23 Ocak 2018 Salı
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2015 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / GÜNCEL  -> VİDEOLU HABERLER
MECLİSTE HAREKETLİ DAKİKALAR YAŞANDI
MECLİSTE HAREKETLİ DAKİKALAR YAŞANDI

MECLİSTE HAREKETLİ DAKİKALAR YAŞANDI

 06 Kasim 2017 14 : 19 

Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi 4. Oturumu öncesinde kupalarıyla beraber salona gelen 2017 Genç Kızlar Türkiye Futbol Şampiyonu, Karadeniz Ereğli Belediyesporlu kızlar, ilgi odağı oldu.

Karadeniz Ereğli’de büyük başarıya imza atarak, gururumuz olan Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası’nda finalde rakibini uzatmalarda mağlup ederek , kupanın sahibi olan Karadeniz Ereğli Belediyespor Genç Kızlar Futbol Takımına ödül verileceği açıklandı.

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, kazandıkları kupayla yoldan gelen Karadeniz Ereğli Belediye Sporlu genç kızlar futbol takımı Karadeniz Belediyesi Meclis Toplantısına katılan takımın antrenörleri ve futbolcuları tebrik ederek, başarı dileklerini iletti. Başkan Uysal, başarının, bir sonraki Meclis Toplantısı’nda alınacak karara göre ödüllendirileceğini de söyledi. Uysal, Belediye Meclis Üyeleri’nin alkışları ile karşılık verdiği oyuncuları tek tek kutlayarak, onları dinlenmeleri için evlerine gönderdi.

Başkan Uysal Meclis Toplantısı öncesinde gündem dışı yaptığı konuşmada, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, kendisi hakkında çıkan ‘istifa edecek mi, istifa mı ediyor’ iddialarına açıklık getirdi.

Başkan Uysal; “Biz hayal edebileceğimizden çok daha fazlasını başardık. Ama birileri algı üretmek için yarışıyor. Bizler hizmet etmek için yarışırken, algı üretmek için yarışan insanlar var. Göreve geldiğim 2014 yılında, benim için özellikle ‘hasta’ dediler. Arkasından ‘ayrılacak’ dediler. Sonra ‘ayıracağız’ dediler. 15 Temmuz’dan 3 ay önce başlayan dedikodu ile ‘ellerine kelepçe vurulup ta belediyeden öyle gidecek’ dediler. Sonra ‘görevden alacağız’ dediler. Kayyumlar atanmaya başladığında ‘kayyum atanacak’ dediler. En sonda da ‘istifa edecek’ dediler. O arkadaşların yaptıklarını biliyoruz. Bizde de Eyüp Sabrı yoktur.”

‘STK PROJELERİMİZ DEVAM EDİYOR…’

Başkan Uysal, bazı sivil toplum kuruluşları ile ilgili projelerinin olduğunu da belirtti. Uysal konuşmasında kısaca şu görüşlere yer verdi; “Hizmet ve gayret etmeye, projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz. Söz verdiğimiz bazı projeler vardı. Neydi bunlar…Şehit ailelerine ilişkin proje yakında başlayacak. Engelli ve rehabilitasyonlarla ilgili, ihtiyacı olan için bir koordinasyon merkezi kuracağız. Bu merkezlere, sahildeki yerlerimizden bir tanesine alacağız. LÖSEV içinde bir bina yapmaya başlayacağız. Madenci şehitlerimiz bizden talepleri olduğunda geriye çevirmiyoruz. Kendilerine bir müjde vermek istiyorum. Madenci kardeşlerimize, ‘Madenci Evi’ altında faydalanabilecek bir proje hazırlıyoruz..”

