kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
22 Mayıs 2019 Çarşamba
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2019 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / AKÇAKOCA
İDDİALI!
İDDİALI!

ATSO Adayı Oğuzhan Sevinç çalışmaları ve projelerini anlattı

 26 Mart 2018 09 : 50 

Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan adayı, Sevinç Ticaret CEO’su, Yatırımcı, İşadamı Oğuzhan Sevinç, 2 Nisan’da yapılacak Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası organ seçimlerini kazanacaklarını söyledi. İpi göğüslediğinde girişimlerine başlayacağı projelerin hazır olduğunu belirten Sevinç, “Akçakoca için önemli ve istihdama yönelik projelerimiz var. Bu yeni projelerle Akçakoca'da iş dünyası hiçbir dönemde görülmemiş yeni bir atılım ve büyüme dönemi yaşayacak” dedi.

Oğuzhan Sevinç’in projeleri arasında Akçakoca’nın ufkunu açmaya ve istihdam sağlamaya yönelik olanlar ilk sırayı oluşturuyor. Sevinç, Akçakoca’nın bir fuar merkezine dönüştürülmesini, ulusal ve uluslararası düzlemdeki fuarlara daha etkin katılımı sağlamayı, yatırımcı ve işverenin önündeki hukuki ve idari engellerin aşılması için bilgi desteği verilmesini de planlıyor. Ekip vurgusu yapan Başkan Adayı, “Ekip olarak yola çıktık, hepimiz ‘Akçakoca kazansın” diyoruz ifadelerini kullandı.

Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkan adayı, Sevinç Ticaret CEO’su, Yatırımcı, İşadamı Oğuzhan Sevinç, “Akçakoca için önemli ve istihdama yönelik projelerimiz var. Bu yeni projelerle Akçakoca'da iş dünyası hiçbir dönemde görülmemiş yeni bir atılım ve büyüme dönemi yaşayacak” dedi.

ATSO Başkan Adayı Oğuzhan Sevinç, Değişim Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, Akçakoca’da önceliğin üretim ve istihdam olduğunu söyledi. Sevinç, bu çerçevede yeni bir değişim ve gelişim sürecine ihtiyaç bulunduğunu ifade etti.

1978 yılında Akçakoca’da doğduğunu, ilk ve orta öğretimimi burada tamamladığını, ardından Abant İzzet Baysal Üniversitesi Otomotiv Bölümü’nü bitirdiğini belirten Sevinç şöyle dedi:

“1968 yılında kurulan Sevinç Ticaret bugün Akçakoca sapak mevkiinde ticari faaliyetlerini sürdürüyor. Ticari hayatıma burada, ticaret yapan bir aile içinde başladım. Halk tabiriyle sonradan olma değil anadan doğma imalatın ve ticaretin içinde yetiştim. Bir makas, bir metre ve bir dikiş makinesiyle rahmetli babam Salih Sevinç tarafından 1968 yılında kurulan Sevinç Ticaret, al sat mantığını, bölge ekonomisine ve istihdama katkı sağlamak adına yap sata dönüştürerek 2000 yılında bir masa üretimiyle mobilya üretimine başladık.”

Sevinç, mesleki hayatında samimiyete inandığını, “Önce size, sonra bize” anlayışını hizmetin temel gayesi olarak gördüğünü vurgulayarak, “Dolaylı ve direk olarak 100 kişilik bir istihdama katkı sağlayan firmamız, 300 kalem ürün üreterek marka olma yolunda adım adım ilerleyip bölgemizin uluslararası platformda markası olma heyecanını yaşamaktadır. Amatör ruhla profesyonel iştiraki gerçekleştiren işletmemiz 6000 m2 kapalı toplam 24000 m2 alanda imalat ve ticaret merkezinde piyasa şartlarında imalatçı olmanın haklı gururunu yaşıyor.”

‘FARKIMIZ GÖRÜLECEK’

ATSO Başkan Adayı Oğuzhan Sevinç, ekibi ile birlikte Akçakoca’nın hak ettiği noktaya ulaşması için bilgisi, tecrübesi ve enerjisini sunmak amacıyla yola çıktığını ifade ederek şunları söyledi:

“Ticaret sanayi odaları mesleki ahlakı ve karşılıklı yardımlaşma ilkesini korumak, ticaret ve sanayinin genel menfaatlere uygun surette gelişmesine çalışmak gayesiyle kurulurlar. Ticaret odaları, Anadolu’nun kadim Ahilik geleneğinin günümüz dünyası şartlarına uyarlanan, ticaret erbabının refah, bilgi, birikim ve gelişim kılavuzudur. Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası da bu misyonu hizmet edinen bir kuruluştur. Bu anlamda bugüne dek hizmet veren odamız yönetici ve üyelerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Geçmişten bugüne kurum olarak kendini yenilese de, duygu ve doğru hizmet bağlamında samimi niyetle çıkılan yolda gelişen piyasa şartlarında Akçakoca ticaret ve sanayisinde gerekli adımlar atılmadığından biz de bu hizmet yolunda katkı sunmak için yola çıktık. Niyeti hayır olanın akıbeti de hayır olur. Bu niyetle çıktığımız bu yolda sonuç ne olursa olsun ‘mesele Akçakoca ise gerisi teferruattır’ diyoruz.

