kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
19 Nisan 2019 Cuma
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2019 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / SİYASET
İŞTE ADAYLAR!
İŞTE ADAYLAR!

İŞTE ADAYLAR!

 31 Ocak 2019 08 : 58 

Karadeniz Ereğli’de AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve Büyük Birlik Partisi 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için adaylarını belirledi. Saadet Partisi ve Demokratik Sol Parti’nin de aday çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.

AK Parti’den Erol Şahin, CHP’den Halil Posbıyık, MHP’den Talat Şeker, Büyük Birlik Partisi’nden Hüseyin Uysal yeni dönemde Ereğli Beliye Başkanı olmak için yarışıyor. Değişim Haber Merkezi, partilerin açıkladığı adayların özgeçmişlerini okurları için derledi.

AK PARTİ’NİN ADAYI HESAP USTASI…

AK Parti’nin adayı Erol Şahin, Karadeniz Ereğli siyaset ve iş dünyasının yakından tanıdığı isimlerden. Şahin ilçede Yeminli Mali Müşavir olarak hizmet veriyor.

AK Parti Adayı Şahin, 1966 yılında Karadeniz Ereğli, Bağlık Mahallesi’nde doğdu.İlk, Orta ve Lise öğrenimini Kdz. Ereğli'de tamladıktan sonra 1987 yılında Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 1990 yılından itibaren serbest mali müşavirlik ofisini açarak bağımsız çalışmaya başladı.

2006 yılında Yeminli Mali Müşavir Unvanını alarak halen mesleğine devam etmektedir. Bu esnada meslek odası disiplin kurulu üyeliği, mesleki derneklerde yöneticilik, Kayyumluk ve bilirkişi görevini ve aynı zamanda Yöntem Bağımsız Denetim ve Danışmanlık Anonim şirketi kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

Şahin, 2001'de kurucu üyesi olduğu AK Partinin, 2 dönem ilçe başkanlığını yaptı. 2011 yılında AK Parti Milletvekili Aday Adayı olan Şahin, aktif siyaset hayatına AK Parti İl Disiplin Kurulu üyeliği ile devam etti. Ayrıca İlçe Başkanı olmığı dönemlerde hemen hemen her dönem AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi Kurulu Başkanlığı’nı yürüttü.

AK Parti adayı Erol Şahin, Feyzan Şahin ile evli ve iki çocuk babasıdır.

CHP’DE 20 YILLIK TECRÜBE: HALİL POSBIYIK

CHP yerel seçim yarışına ilçe siyaset tarihinin üzerinde en fazla konuşulan ismi, en uzun süre belediye başkanlığı görevini yürüten Halil Posbıyık ile giriyor.

Halil Posbıyık, 2 Temmuz 1945 tarihinde Karadeniz Ereğli'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Karadeniz Ereğli'de, lise öğrenimini Zonguldak'ta, üniversite öğrenimini İstanbul'da tamamladı ve inşaat mühendisi olarak mezun oldu. 1971 yılında Karadeniz Ereğli Belediyesi'nde Fen İşleri Müdürü olarak çalışmaya atıldı. 1974-1994 yılları arasında, mühendis-yönetici olarak Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'nda hizmet verdi.

Halil Posbıyık, Türk Eğitim Derneği Vakfı Karadeniz Ereğli Şubesi'nin yeniden yapılandırılması için girişimlerde bulunarak bu dernekte de kurucu başkanı sıfatı ile görev yaptı. 1989 seçimlerinde Anavatan Partisi tarafından Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Adayı olarak göerildi, ancak seçilemedi. 1994 seçimlerinde halkın Karadeniz Ereğli Belediye Başkanlığı'na seçildi. Zonguldak Çevre Belediyeler Birliği'nin kurucu başkan olarak görev yaptı. 1999 yılında, yeniden Karadeniz Ereğli Belediye Başkanlığı'na seçildi. 28 Mart 2004 tarihindeki mahalli idareler seçimlerinde, 3. kez Karadeniz Ereğli Belediye Başkanlığı görevine seçildi.

Türkiye'deki 3215 belediyenin bağlı olduğu Türkiye Belediyeler Birliği'nde 2000-2003 yılları arasında Yönetim Kurulu üyeliği yapan Posbıyık, 200ından itibaren Birliğin Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 2007 yılında milletvekili adaylığı için belediye başkanlığından istifa eden Posbıyık, 2009 yılında yeniden belediye başkanı seçildi ve 2014 yılındaki Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde az farkla seçimi kaybedene kadar bu görevde kaldı.

Halil Posbıyık, Neriman Posbıyık ile evlidir ve bir kız, bir erkek çocuk babasıdır.

MHP ADAYI TALAT ŞEKER

Milliyetçi Hareket Partisi yarışa önceki dönem Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Talat Şeker ile katılıyor. Partisiyle çok kritik seçimlerde önemli başarıların altına imza atmayı başaran Şeker, MHP içinde en fazla taraftarı olan isimler arasında yer alıyor.

MHP Adayı Talat Şeker, 1975 yılında Karadeniz Ereğli’ye bağlı Kandilli’de dünyaya geldi. İlk ve Ortaokulu Karadeniz Ereğli’de bitiren Şeker, Ereğli Lisesi’ni bitirdikten sonra iş hayatına atıldı.

Aynı zamanda Ülkü Ocakları ve MHP’nin çeşitli kademelerinde görevler yapan Şeker, 2012 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Karadeniz Ereğli İlçe Başkanlığı görevine seçildi ve 2017 yılına kadar iki dönem boyunca bu görevine devam etti.

