyasi kanadıda olsun .İnanı hiç birinin derdi bizler değiliz işin ciddiyeti 20 yıl sonra çıkar bizim çoluk çoçukta avrupa kapılarında kölelik yapar.
Gön : sade vatandaş  19 Mart 2017 : 23:31:59  Zonguldak

HAYIR ÇIKARSA...
doğru bir tanedir bunu 16 nisan akşamı göreceğiz.halkın çoğunluğunun verdiği karar doğrudur.bekle ve gör.
Gön : Vatandaş  19 Mart 2017 : 19:52:07  

'HAYIR ÇIKARSA...'
hayır çıkarsa bu ülke büyük bir rahata kavuşacaktır.
Gön : hüseyin şanlı  19 Mart 2017 : 14:47:31  Zonguldak

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
CHP Zonguldak Milletvekili Adayı İnce Zonguldak'tan seslendi...
Bu kez konuklar Erdoğan ve Duysak oldu…
İşte Aday Listeleri...
İYİ Parti listesi belli oldu…
AK PARTİDE ŞOK...
Geliyor (mu)?
Miting İPTAL...
İşte CHP Milletvekili Adayları...
GÜNÜN SÖZÜ
Helalden kazanana hesap, haramdan kazanana azap vardır.

( Hadis-i şerif )
NÖBETÇİ ECZANE
22 - 05-2018
İPEK ECZANESİ
TEL : 322 20 23
Orta Sokak – merkez
Kdz.Ereğli / Zonguldak

KAAN ECZANESİ
TEL : 322 00 38
Sarıkorkmaz Mah. Şehit Er Kudret Özcan Sk. No:24-A
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 43751
  Bugün : 1347
  Toplam: 80484907
   Şuan Çevirimiçi:

 148 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» "Bu ayıp İKTİDARIN..."
» Hamile eşinin yanında saldırdılar!.. Video lu Haber
» Başkan Uysal, Mahalle ve köy muhtarlarını ağırladı… Video lu Haber
» İşte CHP Milletvekili Adayları...
» Miting İPTAL...
» TEMİZLENİYOR…
» Hijyenik mutfaktan halka… Video lu Haber
» CHP Zonguldak Milletvekili Demirtaş : “Cumhuriyet, Gençlere Emanet!”
» 4 yaşındaki çocuk 5 metreden yere çakıldı...
» Kasap Sinan'a NAZAR değdi!..
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Ortaklık Yapımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
Grubu Tanıyalım
Grup Firmaları
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com