kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
27 Mayıs 2019 Pazartesi
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2019 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / GÜNCEL
İş adamlarından gündeme dair açıklamalar...
İş adamlarından gündeme dair açıklamalar...

İş adamlarından gündeme dair açıklamalar...

 07 Aralik 2018 13 : 19 

Karadeniz Ereğli’de Tersane ve Deniz Taşımacılığı firmalarının temsilcileri, “Tersaneler ve Deniz Taşımacılığı” alanında yaşanan sorunları ve çözüm yollarını değerlendirdi.  Kamuoyunda birçok yanlış bilinen konuya farklı yaklaşımlar getiren sektör temsilcileri, Ereğli’de sorunların birlik ve beraberlikle aşılacağı vurgusunda bulundu.

Değişim Radyo’da yayınlanan, Şenol Azman’ın hazırlayıp sunduğu Kara Tren Programı’nda iş dünyası temsilcileri Ereğli’nin son on yılında tartışılan problemlerinden “Tersaneler ve Deniz Taşımacılığı” konuları masaya yatırıldı. Programın konukları Değişim Medya Yönetim Kurulu Başkanı ve Deniz Ticaret Odası Üyelerinden Semih Çolak, Ustaoğlu Gemi Sanayi A. Ş. Sahibi Kamil Ustaoğlu, Esat Tanerioğlu Gemi Acentesi Sahibi Rıfat Taneri ve Akay Lojistik ve Deniz Taşımacılığı Sahibi Burak Gürdal oldu.

TANERİ: “ERDEMİR BİZİ DIŞARIDA BIRAKTI!”

Esat Tanerioğlu Gemi Acentesi Sahibi Rıfat Taneri, geçtiğimiz dönemde Deniz Ticaret Odası başkanlığına adaylığı ile ilgili süreci değerlendirirken şöyle dedi:

“Deniz Ticaret Odası 2002 yılından bu yana hizmet veriyor Ereğli’de. O tarihten beri İrfan Erdem başkanlığını yapıyor. İki dönem yönetiminde yer aldım. Biz yine İrfan Abi’ye destek olurduk ama bizim sorunlarımızın aşılmasında destek olamadı. Bu sorunları aşbilmek için aday olduk ama maalesef kazanamadık. 2021 yılında veya 2022 yılında yapılacak seçimlerde kaldığımız yerden devam edeceğiz. Limanın ve bölgenin  birçok sıkıntısı var. Acentelik anlamında Ereğlililer mağduruz. İzmit’ten gelen bir firma Erdemir’in kuruluşundan beri yaptığı hizmeti yapıyor. Dokuz firma olarak biz camdan seyrediyoruz. DTO’nun gücünü arkamıza alabilseydik, sorunları İstanbul’a, Ankara’ya taşıyabilirdik. Halen bir şey yapılmıyor. Bizim sıkıntılarımızla ilgilenen olmadığı için biz kendimizi öne koymak istiyoruz ama maalesef bu sandıktan çıkıyor. 2017 Nisanında işlerimiz bıçak gibi kesildi.  Bize söylenen Erdemir’in özel bir firma olduğu, istediğiyle anlaşabileceği.  Bunun örnekleri var deniyor ama burası bir kişi firması değil. Türkiye’ye mal olmuş bir marka. Burada bizim hala söz sahibi olmamız gerekiyor. Hala çalışıyoruz ama bir netice elde etmiş değiliz. Yolda gördüğümüz arkadaşlar işler nasıl dediğinde anlatıyoruz, ‘Şimdi öğrendik’ diyorlar. Yeni yönetim geldiğinde ihale yapılmadı, tepeden inme İzmit’ten bir firmayla anlaştılar. Burada dokuz firma  var bunlara soralım, bildirelim denilmedi. Bizi dışarıda bıraktılar. Bizim konuyla ilgili üzüntümüz bu. Bunu bir türlü aşamadık. Nisan 2017’den Eylül 2017’ye kadar bekledik. Bir gelişme olmadı. Eğer bir gelişme olsaydı İrfan Ağabey tek listeyle seçime gidebilirdi. İzmit’ten gelen firmanın bildiğim kadarıyla meftun iş hanında bir bürosu varmış ama merkezi İzmit’te. Burada bir iki kişi çalıştırıyorlar. Tabelası var mıdır bilemiyorum.  Ben beşinci kuşak acenteyim, 162 yıldır bu işi yapıyoruz, dedemin dedesi başlamış. Bu fabrika açılmadan babam ve dedem bu işi yapmış. Dolayısıyla bizim bu anlamda emeğimiz fazla. Bu yaşımıza Erdemir sayesinde geldik ama bu da araştırılabilirdi. İki firmayla çalışıyorlar, dokuz firma dışarıda. Yirmi bir aydır durum böyle. Oyak limanının devrolmasından sonra bu durum yaşandı.  Şifahi görüşmeler yapıldı, Nisan-Ekim arasında sorunlarımızı konuşuyorduk, şifahi olarak başkan iletiyordu ama bir sonuç elde edilemedi. ”

