kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
20 Mayıs 2019 Pazartesi
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2019 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / DİYALOG  -> VİDEOLU HABERLER
KDZ.EREĞLİ TSO MECLİS BAŞKANI FARUK YAZICI DİYALOG'A KATILDI
KDZ.EREĞLİ TSO MECLİS BAŞKANI FARUK YAZICI DİYALOG'A KATILDI

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Meclis ve aynı zamanda Özerler Otomotiv A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Yazıcı ile Değişim Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Semih Çolak Diyalog programına katıldı.

 03 Agustos 2015 10 : 07 

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Meclis ve aynı zamanda Özerler Otomotiv A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Yazıcı ile Değişim Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Semih Çolak Diyalog programına katıldı.

Yazıcı ve Çolak, Program Yapımcısı ve Sunucusu Şenol Azman'ın hazırlayıp sunduğu Diyalog programında, ekonomi, siyaset ve bölge gündemine ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.

Özerler Otomotiv A.Ş. olarak, Kdz. Ereğli ekonomisine önemli ölçüde katkıda bulunduklarını belirten Yazıcı, "bizim öncelikli hedefimiz otomotiv sektörünün yanı sıra farklı iş kolları içerisinde de Kdz. Ereğli ve bölge ekonomisine katkıda bulunmak istiyoruz" dedi.

YAZICI: “EKONOMİYE KATKI SAĞLAYACAK ÖNEMLİ YATIRIMLARIMIZ OLACAK”

Bölgede yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle şirket bünyesinde yeterli istihdamı sağlayamadıklarını ve ilerleyen zamanlarda yeni projeleriyle bölge ekonomisi ve istihdamına katkı sağlayacak önemli adımlar atacaklarını dile getiren Yazıcı, şöyle konuştu:

“ Özerler aile büyüklerinden olan Özer Yazıcı aile büyüğümüzdür. Çınar ağacı meyve vermez ama gölgesi yeter derler. 50 yıllık ticari hayatımız var. Babam Alaplı’da ticaretle uğraşıyor. 1984 yılına kadar Alaplı’da kaldılar. Askerden geldikten sonra 1985 yılında Isuzu bayiini Ereğli’ye açtık. Daha sonra ticaretimizi ilerleterek Ereğli’den Renault bayii müracaatında bulunduk ve 18 kişi arasından seçilerek Renault Bayiliğini alarak satışlara başladık. Bunun yanında petrol işletmemizde var. Birlik ve beraberliğe önem veren bir aileyiz. Avrupa’da uzun yaşayan aile şirketleri var. Bunun temeli ise istişare yapılmasıdır. Ticaret zaman kaybetmeyi sevmez. Babam Özer Yazıcı’nın çok önemli bir sözü vardır; ‘’Ticaret bıyığın altından vız diye geçer’’derdi bizlere. Bunu bugün daha iyi anlıyorum. Bölgedeki ekonomik sıkıntılar nedeniyle şirketimizde yeterli istihdamı sağlayamıyoruz. İlerleyen zamanlarda yeni projemizle birlikte bölge ekonomisi ve istihdamına katkı sağlayacak önemli adımlarımız olacak.

Ticaret bizim için çok önemlidir. Amacımız Özerler A.Ş ile yatırımı arttırmak. Üretim yapmak istiyoruz. Bugün ‘ben değil biz’ demeyi bilmeliyiz.”

Koltuklar gelip geçicidir…

Yazıcı, Azman’ın ‘Ereğli’de Alaplı hükümdarlığı mı var?’ sorusunu şöyle yanıtladı:

“Alaplılılar çalışkan insanlar. Bugün Ereğli’de birçok koltukta Alaplı kökenli bireyler var. O da Alaplı’daki insanların çalışkan olmasından kaynaklanıyor. Ereğli’de de takdirlik insanlar var tabi ki. Koltuklar gelip geçicidir. Tarih hiçbir zaman yanlış yazmaz. Bölgemize taş üzerine taş koyanın elini öpmek lazım.”

