kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
25 Nisan 2019 Perşembe
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2019 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / GÜNCEL
LÖSEV destek bekliyor!
LÖSEV destek bekliyor!

LÖSEV destek bekliyor!

 11 Ocak 2018 13 : 54 

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Sosyal Hizmetler Yönetmeni Özge İzmirli, “Bize kayıtlı 23 bin ailenin yüzde 90’ı asgari düzeyde geçinen aileler olduğundan, sesimizi duyurmamız çok önemli. Yaptığımız işleri sadece bağışlarla yapıyoruz. Bağışçıların desteğine çok ihtiyacımız var” dedi.

LÖSEV Sosyal Hizmetler Yönetmeni Özge İzmirli, LÖSEV Batı Karadeniz Bölge Sorumlusu Nazlı Battal, LÖSEV İl Temsilciliği Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Çimenoğlu, LÖSEV İl Temsilciliği Yönetim Kurulu Üyesi Selda Sayan, Değişim Radyo’da yayınlanan Özgür Barış tarafından sunulan “Özgürce” programında lösemi hastalığı ve hastalığa karşı alınan mesafeler konusunda bilgi verdi. Program öncesinde LÖSEV İl Temsilcisi Tarkan Adik de stüdyoya gelerek konuklara başarı diledi.

“YÜZDE 92 BAŞARI SAĞLANDI”

LÖSEV Sosyal Hizmetler Yönetmeni Özge İzmirli, Lösev’in 20 yıllık bir vakıf olduğunu, 1998’de lösemili çocukların Ankara’da Hematolog Dr. Üstün Ezer’in girişimleriyle kurulduğunu ifade etti.

Ezer’in tıbbi tedavi yanında ailelerin de desteklenmesi görüşüne dayandığını ifade eden İzmirli bu süreçte kurulan Lösante hastanesiyle ücretsiz tedavi verildiğini ifade etti.

“Türkiye genelinde 23 bin kayıtlı kanser hastamız var. Lösev birçok alanda kendini geliştirdi. 300’ü aşkın personelimiz var. Kanserli hastalara, yetişkinlere de maddi ve ayni yardımlar ulaştıran bir vakıfız.

Maalesef kanser günümüzün hastalığı haline geldi. Yaşam tarzımızı dönüştürmeye mecbur bıraktı. Yokmuş gibi davranrak yaşama devam edemiyoruz. Lösante 400 yataklı bir hastane. Çocuklara moral destekleri, ailelere yardımlarla başarı sağlıyoruz. Yüzde 92’lik başarının birçok kolu var. Hastalıkta en önemli etken moralin yüksek tutulması. Üç yıllık bir ortalama tedavi sürecinde buna dikkat ettiğimiz için yüzde 92 başarı elde ettik. Bize kayıtlı 23 bin ailenin yüzde 90’ı asgari düzeyde geçinen aileler olduğundan, sesimizi duyurmamız çok önemli. Sadece bağışlarla yapıyoruz. Bağışçıların desteğine çok ihtiyacımız var.”

“EN BÜYÜK ENGEL..”

LÖSEV’in bağışçıların desteğiyle engelleri aşabildiğini, birçok kurumun desteklediğini ifade eden İzmirli, “Şu an en önemli engelimiz hastanemizin ruhsat problemi. Çok güzel bir hastanemiz var. Ücretsiz hizmet veriyoruz, 400 yataklı hastanenin 75 yatağını ruhsatlı kullanabiliyoruz. Bizim önümüzdeki en büyük engel budur. Bu bizi üzüyor. Vakıf olması nedeniyle biraz kısıtlamalara tabi kalıyoruz. Devlet desteği almadığımız için, devlet kurumlarında biraz daha yavaş ilerliyor işler. Umarım 400 yatağa çıkarız” diye konuştu.

Zonguldak’ın çok büyük bir destekçi olduğunu ifade eden İzmirli, “Temsilciliğimizin Zonguldak’ta çok büyük bir yapılanması var. Ereğli özellikle büyük destek veriyor” diye konuştu.

İzmirli, ihtiyaç duyulan kanın temini için, kan bağışçılarının Lösev’in 0549 760 10 10 What’s app numarasına kan gruplarını yazdırabileceklerini söyledi.