MECLİS’TEN GEÇEMEYEN KREDİLER…

Başkan Uysal, bir önceki ay gerçekleştirilen Meclis Toplantısı’nda, İller Bankası’ndan talep edilen kredinin kabul edilmediğinin de altını çizdi. Bu durumu yeniden gündeme getirerek Mevlana’nın bir sözü ile vurgulayan Uysal, Uysal, “4 tane projemiz için İller Bankası’ndan uzun vadeli kredi talebinde bulunmuştuk. Ancak, bu talebimiz yeterli sayıya ulaşamadığı için geçmedi. Üzülmedik dersek yalan olur. Hüzünlendik ama Mevlana’nın bir sözü ile teselli bulduk. ‘Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük bir başka bahar için sadece yaprak döktük.’ İnşallah, ilkbaharda bunlara muhakkak başlayacağız…”

“GEÇEN HAFTAKİ KADAR CANIMIN YANDIĞINI HİSSETMEDİM…”

Başkan Uysal, terminalin taşınması konusunda da önemli açıklamalarda bulunarak yaşanan bir süreci anlattı.

Uysal; “Yaşadıklarımı sizler biliyorsunuz ama çok paylaşmadım. Hani derler ya, ‘can acı çekerken öğrenir, öğrenmediğin yerden de acır’ diye. Geçen haftaki kadar canımın yandığını hissetmedim. Sizinle paylaşmak istediğim bir belge var. Bu belge, Kaymakamlığımız aracılığı ile bana Zonguldak İl Valiliği’nden geldi.

Bu, Karadeniz Ereğli Belediyesi Otobüs Terminali İşletmecilerinin verdiği bir dilekçedir. Dilekçenin altında 8 tane terminal yetkilisi var. Yazdıkları dilekçede, özetle; ‘gelişi güzel bir terminal yapılmıştır’ deniyor. Terminalin bu yere yapılmasında tespitini biz yapmadık. Biz sadece terminalin yüzde 30 olan oranını bitirme gayreti içindi bulunduk. Göreve geldiğimden sonra terminal hazır hale geldi. Şunun bilinmesini isterim, terminal yerin tespiti biz yapmadık. Sonra, belediye başkanı olarak ben şunu demişim; ‘şuanda idare edin. Benim yapacak gücüm yok’. Şunu bilin, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanının her zaman gücü vardır. Ayrıca, ben böyle bir cümle de kullanmam. Çünkü tek başıma da kalsam, güçlü olduğumu hissedecek kadar donanımlıyım, bu konuda alçakgönüllülük yapmam. Özgüvenimde vardır.

‘Terminal açılmasının durdurulmasını’ talep etmişler. Dilekçenin altına baktık 8 tane firma var. Akşamında, belediye başkan yardımcılarımla toplandık ‘böyle bir belge geldi fakat biz aradık kimsenin haberi yokmuş’ dediler. Ertesi gün, bu terminal acentelerini tek tek aradık. Biri, ‘başkanım ben bir aydır il dışındayım’ dedi. Biri, ‘20 gündür Ereğli’de değilim, kaplıcadayım’ dedi. Özetle, buradaki arkadaşlarımın hiç birinin böyle bir dilekçeden haberi yok. Onlarla daha önce görüştüğümüzde, terminalden son derece memnunlardı. O arkadaşlar önce kendi aralarında yönetim kurulu seçtiler. Sayın Semih Çolak arkadaşımızda onların yönetim kurulu başkanı oldu. Herhangi bizden bir talepleri olmamıştı, bir sorun yoktu” dedi.

“KENT MEYDANINI YAPTIRMAK İSTEMİYORLAR…”

Başkan Uysal, dilekçenin, Kent Meydanı’nın yapılmamasını isteyenlerce hazırlandığını da öne sürerek, “terminalin taşınması halinde Kent Meydanı’nın startının verileceğini herkes biliyor. Kent Meydanı’nın başlaması için birinci şart terminalin ikincisi Kaymakamlık binasının taşınmasıdır. Apaçık ortadadır. Bunu yazanlar, Kent Meydanı’nın başlamasını istemeyenlerdir. Açıkça ifade ediyorum” diye konuştu.