Taneri, yeni genel müdüre konunun henüz iletilmediğini, önceki genel müdürün konuyu bildiğini söyledi.

GÜRDAL: “AYDA ELLİ İKİ GEMİDEN BEŞ GEMİYE DÜŞTÜK”

Akay Lojistik ve Deniz Taşımacılığı Sahibi Burak Gürdal, kendisinin de Taneri’yi desteklediğini, TSO’da da 4. Grupta komitede bulunduğunu ve seçildiğini söyledi. Gürdal şöyle konuştu:

“İşimizin yüzde 30’u özel şahısa ise yüzde 70’i Erdemir ileydi. Dokuz firma olarak mağduruz. Kriz vurmadan önce ayda elli iki gemi yapan yazıhaneler şimdi ayda beş gemiyle idare etmeye çalışıyor. Ereğli dışında da sıkıntılar var ama bizim sıkıntımızın yüzde yetmişi Erdemir’le.  Acenteler olarak 7/24 esası çalıştığımız için yerel esnafla benzerliğimiz yok.  Genel olarak acentelik yapıyoruz. Arızalar, birtakım işler oluyor. Sanayideki yerel esnaftan destek alıyoruz yeri geliyor.  Ereğli Ekonomisine destek veriyoruz. Erdem limanını çeşitli firmaların işlerini kullanıyoruz, belediye limanını kullanıyoruz. Erdemir’in dirsek göstermesinden sonra Filyos’a açıldık, başka bölgelere açıldık.  Filyos limanında şu anda çalışma durdu.  Mali nedenlerden dolayı sanıyorum.  Buket Müftüoğlu Rusya’dan bir hat alınabileceğini söylüyor. Zonguldak’ta roro var, bizde yok. Elimizde çok güzel işleyen bir deniz ticaret odası var ama bunu nasıl kullanabiliyoruz.”

USTAOĞLU’NDAN DTO BAŞKANI ERDEM’E ELEŞTİRİ…

Ustaoğlu Gemi Sanayi AŞ. Sahibi Kamil Ustaoğlu, Tersaneler sektöründeki sıkıntıları değerlendirirken,  üçüncü nesil tersaneci olduğunu, tekne yapmaktan, gemi inşa etmekten, insan çalıştırmaktan ve bedelini ödemekten başka bir şey bilmediğini ifade ederek şunları söyledi:

