kdz. ereğli, özel echomar hastanesi,
kdz. ereğli, oked emlak, emlak borsası, değişim medya,
24 Ocak 2019 Perşembe
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2018 Seçim
  • kdz. ereğli, doğa koleji,
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / SİYASET
İlçe Danışma Kurulu toplandı...
İlçe Danışma Kurulu toplandı...

İlçe Danışma Kurulu toplandı...

 23 Aralik 2017 20 : 00 

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nın Aralık Ayı İlçe Danışma Kurulu Toplantısı, parti binasında gerçekleştirildi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Ana Kademe Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları Yöneticileri, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri ile Belde Başkanlarının katılımıyla yapılan toplantının açılış konuşmasını İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır yaptı.

“SEÇİMLERDEN ZAFERLE ÇIKTIK”

Konuşmasında, İlçe Başkanı olarak göreve atanmasının 5. yılını geride bıraktığını belirten Çakır; şunları söyledi:

“21 Aralık 2012’den 21 Aralık 2017’ye kadar zamanın nasıl geçtiğini anlayabilmiş değiliz. Allah’a hamdolsun, çok yoğun bir döneme denk geldik. Belediye, Cumhurbaşkanlığı ve 2 kez Milletvekilliği seçimleri ile halk oylamaları gibi yoğun bir dönemi geride bıraktık. Allah’a hamdolsun, milletimizin desteğiyle girdiğimiz her seçimden birinci parti olmak suretiyle başarıyla, zaferle çıktık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

SAĞLIK SORUNUNU ÇÖZDÜK, YOL VE EĞİTİM KONULARINDA ÖNEMLİ MESAFELER KATETTİK

Hepinizin malumu, Ereğli’mize hizmetler noktasında, hükümetimizin ve belediyemizin hizmetleri hepsi bir kanaldan yürüyor. Ben, hükümetimizin hizmetlerinden kısaca bahsetmek istiyorum. Ereğli’mizin geçmişteki olmazsa olmaz sorunlarından sağlık sorununu, tam teşekküllü, otel konforunda bir hastane yapmak suretiyle çözmüş durumdayız. Hastanemizin hizmetinin seçimlere yansımasını gördük. Vatandaşlarımız ne kadar memnun oluyorlarsa, seçimde de AK Parti’den yana o kadar pozitif oy kullanıyorlar. Sağlığın yanında yollarımız da önemli bir sorundu. Biliyorsunuz, Ereğli-Zonguldak ve Ereğli-Devrek yollarında çalışmalar son sürat devam ediyor. İkisini de önümüzdeki sene tam anlamıyla bitirip, tarihte artık Ereğli-Zonguldak ve Ereğli-Devrek yolu sorunu olmayacak.

Devrek yol ayrımında yaşanan trafiği rahatlatma adına Çevre Yolu Projesi çok önemliydi. Yaklaşık 18 kilometrelik bir çevre yolunun 9 kilometrelik kısmının plan ve proje çalışmaları tamamlandı, diğer kısmının da çalışması devam ediyor, 4-5 ay gibi bir sürede tamamlanmasını öngörüyoruz. Bu yolda tüneller ve viyadükler olacak. Zonguldak istikametinden gelip İstanbul istikametine devam edenler, çok daha kısa sürede, şehir içi trafiğini yoğunlaştırmadan direkt olarak çevre yolu kanalıyla Alaplı tarafına geçebilecekler.

30 Kasım itibariyle Atatürk Ortaokulumuzun güçlendirme ihalesini yaptık. Turizm ve Otelcilik ile ilgili bir yer değişikliği oldu. Mesleki Eğitim Merkezi, Kız İmam Hatip Lisesi ve Orhan Oğuz Ortaokulu’nu ikinci dönem açacağız. Bu sayede tekli öğretim yapan okullarımızın sayısı artacak. Şu an 8 okulumuz çiftli öğretim yapıyor, inşallah 2019 gibi tamamen tekli öğretime geçmiş olacağız.

Çarşı merkezinde Postane inşaatımız devam ediyor, Temmuz ayı gibi vatandaşlarımızın hizmetine açmayı planlıyoruz. Bu sayede çarşıdaki yoğunluğu biraz daha artırmak istiyoruz. Çünkü çarşı esnafımız hastanenin, adliyenin ve vergi dairesinin merkezden ayrılmasıyla nüfus yoğunluğunda azalma olduğunu ifade ediyorlar. Bu noktada bir nebze olsun katkı sunmaya çalışıyoruz.

HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK...

AK Parti, normal bir siyasi parti olmanın yanında gerçekten bir dava hareketidir. Hep birlikte gördük, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etme çalışmalarına karşı Birleşmiş Milletlerde Cumhurbaşkanımız, Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katkısıyla 128 tane ülkenin oyunu aynı çizgiye getirebildik. Karşımızda 9 tane ret veren ülke var, İsrail ve ABD’yi çıktıktan sonra 7 tane, onların da dünyada adını sanını bilen millet yok. Güçlü devletlerin hepsi Sayın Cumhurbaşkanımızdan yana, haklıdan yana, adaletten yana tavır koymuştur. Dünya 5’ten büyüktür dediği zaman dünyada ses getiren liderimiz, Birleşmiş Milletler oylamasında da Dünya 1’den büyüktür demiştir. Güçlü olmak yetmiyor, artık dünya hak ve adalet istiyor. Ortadoğu’yu karıştırıyorlar, faturasını hep komşu ülkeler ödüyor, Avrupa ödüyor, ABD’nin fatura ödediği yok. ABD faturayı kesiyor kimi Arapların içerisindeki işbirlikçilerine veya diğer kısımlara, her zaman tahsilatını yapıyor. Ama artık yeter. Dünyada artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Daralmalar ve sıkıştırmalar yaşayacağız, zaman zaman ekonomik savaşlar yaşıyoruz, bundan sonra da uluslararası politik savaşlarla mücadeleyi de yaşayacağız. O yüzden bizim daha fazla çalışmamız lazım, bugünden gece-gündüz demeden çalışmak durumundayız.

EREĞLİ GÜÇLÜ OLURSA…

Biz İlçe kongremizi yapmıştık, 20 Ocak’ta da Sayın Başbakanımızın katılımıyla İl kongremiz yapılacak. İl kongremizin de Ereğli’mize, Zonguldak’ımıza ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Ereğli İlçe Teşkilatı olarak belde başkanlıklarımızı, mahalle ve köy temsilcilerimizi gözden geçirdik, güçlendirmeleri yaptık. Kadın ve Gençlik Kollarımızın da kongrelerini kısa sürede yapmak istiyoruz. Biliyorsunuz, zaman çabuk geçiyor. 2019 yılında hem yerel, hem de Cumhurbaşkanlığı ile beraber genel seçimler olacak. O yüzden Ereğli güçlü olursa Zonguldak güçlü olur, Zonguldak güçlü olursa Türkiye güçlü olur, Türkiye güçlü olursa tüm mazlum milletler ve İslam coğrafyası güçlü olur.”

BAŞOL: “SADECE KAYMAKAMLIĞIMIZ YOK”

Toplantıda konuşan Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Ormanlı beldesinin İlçe konumunda olduğunu öne sürdü. Hemen hemen tüm kamu kurumlarının beldede bulunduğunu belirterek, “Sadece Kaymakamlığımız yok” diyen Başol, elindeki verilere göre beldenin nüfusunun 14 bin civarında olduğunu söyledi.

Beldeye bir düğün salonu kazandırma çalışmalarının devam ettiğini anlatan Başol, 700 bin TL’nin üzerinde bir maliyeti olan salonun önümüzdeki yıl hizmet vermeye başlayacağını söyledi.

Başol, Zonguldak’ın büyükşehir veya bütün şehir olması konusunda araştırmalarının sürdüğünü de sözlerine ekledi.

UYSAL: “İHALE YILBAŞINA KADAR YAPILACAK”

Toplantıda son konuşmayı Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal yaptı. Uysal, en önemli projelerinin cami ve iki katlı otoparkı da bünyesinde bulunduracak kent meydanı olduğunu söyledi.

Yılbaşından önce bu proje için ihaleye çıkacaklarını anlatan Uysal, “En büyük sorunumuz trafik, bu konuda da gerekli adımları atıyoruz. Terminal şehir dışına taşındığında, kent meydanı da yapıldığı zaman trafikte kısmen bir düzelme olacaktır. Önümüzdeki yıllarda da yeni otoparklar veya trafik düzenlemeleri yaparak trafiği rahatlatmamız lazım” dedi.