BATTAL: “KARADENİZ BÖLGESİNDE ULAŞAMADIĞIMIZ HASTALAR VAR”

LÖSEV Batı Karadeniz Bölge Sorumlusu Nazlı Battal, Karadeniz bölgesinde yeni çalışmaya başladıklarını belirterek şunları söyledi:

“Batı Karadeniz’de hastalarımızın birbiriyle tanışmasını, paylaşmasını değerli buluyoruz. Şu anda Doğu ve Batı Karadeniz olarak ikiye ayırdık. Bu sayede daha iyi çalışmalar olmasını bekliyoruz. Karadeniz bölgesinde hasta sayısı az, bize göre ulaşamadığımız hasta sayısının fazla olması diye düşünüyoruz. Bize kayıtlı ailelerden destek bekliyoruz. Lösev’i bilenlerin hasta yönlendirmesini bekliyoruz. İnşallah Karadeniz Bölgesinde yapacağımız çalışmalarla bu alanda ilerleme sağlayacağız.”

BAĞIŞLAR NASIL YAPILIYOR?

Bir Tuğla da siz koyun kampanyası konusunda da bilgi veren Battal, “Bağış yazıp 3406’ya göndermek suretiyle bağış yapılabildiğini söyledi.

Ramazan döneminde ve kurban döneminde de bağışlar aldıklarını belirten Battal, “Ramazanda daha yoğun gönderimlerimiz oluyor, Kurban bayramında 23 bin aileye kırmızı et dağıtımı yapıyoruz. Bunu vekâleten kestiğimiz kurbanlarla yapıyoruz. Ailelere moral motivasyon iletirken, kırmızı et gönderimini yapmamız, kanser tedavisinde kırmızı etle beslenmek önemli. Tüm yıl boyunca zaten bağış kabul edebiliyoruz. Düzenli bağışlarımız var. Alt limitimiz yok. Yıl boyunca düzenli bağış yapabilirler. Her ay düzenli olarak yönlendirebilirler. Asla elden bağış kabul etmiyoruz. Tüm bankalarda IBAN numaralarımız var. Buradan bağış yapabilirler.”

Battal, çeşitli illerde Lösev için stantlar açılıp gelirlerinin bağışlandığını, bu çeşit etkinlikler için de gönüllülerin desteğini beklediklerini söyledi.

ŞUBELEŞME ÇALIŞMALARI

Bölge Temsilcisi Battal, bu bölgede bir lösemi hastanesi yapılıp yapılamayacağına ilişkin bir izleyici sorusu üzerine, “Zonguldak ve farklı illerde şubeleşmek istiyoruz. Hastane söz konusu değil ama farklı illerde şubeleşme olabilir” cevabını verdi.

Kanser tedavisinde hastalara meslek edindirme kursları verdiklerini, okulda etüt desteği verdiklerini ifade eden İzmirli, “Birimimizde çalışan birçok kanseri yenmiş hasta var. Bu anlamda tedavi başladığından, ömrünün sonuna kadar aileyi kendi ailemiz kabul ediyor, gereken her noktada destek veriyoruz” diye konuştu.

Zonguldak Ereğli’de şube açılması durumunda çevre illere de hizmet verebileceğini ifade eden Battal, “İlçeye açılacak bir şube sadece o ilçe için açılmıyor. Şubeye her türlü telefonla ulaşıldığında evraklarını iletiyor, ilerleme sağlıyoruz. Sadece Ankara’dakiler üye olabiliyor diye biliniyor ama bilgi sahibi olmayanlara bunu açıklıyoruz. Bize her ulaşan aileye yardım ediyoruz.”

ÇİMENOĞLU; “ÇOCUKLAR İÇİN YAPILAN HERŞEYE DEĞER”

LÖSEV İl Temsilciliği Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Çimenoğlu, sponsora ihtiyaç duyduklarını belirterek şunları söyledi:

“TSO ve belediyemiz destek veriyor ama bu dönemde en büyük destekçimiz Beşiktaşlılar derneği oldu. Fakat bizi tüm taraftar dernekleri destekliyor. Zeki Erkez beyi kaybettikten sonra Tarkan bey başkanımız oldu. Tarkan Adik beyle çok güzel bir yönetim kurduk. Çok aktif çalışıyoruz. Ailelerin morale ihtiyacı var. Onların yalnız olmadıklarını gösterdik. Ankara da bize çok büyük destek oluyor. Kanser denildiğinde başkanımızı buluyorlar, Ankara’ya gönderiyoruz. İki çocuğumuz Lösante’de tedavi görüyor. Babalarını da yönetime aldık.