“Bizim mevcut tersanelerimizde zaten işlerimiz vardı. Daha önce Bozhane’de idik.  Cöbekoğlu döneminde Gülüç’e çıktık. Orası küçük geldi. 1982-83 yıllarında daha büyüsün diye Harun Kaçmaz’ın fikir babalığında şimdiki yer seçildi. Hükümetin, Recep Tayyip Erdoğan’ın, Fazlı Hoca’nın çok emeği var burada. Hakan Şen burada başlangıcı yapmasaydı kimse buraya bir kamyon toprak dikmezdi. Bana kalsa Hakan Şen’in heykelini dikerim tersaneler bölgesine. Bir oda olmalı tersanelerle ilgili, bununla ilgili de bir baba olmalı. Odanın isminden başka işini bilmem Deniz Ticaret Odası’nın. İsmini biliyorum, şubeyi biliyorum, oradaki yöneticiler tersanenin yolunu biliyor mu bilmiyorum.  Türkiye’de gemi inşa ve donatımında çalışanların yüzde 60’ı Ereğli, Alaplı bölgesindendir. Bu insanların hepsi evinin önünde çalışmak ister. Ama mevcut krizi hükümetin üstüne yıkmamak lazım. Kriz her yerde var.  Ereğli batıyor diyor, bir ticaret odası başkanı bunu yapabilir mi? Bu memlekette kaç kişi yaşıyor, kaç kişi icralık. Bunu gören senin memleketine gelir mi?  İrfan Abi’yi İrfan Erdem olarak seviyorum, ama memlekete zararı olduğu için kızıyorum. İrfan Erdem memlekette koka kola satıyordu, sac ticareti yapıyordu. O sırada benim babam tekne imal ediyordu. İrfan Erdem büyük gemilere başladı derseniz o doğrudur.  İrfan Erdem bir duayendir, ağabeydir. Ağabey ağabeyliğini yapacak. Bu saatten sonra İrfan Erdem ağabeylik yapacak. Kimsenin başaramadıklarını, cesaret edemediklerini yaptı.  Memlekete yararı vardır. Fakat her söylediği doğru demek değil bu.  Yalova’da üç tersanede gemi inşası var. Mevcut DTO Merkezde Gemi İnşada komitede görevliyim. Orada da iki üç gemi yapılıyor, gerisi tamir. Tamirin nedeni, yan sanayinin orada olması. Tuzla da da gemi inşa çok az.  İrfan Abim diyor ki, çilek ekeceksiniz, vagon yapacaksınız, el arabası yapacaksınız diyor. Bizim tersanelerimiz Milgem projesini yapacak kapasitede değil diyor. Kapasiteleri bilmiyor. Burada 25 bin tonluk gemiler inşa ediliyor. Dünyanın sayılı romörkörleri üretiliyor. Kendi üç yüz metrelik bir atölyede bir şeyler yapmakla uğraşıyor, biz o kadar yere hurda koyuyoruz.   Tuzla’da en büyük tersane 80 bin metrekare, bizde 170 bin metrekarelik tersaneler var. Hepsi bundan büyük. Yazın sekiz ay selimiye’de, kışın burada duracaksın, böyle bir şey yok. İrfan Abi, ‘Yeni limanlar açarsanız işim bozulur’ diyor. Bunu anlatırken, baba önce evlatlarının işini görecek, sonra kendi işini görecek.Buradaki Ereğli’nin liman derken bizde bir diretme var. Bozhane’nin halini görüyor musunuz? Mevcut kaymakam bey bu işle ilgileniyor. Bu tersaneler hep liman olsun istemeyiz. Devletin ciddi bir yatırımı var, bize bir tahsisi var buranın.  İrfan Abi’nin orası tersane mi, liman mı? Kapıda azim tersanesi yazıyor. Detayını bilmiyorum.  Burada bir kanun var. İrfan beye de aynı, Kamil’e de aynıdır.” 

“ERDEM LİMANLARIN AÇILMASINI İSTEMİYOR”

Ustaoğlu, Tersaneler bölgesinde tahmil tahliye limanı inşası  konusunu  değerlendirirken, şunları söyledi:

“ Biz Deniz Araçları imalatında tahsis edilen bir yer burası. Bina inşa edecek durumumuz yoktu. Endüstri derken yakıt tankı da yapabileceğim, imalatın kapsamı genişledi. Her şeyi devletten beklememek lazım. Devlet ne verecek bana? Müsrifliğe gerek yok. Bunun cezasını biz ödüyoruz. Tersaneler limanının anlamı, gerçek anlamda donatım iskelesidir orası. Ebediyen liman olsun istemem. Fazlı Hoca yetmiş milyon dolarlık bir liman yaptı oraya.  Tersanelerin orada liman olması için tüm tersanecilerin imzası vardır. Olmadığı doğru değil. Evrak o zaman da vardı. Rahmetli Yaşar Tetiker, dedi ki biraz ben onların adına ben olayım dedi, fakat kimsenin burada bir kuruşu yok. Ben dolduracağım, ben yapacağım, ondan kimseye hisse vermem.  Benim ağabeye ihtiyacım yok, ben işimi bilmiyor muyum? İrfan Ağabeyin oraya kışın kimse yanaşmaz. Fakat onun statüsünü bilmiyorum. Tersane midir, liman mıdır? Teminat mektubuna gelince, İrfan erdem çilek eksinler dedi. İnsanların aklıyla alay etmesinler. Burada tek dilek, irfan ağabey bu insanların elinden tutmak isteseydi, bu limanlar yüz bin defa açılırdı. Limanların açılmasını istemeyen tek kişi benim İrfan ağabeyimdir. “

