KASHMİR PARK YAN BANNER
kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
kdz. ereğli, oked emlak, emlak borsası, değişim medya,
kdz. ereğli, buzdağı su, yeni yüzüyle hizmetinizde,
17 Şubat 2019 Pazar
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2018 Seçim
  • kdz. ereğli, doğa koleji,
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / DİYALOG  -> VİDEOLU HABERLER
KIR VE KARADAĞ DİYALOG'A KATILDI
KIR VE KARADAĞ DİYALOG'A KATILDI

Eski Belediye Meclis Üyesi, Armutlucuma Civar Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği Kurucu Başkanı Aydın Karadağ ve Müsiad Kdz.Ereğli Şubesi 2. Dönem Başkanı, Genel Merkez Yönetim Kurul Üyesi ZERÇEV,ERİŞGEM Başkanı Cevat Kır Değişim Radyo'ya konuk oldu.

 19 Ocak 2015 10 : 00 

Değişim Radyo'da pazartesi günleri yayınlanan Şenol Azman ve Mehmet Öztürk'ün hazırlayıp sunduğu Diyalog programının bu haftaki konukları Eski Ereğli Belediye Meclis Üyesi, Armutlucuma Civar Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği Kurucu Başkanı Aydın Karadağ ve  MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurul Üyesi, ZERÇEV,ERİŞGEM Başkanı Cevat Kır oldu. Farkındalık yaratan dernekler ve iş adamları yöresel değerleri ön plana çıkarma adına yapılan programda Karadağ ve Kır çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Müsiad Kdz.Ereğli Şubesi 2. Dönem Başkanı, Genel Merkez Yönetim Kurul Üyesi ZERÇEV,ERİŞGEM Başkanı Cevat Kır, Karadeniz Ereğli'nin cazibe merkezi olduğunu ancak insanların bunu değerlendiremediğini belirtti. Kır, Karadeniz Ereğli'nin uzlaşı kültürüne ihtiyacı vardır. Karadeniz Ereğli Belediyesinde olsun, Ticaret ve Sanayi Odasında var olan tartışmaların uzlaşı kültürü olmamasından kaynaklanıyor'dedi.

Kır,açıklamalarında ayrıca şu görüşlere yer verdi:

"Kamu yatırımları bölgenin gelişmişliğini ön plana çıkarsa da özel teşebbüsün gelişmesini engeller durumda. Şu anda verimli olan arazilerimiz işlenmemiş, tarımda ve havyacılıkta geri kalmış pozisyondayız. Ben çocukluğumda hatırlıyorum. Evimizin altında ineklerimiz vardı, taze süt içiyorduk. Şu anda benim çocuklarım marketten alınmış sütü içiyor. Bu nekadar doğru. Ben şuraya gelmek istiyorum. Karadeniz Ereğli şu anda cazibe merkezi olma yolunda ilerliyor. Bu güne kadar yapılan birçok projede bunu gösteriyor. Her ne kadar Ereğli Demir Çelik fabrikası 2006 yılında özelleştirmesiyle birlikte, bölgede ki ekonomi potansiyelin biraz düştüğü söylense de dahi ben sordum, birçok bankanın iki tane şubesi  Karadeniz  Ereğli'de var. Evet, bazıları kapanıyorsa da ikinci şubelerini kapatıyorlar. Ama halen daha 19 tane banka var.

"UZLAŞI KÜLTÜRE İHTİYAÇ VAR"

Bakın Sayın Profesör Ercan Candan gerçekten, akademisyen olarak bölgemizin yetiştirmiş olduğu çok önemli bir şahsiyet bir kere bunun altını çizmek isterim. Tabiki siyaset ve siyasi idare ayrı bir şey ama burada önemli olan bu siyasi idareyi sağlayabilmek, burada seçilmiş olan arkadaşlara buradan benim Cevat Kır olarak eleştiri getirmem doğru değil. Çünkü bu insanlar Milli iradeyle gelmişler seçilerek gelmişler. Seçimle gelmiş insanlara eleştiri getirmek yerine yapıcı önerilere bulunulabilir. Ben bu zamana kadar yapıcı kimliğimle ön planda oldum Kavgacılık ayrı bir şey kavga yaparız. Milli menfaatlerimiz için Karadeniz Ereğli'nin menfaati için kavga yaparız. Onda sıkıntı yok. Ama milli iradeyle seçimle gelmiş insanların hakkında konuşmak bana yakışmaz. Ancak ben onlara öngörülerde bulunabilirim. Karadeniz  Ereğli'nin uzlaşı kültüre ihtiyacı vardır. Ben isimler üzerinden her hangi bir yorum yapamam. Burada olmadıkları için, fakat Karadeniz  Ereğli'nin planlaması noktasında her zaman varım.