Biraz da MÜSİAD…

MÜSİAD’ın birlik ve beraberlik içinde çalışmalarını sürdürdüğünü ve bu nedenle Türkiye’nin harcı olduğunu da ifade eden Yazıcı, “Ben şahsım adına siyaseti sevemedim. MÜSİAD’da güzel çalışmalarım var. MÜSİAD birlik beraberlik içinde istişare yapan bir kuruluş. Başarılı olan bir yeri örnek almak lazım. MÜSİAD da bu ülkenin harcıdır” dedi.

Ereğli Erdemir ile bütünleşti…

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın (ERDEMİR), Ereğli ile bütünleşmiş bir kurum olduğunu vurgulayan Yazıcı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ereğli, Erdemir ile bütünleşmiş bir kurumdur. Bu bize yeter, devasa bir atılım ancak bu güne kadar kendimizi çeşitlendirmemişiz. OSB dolu bir durumda, bugün bakıldığında yer kalmadı. Bizim kuşaklarımız bunu yapsın. Gelecek kuşak rahat etsin. Düzce’ye baktığımızda, depremin ardından hızla geliştiğini görüyoruz. Bizim kendimizi yatırımcıya anlatmamız lazım. Zonguldak’ta bugüne kadar kömüre dayalı bir ticaret yapılmış. Bizim bunu göz önünde bulundurarak hareket etmemiz lazım.”

ÇOLAK: “ERDEMİR DEVLET ELİNDEYDİ”

Değişim Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Çolak da, Erdemir’in devletin elinde olması nedeniyle, bölgeye yatırım yapılmadığını savundu ve şöyle konuştu:

“ Erdemir devlet elindeydi. Bu nedenle kimse bölgeye yatırım yapmadı. Özelleştirme yapılınca bölge açısından bazı sıkıntılar başladı. Bu sıkıntılarla birlikte sorunlar beraberinde geldi. Kdz. Ereğli’de önde gelen iş adamlarını bir masada toplayıp sorunlarını dinlemek lazım. Bundan önce dost ahbap ilişkisi ile bankadan kredi alıyorduk. Şimdi bilançoya göre kredi alıyoruz. Bu da birçok şirketin bugün kredi alamaz durumuna düşmesini tetiklemiştir.”

Dedikodu, çekememezlik çok!..

“Ereğli’de dedikodu, kıskançlık, çekememezlik var. Birlik ve beraberlik yok. 2015’i kaybettik, 2016’yı konuşmak lazım.”

YAZICI: “BİRLİK VE BERABERLİK BAŞARIYI GETİRİR”

“Bu saatten itibaren Ereğli’nin menfaati için elimizden gerekeni yapmamız gerekiyor. Bölgemiz için bir masa etrafında toplanıp 5 milletvekilini karşımıza alarak konuşmamız lazım. Birlik beraberlik başarıyı getirir. Önemli olan güç birliği yapmak. Biz bardağını dolu tarafından bakalım. Yapıcı olmak lazım. Amacımız olumsuz olan şeyleri olumlu yöne çevirmektir.”

Hastanenin yeni yerine alınmasında MÜSİAD’ın payı çok…

“Müsiad başkanlığı görevini icra ederken, dönemin sağlık bakanına yeni hastane projesi ve yerini sormuştum. Bu hastanenin yeni yerine alınmasında Müsiad’ın önemli ölçüde katkısı var.”

Kimse iflas etmek istemez !..

“Dünden bugüne baktığımızda birçok şirket bölgemizde iflas etti. İflas eden şirketler arasında tanıdığımız birlikte çalıştığımız arkadaşlarımız vardı. Kimse göz göre göre iflas etmeyi istemez, üzücü bir durum. Bu yüzden herkesin aklını başına alması lazım. Tersaneler bizim komşumuz ve ben tersanelerin içindeyim, oradaki tersanecilerde benim dostum, arkadaşımdır. İstanbul’da sevdiğimiz bir arkadaşım da tersaneciydi.”

Gemicinin asıl sorunu teminattır…

“Dönemin başbakanına tersaneler ile ilgili proje verdim. Müsiad’ın toplantısında böyle bir imkan oldu. Asıl sorun teminattır. Yaşar Tetiker çok büyük birlik ve beraberlik yaptı. Bölgenin gelişmesi için mücadele etti.”

ÇOLAK: “YATIRIM YAPILSIN”

“Faruk ağabeyin sözlerine katılıyorum. İş yapabilecek büyüklerimiz var. Gelip yatırım yapsınlar.”