“KİM SÖYLÜYORSA YALAN SÖYLÜYOR”

Ustaoğlu, “Burada Erdemir’de prosedür fazla, ücret de herhalde fazla. Bozhane limanında trafik var. Burada şehri görmeden, işini yapacak, gidecek. Adam bunu istemez mi. Yüzde sekseni Ereğli’de. Bu liman, tersanelerin limanı açıldığında, Karasu’daki de buraya gelecek. Geçici izin alınması gerekiyor.  İznin benle alakası yok. Ömür boyu isterim ama Devlet onu öyle vermez.  Dört tersanenin arasında hiçbir sorun yok. Herkes imza atmış, kim söylüyorsa yalan söylüyor” dedi.

Ustaoğlu şöyle devam etti:

“İşim oldu, kalktım Arslan Keleş’e gittim. Daha önce de işlerimi DTO başkanı değil, Yaşar Tetiker yapıyordu. Ben DTO’ya o kadar vereceğim ama hizmeti alamayacağım. Ticaret odasında 2 bin 700 üye, 12 çalışanı var. DTO’da 85 üyesi var, 8 çalışanı var. On kişiye bir adam düşüyor.  İrfan Erdem seçim günü karşıma çıkmak cesaret ister dedi.  Hizmetle alakalı söylüyorum bunu. Bu gün için olumlu tarafta buna sahip çıkan Aslan Keleş, yarını bilemem. Dün Erdemir ile ilgili TOBB ikinci başkanı Tamer Kıran,  Aslan Keleş’le konuştu. Tamer Başkan o da bu konuyla ilgileneceğini söyledi. Burada Arslan bunu yapıyor. İrfan Abi’ye gitsem olacak iş bozulurdu. İnsanların gözünü boyamayacaksın. Derdimiz gerçekleri anlatmak.”

“DEVLETTEN PARA İSTEMİYORUZ”

Ustaoğlu, Ereğli’den gurbete gidenlerin geri gelmesi isteniyorsa geri geleceğini ifade ederek şunları söyledi: “Ben istiyorum. Sektörle ilgili Türkiye’de bir sıkıntı var. Dünya genelinde bir sıkıntı var. Bize para lazım değil. Devletin arkamızda durması lazım. Teminat mektubu versin yeter.  Bankalar aldığın parayı ödersen mektubu verir. Eximbank veriyordu bunu. Sektörde sekiz on tane banka bunu geri ödemezse mektubu alamazsınız.  Eximbank sektöre sıcak bakmıyor.  İhalelerde ucuza teklif veren teklifi alıyor. Devlet al su işi yap diyemez.  İrfan abi burada gizlilik lazım diyor.  Donatımı farklı taşeronlar yapıyor. Dışarıdan geliyor, mobilyayı bu, makinesini şu yapıyor. Ereğli Gemi’de güvenlik sertifikası var. Bu ucuz bir şey değil. MİLGEM gibi projelerle alakalı bu. Şu anda beş yüz altı yüzü buluruz tersaneler bölgesinde.  Mantıklı konuşmamız lazım. Altyapımız Tuzla’dan teknik olarak on kat yüksek. Saha olarak elli kat daha fazlayız. Burada güvenlik belgesi alabilmek için iki üç sene uğraşıyorsunuz ama bu işi alma garantisi vermiyor. İhaleye giriyoruz.  Önce bir serum lazım bize. Bunun yolu tersane limanlarının geçici olarak açılmasıdır. Dünya genelinde bir açılma var zaten.  Bu işi tek engelleyen İrfan Erdem.  Ama 2019 yılında inşallah bunu çözeceğiz, İrfan Abi, inşallah o da izin verecek, ömrünün son günlerinde güzel anacağız kendisini. İnsanların sosyal sigortalarını ödeyebilelim, maaşlarını ödeyebilelim. Biz zengin olma hastalığını atlattık. Tek derdimiz üç kişi daha çalışsın.”