"HALKA HİZMET HAKKA HİZMET"

İnsanlara halka hizmet illaki Belediye Başkanı olarak ya da milletvekili olarak yapılmaz ki. Halka hizmetin hakka hizmet olduğuna inananlardanım. Ben her yere adayım. Halka hizmete adayım. Arifiye Zonguldak demir yolu bağlantısı var. Şuanda Organize sanayi bölgesinin arkasından geçilecek iki tane diş verilecek. Bir tanesi Ereğli limanına bir tanesi Erdemir limanına ve Zonguldak'a bağlanacak. İki proje var. Bir tanesi yük projesi, diğeri de hızlı trenin bir altı normal tren olarak ta proje için de var.

Milletvekillerimizin parti gözetmeksizin yapacağı tek bir şey var bu projeleri takip etmek. İpart Avrupa Birliği projesi bölgesel kalkınmadaki tarım ve hayvancılığa verilen destekle alakalı bir proje. Bu projelerde Zonguldak'ın olması şart.   

Gelelim Karadeniz Ereğli özeline birileri Ereğlülüyüz deyipte yalnızca şahsın yaptığı bilgilerle birilerinin önüne geçmeye çalışıyor. Tabi ki becerili bilgili arkadaşlarımız var bunlara sözümüz yok. Şu anda Ereğli'liyiz deyipte evinde yabancı damat olaan kaç kişi var. ya da gelin olmayan bunlara ayrımcılık yapılması doğrumudur. Sen Konya'lısın sen Trabzon'lusun diyerek insanları yaftalamanın bir âlemi yok. Hepimiz Ereğli'liyiz.

"BU ÜLKENİN GELECEĞİNE İMZA ATTI"

Köksal Toptan 33 yaşında kırmızı plakalı arabaya binerek Devlet Bakanı olmuştur. Bu ülkenin geleceğine imza atmıştır.

2015 yılında G20 başkanlığı Türkiye'ye verildi. Türkiye'ye bu başkanlığıyla birlikte çok daha fazla yatırımcı gelecek. 2014 yılında 10 milyar dolara yakın yabancı sermaye geldi 2014 yılında büyüme sağlandı, bu yıl bu büyüme yüzde 4 ile yüzde 6 olması bekleniyor.

"EREĞLİ'DEKİ BANKALARDA 1 KATTRİLYON PARA VAR"

Karadeniz Ereğli'ye 118 milyon eski parayla 118 trilyon para giriyor. Nereden giriyor. Erdemir çalışanlarından,  emekliden,  kamu çalışanlarından bu parayı organize edebilecek iş adamlarımız var Karadeniz Ereğli'de. Biz kolay para kazanmayı kolaycılığı seçiyoruz. İş bilmemezlik var bizde. Neden veren el olmak yerine alan el olmuyorsun. Bu para Karadeniz Ereğli'de yer aldığı sürece Ankara'nın Karadeniz Ereğli'ye bakışı değişmiyor, geri planda kalıyoBiz kendimizi geliştirirsek yanımızda çalıştıklarımız çok daha artabilir. Ben yanımda çalışanlarıma hep şunu söylüyorum, bu işyeri sizin benim değil. Siz çalıştığınız sürece bu iş var. Bizim en rekabetçi gücümüz insan gücümüz. Çok iyi kayakçımız var montajcımız var. Mühendisimiz var 3000 e yakın mühendisimiz var. Biz arabada yaparız uçakta yaparız. Ben bu gün hangi delikanlıyı yoldan çevirsem kaynak yaptırmak için hepsi yapabilir.Ben Ereğli'de işsizliğin olmadığını fakat iş beğenmeyenlerin çok olduğunu düşünüyorum. Her ne iş olursa yaparım diyeni değil ben montaj yaparım ben kaynak yaparım ben alım satım yaparım diyecek insanlara ihtiyacımız var. Bu programda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum."

"KARADAĞ, ARMUTLUCUMA VE CİVAR KÖYLERİN SORUN VE SIKINTILARI ÇOK BÜYÜK"

Eski Belediye Meclis Üyesi, Armutlucuma Civar Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği Kurucu Başkanı Aydın Karadağ ise İnsanların,gençlerin ve çocukların birbirini tanıma amaçlı bir dernek kurulması gerektiğini düşündüklerini bu nedenle de derneklerini kurduklarını ifade ederek, "Bu derneği kurduktan sonra bazı projeler ürettik. Bu projeleri hayata geçirdik" şeklinde konuşarak, açıklamalarını söyle sürdürdü:

"BÖLGEYİ 4 KOLA AYIRDIK"