Başladığımızda Zonguldak’ta bölümümüz yoktu. Ankara Lösev’den bir teknisyen olursa kemoterapi dozlarını ayarlarız dediler. Eşim Nevzat Çimenoğlu’da bize destek oldu. BEܒde Çocuk Onkolojisi bölümü açıldı. Bölgeden de geliyorlar. Onları ayda iki kere ziyaret ediyoruz. Etkinlikler düzenliyoruz. Okullarda stantlar açıyoruz, dilek ağaçları yapıyoruz. Mağarada taş boyama etkinliğimiz oldu. 23 Nisan’da Rotary kulübü destek oldu. Dün de Zonguldak’ta bir etkinliğimiz oldu. Güzel geçiyor. Çocuklar için yapılan herşeye değer. İnşallah başarı oranımız da yükseliyor. Başkanımızın Çocuk Nobeli alması bizi gururlandırdı. Destekleri bekliyoruz, Ereğli halkının duyarlı olduğunu biliyoruz. İhtiyacı olan hastalarımız bize ulaşsın elimizden geleni yaparız. Güzel şeyler yapıyoruz, çok mutlu oluyoruz.

SAYAN: “BELEDİYE YER KONUSUNDA DESTEK VERECEK”

LÖSEV İl Temsilciliği Yönetim Kurulu Üyesi Selda Sayan, Lösev’in vakıf olarak çok güzel işler yaptığını, kendilerinin de bu kapsamda yerel çalışmalar yaptıklarını belirterek şöyle dedi:

“Biz elimizden geldiğince gönüllü olarak birçok meslek dalından kişilerle bir araya geldik, çocuklar için elimizden geldiği kadar bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Daha çok yapılacak şeyler var. Belediye Başkanımız Hüseyin Uysal, bize yer konusunda yardımcı olacak. Lösemi hastalarımız şu anda sadece internet üzerinden olabiliyor ama bir yerimiz olursa bize daha kolay ulaşabilecekler. Projenin çizimini ben üstlendim, yönetime böyle girdim. Yapabileceğim bir şey varsa yanınızda olmak isterim dedim. Güzel işler yaptık, çok mutlu olduk. Basın da bize destek olduğunda çok daha mutlu oluyoruz. Her şey çocuklar için, onların yüzü gülsün. Belki hepsini tedavi ettiremeyeceğiz ama en azından o iletişimi sağlayalım, oradaki yolculuklarını sağlayalım, burada yanlarında olalım. Bunu yapabilirsek ne mutlu bize.”

LÖSEV yöneticileri, program desteği dolayısıyla Değişim Radyo’ya teşekkür ettiklerini söylediler.

Haber : H Aksakal
Bu Haber 737 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :LÖSEV destek bekliyor, EReğli, Zonguldak, değişim radyo, değişim, haber,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

DİĞER BAŞLIKLAR
Eğitim çınarları buluştu...
Tertip Komitesi değerlendirdi…
“MAZERET ÜRETMEYECEĞİZ!”
 
İmzalandı...
Kutlamaya gittiler…
Pick Up Fest Ereğli’de düzenlenecek…
Kılıçdaroğlu’na “Geçmiş Olsun” ziyareti...
Teknolojiden uzakta…
GÜNÜN SÖZÜ
İnsanlara teşekkür etmeyen , Allahü Teala'ya hakkıyla şükr etmiş olmaz.

( Hadis-i Şerif )
NÖBETÇİ ECZANE
25 - 04-2019
ERTEM ECZANESİ
TEL : 323 77 07
Erdemir Caddesi No: 20
Kdz.Ereğli / Zonguldak

GÜNER ECZANESİ
TEL : 312 46 46
Sarıkorkmaz Mah. Şehit Er Kudret Özcan Sk. No:20 Zemin Kat D:2
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 38543
  Bugün : 17297
  Toplam: 95480785
   Şuan Çevirimiçi:

 148 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Pick Up Fest Ereğli’de düzenlenecek…
» Başkan Posbıyık’tab çocuklara sürpriz…
» Kdz.Ereğli Yaza hazırlanıyor...
» Jandarma ve İtfaiye ekipleri kurtardı... Video lu Haber
» Uzun, çetin bir yol... Nereden nereye? ŞEMSİ DURDU
» TEK İSTEĞİ…
» Başkan Posbıyık'ın Taziye Mesajı...
» Kadına şiddet… Kısa filmde…
» Tarihi hamamda yıkım başladı AMA!... Video lu Haber
» FİYATI EL YAKIYOR
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com