Ustaoğlu, Bir Deniz Ticareti Çalışma Grubu kurmak için girişimleri bulunduğunu ifade etti.

ÇOLAK: “HERKES BİR KERELİĞİNE EGOSUNU BİR TARAFA BIRAKACAK!”

Değişim Medya Yönetim Kurulu Başkanı Semih Çolak, konuşmasının başında bugün yaşamını yitiren Ereğli’nin sevilen simalarından Birol Gedik’e rahmet dilediğini söyledi.

Çolak, “İnsanların ilçemizde yaşayan herkesin Birol Abi hakkında söylendiği gibi dürüst, mert, doğru olmasını isterim. Ticaretimizde biraz sıkıntılar oldu. 6. Aydan beri bayisi olduğumuz akaryakıt firmasıyla sıkıntılar yaşdık. Yaklaşık 17 bayi yaşadı bunu. Bundan dolayı sektör olarak sıkıntıya düştük. Yapılandırmalarımızı yaptık. Firmayı değiştirdik. Kısa zamanda daha güçlü şekilde dönüyoruz” dedi.

Semih Çolak, aynı zamanda Deniz Ticaret Odası üyesi olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Ereğli’ye mal olmuş bir Erdemir var. Benim Babam da Erdemir emeklisi. Bize de bir şeyler veriyor. Erdemir sırtını dönmüş falan değil. Ereğli’de aynı fiyata, belki biraz daha pahalı olan hizmetlerini Ereğli’de görmesi gerekir. Çünkü görüntü kirliliğini biz çekiyoruz, hava kirliliğini biz çekiyoruz. Erdemir’de çalışanların nüfus kağıdına bakın, Ereğli’de doğmuş büyümüş olanlar ne kadardır? Buradaki insanlara biraz daha tolerans gösterilmesi gerekir. Bu şehir bizim. Bizim Erdemir’e ihtiyacımız var.  Erdemir’den sonra tersanelerimiz var. Kim açacaksa açacak, çaresini kim bulacaksa bulacak. TSO’nun başındaki Arslan bey bulacaksa bulacak, Deniz Ticaret odası bulacak, milletvekilleri bulacak. Bir otobüsün içine siyasilerimizi TSO’yu, DTO’yu koyacağız. Herkes bir kereliğine egolarını bırakacak, seçtiğimiz CHP ve AK  Parti milletvekillerimiz otobüsü kapıda karşılayacak, denizcilik, çevre, maliye bakanlarına Ereğli’nin sorunlarını anlatacaklar. En önemlisi bizim milletvekilimiz Recep Tayyip Erdoğan’a çıkaracaklar. En önemlisi bu.”

“LÜTFEN EREĞLİ’YE KANTARI KURALIM!

Ereğli’ye kantar kurulmasının önemine dikkat çeken Çolak şöyle devam etti:

“ Asfaltta oluşan çukurlara bir bakınız. Kışla sanayide kavşaktaki çukuru görün. Bunun sebebi, 27 ton yük alması gereken araçlar 40-50 tonla gidiyor. Buna ne lastik dayanıyor, ne mazot. Yarın bu lastiği patlayıp birinin canını yakabilir. Ilgaz dağında Erdemir mi var da kantar oraya kuruldu.  Her gün 800 kamyon çıkan bir yerde kantarın olmamasının, Akçakoca’da gözle kontrolün nasıl olacağını merak ediyorum. Kışla sanayi bitmiş durumda. İnsanlar lastikçilere paralarını ödeyemiyor. İlçenin en önemli sorunlarından biri nakliyedir. TSO’dan Belediyeden bir brifing vermelerini bekliyoruz. Biz kantarı neden kuramıyoruz. Tersaneler çalıştığında buraya da malzeme gelecek gidecek. “