“KAZILACAK YER KALMADI”

Topnantıda KAradeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Uysal ise, “Kdz. Ereğli, 50 yıllık altyapısını bitirdi. Dikkat ederseniz artık elektrik kesintileri olmadığını vurguladı. Uysal konuşmasında ayrıca şu görüşlere yer verdi; " Yaprak sallansa elektrik kesiliyor diye şikâyetler alıyorduk. Artık elektrik kesintileri olmuyor. Göreve geldiğimizde doğalgaz yetmeyecek düzeydeydi, şu an yeter halde. Kısacası artık yerin altında kazılacak yer kalmadı. Elektrik, doğalgaz ve su yerin altında. Aslında bu çalışmaları görmemek mümkün değil. Göreve geldiğimizde, köy vasfından mahalle olmuş mahallelerin doğalgazları yoktu. Şu an doğalgaz verilmeyen iki mahallemiz var. Biri Kıyıcak, diğeri de Göktepe’nin karayoluna yakın kısmı. Yılbaşından önce Devlet Su İşleri ile protokol yapıp, memba kalitesinde suyumuzu içmeye başlayacağız. Kısacası yerin altı bitti, en büyük yaptığımız hizmet yerin altınaydı. 50 yıl altyapı ihtiyacımız yok.”

Üstyapı çalışmaları hakkında da açıklamalarda bulunan Uysal, İlçe merkezindeki İnönü Parkı’nın adının Millet Parkı veya Cumhuriyet Parkı olarak değiştirilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Toplantı, İlçe Başkanı Çakır, Belediye Başkanları Uysal ve Başol’un partililerle istişarelerde bulunmalarının ardından sona erdi.

Haber : .Özge Cerrah
Bu Haber 1382 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :İlçe Danışma Tıoplantısı yapıldı, Ak Parti, Ereğli, Zonguldak, değişim, haber,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 3 )

Sayfa : [1]
İlçe Danışma Kurulu toplandı...
zonguldak bütünleşik şehir oluyormuş gözünüz aydın buda ereğlinin bitişi demektir siz güçlüyüz deyip durun Bizim belediye başkanı hangi zihniyete sahipse ereğlinin il olmasına karşı Şimdi artık zonguldakın çöp su parası toplama tahsildarı olur Bizde bir yere çivi çakılacak diye bir yıl zobguldak tan onay bekleriz yazık yazık
Gön : e.şenol  26 Aralik 2017 : 15:06:57  Zonguldak

İlçe Danışma Kurulu toplandı...
koy vasfindan mahalle olmus olan yerlere nazaran dogalgazdan gectim daha bizim mahallemize otobus bile girmiyorki
Gön : aahhh ahhh  24 Aralik 2017 : 21:14:07  

İlçe Danışma Kurulu toplandı...
kimse mutlu değil
Gön : ak  23 Aralik 2017 : 21:40:17  Zonguldak

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
AK PARTİ SAHADA...
Şahin ve Demirtaş’tan Odabaş’a ziyaret…
CHP’de bugün tek aday…
Yeni liste çıktı... Gerçek mi? Asparagas mı?
Ereğli adayı Hüseyin Uysal…
Yılmaz ile DOBRA DOBRA… Önce Gülüç, sonra ..
 
AK Parti'de 3 aday belli oldu!
İzzet Şahin İYİ Parti’den aday adayı!
GÜNÜN SÖZÜ
Nerede ve nasıl olursan ol, Allah?dan kork. Kötülük işlersen, hemen arkasından iyilik yap ki, o kötülüğü silip süpürsün. İnsanlarla güzel geçin!? Tirmizî, Birr 55

( )
NÖBETÇİ ECZANE
24 - 01-2019
KOREL ECZANESİ
TEL : 316 82 82
İş Bankası sırası Çorbacı karşısı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

SEYHAN ECZANESİ
TEL : 323 51 06
KAVAKLIK MAH. ÇAYIR SOK. 27A
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 54038
  Bugün : 22225
  Toplam: 91763377
   Şuan Çevirimiçi:

 217 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Demokrasi Şehidi MUMCU anılacak…
» Gizem ve rant dolu…
» EVDE SICAK SALEP NASIL YAPILIR?
» Ereğli’ de ŞOK görüşme… Video lu Haber
» Bu kazadan sağ çıktı… Video lu Haber
» AK PARTİ SAHADA...
» Sahil doldu taştı… Tekin halkın arasına karıştı…
» Siyasette UYSAL DEPREMİ! Video lu Haber
» Demirci: “Hedef 5 milyon ton olmalı!”
» Meydan okur gibi…“KORKMUYORUM!”
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com