YAZICI: “EREĞLİ VE ALAPLI OSB BİRLEŞTİRMEK İSTENİYOR”

“Alaplı OSB ile Ereğli OSB’yi birleştirmek istiyorlar. Zonguldak Valisi Ali Kaban’da Ereğli ve Alaplı OSB’lerinin birleştirilmesini istiyor.”

Uysal’ın başarılı olduğundan eminim…

“Bir görevde oturmadan, o görevin zorluğunu bilemezsiniz. Ereğli Belediyesi kurumsal bir yer. Sayın Uysal elinden geleni yapıyor. Başkan Uysal’ın başarılı bir belediye başkanı olduğundan eminim. Nuri Tekin kendini yetiştirdi. O merdivenlere 5. basamaktan başladı. Nuri başkan siyasi kimliğini bir kenara koydu, belediye başkanlığı rozetini taktı. Nevzat başkan sürekli borç ödedi. Doktorluk yapan kişiler zeki insanlardır. Belediye başkanlığını da iyi yapabilir.”

ÇOLAK: “YETERKİ SORUNLAR ÇÖZÜLSÜN”

“Çevre yolumuzun bir an önce yapılması lazım. Devrek’e Çaycuma’ya çevre yolu yapıldı. Bizim çevre yolu ne oldu? Sizden bu konuda destek istiyoruz. Ben iş adamlarının ve yöre milletvekillerinin bir yemekte buluşması için sponsor olurum, yeter ki sorunlar çözülsün.”

YAZICI: “TURİZMİN GELİŞTİRİLMESİ GEREKİYOR”

“Bölgemizde turizmi geliştirmek gerekiyor. Bu konuda Gümeli ve Kandilli var. Yerli ve yabancı turist daha çok Akçakoca’ya geliyor ama bu tarafa kimse geçmiyor. Duvar mı ördüler? Bunu anlamış değilim, turizm olmazsa olmazlarımızdan olması lazım.”

Programın sonunda, Yazıcı, Çolak ve Azman, Türk Metal Sendikası Genel Başkan yardımcılığına seçilen Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş’ı tebrik ettiler.

Haber Video 1: 

Haber Video : 2

Haberin videosu yükleniyor...

Haber : Değişim Haber Merkezi
Bu Haber 3631 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :KDZ.EREĞLİ TSO MECLİS BAŞKANI FARUK YAZICI DİYALOGA KATILACAK, şenol azman, semih çolak, diyalog, ereğli, zonguldak,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

DİĞER BAŞLIKLAR
Çocukların alkışı itfaiye erlerine…
 
“Nasırlı ellerle toprağı işleyen…”
Posbıyık::"23 Haziran'da GELMEYİN!"
Atatürk Rallisi Ekibi Ereğli’de...
“Felaket Tellallığı YAPMIYORUZ…”
 
Kaldırım işgaline göz açtırmıyorlar…
Denetimler yapıldı...
Türk Metal’den ‘Hayırlı Olsun’ ziyareti…
GÜNÜN SÖZÜ
Yapman gereken hayırlı, yararlı işleri yarına bırakma. Bakarsın yarın olur da, sen olmazsın.

( Hz. Ali )
NÖBETÇİ ECZANE
20 - 05-2019
SEDA ECZANESİ
TEL : 322 01 77
Falım Pide Yanı Müftü Mahallesi 27 Mayıs Cad.No:14
Kdz.Ereğli / Zonguldak

ÇİLEK ECZANESİ
TEL :
Kepez Mah. Prof.Muammer Aksoy Cd. No: 32A
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 39474
  Bugün : 15846
  Toplam: 96565637
   Şuan Çevirimiçi:

 272 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» “Gençliğe Hitabe yerine konulsun!”
» 100.yıla Özel... Davetlisiniz...
» Gençlik Haftası ziyaretleri başladı...
» İmamoğlu’nun selamı var
» "Yeni Eğitim-Öğretim Çalışma Takvimi Modeli"
» Artık “Açık Kapı”mız var…
» TTK’ya rekor başvuru!
» Yavuzyılmaz: "Risk Altında!" Video lu Haber
» İlk yurt içi seferi…
» CHP’li Demirtaş, İŞKUR’u hedefine aldı…
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com