Karadeniz Ereğli Kandilli Yalı bölgesi Ormanlı Kaptaş bölgesi Amutlu Cuma bölgesi olarak 4 kola ayrıldı. Bu kolların içerisinde Kandilli'nin kilometresine bakın. Yalı caddesinin kilometresine bakın. Kaptaşın kilometresine bakın. Burada oturan insanlar dolmuşla işlerine gidip geliyorlar. Ama Armutlu Cuma'nın yolu nedeniyle insanlar ne işine gidebiliyor, ne de gelebiliyor. Amutlu Cuma Devrek'e yakın Ereğli'ye uzak ne Devrek kabul ediyor. Ne de Karadeniz  Ereğli ilgileniyor. Bizim Ankara'ya bağlanmamız gerekecek bu gidişler Çünkü,  en çok Ankara'ya yakınız. Bizim en büyük sıkıntımız ulaşım. Bizim orada manganımız var kimyasal madde demir rezerve yetersiz ama var olan bir şey bu.

"KÖYDE KİMSE OTURMASIN, ARAZİLERİMİZ İŞLENSİN"

Bizim köyümüz madenci çoğu emekli oldu. Birçoğu kahve alışkanlığı edinmiş,  bütün ahırlar,  araziler boş hayvan yetişmiyor. İstiyorum ki kahvede oturan vatandaşımız ağacını diksin hayvanını yetiştirsin. Bu insanlara bir öncü lazım tarım mühendisi gelecek kardeşim bu toprağa şu dikilir burada şu hayvan yetişir diye. 

1. Bölüm: 

2.Bölüm: 

 

3.Bölüm: 

Haber : Değişim Haber Merkezi
Bu Haber 4027 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :diyalog, şenol azman, mehmet öztürk, aydın karadağ , cevat kır, ereğli,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 3 )

Sayfa : [1]
KIR VE KARADAĞ DİYALOG'A KATILDI
slm sayın şenol abim sayın mehmetabim sn.mehmet abi şahsınızla ulasal kanala çıktık siz katılımcı ben oluşumda bulundum sn.şenol abimi 30yıdır tanırım hep haklının ve mağdurun yanında olmuştur fakat benim gibi şansı yaver gitmemiştir birileri zart zurt etsede adamdır adamlık mağduru kollamak vatana yörene sahip çıkmak şehit olmak için kafanı çıkaracan kopacağını bile bile roll yapanlarda kahraman filmlere konu oluyor sn.kıymetli iki büyüğüm kdz.ereğli sanayisi canlanmaz önde gözükenler iyi niyetli olmadıkça ameller niyetlere göre değerlendirilir sn.posbıyığın katkıları ile erdemire teklif bakm ... DEVAMI
Gön : MEHMET ŞAHİN  21 Ocak 2015 : 13:10:12  Zonguldak

KIR VE KARADAĞ DİYALOG'A KATILDI
Armutlucuma ve çevre köylerinin vedari iftiharı yöresine sahip çıkan tek insan Allah onun yolunu açık etsin Armutlucuma ve caylioglu ovası Aydın Karadagin yuvası
Gön : eregli sevdalisi  19 Ocak 2015 : 10:35:08  Zonguldak

KARADAĞ VE KIR DİYALOG'A KATILACAK
sayın karadağ ı kutlarım bu kadar güzel yöresini tanıtan anlatan görmedim.size vekillik yakışır.....
Gön : veli koçak  16 Ocak 2015 : 12:56:30  Zonguldak

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
Şahin: “Kaos istemiyoruz!”
105 bin öğrenci için ders zili ..
Başkan Aydın’dan Mutlu’ya ziyaret…
Mirasından yararlanmasın diye...
Çocuk üniversitesi başladı...
“Bağımlılık Yapıcı Maddelerin Ağız Sağlığına Etkisi...”
Direkçi Ailesi'nin Acı Günü...
Vali Bektaş ZES’i ağırladı…
GÜNÜN SÖZÜ
'Cevizin kabugunu kırıp özüne inmeyen cevizin hepsini kabuk zanneder.

( Gazali )
NÖBETÇİ ECZANE
17 - 02-2019
SEDA ECZANESİ
TEL : 322 01 77
Falım Pide Yanı Müftü Mahallesi 27 Mayıs Cad.No:14
Kdz.Ereğli / Zonguldak

ÖZGÜR ECZANESİ
TEL :
ÖMERLİ MAH.KAYNARCA CAD NO:229A
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 32902
  Bugün : 11455
  Toplam: 92691980
   Şuan Çevirimiçi:

 126 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» İYİ Parti’de yaprak dökümü
» CHP’de yöntem belli oldu
» Posbıyık: “Ereğli canlansın!”
» Başkan Uysal, Sakindereyi inceledi...
» Havaalanında son durum…
» START VERİLDİ…
» İYİ Parti açıkladı: İttifak niye koptu?
» Posbıyık’tan “Miting gibi” açılış
» Şahin gençleri sevindirdi…
» 15 Temmuz’da olmam gereken yerdeydim. siz neredeydiniz?
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com