“KARADENİZ EREĞLİ İÇİN HAYATIMI KAYBETMEYE HAZIRIM…”

Terminal ihale sürecinde kendisine aba altından sopa gösterenlere gereken cevabı verdiğini anlatan Başkan Uysal; “Bu meydanı yaptığımız zaman Hüseyin Uysal kazanmayacak. Bunun kazananı Kdz.Ereğli halkı olacak. Ereğli kazanacak. Şimdi 18 Temmuz’da ilk ihalemizi yaptık. Fakat ihalenin son günlerinde akşam mesai bitmesine yakın Adnan Yazıcı ve arkadaşı ve arkadaşları başkanlık makamıma gelerek “Başkanım bu ihale yapılmasın, iptal ettirilsin. Hoş şeyler olmayacak” dediler. Tabi ki bundan sonrasını anlatmayacağım. Ertesi sabah talimat verdim. Bu ihale ne kadar da bana aba altından sopa gösterilse de o ihale yapıldı mı yapıldı. Her kes benim ne olduğumu gördü. Terminalciler bittikten sonra teşekkür ettiler. Gayet de sağlıklı güzel bir ihale yaptık. Her kes şunu iyi bilsin, Kdz.Ereğli Belediye Başkanı olduktan sonra başta ailem olmak üzere, sevdiklerim, arkadaşlarım olmak üzere hiç kimseye zaman ayıramadım. Şunun bilinmesini istiyorum, gerekirse Kdz.Ereğli için, menfaatleri için hayatımı kaybetmeye hazırım. Bunun net olarak bilinmesini istiyorum” dedi.

Başkan Uysal’ın konuşmalarının ardından gündemdeki maddelerin görüşülmesine geçildi. Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısı yarın yapılacak son oturumla tamamlanacak.

 

Haber : Özge Cerrah
Bu Haber 1980 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :Ereğli Belediye Meclisi, 4.oturum, ereğli, zonguldak, değişim, haber,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 2 )

Sayfa : [1]
MECLİSTE HAREKETLİ DAKİKALAR YAŞANDI
booşoş ve yalan.ören i
Gön : Vedat okur  07 Kasim 2017 : 13:32:42  

MECLİSTE HAREKETLİ DAKİKALAR YAŞANDI
Bu yola taş koyan köstekçileri biz çok iyi biliyoruz, Ereğli halkı da biliyor sayın başkanım, içiniz rahat olsun, hepsini yazıyoruz bir kenara. Siz sözlerinizle dövün, biz de oylarımızla döveceğiz o entrikacıları.
Gön : Öner Erkan  06 Kasim 2017 : 17:05:53  Zonguldak

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
‘EN BÜYÜK ASKER, BİZİM ASKER’
Ereğli tanıtılacak
Erdemir Caddesi S.O.S veriyor!
VALİLİK UYARDI
KAYMAKAMLIK AÇIKLADI…
ERDEM AİLESİNİN ACI GÜNÜ...
GÜVEN TAZELEDİ…
Gönülden Hayvan Sevenler Kahvaltıda Buluştu…
GÜNÜN SÖZÜ
İnsanlara kendilerini nankörlüğe mecbur edecek kadar büyük hizmetlerde bulunmayınız. .

( Honoré de Balzac (1799 - 1850), Fransız romancı )
NÖBETÇİ ECZANE
23 - 01-2018
IŞIL ECZANESİ
TEL : 323 87 92
Erdemir Caddesi No: 36
Kdz.Ereğli / Zonguldak

SEYHAN ECZANESİ
TEL : 323 51 06
KAVAKLIK MAH. ÇAYIR SOK. 27A
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 51200
  Bugün : 29880
  Toplam: 75795756
   Şuan Çevirimiçi:

 426 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Erdemir Caddesi S.O.S veriyor!
» İŞTE CHP İŞTE BİRLİK, BERABERLİK…
» İYİ PARTİ’DE KONGRE TAKVİMİ BELLİ OLDU...
» Hasar sabah saatlerinde netleşmeye başladı… Video lu Haber
» Gereken ne ise yapılacaktır... Video lu Haber
» Başbakan Binali Yıldırım Zonguldak’ta...
» Şoförler Odası’ndan önemli duyuru!..
» Otomobil yayaya çarptı...
» Dalgalar arasında can pazarı… Video lu Haber
» Karadeniz kudurdu... Dalgalar dükkanları vurdu... Video lu Haber
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Ortaklık Yapımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
Grubu Tanıyalım
Grup Firmaları
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com