Akçakoca için önemli, istihdama yönelik projelerimiz var. Bu yeni projelerle Akçakoca'da iş dünyası hiçbir dönemde görülmemiş yeni bir atılım ve büyüme dönemi yaşayacak. Farkımız kısa zamanda üyelerimiz başta olmak üzere tüm Akçakoca tarafından görülecek. Şunun bilinmesini istiyorum. Önce Akçakoca, Sonra Biz anlayışını yaşatmak, tabandan tavana, siyasetten bürokrasiye bu anlayışı, ahilik ruhu ile birleştirerek çalışacağız.”

ÖNCELİĞİMİZ İŞ VE İSTİHDAM ALANLARI YARATMAK…

ATSO Başkan Adayı Sevinç, odanın yaptığı çalışmaları takdirle karşıladığını belirterek, “Ancak Ticaret Odası’nın asıl işlevi Akçakoca’ya özgü projeler yapmaktır. Bu projelerin oda üyelerinin ekonomik ve sosyal yaşamına ne katkılar sunduğunu ölçmektir” dedi.

KOSGEB eğitimlerinde çok sayıda kişinin sertifika almasına rağmen, iş kuranların da üyelerin de yeterli destek alamadığı için bu işletmelerin kamu kurumlarına borçlu şekilde ortada kaldığını, bunun üzüntü verici olduğunu belirten Oğuzhan Sevinç şunları söyledi:

“Öte yandan Akçakoca’nın bir ucundan diğer ucuna bir çok işletmenin satılık olduğunu görüyorsunuz. İşletme sahiplerini, esnafı, sanayiciyi nasıl kalkındırabiliriz? Daha fazla istihdam ve refah üreten bir konuma nasıl getirebiliriz? Bu konu bizim önceliklerimiz arasında. Akçakoca’nın da öncelikleri arasındadır.”

Bizim önceliğimiz iş ve istihdam alanları oluşturmak olmalı. Oda yönetimi olarak üyelerimizin gelir düzeylerini arttıracak daha çok kazanmaları için tedbirler geliştirecek çok önemli projeleri yönetim kurulu adayı olan arkadaşlarımızla titiz bir çalışma sonucu hazırladık. Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası yönetiminin kamu idarecileri ve merkezi hükümet ile ilişkilerinin mutlaka belli bir iş birliği temelinde olması, istihdamı ve gelir seviyesini artırma ölçütleriyle ele alınması gerekiyor. Ben bu alana özel bir önem veriyorum. Bu konuda iddialıyım.”

AKÇAKOCA’NIN TANITIMI İÇİN…

Projelerini ciddi araştırmalar sonucu, detaylı çalışmalar sonucu hazırladıklarını ifade eden Sevinç şu ifadeleri kullandı:

“Akçakoca için düşündüğümüz büyük projelerden biri de Akçakoca’yı Türkiye’nin önde gelen Fuar merkezlerinden biri haline getirmek. İş ve Ticaret dünyasının buluştuğu, ilçe turizminin ve tanıtımının yapıldığı Türkiye'nin farklı yerlerinden gelen yüzlerce katılımcı ile birlikte Akçakoca’nın yerel ve ulusal medyada tanıtılacağı bir fuar alanı oluşturmak istiyoruz.”

Global Dünya kavramı içinde, işletmelerin teknoloji ve sermaye alış verişini ulusal ve uluslararası fuarlar yoluyla gerçekleştirdiğini belirten Sevinç yurt içi ve yurt dışı fuarlara Akçakocalı işadamları ve sanayicilerini götüreceklerini söyledi. Sevinç, “ eğer yeki alabilirsek yurtdışı fuarlara daha ekonomik olarak aktif katılım sağlanması konusuna ağırlık vereceğiz. Öncelikle Akçakoca esnaf ve tüccarını bilgilendirmemiz lazım. Fuar gezileri bu anlamda önemli, ufuklarımızın açılması için gerekli. Akçakoca’da yaşayan bir işadamı olarak birçok şeyi fuarlara katılarak öğrenmişimdir” dedi.

HUKUKİ DANIŞMANLIK..

Sevinç, ticaret erbabının karşılaştıkları hukuki sorunlar karşısında, bu konulara hakim olmamaktan kaynaklanan sıkıntılar yaşandığını belirterek şöyle dedi:

“ Yasaların bizlere tanıdığı hakları fazlasıyla bilemediğimiz için bazen kendi haklarımızı bile koruyamıyoruz. Odamızın 600 üyesi var ama bir tane resmi avukatı yok. TSO üyelerinin ticari haklarını arayabilmeleri için bir avukat ile anlaşma yapabiliriz. Kadrolu olmasa da oda üyelerine hukuki danışmanlık yapacak bir avukat ile dışarıdan anlaşma yapılabilir. Herkesin özgürce soru sorabileceği, ticaret erbabını destekleyici bir avukat veya hukuk bürosuyla anlaşmamız gerektiğine inanıyorum.”

Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı Sevinç, “Allah’ın izniyle 2 nisanda göreve geldiğimizde, diğer projeler ile birlikte bunu da ayrıntılarıyla kamuoyuna açıklayacak ve hayata geçirmek için girişimlere derhal başlayacağız“dedi.

GÜÇ BİRLİĞİ

Akçakoca Ticaret Odası’nın 600 üyesinin önemli bir pazarlık gücü olduğunu, bunun gerek ulusal düzlemde, gerekse ilçe içinde değerlendirilmesi gerektiğini belirterek “Yaklaşık 600 üyemiz var hep birlikte, ortak bir çerçevede buluşmak suretiyle bunu başarabiliriz. Belli konularda güç birliği oluşturabiliriz. Banka kredileri de bu şekilde daha avantajlı duruma gelebilir. Bunu esnaf kooperatifleri yapabiliyorsa biz de yapabiliriz. Bugün kullanılan krediler yeteri kadar avantajlı değil. Kredi alayım derken bakmışsın daha içeri gitmiş. Balık vermektense onu tutmayı öğretmek gerekiyor” ifadelerini kullandı.

ATSO Başkan Adayı, İşadamı Sevinç, “Turizm, sanayi, denizcilik ve tarım alanındaki eğitim faaliyetlerinin geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Buradaki meslek lisesinin diğer bölümleri geliştirilebilir. Ziraat odası başkanı ve sivil toplum kuruluşlarıyla el ele verip eğitim alanında çok şey yapılabilir. TSO olarak bu konuda elimizden geleni yapmalıyız” dedi.

EKİP VURGUSU

Çalışma arkadaşlarıyla birlikte iyi bir ekip oluşturduklarını, sadece seçim döneminde değil, yönetim anlayışında da aynı ekip ruhuyla çalışacaklarını vurgulayan Oğuzhan Sevinç, “Meslek guruplarındaki arkadaşlarımız alanlarında çok etkin ve yetkin kişiler olup çalışmaları ile kamuoyunun takdirini kazanmış isimler. Hepimiz ‘Akçakoca kazansın” diyoruz, bu amaçla güç birliği yaparak yola çıktık” diye konuştu.

Haber : Hüseyin Aksakal
Bu Haber 4313 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :akçakoca, akçakoca tso adayı, oğuzhan sevinç, sevinç ticaret,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 1 )

Sayfa : [1]
hayırlıolsun
Degerlii sevinç kardeşim, adaylığınız hayırlı olsun.inşaallah seçilir ve düşündüklerinizide hayata geçirirsiniz.
Ben Akçakoca ,1951 yılında vergi usul kanunu ve gelir vergisi kanununun kabul edilmesiyle birlikte ilk mükelleflerden Ga-02 sicil nolu SEFER ÖZTÜRK'ün (1997 yılında vefat etmiştir.MOBIL akaryakıt bayii,ilk ARÇELİK,AYGAZ satıcısı,FINDIK KIRMA FABRİKASI vs.) Oğlu nevzat ÖZTÜRK.
Halen ,Kdz.ereğlide GEMİ ACENTALIĞI işi ile iştigal ediyorum.
Sayın SEVİNÇ kardeşim,çekılen fotoğraflarda ,Büyükk kurtarıcı ,cumhuriyetimizin kurucusu ATATÜRK'ün bir portresini göremedim.
... DEVAMI
Gön : NEVZAT ÖZTÜRK  26 Mart 2018 : 13:43:48  Zonguldak

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
Özverili, çalışkan ve adaletli…
Halk mahalle iftarlarında buluşuyor
‘19 Mayıs ve Milli Mücadele Konferansı’
“En büyük zenginliğimiz…”
“Gerekli desteği sağlayacağız”
Büyük ilgi görüyor…
Başkan Yanmaz, “Değeri hiçbir şeyle ölçülemez”
İftar çadırında yemek dağıttı
GÜNÜN SÖZÜ
Bir yerde gören göz yoksa, orada güzelliklerle çirkinlikler birbirine eşittir.

( H. Şirazi )
NÖBETÇİ ECZANE
22 - 05-2019
ÖZGÜMÜŞ ECZANESİ
TEL : 316 32 48
Müftü Mahallesi Erdemir Cad. No: 62C
Kdz.Ereğli / Zonguldak

TUNCAY ECZANESİ
TEL : 333 00 10
Kepez Mah. Prof. Muammer Aksoy Cad. No: 121B
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 40563
  Bugün : 23172
  Toplam: 96655395
   Şuan Çevirimiçi:

 151 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Özlem sona eriyor… Tarihi sahnede açıkladı… Video lu Haber
» Yer SARI gök KIRMIZI oldu… Video lu Haber
» Kafa kafaya çarpıştılar... Can kaybı, yaralılar...
» “Hiçbir zaman ayrımcılık yapmadık…” Video lu Haber
» “Gençliğe Hitabe yerine konulsun!”
» 100.yıla Özel... Davetlisiniz...
» Gençlik Haftası ziyaretleri başladı...
» İmamoğlu’nun selamı var
» "Yeni Eğitim-Öğretim Çalışma Takvimi Modeli"
» Artık “Açık Kapı”mız var…
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com