Şeker, siyasi hayatının bu döneminde partisinin ilçe teşkilatı ile 1 yerel seçim, 1 Cumhurbaşkanlığı Seçimi, 1 Referandum, 2 de Milletvekilienel Seçimi çalışmalarını yürüttü. Bu dönemde Milliyetçi Hareket Partisi’nin uzun süreden sonra ilk kez 7 Haziran 2015 seçimlerinde Zonguldak’tan milletvekili çıkarmayı başarmasında Talat Şeker ve teşkilatının performansı da önemli ölçüde etkili oldu.

Yerel Seçimlere “Şeker tadında bir Ereğli” sloganı ile giren Talat Şeker, evli ve iki çocuk babasıdır.

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ SAHAYA UYSAL İLE ÇIKIYOR

Büyük Birlik Partisi, AK Parti tarafından aday gösterilmemesinin ardından transfer ettikleri Mevcut Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ile yerel seçimlerde şans arayacak.

BBP Adayı Hüseyin Uysal, 05.05.1961 Alaplı doğumlu, ilkokul-ortaokul ve lise eğitimini İstanbul Vefa Erkek Lisesinde tamamladı.

Yüksekeğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamladı. İhtisasını ise Sağlık Bakanlığı Haseki Devlet Hastanesinde Genel Cerrahızmanı olarak tamamladı. 1.1.1996 yılından itibaren Kdz.Ereğli Devlet hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yaptı.

Uysal’ın siyasi yaşamı, 2011 yılında CHP’den Milletvekili Aday Adaylığı ile başladı. 2013 yılında dönemin AK Parti Milletvekili Ercan Candan’ın girişimleriyle AK Parti’ye geçen Uysal, 2014 Mahalli İdareler Seçimlerinde Ereğli Belediye Başkanı seçilmeyi başardı. Uysal, görev süresi boyunca parti içi ihtilafların merkezinde ve hedefinde yer aldı. Uysal, 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için aday gösterilmeyince AK Parti’den istifa ederek BBP saflarına geçti. Halen Belediye başkanlığı görevinde olmasının yanında, BBP’nin seçim tecrübesi yüksek teşkilatı da Uysal’ın avantajları arasında sayılıyor.

Hüseyin Uysal, Evli ve 2 çocuk babasıdır. Oğlu Serkan Uysal, Hacettepe Tıp Fakültesi Göğüs cerrahi anabilim dalında eğitim hayatına devam ediyor. Gelini Eda Uysal, Hacettepe Tıp Fakültesi Bilgi Belge Yönetimi mezunudur. Kızı Ebru Uysal, Sabancı Üniversitesi Genetik Mühendisliği bölümü mezunu olup, mastırını da bu yıl tamamlayacaktır.

Hüseyin Uysal, Yabancı dil olarak Almanca ve İngilizce bilmektedir.
Haber : Hüseyin Aksakal-Çiğdem Koç
Bu Haber 3362 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :kdz. ereğli, belediye başkan adayları, erol şahin, halil posbıyık, talat şeker, hüseyin uysal,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 5 )

Sayfa : [1]
İŞTE ADAYLAR!
Koltuğa yakışan Sayın Halil Posbıyıktır.
Gön : ali keskin  31 Ocak 2019 : 11:28:16  Zonguldak

İŞTE ADAYLAR!
adaylara başarılar
Gön : esat sarı  29 Ocak 2019 : 08:36:56  Zonguldak

İŞTE ADAYLAR
hak eden kazansin demek isterdim ama nerdeeeeee
Gön : Hakan  28 Ocak 2019 : 22:02:22  

İŞTE ADAYLAR
geliyorrrrrr.
Gön : Halil başkan  28 Ocak 2019 : 21:21:05  

İŞTE ADAYLAR
deniz gider kum kalır,posbıyığa devam.
Gön : Yaşlı Kurt  28 Ocak 2019 : 21:20:19  

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
İSTİFA ETTİLER!
Şaibe Algısı
“KAVGA YERİNE HUZUR!”
Eh, ya şimdi?
Seçim Yazıları 5 - MECLİS
Nuri Tekin kazandı, etli pilav dağıttı
Mhp heyetinden Demirtaş’a ‘hayırlı olsun’ ziyareti
 
Genel Müdür Oral’dan Başkan Posbıyık'a ziyaret
GÜNÜN SÖZÜ
Kurtlarla arkadfaş ol , yalnız elinden baltayı bırakma.

( Rus atasözü )
NÖBETÇİ ECZANE
19 - 04-2019
DENİZ ECZANESİ
TEL : 323 29 13
Yeni Mahalle – Özmar yanı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

SEYHAN ECZANESİ
TEL : 323 51 06
KAVAKLIK MAH. ÇAYIR SOK. 27A
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 41103
  Bugün : 20339
  Toplam: 95195805
   Şuan Çevirimiçi:

 247 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» FİYATI EL YAKIYOR
» Usta Öğretici kaza yaptı… Video lu Haber
» Karşı şeride geçti... Takla attı...
» Her şey kızı için... Video lu Haber
» AK Parti Adayı ve İlçe Yönetiminden Posbıyık’a kutlama ziyareti... Video lu Haber
» Şehrin dört bir noktasında başladı...
» “KAYITDIŞININ PANZEHİRİ SENDİKA!” Video lu Haber
» AK Parti’den Gülüç ve Ormanlı ziyareti…
» Ereğli’yi şiirleriyle anlattı…
» Esnaf UYARILDI...
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com