TSO Seçimlerinde Arslan Keleş’i desteklemesine rağmen sonra bazı olaylar yaşandığını ifade eden Çolak şöyle konuştu:

“Bir önceki seçimde de biz Arslan beyle birlikte hareket etmiştik. Arslan benim arkadaşım. O konuda bir sıkıntı yok.  Seçimlerde herkes üzerine düşeni yaptı. Üç-üç-bir oldu. Arslan beyle biz üç grubu aldık. Benim çalıştığım grupta Arslan beyin benden bir ricası oldu. Beni yedeğe yazmak istediğini söyledi. Aslan bey iki gruptan girdi. Kazandığımız takdirde kendisinin o gruptan istifa edeceğini, benim onun yerine çıkacağımı söyledi. Eşitlik nedeniyle pazarlıklar gerektirdi. Bu kapsamda istifa etmedi, ben yedek sıradayım şu anda.  Ben şuna karşıyım, her seçimde, hangi seçim olursa olsun katalog bastırıyorlar, bunları dağıtıyorlar, sonra aradan beş sene geçiyor, kataloğu elimize alıyoruz, bu katalogdaki hiçbir şey olmamış. 26 yıllık arkadaşıma bir tavsiyede bulunuyorum. Eski Bağlık’ta hep birlikte poz verdik. Seçilirsek şunları yapacağız dedik. Ben Aslan Beyin kataloğunu saklıyorum.  O kataloğu, kalan süresinde tamamlasın. Bir sonraki seçimde insanların karşısına çıktığımızda, ne yaptınız diye sorulduğunda onu anlatabilelim.  O sözü verenlerden biri de benim. Ben bir yerde olduğumda, o katalogdan bana da sorulacak. Ben şu anda TSO’da aktif olamadığım için kataloğu  yapsın diye uğraşıyorum. Ben dargın değilim, benim mekânım belli, herkes gelebilir.

Tüm ekipler birlik beraberlik ve Ereğli dedik. Ben seçimde Sertan beyin ekibinden bir kişinin sembolik de olsa alınmasını isterdim. Seçilenler bizim, başkanlarımız bizim. Bu mikrofondan, Arslan beyi zor durumda bırakacak bir şey söylemem. Seçildi, o makama oturdu. Bizi Ankara’da temsil ediyor. Ben dışarıda kaldım. Burada Semih Çolak önemli değil, Ereğli önemli. Arslan Keleş bu cümlelerimden ne demek istediğimi bilir.  Ekonomi kötü olduğu için Ereğli’de, bu yüzden zor durumdayız. Ereğli hepimizin. Önemli olan Ereğli. Eğer herkes bir otobüse binecekse masrafını üstlenmeye hazırım, o otobüsün muavini olmaya hazırım. Sayın Arslan Bey, İrfan Bey, Belediye Başkanımız, Milletvekilimiz, Esnaf Kefalet odalarımıza, bölge birliklerimize, sizlere sesleniyorum:  Çok sevdiğimiz Hasan Likoğlu’nun sözüdür. ‘Daha kaç yaz göreceğiz’ başka bir şey söylemiyorum. Düzce, Çorum, Kayseri, Gaziantep bu krizden yara almadan kurtuldu. Benim çocuğum Ereğli’de yaşıyor. Sadece Cam Kafe’de okey oynamakla, çınaraltındoa oturmakla olmuyor bu işler. Acilen toparlanmamız gerekiyor. Bu otobüste Akın beyin de olması gerekiyor. Bir önceki başkanımız Sertan Beyin de olması gerekiyor.  Erdemir’de bir yönetici, DTO’dan başkan ve ekibi, Ereğli TSO, Belediye, Esnaf Kefalet, Tat, Çınar Boru, Obal Alüminyum gibi büyük firmalarımız. Ercan Bey, Fazlı Bey, önceki milletvekillerimiz. Mevcuttaki belediye başkan aday adaylarımızdan katılmayı isteyenlerle iki otobüs yaparız. Ankara’ya çıkartma yaparız, yapmak zorundayız. Gideceğiz, istediğimizi alacağız, öyle döneceğiz.”

Çolak, Ereğli’de iki yüze yakın gazetecinin bulunduğunu ifade ederek, Fox Tv’de başlatılan yerel basına destek verilmesi çağrısına Ereğli’de katılım verilmesi çağrısında bulundu.

GÜRDAL: “DEĞİŞİMİ GERÇEKLEŞTİRELİM”

Burak Gürdal’da çoğu belediye başkanının inşaatla ereğliyi büyütmeyi planladığını, bayan adayların bu konuda daha farklı projeleri olduğunu ifade ederek, “Artık değişimi gerçekleştirelim. Geriye dönük hesaplaşmalarla, yeni imar açmalarla bir geleceği yok. Ereğli deniz kenarında ama doğru düzgün denize yönelik yatırımı yok. Hangi adayla konuşursanız konuşun ikinci cümleyi kuramıyor. Yeterli bilgileri yok.  Önce bunları aşmak gerekir. Bence bir rantiyeden kurtulmak gerekir. Bence belediye başkanı inşaatçı olmasın. Hep bu işi ben bilirim diyen olmaz. Vizyonu geniş, Ereğli’de koltukta oturmayacak, Ankara’ya, Devrek’e fuarlara gidecek bir başkan lazım. Çok güzel bir sahilimiz var. Amasra’da sahil diyorlar, salata diyorlar. On beş dakikada bitiyor.” dedi.

 

 

 

 

Haber : H Aksakal-Ö Cerrah
Bu Haber 879 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :İş adamlarından gündeme dair açıklamalar, Ereğli, Zonguldak, değişim, haber,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 2 )

Sayfa : [1]
İş adamlarından gündeme dair açıklamalar...
Tebrikler. Helal. Şenol bey alkışlıyorum seni. Katılımcılar süper. Umarım sayın keleş sayın çolak 'ın söylediklerinden birşeyler anlamıştır.
Gön : esat sarı  07 Aralik 2018 : 20:24:21  Zonguldak

İş adamlarından gündeme dair açıklamalar...
tersanecilere vericen parayı ,lüx jipleriyle hayat yaşasınlar. kardeşim,dünyanın hertarafından müşteri bulun. devlete dayamışsınız sırtınızı, konuşup duruyosunuz. devletin yerine olsam ,bütün tersaneleri kapatır, o bölgeyi turizme açarım, bukadar basit.o yerleri para veripdemi aldılar..
Gön : ibogemici  07 Aralik 2018 : 16:42:57  

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
Nermin Özsoy dualarla uğurlandı…
Genç işsizlik vurgusu...
MFA’dan birlik beraberlik iftarı...
Kooperatif üyeleri iftarda buluştu...
Denizkurdu 2019 devam ediyor…
“ERKEN UYARI İÇİN!”
Gençlikspor'dan iftar programı...
“Çaycuma Okuyor” Projesi Ödülleri dağıtıldı
GÜNÜN SÖZÜ
Düşünürken dikkatli, uygularken kararlı olun.

( Charles Hale )
NÖBETÇİ ECZANE
27 - 05-2019
YAZICIOĞLU ECZANESİ
TEL : 333 05 33
Bağlık Mahallesi Erdemir Cad. No:55 A
Kdz.Ereğli / Zonguldak

MADENCİ ECZANESİ
TEL : 347 61 67
Sarıkokmaz Mah. Dvrek Yolu Cad. No: 95C - Zonguldak
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 35724
  Bugün : 12900
  Toplam: 96835543
   Şuan Çevirimiçi:

 134 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» GERÇEKLEŞİYOR
» Trafik masaya yatırıldı...
» Endemik ve Gastronomik… OSMANLI ÇİLEĞİ
» Kömürspor'da Teknik Direktörü TAMAM...
» Belediyeyi yeniden ŞAHLANDIRACAĞIZ!.. Video lu Haber
» Sevenlerini üzdü...
» Esnafa zor anlar yaşattı…
» Yunuslara nazar değdi…
» Özlem sona eriyor… Tarihi sahnede açıkladı… Video lu Haber
» Yer SARI gök KIRMIZI oldu… Video lu Haber
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com